Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

WÓDKI, LIKIERY, NALEWKI, BIMBER

Wódki, nalewki, likiery, bimber

Produkcja domowej roboty wódki, nalewki, likierów, czy bimbru może stać się prawdziwym hobby, do którego rozwoju wystarczy skompletować niezbędny sprzęt i akcesoria! W naszym sklepie oferujemy kompletne wyposażenie i surowce potrzebne do przygotowania każdego rodzaju alkoholu.

Wódka

Wódka jest najbardziej popularn...

Wódki, nalewki, likiery, bimber

Produkcja domowej roboty wódki, nalewki, likierów, czy bimbru może stać się prawdziwym hobby, do którego rozwoju wystarczy skompletować niezbędny sprzęt i akcesoria! W naszym sklepie oferujemy kompletne wyposażenie i surowce potrzebne do przygotowania każdego rodzaju alkoholu.

Wódka

Wódka jest najbardziej popularnym rodzajem alkoholu wysokoprocentowego, wytwarzana z alkoholu etylowego, otrzymywana w wyniku fermentacji alkoholowej przeprowadzonej z użyciem drożdży. Do przygotowania wódki wykorzystuje się najczęściej ziemniaki i zboża. W dalszym procesie produkcji trunku następuje etap destylacji, który ma na celu redukcję smaku oraz aromatu pochodzącego z wykorzystanego surowca i produktów ubocznych powstałych w trakcie fermentacji. Przygotowany destylat, można następnie poddać redestylacji lub działaniu środków przetwórczych, włącznie z filtrowaniem przez aktywowany węgiel drzewny, celem nadania napojowi spirytusowemu szczególnych właściwości. Minimalna objętościowa moc alkoholu w wódce wynosi 37,5 %.

Wódki można podzielić na:

wódki czyste – spirytus rektyfikowany, rozcieńczany wodą do 45% lub więcej,

wódki gatunkowe – produkowane ze spirytusu rektyfikowanego, wody, wyciągów roślinnych, olejków zapachowych, cukru itp.,

bimber – trunek podobny do wódki produkowany ze spirytusu destylowanego, ale nierektyfikowanego.

Nalewki

Nalewki to inaczej alkoholowe wyciągi z owoców, korzeni, kwiatów lub ziół, bądź mieszaniny tych składników, zazwyczaj o 40%-45% zawartości alkoholu. Podczas produkcji domowych nalewek, alkohol wyodrębnia i prawie w całości wydobywa aktywne substancje zawarte w ziołach i owocach oraz znakomicie je konserwuje. Nalewki mogą być słodzone syropem cukrowym lub miodem. Do produkcji nalewek najczęściej używa się alkoholu w stężeniu od około 35% do 96%.

Nalewki są najłatwiejszym w przygotowaniu, domowej roboty trunkiem, który idealnie sprawdzi się w jesienne i zimowe wieczory. Wyjątkowy smak nalewki gruszkowej, malinowej i wielu innych przywodzi na myśl słodki zapach letnich owoców w sadzie.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria do przygotowania nalewki i ozdobne karafki, słoje oraz butelki do jej przechowywania i podania do stołu lub wręczenia w formie prezentu.

Likier

Likier to napój spirytusowy otrzymywany przez aromatyzowanie spirytusu w różnych stężeniach. Może być produkowany także przez aromatyzowanie jednego lub kilku rodzajów innych alkoholi i zawierać dodatkowe składniki takie jak śmietana, mleko, owoce lub wino. Zwykle zawartość alkoholu w likierach wynosi 23%–45%. Likiery są porównywane do nalewek, jednak wyróżniają się znacznie słodkim smakiem i gęstą konsystencją na tle innych alkoholi domowej roboty.

Likier kukułkowy, migdałowy, advocatowy, czy ziołowo-korzenny… Możesz przygotować je wszystkie w zaciszu własnego domu, wykorzystując najbardziej podstawowe składniki i akcesoria. Reprezentacyjne butelki i ozdobne karafki na likier znajdziesz w naszym sklepie.

Bimber

Bimber to alkohol o wysokim stężeniu procentowym równym od 40% do nawet 70%, produkowany najczęściej w zaciszu własnego domu. Bimber otrzymuje się poprzez destylację zacieru zbożowego, ziemniaczanego lub cukrowego, w zależności od produktów, z jakich trunek jest wykonywany. Ten rodzaj alkoholu można bowiem otrzymać, wykorzystując różnorodne składniki takie jak owoce, ziemniaki, kukurydza, zboża, cukier czy buraki cukrowe. W zależności od sposobu destylacji, rektyfikacji i sposobu oczyszczania różni się on smakiem i zapachem.

Aby przygotować bimber, wymagana jest większa wiedza niż w przypadku nalewek czy likierów. Proces destylacji jest czasochłonny i wymaga odpowiedniej aparatury, ale rezultat jest warty zachodu!

W naszym sklepie Alembik.eu znajdziesz cały niezbędny sprzęt, pojemniki i akcesoria do domowej produkcji bimbru, począwszy od destylatorów, beczek, gąsiorów, po cukromierze czy pożywki dla drożdży.

Więcej

Podkategorie

  • Akcesoria do produkcji...

    Akcesoria do produkcji bimbru i nalewek

    Poszukujesz najlepszych akcesoriów do domowej produkcji bimbru lub nalewek, ale nie wiesz, od czego zacząć kompletowanie swojego zestawu? Odwiedź sklep internetowy Alembik.eu i przejrzyj szeroką ofertę najpotrzebniejszych akcesoriów do bimbru i nalewek. Podpowiemy Ci, co jest niezbędne oraz zasugerujemy wybór tych narzędzi, które sprawią, że produkcja trunków własnej roboty będzie przebiegała dużo sprawniej i szybciej.

    Akcesoria do produkcji bimbru i nalewek – sklep Alembik

    W ofercie sklepu Alembik znajduje się szeroka gama akcesoriów do domowej produkcji bimbru i nalewek. Znajdziesz tu między innymi solidnie wykonane, plastikowe, stalowe lub drewniane mieszadła do nastawu wykonane z wysokiej jakości, nieszkodliwego i dopuszczanego do kontaktu z alkoholem tworzywa, które jest odporne na wysoką temperaturę.

    Sprawdź także ofertę niezastąpionych suszarek na butelki o dużej, stabilnej podstawie, kilku poziomach i uchwytach, na których będą schły przygotowane wcześniej butelki, do których przelejesz bimber lub nalewkę własnej roboty.

    W naszym sklepie znajdziesz także dyszę do płukania butelek, gumki do zamknięć hermetycznych, reduktory osadu, oraz rurki lub automatyczne syfony do odciągu i dedykowane dla nich uchwyty. Nie zabraknie również rurek fermentacyjnych, a także praktycznych i wygodnych w obsłudze metalowych nalewaków, które pozwalają na precyzyjne nalewanie trunków bez ich rozlewania.

    Nie zwlekaj i już dziś zamów wysokogatunkowe akcesoria do produkcji bimbru i nalewek, a my pomożemy Ci ułatwić i usprawnić proces przygotowania alkoholu w zaciszu własnego domu.

    Akcesoria do bimbru i nalewek dostępne w Krakowie lub online

    Sklep internetowy Alembik.eu ma na uwadze wszystkie twoje potrzeby, dlatego stara się wychodzić im naprzeciw i stale poszerza ofertę akcesoriów oraz narzędzi do produkcji bimbru i nalewek, tak aby wyróżniały się wysoką jakością, wytrzymałością i atrakcyjnymi cenami na tle konkurencji. Asortyment sklepu Alembik został specjalnie dobrany, tak aby sprostać oczekiwaniom początkujących i zaawansowanych producentów domowej roboty bimbru i nalewek.

    Odwiedź także nasz sklep stacjonarny w Krakowie i zapoznaj się z całym asortymentem.

  • Akcesoria do...

    Akcesoria do destylatorów to odpowiednio ustawione destylatora i potrzebnego sprzętu to nie lada wyzwanie. Nic nie może się rozlać czy przypadkowo przewrócić. Trzeba także uważać, by się nie oparzyć. Będzie potrzebne coś, co ustabilizuje konstrukcję. Domowa produkcja alkoholu na własny użytek to proces, który z jednej strony stanowi ciekawy eksperyment. Z drugiej natomiast daje wiele satysfakcji w przypadku jego powodzenia. Destylatory pozwalają każdemu na spróbowanie tego zajęcia w domowym zaciszu.

    Części do destylatora

    W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z piwowarstwem domowym. Odpowiednie akcesoria do destylatora to bardzo ważna rzecz podczas produkcji. Osoby, które mają już doświadczenie dobrze wiedzą, że ważne jest stosowanie się do pewnych kluczowych zasad. W trakcie procesu warzenia jedną z najważniejszych zasad jest odpowiednie schłodzenie brzeczki po zagotowaniu.

    Najskuteczniejszą metodą chłodzenia brzeczki jest zastosowanie specjalnej chłodnicy. Taka część do destylatora idealnie nadaje się do schładzania brzeczki. Dodatkowo jest niezwykle proste w obsłudze. Jego zalety z pewnością docenią wszyscy fani domowego piwa. Czym jest chłodnica i dlaczego warto ją stosować?

    Z problemem chłodzenia brzeczki spotkać się może każda osoba zajmująca się domową produkcją piwa. Jak wiemy, jednym z etapów warzenia jest zagotowanie brzeczki. Po zagotowaniu należy wyłączyć palnik i poczekać na schłodzenie substancji. Samoczynne schłodzenie płynu jest zwykle dość długotrwałe. Piwowarzy doskonale zdają sobie sprawę, iż szybkie schłodzenie brzeczki jest kluczowe dla całego procesu warzenia. Dlatego tak ważne są odpowiednie akcesoria do destylatorów.

    Węgiel aktywny i akcesoria do destylatora

    Węgiel aktywny powstaje w wyniku poddania działaniu wysokiej temperatury. Bez dostępu tlenu, substancji organicznych o bardzo dużej zawartości węgla. Szczególnie takich jak węgiel brunatny, drewno, łupiny kokosa, pestki, torf czy ropa naftowa. W procesie tym wytwarzany jest węgiel o dużej zawartość porów, który następnie się aktywuje.

    Węgiel aktywny to cześć do destylatora, która pozwala na trwałe usunięcie z destylatów niepożądanych zapachów. Przez co jakość destylatu ulega wyraźnej poprawie. Nigdy nie można filtrować spirytusem. W innym przypadku wyższe zawartości alkoholu prowadzą do cięższego jego oczyszczenia. Procesowi filtracji poddaje się już rozcieńczony spirytus do 45 %. Mieszanina, którą chce się przefiltrować, powinna posiadać jak najniższą temperaturę.

    Przed pierwszym użyciem węgla w częściach do destylatorów radzi się zlać go gorącą wodą. W tej sytuacji nastąpi wtedy proces uaktywnienia naszego węgla. Sprawi, że będzie bardziej wydajny i lepiej oczyści alkohol. Przed każdym ponownym użyciem węgla w akcesoriach do destylatorów, również trzeba parzyć go gorącą wodą. Filtr należy zawsze zasilać od dołu do góry. Przefiltrowany destylat zawsze odbiera się od góry. Do wyjścia filtra stosuje się waciki. Dzieje się tak, aby węgiel nie przedostawał się do oczyszczonego alkoholu. Najlepszy materiał do wykonania filtra na węgiel aktywny to salt kwasoodporna nierdzewna 304/316. Do filtra stosuje się tylko wężyki silikonowe. Mogą mieć kontakt z żywnością i alkoholami.

  • Alembiki...

    Alembiki miedziane - oferta

    W sprzedaży posiadamy alembiki miedziane, nitowane, dwusegmentowe, typu: łabędzia szyja oraz alquitar i z płaszczem wodnym. Destylatory miedziane wykonane są w 100% z miedzi, która gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość. Wszystkie lutowania wykonano z wysoką precyzją. Kupując nasz alembik miedziany, masz pewność, że użyte w nim materiały są nietoksyczne i w pełni gotowe do bezpiecznej destylacji.

    Miedź posiada właściwości antybakteryjne, antykorozyjne oraz katalityczne, dzięki temu stała się pożądanym materiałem do produkcji urządzeń destylacyjnych. Wszystkie nasze destylatory miedziane wykonane są ręcznie za pomocą metody młotkowania miedzianych arkuszy. Powstałe w taki sposób urządzenia mają delikatny, charakterystyczny wygląd i łagodne zaokrąglenia. Ze względu na tradycyjny (ręczny) sposób wytwarzania nie ma dwóch takich samych alembików miedzianych.

    Do czego stosujemy alembiki?

    Po pierwsze, destylatory miedziane można stosować do wytwarzania alkoholi takich jak wódka, którą produkuje się ze zbóż, owoców czy winorośli, ale także do przygotowywania olejków eterycznych czy pachnących wód kwiatowych. Podczas używania alembików miedzianych bezwzględnie należy przestrzegać zasad destylacji, zwłaszcza jeżeli wytwarzany przez nas produkt będzie przeznaczony do spożycia. Skutkami ubocznymi nieprawidłowego postępowania są między innymi utrata wzroku czy obrażenia skóry. Musimy pamiętać, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego warto zapoznać się z dokładną instrukcją użycia danego destylatora miedzianego.

    Zasady destylacji w destylatorach miedzianych

    W wyniku każdej destylacji powstaje płyn, który można podzielić na trzy części nazywane przedgon, serce i pogon. Naszym celem jest serce, które powstaje w temperaturze wrzenia między 78 a 83°C (alkohol zaczyna wrzeć w temp. 78°C, a woda w 100°C, paruje on więc szybciej od innych składników, przedostając się do miedzianej spirali alembiku, gdzie jest następnie skraplany). Ma wtedy najlepsze właściwości smakowe. Przedgon, który powstaje jako pierwszy, zawiera aceton, metanol i estry - składniki te są niepożądane, dlatego należy się ich pozbyć. Również związki zawarte w pogonie są nam zbędne, gdyż psują smak alkoholu. Serce destyluje się dwa lub trzy razy i przechowuje w butli szklanej bądź stalowej. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości destylatu.

  • Alkoholomierze do...

    Alkoholomierz do nalewek, czy bimbru jest bardzo prostym i niezwykle przydatnym narzędziem, umożliwiającym pomiar zawartości alkoholu w płynie, determinującej jego smak i jakość. Sprawdź dostępne alkoholomierze na stronie sklepu Alembik.eu.

    Alkoholomierz 

    Alkoholomierz to przyrząd, dzięki któremu w łatwy sposób możemy ustalić, jaka jest moc wytwarzanego przez nas trunku. W przypadku produkcji nalewek domowej roboty sprawa nie jest taka oczywista. Alkoholomierze najlepiej i najbardziej precyzyjnie określają zawartość alkoholu w „czystych” trunkach niesłodzonych, czyli w wódce oraz spirytusie. Dokładne sprawdzenie za pomocą alkoholomierza do nalewek tego, czy produkcja przebiegła zgodnie z planem i stworzyliśmy nalewkę ziołową lub owocową o pożądanych przez nas właściwościach, którą będziemy mogli się pochwalić, nie będzie w 100% wiarygodne. Moc nalewki możemy obliczyć lub uściślić dodatkowo poprzez odpowiednie zsumowanie wykorzystanych składników do jej produkcji.

    Alkoholomierz do bimbru

    Alkoholomierz do bimbru wskaże procentową zawartość alkoholu w przygotowanym przez nas destylacie, ale tak jak w przypadku nalewek – wynik nie będzie do końca miarodajny. Bimber pędzi się najczęściej z ziemniaków, kukurydzy, buraków cukrowych, z owoców, a także ze zbóż lub bezpośrednio z cukru. Pomiar należy wykonywać wówczas, gdy nastaw ma 20 stopni Celsjusza. Przy wyższej temperaturze wynik będzie niedokładny.

    Jaki alkoholomierz wybrać do nalewek i bimbru?

    Tradycyjny miernik alkoholu, jakim jest alkoholomierz, powinien być:

    • wykonany ze szkła,

    • z dokładną skalą,

    • w zestawie z menzurką i termometrem.

    Użycie alkoholomierza jest bardzo proste. Wystarczy dołączoną do zestawu menzurkę napełnić niewielką ilością płynu i umieścić w niej miernik, a wynik odczytać na specjalnej skali.

    Alkoholomierz elektryczny do nalewek

    Alternatywnym zamiennikiem tradycyjnych alkoholomierzy, mógłby być znacznie bardziej precyzyjny alkoholomierz elektryczny lub alkoholomierz cyfrowy. Na stronie sklepu Alembik.eu znajdziesz różne modele wysokiej jakości alkoholomierzy w niskiej cenie. Sprawdź naszą ofertę.

  • Bańki stalowe do...

    Bańki do bimbru wykonane ze stali nierdzewnej

    Mimo teoretycznej możliwości uszkodzenia bańki do bimbru to wykonane ze stali szlachetnej są bardzo dobrym wyborem. Nie da się ich przede wszystkim uszkodzić przez przypadek. Zdecydowanie trwalsze niż tworzywowe i zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. W przeciwieństwie do prawidłowo przechowywanych baniaków do destylacji.  Niestety nawet stal nie jest jednak wieczna. Tym, co zwiększa jej trwałość, jest przede wszystkim prawidłowe czyszczenie.

    Bańki do destylacji alkoholi domowych

    Bańki do bimbru ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na działanie kwasów i zasad. Dlatego przy doborze odpowiednich środków myjących nie trzeba być aż tak ostrożnym. Czasami jednak pojawiają się pewne specyficzne dla stali komplikacje. Zdecydowanie mogą spowodować spadek użyteczności baniaka. W rzeczywistości wszystko, czego potrzeba do utrzymania baniaka w czystości posiada się w domu.

    W przypadku gdy stalowa bańka do bimbru wydaje się czysta, nie trzeba dokładnie czyścić. Wystarczy tylko wilgotną szmatką lub gąbką z odrobiną detergentu wyszorować delikatnie wnętrze pojemnika. Podczas mycia baniaka do destylacji najlepiej używać płynu do naczyń. Zawiera on między innymi laurylosiarczan sodu, silny detergent, który niszczy komórki bakteryjne. Mydła w większości również go zawierają, ale niestety już w nieco mniejszych ilościach.

    W większości dobrej klasy baniek do bimbru jest wykonana z polerowanej stali. Przede wszystkim nie należy wycierać ich nigdy na sucho. Tym bardziej używać środków szorujących, niezależnie od tego, czy będzie to żwir, czy mleczko z mikrogranulkami. Wszystko, co może zarysować powierzchnie metalu to zły wybór i może znacznie uszkodzić naczynie. Na zewnątrz prowadzi to tylko do pogorszenia wyglądu np. bańki po mleku. Zarysowanie powierzchni wewnętrznej stwarza bakteriom idealne siedlisko. W rysach mogą tworzyć się kolonie mikroorganizmów. Nie będą zbyt duże, ponieważ stal jest bakteriostatyczna.

    Baniaki do bimbru i dezynfekcja

    Nawet materiał tak niesprzyjający do życia dla bakterii, jak stal musi być odpowiednio dezynfekowana. Standardową procedurą, którą stosuje się przez producentów alkoholu, także domowych winiarzy jest siarkowanie. Dokonuje się go za pomocą wodnego roztworu pirosiarczanu sodu lub potasu. Ten zabieg jest także bardzo skuteczny również w przypadku stali kwasoodpornej. Zdarza się, że wiele osób dąży do wyeliminowania wszystkich syntetycznych związków chemicznych z domowych wytworów. Oznacza to między innymi zakaz dezynfekowania naczyń pirosiarczanem.

    W przypadku stalowych baniek do destylacji doskonale sprawdza się gorąca woda. Niestety nie jest ona może tak skuteczna, jak siarka. Można dodać do niej sporą ilość soli kuchennej. W tym drugim przypadku podobnie jak po siarkowaniu koniecznie trzeba baniak dokładnie wypłukać.

    Bańki do bimbru można również włożyć do piekarnika. Ze względu na ich rozmiar może to być trudne. Ryzykowne może być porysowanie baniaka, dlatego najczęściej wybiera się raczej inne metody dezynfekcji.

  • Beczki...

    Beczki drewniane - z jakiego drewna powstają?

    Od wieków większość produkowanych beczek drewnianych stanowią beczki dębowe. Drewno dębu idealnie nadaje się do ich wytwarzania ze względu na swoją twardość, odporność na fizyczne uszkodzenia oraz względną łatwość w obróbce. W starożytności używano raczej drewna jodłowego, choć także drewna z kasztana (w niektórych regionach Europy) czy nawet z akacji. To ostatnie sprawiało, że wino (i nie tylko) nabierało charakterystycznego aromatu kwiatu lipy i wosku pszczelego. Obecnie wytwórcy pozostają jednak zazwyczaj przy beczkach dębowych.

    Wyrób beczułek drewnianych

    Beczułki drewniane, które charakteryzują się dobrą jakością, wykonuje się z co najmniej osiemdziesięcioletnich dębów, ponieważ takie (i starsze) drewno posiada niezbędną, wyrównaną strukturę, która znacznie ułatwia obróbkę. Proces owej obróbki rozpoczyna się od przycięcia wybranych fragmentów konarów i pni dębu na odpowiedniej długości klocki. Tak przygotowane drewniane elementy zwane klepkami suszy się w zależności od producenta kilka miesięcy w suszarni lub około 3 lata na powietrzu. Suche klepki następnie przycina się, struga, aby przejdź do najtrudniejszego etapu, jakim jest zestawienie klepek i uformowanie z nich beczki. Działanie to ma największy wpływ na beczki drewniane, ponieważ klepki ogrzewa/przypala się nad ogniem. Stopień wypalenia generuje właściwości późniejszego alkoholu.

    Zastosowanie beczek dębowych

    Wpływ beczki dębowej na trunek jest dwojaki. Po pierwsze sposób wyrobu beczki, w tym stopień jej wypalenia oraz rodzaj dębu oddziałują na smak, a także aromat alkoholu. Ponadto powietrze, które przedostaje się przez szpary między klepkami beczki, powoduje powolną, równomierną okscydację wina. Ma to z kolei wpływ na strukturę czerwonego wina i wytrącanie się nadmiaru kwasów, co łagodzi ostry posmak trunku. Beczek dębowych można użyć do fermentacji i dojrzewania wina. Warto pamiętać, że alkohol może nabyć aromaty wyłącznie z nowych beczułek drewnianych, które były używane co najwyżej trzy lub cztery lata.

    Beczki dębowe w naszej ofercie

    Oferta naszego sklepu obejmuje beczki wykonane z polskiego dębu szypułkowego i bezszypułkowego uszczelniane liśćmi tataraku. Wyroby są ekologiczne, posiadają atest PZH oraz atest Wyrobów Rękodzieła Ludowego i Artystycznego. Nasze beczki dębowe zostały wypalone do przechowywania takich alkoholi jak koniak, whisky, starka, nalewki.

     Zachęcamy do zakupu!

  • Beczułki szklane/słoje...

    Słoje szklane do serwowania gustownych domowych alkoholi

    Podczas wyjątkowych imprez alkohol wymaga podawania w wyjątkowej oprawy. Dotyczy to nie tylko muzyki czy dekoracji, ale i odpowiednio skomponowanego menu. Podczas wesela czy chrzcin nie powinno zabraknąć w nim dobrych alkoholi. Będą nie tylko wspaniale smakować, ale też rozgrzeją gości i zachęcą do zabawy. Szczególnie dobrze widziane i atrakcyjnie wyglądają na stołach wszelkiego typu własne napoje. Takie jak wina, domowe piwa, nalewki czy bimber. Dobrze widziane są alkohole podawane w słojach szklanych. Są nie tylko praktyczne, ale i służą jako dekoracja.

    Szklane beczki na bimber, do czego służą?

    Szklane beczułki z kranikiem do serwowania whisky oraz innych trunków mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie. Karafka to przede wszystkim idealna dekoracja stołu lub baru. Piękna dekoracja np. winogrona obok szklanej beczki na bimber podkreśla właściwości pojemnika. Beczka postawiona jest na drewnianych leżach. Stanowi one bardzo efektowną ozdobę salonu, a nawet jadalni.

    Piękne słoje szklane, na stole lub w barku, wywoła ogromną sensację. Przez ścianki można delektować się i oglądać bursztynowymi napojami. Korek na szerokim i wygodnym wlewie sprawi, że w szklanych beczkach zachowa się bukiet szkockiej whisky. Beczki szklane na bimber to wyjątkowy pomysł na prezent dla każdego. Jest idealny nie tylko dla amatora domowych trunków. Sprawdzi się na alkohole, jak i napoje bezalkoholowe. Zapakowana w oryginalne pudełko będzie doskonałym pomysłem na prezent. Można podarować taki prezent parze młodej, bliskim na urodziny, ale i na rocznicę ślubu. Z takiej szklanej beczułki z kranikiem z dodatkowym grawerem powinien ucieszyć się każdy.

    Słój szklany może także służyć do serwowania piwa lub innych trunków w zależności od upodobań. Jest ozdobna, jak i praktyczna. Szklana beczka na bimber jest zapakowana w karton i dzięki temu nadaje się na prezent.

    Beczki szklane na bimber i nie tylko

    Największa zaleta beczki szklanej na bimber to jej dekoracyjny charakter. Taka beczka świetnie prezentuje się, pełniąc funkcję dekoracji każdego stołu. Nadaje się podczas różnego rodzaju rodzinnych uroczystości, czy większych imprez z rodziną, czy przyjaciółmi. Nie bez znaczenia jest też jej spora pojemność, umożliwiająca podanie na stół sporych ilości alkoholu.

    W sklepach można zakupić słoje szklane duże, które mają pojemności od 2l z kranikiem do 4l. Beczka na wino to też bardzo wygodne rozwiązanie. Szklane beczki na bimber posiadają bowiem kranik umożliwiający nalewanie trunków. Bezpośrednio do szklanek lub kieliszków bez konieczności unoszenia ciężkiego pojemnika.

    Szklana beczułka z kranikiem doskonale nadaje się nie tylko do serwowania różnych alkoholi. Mowa jest tutaj o napojach niegazowanych. Sprawdza się do podawania nie tylko klasycznie wina, ale i miodów pitnych, wódki, nalewek czy bimbru. Do takiej beczki szklanej na bimber również można nalać wszelkiego typu napoje bezalkoholowe. Takie jak soki, nektary, kompoty czy herbatę mrożoną.

  • Butelki do...

    Butelki na nalewki, słoje wielofunkcyjne

    Po czasochłonnym procesie samodzielnej produkcji wina, nalewki czy innego alkoholu z pewnością chciałbyś zaprezentować swoje płynne dzieło w należyty sposób. Z pomocą przychodzi nasz sklep i wybór butelek do nalewek, różnorodnych naczyń oraz słoi wielofunkcyjnych. Dzięki nim urozmaicisz swój barek wyrobów domowych. Połączenie nietuzinkowej butelki z Twoją domową nalewką może być też doskonałym prezentem dla bliskich czy znajomych. Oryginalne wzory karafek, butelek na nalewki, na bimber i na likiery znajdziesz w sklepie Alembik.eu.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze butelki na nalewkę?

    Miejsce przechowywania butelek z alkoholem

    Podstawowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając butelkę na nalewkę, wino czy inny trunek, jest miejsce, w którym będzie przechowywany. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie może on leżeć poziomo. Pionowa postawa wymaga więc, by wysokość butelki szklanej z korkiem lub zakrętką nie była większa niż wysokość naszej półki czy szafki.

    Pojemność szklanych butelek na alkohol

    Pojemność wybranej butelki na alkohol zależy oczywiście od ilości alkoholu, jaką posiadamy, choć nawet w przypadku dużych ilości, warto zaopatrzyć się w wiele mniejszych butelek. Podkreśli to pokaźny rozmiar kolekcji.

    W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę szklanych butelek na alkohol o pojemności od 50 ml do nawet 1,5 l. Szukasz słoi wielofunkcyjnych? Mamy je także w naszej ofercie!

    Rodzaj zamknięcia butelki na alkohol

    Wybór korka lub zakrętki to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, kupując szklane butelki do nalewki i innych trunków. Decydując się na zwykły, klasyczny korek trzeba pamiętać, że musi on być zanurzony w płynie. W przeciwnym wypadku może ulec zniszczeniu w wyniku zeschnięcia. Spowoduje to niepożądany efekt w postaci pogorszenia jakości trunku. Z tego względu warto zastanowić się nad zakrętką, która oszczędzi nam tego problemu.

    U nas znajdziesz ozdobne butelki na alkohol z gwintem na zakrętki lub w komplecie ze wciskanym korkiem grzybkiem.

    Wygląd butelki do nalewek

    Wygląd butelki do nalewki lub innego rodzaju alkoholu jest niezwykle ważny i oprócz praktycznego zastosowania szklanych butelek należy wziąć pod uwagę także aspekt wizualny. Oryginalne, ozdobne butelki na alkohol podkreślą wyjątkowość przygotowanego trunku. Niestandardowy kształt butelki doskonale wyeksponuje atrakcyjne pod względem smaku własne wyroby. Dodatkowo ozdobne, szklane butelki na alkohol będą świetnie prezentowały się na stole, a sposób jego podania z pewnością docenią wszyscy goście.

    W naszym sklepie oferujemy klasyczne naczynia o charakterystycznym kwadratowym kształcie, ale też butelki o różnorodnych formach: od prostszych, opływowych po wymyślne, przypominające figurki bałwana, choinki czy diamentu. U nas znajdziesz też tak zwane apteczne butelki — ze szkła w kolorze ciemnozielonym, a także wielofunkcyjne słoje o różnych pojemnościach uszczelniane specjalną gumą czy powszechnie znane gąsiory. Oferujemy najwyższej jakości butelki do nalewek, bimbru i wódki.

    Butelki na bimber, do czego można je wykorzystać?

    Butelki na bimber są doskonałej wykonane z grubych ścianek, stworzone z mocnego i grubego szkła. Są bardzo precyzyjne i solidnie wykonane. Jest szeroki wybór butelek na bimber, czy też domowe soki. Charakteryzuje je niezwykle wysoka jakość szkła, przez co nie tłuką się przy produkcji i przechowywaniu alkoholu. Butelki muszą być przystosowane do kontaktu z żywnością i napojami alkoholowymi. Pasują do wszystkiego i można stosować je również jako ozdobę. Świetnie nadaje się na dekorację do salonu, kuchni, a nawet do ogrodu. Można również podarować w prezencie na urodziny, czy rocznicę bliskiej osobie.

    Zapraszamy do zakupu!

  • Destylatory do...

    Elektryczne i gazowe destylatory do bimbru, wódki i wody. W ofercie posiadamy także wypełnienia pryzmatyczne z miedzi, sprężynki ze stali nierdzewnej, szklane rurki, chłodnice ze stali nierdzewnej, filtr katalityczny na sprężynki miedziane oraz filtr węglowy.

    Jak wybrać destylator do bimbru?

    Obecnie na rynku wybór aparatury do bimbru jest dosyć szeroki, co może być przytłaczające dla osoby zaczynającej przygodę z domowymi alkoholami. Pierwszym, podstawowym pytaniem, jakim należy sobie zadać przed kupnem destylatora alkoholowego, jest, co zamierzamy pędzić?

    Jeśli będą to nastawy owocowe, a naszym celem nalewki wystarczą podstawowe urządzenia takie jak tak zwane pot still.

    Rodzaje destylatorów do bimbru

    Poza tym do wyboru mamy destylatory miedziane do bimbru na szybkowarach, na garach, na kegach oraz destylatory elektryczne. Pierwsze dwa również należą do podstawowego sprzętu, co więcej mają podwójne zastosowanie, ponieważ garów i szybkowarów można z powodzeniem użyć w kuchni w celu ugotowania zupy czy ziemniaków.

    Destylatory alkoholowe na kegach

    Destylatory alkoholowe na beczkach keg należą do bardziej profesjonalnej aparatury. Charakteryzuje je trwałość i wydajność. Poza tym są praktycznie bezobsługowe. Dzięki grzałkom elektrycznym zamontowanym w kegach destylator do bimbru bezpiecznie destyluje sam. Wymaga jedynie obsługi związanej z podmianą pojemników odbioru.

    Pojemność bimbrownicy

    Bimbrownice, jak potocznie nazywa się destylatory do bimbru, mogą mieć właściwie każdą pojemność, jakiej potrzebujemy. 30, 50, a nawet 100 l lub więcej. Obecnie wybór na rynku jest naprawdę szeroki i łatwo znaleźć aparaturę do bimbru dostosowaną do naszych potrzeb.

    Aparatura do bimbru – kolumna destylacyjna

    W naszym sklepie posiadamy również kolumnę destylacyjną, zwaną też rektyfikacyjną. Jest to narzędzie do destylacji przede wszystkim wyrobów na bazie cukru. Najpopularniejszy jej typ to AA bratek. Sterowanie procesem destylacji polega tu na odbiorze cieczy z kolumny za pomocą zaworka precyzyjnego, który jest umieszczony na szczycie kolumny. Tego rodzaju urządzenie sprawdzi się również w przypadku destylacji prostej/smakowej (do whisky, brandy, rumu itp.).

    Naszą aparaturę do destylacji bimbru prezentujemy poniżej.

    Zachęcamy do zakupu!

  • Destylatory - elektronika

    Elementy potrzebne przy budowie destylatorów takie jak grzałki, sterowniki - termoregulatory, sondy palcowe, sondy z gwintem, termometry.

    Oferowany przez nas sterownik jest jednym z bardziej zaawansowanych na rynku. Do automatyzacji procesu destylacji przyda się też elektrozawór nierdzewny tzw e-arc.

  • Dezynfekcja

    Środki oraz sprzęt potrzebny do mycia i dezynfekcji akcesoriów używanych przy produkcji domowej wódki, nalewki czy bimbru. W sprzedaży posiadamy pirosiarczyn potasu powszechnie stosowany środek do odkażania i stabilizacji win oraz moszczów. w czterech opcjach 10g, 50g, 250g i 1 kg a także oxi 20g i oxi 1 kg. Równie skuteczny jest Desprej - środek dezynfekcyjny na bazie alkoholi, przeznaczony do bezpośredniej i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni. Niezastąpiony np. podczas przygotowywania drożdży do propagacji - błyskawicznie wybija bakterie, grzyby i wirusy na np. blatach stołów, przy których odbywają się operacje z drożdżami np. starter.

    OXI sposób użycia: płuczemy lub zanurzamy sprzęt i akcesoria w roztworze OXI przez 2 do 5 minut. Preparat w połączeniu z wodą rozkłada się z wydzieleniem aktywnego tlenu i nieszkodliwych substancji. Nie wymaga płukania!

  • Drożdże...

    Drożdże gorzelniane Coobra i turbo - oferta

    Drożdże gorzelnicze Coobra to absolutnie najwyższej jakości drożdże na rynku. Powstają z największą starannością, by sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

    Coobra to marka drożdży gorzelnianych, która zasłynęła ze swojej solidności do tego stopnia, że kolejne firmy zaczęły ją podrabiać, oferując produkty z wężem w niższej cenie i dużo niższej jakości. Drożdże Coobra oraz seria T - turbo drożdży do bimbru to gwarancja udanej fermentacji i wysokich wyników. Oferujemy najlepsze drożdże gorzelniane do cukrówki oraz drożdże do zacierów.

    Czym właściwie są drożdże gorzelnicze?

    Drożdże gorzelnicze to drożdże sprawiające, że nasz alkohol fermentuje. Są to szczepy drożdży wysokiej jakości, które nadają się do produkcji wysokoprocentowych alkoholi takich jak bimber czy spirytus, ponieważ nie wytwarzają wielu substancji pobocznych, których usuwaniem nie musimy się martwić. Mają zastosowanie wyłącznie w przemyśle spirytusowym, a więc nie stosujemy ich do wytwarzania win czy nalewek. Gdybyśmy to zrobili, drożdże przefermentowałyby nawet smak i zapach zawarty w zacierze. Fermentacja w przypadku drożdży gorzelnianych turbo przebiega niezmiernie szybko. Przerabianie cukru na alkohol etylowy zajmuje najszybszym z nich tylko 48 godzin (po takim czasie powstanie 12% alkohol). Z upływem czasu zawartość czystego alkoholu oczywiście wzrośnie.

    Drożdże gorzelnicze a moc nastawu

    Po pierwsze warto wiedzieć, że aby stworzyć wysokoprocentowy alkohol, potrzebujemy odpowiednich drożdży. Niektóre z nich mogą zginąć i przerwać fermentację, z powodu zbyt małej odporności na alkohol. Do przygotowywania mocnych trunków warto użyć drożdży do bimbru oznaczonych cyfrą 8. Potrafią one sfermentować duże ilości cukru. To właśnie cukier jest głównym składnikiem generującym moc nastawu. Z roztworu 25-litrowego o zawartości cukru równej 6 kg uzyskuje się stężenie alkoholu ok. 12-13%. Zwiększenie ilości cukru o 2 kg sprawia, że moc wzrasta do nawet 20%.

    Szybkość fermentacji nastawu z drożdżami turbo

    Z użyciem drożdży gorzelnianych turbo możliwe jest przeprowadzenie fermentacji wyjątkowo szybko. Wspomniane w poprzednim akapicie drożdże do bimbru o numerze 8 są w stanie przefermentować nastaw (zawierający 8 kg cukru) w czasie ok. 5 dni. Drożdże gorzelnicze 24 potrafią przeprowadzić taki proces dla 6 kg cukru aż w 24 godziny! Większość szczepów turbo drożdży może fermentować nastawy o różnych zawartościach cukru. Jak można się domyślić, im większa zawartość cukru, tym dłużej czeka się na gotowy roztwór.

  • Enzymy gorzelnicze /...

    Proces fermentacji alkoholowej można przeprowadzić „siłami natury”. Potrzebujemy tylko cierpliwości i dobrej jakości surowiec przetwórczy. Czasem naturze trzeba jednak pomóc. Co wówczas zrobić? Najlepiej dodać w fazie produkcji enzymów gorzelniczych lub jak kto woli gorzelnianych.

    Amylaza

    Bez wątpienia najpowszechniej stosowane są amylazy. Alfa-amylazy wykorzystuje się do upłynnienia skrobi zawartej w zbożach i ziemniakach (dlatego stosuje się je przy produkcji mocnych alkoholi i piwa). Tak wytrącona skrobia jest nie tylko doskonałą pożywką dla drożdży, ale także nadaje alkoholowi pełni smaku. Natomiast gluko-amylazy to enzymy scukrzające, które przyspieszają proces fermentacji.

    Pektolaza z kolei będzie doskonałym dodatkiem do wina – substancja ta pozwala uwolnić owocom większą ilość soków, co przekłada się na tempo fermentacji i klarowność wina. Mimo że część winiarzy pochodzi do tego enzymu z rezerwą, nie trzeba się go obawiać, gdyż nie zmienia on smaku wyprodukowanego alkoholu.

  • Esencje do...

    Zaprawki do alkoholi

    Producentem najwyższej jakości esencji do alkoholu (tzw. zaprawki do alkoholi) jest szwedzka firma Svenska Olbolaget AB. Jest to twórca esencji STRANDS - topowej zaprawki do alkoholu. Zwyczaj dodawania aromatów do alkoholi, czy też produktów spożywczych jest praktykowany od wielu lat praktycznie na całym świecie i to zarówno przez wielkie korporacje jak i małe firmy. Nie ma w tym nic nagannego, dlaczego jednak przepłacać, skoro sami możemy niewysokim kosztem stworzyć nasz ulubiony trunek jak wódka czy bimber, budując prawdziwy bar w domu. Niejednokrotnie alkohole zrobione na esencji do alkoholi Strands przewyższają swoim smakiem oryginał sklepowy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zaprawek do alkoholu marki Strands. Posiadamy nie tylko wachlarz smaków i gatunków, lecz także kilka pojemności do wyboru. Zaprawkę do bimbru kupisz w wersji małej 250 ml lub dużej - 5 l.

    Wszystko, co musisz wiedzieć o zaprawkach do alkoholu

    Esencja do alkoholu znana także jako zaprawka do alkoholu powstaje z naturalnych składników, głównie olei czy elementów nasion różnych owoców. Aby uzyskać esencję, należy oryginalny alkohol poddać destylacji i wydobyć z niego wspomniany wcześniej naturalny aromat. Dodatkowo flakonik z zaprawką do alkoholu zawiera cząsteczki fuzji. Czy trunek z jej użyciem smakuje jak oryginał? Według wielu różnica nie jest dostrzegalna, ale warto sprawdzić to samemu.

    Świat zaprawek do alkoholi

    Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór zaprawek do alkoholi, a wśród nich między innymi esencję do likieru, whisky, koniaku czy brandy, do wódek smakowych, a nawet zaprawki do bimbru. Z nimi można wypróbować także, jak smakuje gin, egzotyczna tequila i rum. To łatwy sposób na dostęp do alkoholi z wysokiej półki w przystępnych cenach oraz wygodna i szybka droga do własnej alkoholowej produkcji.

  • Etykiety na...

    Etykiety na nalewki i bimber ze sklepu Alembik

    Etykiety na nalewki, etykiety na bimber i inne alkohole. Można umieścić na nich np. rocznik, surowiec oraz nazwę. Klejenie naszych naklejek na butelkach nie stanowi problemu, ponieważ są one wykonane na papierze samoprzylepnym wysokiej jakości. Ciekawa etykieta na nalewkę lub na bimber może w łatwy sposób dodatkowo upiększyć naszą butelkę z domowym alkoholem i nadać mu profesjonalnego wyglądu.

    Własna etykieta na bimber, czy trzeba robić ją własnoręcznie?

    Etykiety na bimber robione własnoręcznie z pewnością usatysfakcjonują potrzebę artystycznego wyrazu, jednak przy dużej ilości produkowanym wyrobów alkoholowych ich wytwarzanie może stanowić problem. Każdą bowiem etykietę na bimber należałoby zaprojektować, wydrukować, wyciąć i uzupełnić. A co z naklejaniem ma butelki? Zwykły klej nie zawsze utrzyma papierowe elementy na szkle, zwłaszcza że zdarza się przecież, że myjemy butelki. Tak więc jako niezawodne rozwiązanie przychodzą gotowe naklejki na bimber, które wystarczy zamówić, a następnie dowolnie uzupełnić. Ich klej jest wytrzymały, nie trzeba ich wycinać, a projekt po prostu wybieramy z dostępnych na stronie. Nic prostszego!

    Etykiety na bimber, czy tylko?

    Wśród dostępnych w sklepie produktów znajdziemy nie tylko etykiety na bimber, lecz także etykiety na nalewki - w wielu wzorach i kolorach, w tym takie, których jako tło mają owoce. To świetne rozwiązanie, gdyż szukając alkoholu na półkach, z łatwością przyspieszymy ten proces, gdy będziemy widzieli etykietę na nalewkę z owocem, z jakiego została wykonana. Alembik.eu poza etykietami na nalewki oferuje również etykiety na różnego rodzaju wódki podobne do tych oryginalnych ze sklepu. Taka oprawa graficzna butelki z pewnością zaciekawi naszych gości. Wiele z etykiet zawiera tajemniczą nazwę ”Trunek domowy”. Pozostawia to pole do popisu, ponieważ do butelki wlać możemy właściwie wszystko, co wyprodukowaliśmy. Nasze etykiety sprawdzą się również na weselach. Sklep posiada też naklejki z napisem wódka weselna oraz z życzeniami dla rodziny i przyjaciół, którzy na pewno docenią nasz wkład w przygotowanie imprezy. Na koniec warto wspomnieć o miodzie. Etykiety na miód pitny szczególnie przydadzą się posiadaczom dużych pasiek. Możliwość dokładnego opisywania słoiczków to raj dla każdego pszczelarza.

    Zapraszamy do zakupów w sklepie!

  • Filtrowanie...

    Filtracja bimbru to ważny etap produkcji naszego alkoholu. W ofercie posiadamy aparat do filtrowania destylatu metodą grawitacyjną (swobodnego przepływu), worki bawełniane różnej grubości, siatki nylonowe, sączki o wysokiej dokładności. Wszystkie te akcesoria potrzebne są na różnym etapie produkcji. Idealnym sposobem na pozbycie się niechcianego zapachu i smaku w naszym produkcie jest węglowy filtr do nalewek, czyli rurka wypełniona węglem aktywnym.

    Czym jest filtrowanie bimbru? Jak przeprowadzić proces bezpiecznie?

    Filtrowanie bimbru to najważniejszy proces w produkcji alkoholu domowego. Pozwala on na pozbycie się wszelkiego rodzaju osadów, aby alkohol nie zawierał zanieczyszczeń i był klarowny. Często słyszy się, że dobry destylator wystarczy, by zapewnić czystość alkoholu. Absolutnie nie jest to prawdą i tyczy się to nie tylko bimbru. Wyłącznie filtry do nalewek są w stanie zagwarantować klarowność trunku. Przykładowy aparat do filtracji destylatów zawiera pojemnik na płyn z uchwytem, który pomieści 10 l, dozownik do regulacji przepływu, wężyk odpowietrzający, zestaw rur do wypełnienia węglem aktywnym oraz końcówki zamykającej ze zlewką. Długość takiego zestawu wynosi w sumie ok. 205 cm.

    Dlaczego warto stosować filtr węglowy do bimbru?

    Węgle aktywne są doskonałymi i uniwersalnymi adsorbentami. Właściwości adsorpcyjne węgla wynikają z dużego pola powierzchni i mikroporowatej struktury. Stosuje się je do adsorpcyjnego usuwania barwy, smaku i zapachu, czyli odoru. Można stosować również do innych niepożądanych zanieczyszczeń np. śladów olejów fuzlowych. Najlepszym sposobem na efektywne oczyszczenie destylatu jest przeprowadzenie filtracji węglem aktywnym. Pomiędzy pierwszą a drugą destylacją, kiedy destylat jest rozcieńczony do 40-50% i zmrożony. Filtr węglowy do bimbru skutecznie oczyszcza alkohol po destylacji. Wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Skonstruowany na zasadzie przepływającego destylatu z dołu do góry.

    Filtr do nalewki czy cały zestaw do filtrowania? Nalewka domowa — co wybrać?

    Filtry do nalewek można kupić oczywiście również osobno. W ofercie sklepu znajduje się wiele filtrów węglowych, kraników i worków filtracyjnych, z których zbudować można urządzenie, którego potrzebujemy do filtrowania nalewek. W internecie często spotyka się teksty zachęcające do samodzielnego (bez specjalistycznych narzędzi) tworzenia aparatu, aby przeprowadzić filtrowanie. Nalewki wyjdą doskonałe tanim kosztem — gwarantują. My jednak odradzamy takie działania i radzimy korzystać tylko ze sprawdzonych elementów, gdyż zabawa na własną rękę może skończyć się bardzo źle dla naszego zdrowia i życia. Również wybierając filtr do nalewki, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy na pewno pasuje do destylatora, który posiadamy. Nasza nieuwaga może sprawić, że zmarnujemy swój czas i pieniądze.

    Filtrowanie bimbru z głową

    Produkcja alkoholu na własną rękę to niewątpliwie dobra zabawa. Jednak, przechodzenie kolejnych kroków wytwarzania trunków, takich jak destylacja czy filtracja bimbru powinno odbywać się przede wszystkim bezpiecznie. A więc, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo, należy zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia, a także rzetelne źródła informacji. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie i życzymy powodzenia w filtrowaniu bimbru!

  • Kapturki...

    Kapturki termokurczliwe 29 mm to idealny sposób na to, by dodatkowo zabezpieczyć korek butelki i wzmocnić zamknięcie. Osłonka dodatkowo spełnia również funkcje estetyczne. Nie tylko ozdabia szyjkę butelki. Oczywiście dzięki temu małemu dodatkowi prezentuje się bardzo efektownie i profesjonalnie. W sklepie można nabyć produkty w bardzo atrakcyjnych cenach i kolorach. Miłośnik domowych trunków z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni asortyment.

    Kapturki termokurczliwe 29 mm na butelki

    Nieodłącznym elementem akcesoriów alkoholowych, dla każdego fana domowych trunków, są kapturki termokurczliwe. Skutecznym sposobem i bardzo praktycznym, jest zanurzenie kapturka nałożonego na szyjkę butelki. Koniecznie musi być to bardzo gorąca woda. Kapturek termokurczliwy 29 mm należy założyć na zakorkowaną butelkę i przytrzymać. Następnie trzeba odwrócić butelkę szyjką w dół i zanurzyć powoli w gorącej wodzie. Kapturki termokurczliwe do wina przede wszystkim można polać gorącą wodą, np. z czajnika. Podczas używania tego sposobu należy koniecznie uważać, aby się nie poparzyć. Gwałtowna zmiana takiej temperatury może spowodować pęknięcie butelki. Skutkować to może również skaleczeniom. Obkurczanie można zastosować również, dzięki gorącemu powietrzu. Zastosowanie w tym przypadku suszarki do włosów może być naprawdę najlepszym sposobem. Moc suszarek jest zbyt słaba, ale za to idealnie sprawdzą się opalarki. Kapturki termokurczliwe 29 mm można założyć na kilka sposobów:

    • Najwygodniejszym oraz najprostszym sposobem jest użycie termo-obtapiarki. W ciągu kilku sekund idealnie obkurcza się kapturek na butelce.

    • Użycie uchwytu do podtrzymania kapturka termokurczliwego również się sprawdza. Wystarczy zanurzyć na 3 sekundy w gotującej się wodzie.

    • Zakorkowaną butelkę z nałożonym kapturkiem termokurczliwym 29 mm, należy postawić w zlewie. Następnie polać gorącą wodą z czajnika dociskając kapturek od góry.

    • Można również użyć opalarki.

    Korek zamyka się szczelnie i dodatkowo ozdabia butelkę. W obu funkcjach będzie doskonale wspierany przez kapturek termokurczliwy 29 mm. Kapturek jest duży, więc śmiało, można go umieścić na korku i zanurzyć w gorącej wodzie. Materiał natychmiast przywiera do butelki, dzięki czemu jest szczelniej zamykany. Kapturki termokurczliwe to także sposób na dodanie butelce dodatkowego uroku.

    Co warto wiedzieć o kapturkach termokurczliwych?

    Kapturki termokurczliwe mogą być przezroczyste, zielone, czerwone, złote, czarne i niebieskie. Różne kolory mogą być używane przede wszystkim do oznaczania poszczególnych partii. W większości przypadków do butelek wina stosuje się termokurczliwe kapturki 29 mm. Po zakorkowaniu butelki nakrętka stanowi dodatkową ochronę i dekorację. Można je także stosować w innych napojach, czyli takich jak domowe nalewki i przetwory. Sprawdza się idealnie również w takich jak soki owocowe. Kapturki termokurczliwe 29 mm odgrywają dodatkową rolę dekoracyjną. Idealnie wpasowują się również jako ozdoby do domu, gdzie dodadzą pewnej estetyki i koloru. Zdarza się, że początkujący winiarz bardzo często nie wie, kiedy ma założyć kapturek na butelkę.

  • Karafki do...

    Karafki, a rodzaje alkoholu: karafki do whisky, karafki na nalewki, karafki na bimber

    Karafki to ozdobne naczynia służące do przechowywania i podawania różnych rodzajów napojów alkoholowych. Eleganckie, szklane lub kryształowe naczynia, pięknie prezentują się w naszym barku, a butelka może cieszyć oko przez lata. Sklep Alembik.eu w swojej ofercie ma szeroką gamę karafek do alkoholu. Sprawdź je wszystkie!

    Karafki na alkohol – dlaczego warto?

    Karafki nadają się do podawania wszystkich rodzajów alkoholi - napojów wysokoprocentowych, takich jak: whisky, brandy, wódka, bimber, win: czerwonych i białych oraz słodkich nalewek i likierów. Są funkcjonalne, ponieważ chronią trunek przed zwietrzeniem, ale przede wszystkim nadają mu wyjątkowy wygląd. Postawienie na pięknie udekorowanym i zastawionym stole oryginalnej, niekoniecznie ozdobnej butelki mogłoby popsuć cały wystrój. Karafki na alkohol o unikatowych kształtach i ornamentach sprawdzą się także jako wyjątkowy prezent. Bogato zdobione i bardziej stonowane modele znajdziesz na stronie sklepu Alebik.eu.

    Które karafki na alkohol wybrać?

    Rodzaje karafek do alkoholu różnią się materiałem, sposobem wykonania i przeznaczeniem.

    Wyróżniamy zatem:

    Karafki na wino

    Karafki na wino czerwone charakteryzują się szerokim dnem, które pomaga je dotlenić i wydobyć jego aromat, natomiast karafki na wino białe są bardziej smukłe. Dzięki nim nawet najtańsze serwowane wino będzie prezentować się w niezwykle elegancki sposób.

    Karafki do whisky

    Karafki na whisky zazwyczaj mają kształt prostopadłościanu z krótką szyjką, którą wieńczy ozdobny korek. Oczywiście spotkać można również owalne modele, które częściej stosuje się jednak do podawania brandy. Karafka na whisky nadaje jej szlachetny charakter.

    Karafki na nalewki

    Karafki na nalewki są raczej niewielkich rozmiarów, o pojemności 0,3-0,5 l. Mogą być minimalistyczne, ale często to te bogato zdobione zachwycają gości przy stole, przy którym serwowany jest trunek. Karafki na nalewki mogą mieć okrągłą, kwadratową lub prostokątną podstawę oraz ucho. Zazwyczaj mają krótką szyjkę i korek, wykonany ze szkła lub drewna.

    Karafki na bimber

    Karafki na bimber nie muszą być wyjątkowo ozdobne i wysublimowane. Ważne jest, aby ten rodzaj alkoholu podać w klasycznej butelce i zadbać o funkcjonalne zamknięcie.

    Karafki na wódkę

    Karafki na wódkę najczęściej są wydłużone, o prostych ściankach, wąskiej i krótkiej szyjce, koniecznie zakończonej szklaną zatyczką lub korkiem, który chroni wysokoprocentowy alkohol przed zwietrzeniem.

  • Klarowanie nalewek/bimbru

    Klarowanie nalewek to chyba najmniej przyjemne czynności w czasie całego cyklu robienia nalewek. W warunkach domowych zawsze się okaże, że na dnie butelki znajdzie się wiele osadów. Jednak bez przefiltrowania odpowiednio nalewki, trunek staje się nieestetyczny i przeważnie nie jest smaczny. Do klarowania można używać powszechnie stosowanych środków. W naszym sklepie jest Coobra Turbo clear oraz Coobra Megapack clear, a także Superclar i Bentonik. Są to szybkie, ale i skuteczne środki do klarowania zacierów. Działa już po 24 godzinach od dodania nie zmieniając przy tym smaku i aromatu nastawu.

    Coobra Turbo Clear, jak i Coobra Megapack clear to środki, które rewelacyjnie klarują. Pasują do każdego rodzaju nastawu. Używanie go jest niezwykle bardzo proste. Składniki, które zawierają w swoim składzie to nic innego jak woda i zol krzemowy. Dodatkowo zawarty jest chitosan oraz środek konserwujący, czyli dwutlenek siarki E220. Wystarczy odczekać tylko 24h. W naszej ofercie można znaleźć środek Superklar, czyli szybki i skuteczny, dwuskładnikowy środek do klarowania bimbru. W swojej zawartości posiada tylko chitosan i zol krzemowy. Opakowanie środka do klarowania wystarcza spokojnie na 25l zacieru.

    Bentonik to niezawodny środek do klarowania nalewki i można go znaleźć w naszej ofercie. Powszechnie stosowany jest jako środek podczas produkcji domowych win i zacierów. Dzięki swojej zawartości ma zdolności wchłaniania białka.

    Jak sklarować nalewkę?

    Po zakończeniu fermentacji należy koniecznie zlać nastaw znad osadu do czystego pojemnika. Przez ok. 3 minuty zaleca się potrząsać nastawem energicznie mieszając. Ten proces dokonuje się w celu pozbycia dwutlenku węgla. Pierwiastek ten znacznie utrudnia dalszy proces klarowania nalewki. Następnie dodać należy całą zawartość saszetki środków do klarowania i dokładnie mieszać. Po ok. 1 godzinie dodać zawartość drugiej saszetki i ponownie dokładnie wymieszać. Klarownie nalewek rozpocznie się po kilku minutach, a zakończy po 24 godzinach. W przypadku Bentonika zawartość saszetki należy wymieszać w szklance wody i pozostawić na kilka godzin. Po minionym czasie można dodać do nastawu.

    Jak klarować nalewki korzystając z domowych sposobów?

    Klarowanie nalewki może odbywać się również przez kilkukrotnie złożoną gazę lub płócienną ściereczkę. Te sposoby będą bardzo skuteczne, ale tylko dla większych osadów. Warto jednak z któregoś z nich skorzystać, ponieważ osady bardzo szybko zatykają materiał filtrujący. W przypadku szmatki czy gazy można co jakiś czas przepłukać w wodzie. Dzięki temu przyśpieszy się proces klarowania bimbru.

    Płyn, który otrzymamy, wydawać się będzie klarowny. Niestety to może być tylko złudzenie. Drobniejsze osady mogły przedostać się przez gazę lub płócienną ściereczkę. Dlatego klarowanie nalewki warto powtórzyć, wykorzystując ręcznik papierowy. Najlepiej jednak zastosować takie bez nadruków. Można też kupić specjalną bibułkę filtracyjną lub worek do filtracji.

    Każdy z tych trzech materiałów ma jednak swoje wady. Przez ręcznik papierowy nalewkę przefiltrować można szybko, lecz najmniej dokładnie. Filtrów do kawy zużyj się bardzo dużo, tak samo, jak czasu. Jeśli nalewka jest słodka to lepiej z filtrów zrezygnować, ponieważ sam płyn zapcha je bardzo szybko. Podobnie dużo czasu straci się, korzystając z bibułki filtracyjnej.

  • Korki

    Korki aglomerowane, korki stożkowe, korki do balonów, zakrętki na butelki, nakrętki na baniaki. Dodatki przydatne przy domowej produkcji i butelkowaniu nalewek, miodów, likierów oraz bimbru i wódek.

  • Koncentraty owocowe na...

    Koncentraty owocowe do nalewek to szybki sposób na przygotowanie nalewek, likierów owocowych i koktajli. Powstały z wytłoczenia owoców do soków oraz zagęszczenia poprzez odparowanie wody. Dla smaku w likierach owocowych dodaje się także cukier. Koncentraty gotowe do mieszania z alkoholem, samogonem czy spirytusem można nabyć w sklepach winiarskich. Wystarczy tylko dodać wódkę albo spirytus w odpowiedniej proporcji i nalewka będzie gotowa.

    Do zaoferowania w naszym sklepie mamy aż 7 koncentratów o różnych smakach. Dostępna jest cytryna, mango, marakuja, pigwa, malina, jabłko-mięta, porzeczka, a także wiśnia. Względem własnych upodobań smakowych można wybrać odpowiedni smak do zacieru. Są nie tylko w bardzo przystępnych cenach, ale i łatwe do przygotowania. Oprócz zagęszczaczy smakowych zawierają wodę, cukier, kwasek cytrynowy oraz regulator kwasowości.

    Koncentrat owocowy do nalewek, jakie ma właściwości?

    Koncentrat owocowy do nalewek powstaje z wytłoczenia owoców oraz zagęszczenia poprzez odparowanie wody. Dla właściwego smaku w likierach dodaje się także cukier, owoce i inne komponenty. Taka zaprawka to kompletna receptura, która zawiera naturalny sok owocowy, jego słodycz, kwasowość i naturalną barwę. Wystarczy, tylko że do 300 ml produktu dodać 0,7 l wódki i 1 l likieru. Może to być nawet nalewka o mocy od 28%. Koncentrat do nalewek owocowy wiśniowy to owoc bogaty w witaminy i minerały. Z alkoholem tworzą idealną kompozycję, która stymuluje żołądek do pracy i wspomaga trawienie. Zwłaszcza u osób, u których układ pokarmowy nie działa prawidłowo. Alkohol na bazie wiśni działa oczyszczająco na organizm i usuwa toksyny i pobudza układ krążenia. Składniki, które może zawierać to cukier, woda, zagęszczony sok wiśniowy, zagęszczony sok jabłkowy oraz regulator kwasowości. Znajduje się tam kwas cytrynowy, koncentrat barwiący sok z czarnej marchwi oraz aromaty. Jakie jeszcze zalety posiada koncentrat owocowy do nalewek?

    • Wysoka jakość i bogaty skład. Zawiera głównie owoce i soki, a nie esencje, aromaty czy barwniki,

    • Czysta etykieta, nie zawiera barwników, konserwantów i słodzików,

    • Zaprawka owocowa wyprodukowana z około 158 g owoców,

    • Zaprawy owocowe zawierają w składzie obok naturalnych soków i przecierów gotowy syrop cukrowy. Konieczny jest do przygotowania likieru lub nalewki,

    • Łatwa formuła przygotowania. Saszetka zaprawki wymieszana z jedną butelką wódki 0,7 l i 1 litr likieru gotowego.

    Jak przygotować nalewkę z koncentratem owocowym?

    Dzięki koncentratom owocowym do nalewek sezon na owocowe trunki może trwać przez cały rok. Doskonale nadają się do sporządzenia nie tylko nalewek, likierów, alkoholowych koktajli, ale i drinków. Zawierają naturalny, zagęszczony sok, który pozyskiwany jest na drodze tłoczenia. Następnie odparowuje się nadmiar wody. Aby uzyskać pyszny smak likieru, do soku dodaje się odpowiednią ilość soku. Koncentrat do nalewek cytrynowy lub porzeczkowy jest łatwo dostępnym surowcem. Dzięki temu oszczędzi się czas, który jest potrzebny do pozyskania i obróbki owoców. W jeden dzień przygotować można pyszną nalewkę porzeczkową, która zdobędzie uznanie u koneserów tego trunku. Wystarczy, że połączy się np. 300 ml koncentratu z 0,7 wódki o mocy 40%. Koncentraty owocowe to świetny sposób dla osób, które nie mają czasu na przygotowanie nalewek. Koncentraty do nalewek są gotowe do mieszania z alkoholem, samogonem czy spirytusem. 

  • Krany plastikowe

    Plastikowe krany do zamontowania w dolnej części pojemnika fermentacyjnego. Oferujemy krany z reduktorem osadu oraz zaworkiem grawitacyjnym. Po zakończonej fermentacji możemy zlać nastaw znad osadu do destylatora.

    W ofercie posiadamy także krany do beczułek oraz do słojów firmy Kilner.

  • Laki do butelek

    Lakowanie butelek - po co to robimy?

    Lak idealnie uszczelnia korki w butelce i nadaje im starodawnego wyglądu, zabezpieczając przy tym nasze produkty takie jak wino czy nalewka. Lakowanie butelek chroni korek przed wyschnięciem oraz sprawia, że jest on odizolowany od pleśni i brudu. Szczelne zamknięcie zapobiega wyciekom i gwarantuje brak kontaktu wina z powietrzem, co z kolei zachowuje jego właściwości. Dodatkowo tak zabezpieczona butelka wygląda atrakcyjniej i może posłużyć jako prezent dla najbliższych. Ponadto użycie laku ułatwia oznaczenie trunku znakiem firmowym poprzez możliwość odciśnięcia go na górnej części.

    Lak do butelek - jak go używać?

    Po pierwsze dobrze przygotowana butelka. Korek powinien być całkowicie schowany w szyjce butelki. Jej szkło nie może być mokre czy nawet lekko zawilgocone.

    Po drugie odpowiednio rozpuszczony lak. Do tego celu używamy garnka, w którym umieszczamy kawałki laku. Garnek podgrzewamy, aż do rozpuszczenia substancji. Należy pamiętać, że lak łatwo się przypala, dlatego rekomenduje się używanie garnka z płaszczem wodnym lub w razie jego braku włożenie naszego garnka do większego garnka z wodą i podgrzewanie tego większego. Ważne jest by naczynie, w którym przygotowujemy lak do butelek, było przeznaczone tylko do tego procesu, ponieważ pozostałości zastygłej substancji niezmiernie trudno usunąć. 

    Właściwy proces lakowania butelek polega na zanurzeniu szyjki butelki w rozpuszczonym laku co najmniej do jej połowy. W razie potrzeby czynność powtarzamy.

    Jak otworzyć butelkę z lakiem?

    Zalakowaną butelkę otwieramy normalnie, przy pomocy korkownicy. Lak jest kruchy, dlatego jego usunięcie nie powinno stanowić problemu. Powinno się jednak robić to ostrożnie, aby kawałki laku nie dostały się do środka butelki.

    Wpływ laku do butelek na wino

    Warto wiedzieć, że lak do butelek może przyczynić się do spowolnienia procesu dojrzewania wina. Z tego powodu, kiedy chcemy, aby nasze wino leżakowało, powinniśmy przemyśleć moment lakowania butelki.

    Lak do butelek w sklepie Alembik

    Najczęściej spotykaną postacią laku są sztabki w kolorze czerwonym. Nasz sklep oferuje również inne barwy takie jak wiśniowy, czarny, zielony, granatowy, a nawet srebrny czy złoty.  Z nami uatrakcyjnisz butelkę z domowej roboty trunkiem!

    Zachęcamy do zakupów!

  • Lejki do wódki

    Lejki do wódki dostępne są w naszej ofercie o różnych rozmiarach. Wyposażone dodatkowo w praktyczne sitko. Do zaoferowania mamy plastikowe lejki, także o różnych kolorach. Lejki z sitkiem do nalewek przydatne będą na pierwszym etapie filtrowania. Przy dodaniu cukru do butelek, przelewaniu moszczu, czy nastawu. Polecamy także praktyczne lejki do słoików. W naszym sklepie lejki są o rozmiarach takich jak 6 cm, 15 cm, 16 cm, 22 cm lub 25 cm. Dostępne kolory to biały, czerwony, zielony i niebieski.

    Idealne są do nalewania alkoholu do butelek. Zapobiegają przelaniu się napojów z butelki, ponieważ posiadają blokadę napełniania. W momencie, gdy jest nalana odpowiednia ilość płynu do butelki, gumowa uszczelka unosi się do góry. W tym czasie można bezpiecznie usunąć lejek z butelki, mimo że jest w nim nadal ciecz.

    Lejki do wódki wykonane są ze sztucznego tworzywa. Nie zaleca się stosowania lejków metalowych. Metal wchodzić może w reakcję z drożdżami i kwasami zawartymi w moszczu.

    Jakie właściwości ma lejek z sitkiem do nalewki?

    Lejek z sitkiem do nalewki to połączenie, którego użyteczność doceni każdy producent domowych alkoholi. Lejek, jak i sitko to akcesoria, bez których nie sposób się obejść podczas produkcji alkoholu. Również, jeśli w planie jest przygotowanie domowych nalewek o różnych rodzajach. Narzędzia są często stosowane razem, gdy chce się przefiltrować ciecz, jednocześnie przelewając ją do kolejnego naczynia. Stosowanie dwóch akcesoriów naraz niestety nie zawsze jest łatwe. Lejek do wódki wyposażony we własne sitko rozwiązuje ten problem. Przyrząd jest bardzo wygodny w użyciu i może być stosowany do przelewania domowych trunków. Nie wchodzi w reakcję z alkoholem i jest neutralny dla smaku oraz zapachu cieczy. Lejek z sitkiem do nalewki dodatkowo posiada bardzo wygodny mechanizm. Zapobiega dodatkowo przelaniu cieczy podczas butelkowania.

    Lejek do wódki jako niezastąpiony pomocnik

    Lejki do wódki to akcesoria, które niesamowicie wpływają na jakość pracy podczas tworzenia domowych przetworów. W ofercie znaleźć można lejki z sitkiem do nalewki, dzięki którym przeleje się przetwory do butelek. Dzięki temu zatrzyma się wszelkie zbędne elementy, które nie powinny znaleźć się w szkle. Do takich elementów można zaliczyć np. pestki i resztki owoców. Dzięki temu, sok, nalewka, czy inne napoje, staną się klarowne i czyste. Lejki do wódki, mają bardzo charakterystyczne, szerokie ujście, umożliwiające stabilne umieszczenie na otworze słoika. Szeroki otwór pozwala na wygodne przekładanie przetworów do szkła. Ponadto lejek posiada naprawdę wygodne uchwyty ułatwiające prace. Materiał, z którego został wykonany, jest dopuszczony do kontaktu z napojami alkoholowymi. Dopuszcza się go także do procesów z żywnością i wysokimi temperaturami. Lejek z sitkiem do nalewki, dzięki swojej budowie, z powodzeniem nada się do każdego słoika. Niezależnie od posiadanej pojemności i szerokości gwintu. W jaki sposób użyć prawidłowo lejka z sitkiem do nalewki?

    • Należy umieścić lejek w szyjce butelki,

    • napełnić lejek domowym alkoholem,

    • po napełnieniu znajdująca się uszczelka na wylocie zamyka dopływ płynu do butelki,

    • na końcu należy wyjąć lejek z butelki za pomocą uchwytu.

  • Oczyszczanie destylatów

    Środek eliminujący niepożądane aromaty, a ciężkie wady smakowe i zapachowe są łagodzone. Dzięki temu wzrasta potencjał aromatyczny spirytualiów i destylatów.

  • Płatki dębowe do...

    Płatki dębowe do bimbru i whisky stale zyskują na popularności. Dodanie ich do przygotowywanego trunku nadaje mu wyjątkowy kolor, smak i aromat. Sprawdź wszystkie zalety stosowania wiórek dębowych przy produkcji alkoholu i skorzystaj z szerokiej oferty sklepu Alembik.eu.

    Czym są płatki dębowe?

    Płatki dębowe inaczej nazywane również wiórkami dębowymi to upieczone, drobne szczapy dębowe, które stanowią alternatywę dla przechowywania trunków w beczkach dębowych. Płatki dębowe odgrywają bardzo ważną rolę w procesie ulepszania i postarzania alkoholu. Nadają mu wspaniały kolor oraz szlachetny smak i aromat.

    Stosowanie płatków dębowych przynosi niezliczone korzyści. Podstawową zaletą ich wykorzystywania jest możliwość uzyskania głębokiego oraz bardzo złożonego efektu smakowego. Cena płatków w porównaniu do ceny beczki dębowej jest nieporównywalna, podobnie jak czas działania obu metod na wytwarzany alkohol. Jest to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na podrasowanie naszego trunku.

    Rodzaje płatków:

    • płatki naturalne,

    • płatki lekko pieczone,

    • płatki średnio pieczone,

    • płatki mocno pieczone.

    Płatki dębowe do bimbru

    Płatki dębowe idealnie sprawdzą się do macerowania bimbru. Dodając je do trunku, musimy wybrać jeden spośród czterech rodzajów, mając na uwadze fakt, że stopień wypiekania płatków dębowych wpływa na walory smakowe alkoholu. Zależność jest oczywista – mocno opiekane płatki nadadzą bimbrowi ciemny kolor oraz intensywny smak i zapach, natomiast naturalne płatki delikatnie wpłyną na wymienione wcześniej właściwości.

    W sklepie Alembik.eu znajdziesz wszystkie rodzaje płatków dębowych do bimbru – wybór należy tylko do Ciebie!

    Płatki dębowe do whisky

    Płatki dębowe do whisky są równie często stosowane i cieszą się rosnącą popularnością, ze względu na swoje działanie. Czas, tak jak i ilość wykorzystanych, opalanych wiórków dębowych jest kwestią indywidualnych upodobań. Należy jednak być ostrożnym i co kilka dni smakować trunek. Największą ostrożność warto zachować przy płatkach średnio oraz mocno palonych, ze względu na ich intensywność.

    Przy produkcji domowej roboty whisky, polecamy zwłaszcza płatki francuskie mocno opiekane i płatki po amerykańskim bourbonie. Sprawdź całą ofertę płatków dębowych do whisky na stronie sklepu Alembik.eu i ciesz się wyjątkowym smakiem własnoręcznie przygotowanego alkoholu.

  • Pojemniki, beczki do...

    Pojemniki, beczki, balony, czy słoje to niezbędne akcesoria do przechowania bimbru, nalewek, piwa, czy wina. Sprawdź szeroką gamę produktów sklepu Alembik.eu, w których bezpiecznie umieścisz swój alkohol.

    Beczki do bimbru

    Beczki do bimbru umożliwiają proste przeprowadzenie fermentacji alkoholowej. Duży otwór pozwala na wygodne umieszczanie kolejnych składników wewnątrz pojemnika, a jego pojemność pozwala na przechowanie równie dużej ilości alkoholu. Szczelne zamknięcie beczki fermentacyjnej gwarantuje prawidłowy przebieg fermentacji oraz zachowanie świeżości alkoholu. Warto zainwestować w solidną beczkę fermentacyjną, ponieważ może zostać ona użyta wielokrotnie podczas produkcji domowej roboty bimbru, nalewki, wina, czy piwa.

    W sklepie Alembik.eu znajdziesz beczki fermentacyjne do bimbru i innego rodzaju domowej roboty alkoholu o pojemności 50l lub 100l.

    Pojemniki na bimber i nalewki

    Pojemniki na bimber i nalewki, czyli pojemniki fermentacyjne oraz wiadra fermentacyjne pozwolą Ci przygotować Twój ulubiony trunek w zaciszu własnego domu. Pojemniki i wiadra fermentacyjne są lekkie, wygodne, łatwe w sterylizacji, przenoszeniu oraz przechowywaniu. Są wykonane z tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością, w tym do produktów zawierających alkohol.

    Oferujemy plastikowe pojemniki na bimber lub nalewki w formie zamykanych szczelnie wiader. Te zbiorniki szczególnie dobrze sprawdzają się przy produkcji większej ilości alkoholu, ponieważ ich pojemność może wynosić nawet kilkadziesiąt litrów. Polecamy niezwykle praktyczne pojemniki fermentacyjne 15l, 30l i 60l z kranem, miarką oraz solidnym uchwytem i szczelnym zamknięciem.

    Stożkowe pojemniki na bimber

    Stożkowe pojemniki na bimber dostępne w naszym sklepie charakteryzuje wysoka wytrzymałość i grube ścianki. Dostępne modele mogą zmieścić nawet kilkaset litrów alkoholu. Zdecydowanie największą zaletą tych modeli jest solidny stelaż, umożliwiający komfortowe korzystanie ze zbiornika oraz stabilne położenie. W zestawie oprócz samego pojemnika stożkowego znajdziesz: uszczelkę, rurkę fermentacyjną oraz stelaż.

    W ofercie naszego sklepu znajdziesz stożkowe pojemniki na bimber o pojemności 46l, 80l i 115l.

    Balony na nalewki

    Balony na nalewki to niezastąpione akcesoria w domowej produkcji alkoholu. Balon na nalewki zwany też gąsiorem świetnie sprawdza się do przechowywania wyprodukowanego alkoholu. Balony są nie tylko funkcjonalne, ale także ozdobne. Co istotne, szkło nie reaguje z alkoholem ani kwasami, więc nie ma najmniejszego wpływu na smak trunku.

    W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz szklane balony na nalewki w koszach plastikowych i wiklinowych, które chronią gąsior przed stłuczeniem, a ich przenoszenie jest znacznie łatwiejsze dzięki wygodnym uchwytom. Sprawdź szeroki wybór balonów na nalewki o różnym kształcie i pojemności od 5 do 34 litrów.

    Słoje wielofunkcyjne

    Koniecznie sprawdź także ofertę uniwersalnych słojów do nalewek i innego rodzaju alkoholu lub przetworów domowych. Dostępne słoje są w różnych kolorach, kształtach i pojemnościach od 5 do 25l. Do słoika dołączone są również szelki ułatwiające transport.

  • Przewody/rurki/węże/us...

    Przewody, rurki, węże silikonowe i igielitowe wykorzystywane przy np. podłączaniu wody do chłodnicy destylatorów, obciągu wina, piwa. Przewód igielitowo-silikonowy jest miękki przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jest też odporny na działanie niskich temperatur i w ograniczonym czasie wyższych temperatur do 120°C oraz na działanie czynników chemicznych.

  • Rurki do destylacji...

    Rurka do destylacji bimbru stanowi nieodłączny element sprzętu do samodzielnego przygotowania wina lub piwa. Zastosowanie umożliwia odprowadzenie dwutlenku węgla powstałego w trakcie procesu fermentacji. W naszym sklepie znajdują się praktyczne, a do tego plastikowe rurki do destylacji bimbru. Dodatkowo w komplecie z kapturkiem, który zapobiega wpadnięciu różnych owadów, a także spowalnia odparowanie wody z rurki. W ofercie oprócz zwykłej rurki znajdują się także rurki fermentacyjne do dużych nastawów.

    Do czego służy rurka do destylacji bimbru?

    Podczas robienia domowego wina, korzysta się z akcesoriów, które przydatne są w realizacji tworzenia trunków. Inne potrzeby będą mieć winiarze zaawansowani, z dużym doświadczeniem, natomiast inne debiutanci. Takie osoby chcą mieć jedynie produkty niezbędne do zrobienia swojego pierwszego alkoholu. Jednak bez względu, czy ktoś zaczyna swoją przygodę, czy nie trzeba mieć rurkę do destylacji bimbru. W specjalistycznych sklepach można liczyć na bardzo fachową poradę. Warto w takich sytuacjach samemu mieć choćby podstawowe rozeznanie. Jakie rurki fermentacyjne oferuje rynek i czym się one charakteryzują. Zdecydowanie łatwiej będzie nie tylko dokonać wyboru, ale i zadbać o właściwe, praktyczne wykorzystanie rurki.

    Woda w rurce do destylacji bimbru wypełnia ją i zabezpiecza nastaw przed kontaktem z tlenem. Jednocześnie wypuszcza wydobywający się z niej dwutlenek węgla. Zlekceważenie tego procesu ma zazwyczaj przykre konsekwencje. Spowodować może zbyt intensywne natlenienie płynu i utlenienie się powstającego etanolu do kwasu octowego. Winiarze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, powinni pamiętać o jednej rzeczy. Nie wolno całkowicie zamknąć odpowietrzenia, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia balonu. Dzięki przesuwającemu się słupowi wody można obserwować zmieniającą się intensywność procesu. Z etapu burzliwego, który charakteryzuje się intensywnym bulgotaniem do kolejnego, stacjonarnego. Warto również pamiętać, że zamiast wodą, rurkę do destylacji bimbru można wypełnić oleistą cieczą. Taka ciecz będzie zdecydowanie mniej parować.

    Wybór odpowiedniej rurki fermentacyjnej jest naprawdę bardzo ważne w procesie tworzenia domowego alkoholu.

    Rurka fermentacyjna do bimbru — jak jej używać?

    Rurka fermentacyjna jest rodzajem płuczki, która spełnia funkcję jednokierunkowego zaworu:

    Rurkę do destylacji bimbru, może być szklana, którą nakłada się na korek umieszczony w gąsiorze.

    • W dolnej części rurki, uformowanej w kształcie litery „U” znajduje się ciecz. Woda lub olej, zabezpiecza fermentującą mieszaninę przed warunkami zewnętrznymi.

    • Nadmiar gazów powstających w procesie fermentacji może uwalniać się przez bomblowanie. Przedostaje się przez warstwę cieczy, co zapobiega powstawaniu w baniaku zbyt dużego nadciśnienia. Ciśnienie mogłoby taki baniak rozsadzić.

    Rurki do destylacji bimbru, które dostępne są na rynku, wykonane są ze szkła lub z plastiku. Rurki z plastiku mają tę przewagę, że się nie tłuką.

  • Sitka stalowe

    Stalowe sitka są bardzo pomocne przy domowej produkcji alkoholi. Przydają się przy przelewaniu i przecedzaniu wina i nalewek. Sitka wykorzystujemy na początkowym etapie filtrowania nastawu z resztek owoców, pestek, czy skórek.

  • Słód wędzony do whisky

    Najprawdziwszy słód do Whisky to słód wędzony torfem, który został stworzony specjalnie do Whisky. Proces produkcji destylacji jest podobny do produkcji piwa. Słód nadaje się do każdego rodzaju Whisky, do których używany jest słód wędzony.

    Whisky od podstaw należy wykonać ze zboża, kukurydzy czy też ryżu. Można również zastosować mąkę. W przypadku zboża na etapie zacierania nie będzie potrzebne nic oprócz materiału. Słód na whisky to nic innego jak ziarno zboża, czyli jęczmień, żyto lub pszenica. One są poddane procesowi słodowania. Polega on na stworzeniu ziarnom dobrych warunków do kiełkowania. W odpowiednim momencie proces ten jest przerywany, a ziarno zaś suszone. Po słodowaniu ziarno może być poddane dalszej obróbce, np. wędzeniu torfem. Ze słodu wędzonego torfem korzysta się przy produkcji szkockiej whisky. Słód do whisky zawiera dużą ilość enzymów, głównie amylazy. Enzymy podczas zacierania są potrzebne do przetworzenia skrobi z ziarna na cukry fermentowalne. Powstają także niefermentowalne dekstryny, które nadają smak oraz treściwość.

    Jaki słód do whisky?

    Potrzebny będzie przede wszystkim słód do whisky. Do zrobienia szkockiej whisky warto zaopatrzyć się w słód pilzneński oraz słód wędzony torfem. Słody można kupić ześrutowane, a nawet ześrutować samemu. Jeśli ktoś chce zrobić bourbon to, zamiast słodu torfowego dodać, należy ześrutowaną lub całą kukurydzę. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych przepisów. Co więcej, dopasować do własnych potrzeb oraz umiejętności.

    Słód wędzony torfem

    Zanim się wrzuci wszystko do garnka, należy podgrzać 25 litrów wody do temperatury 55 stopni Celsjusza. Następnie wrzucić słód do whisky do garnka z ciepłą wodą i energicznie wymieszać zacier. Następnie koniecznie trzeba podnieść temperaturę zacieru do 66 stopni Celsjusza, trzymając zacier 60 minut we wskazanej temperaturze. Dzięki temu będzie pewność, że skrobia zostaną kompletnie rozbite na cukry fermentowalne. Podczas zacierania trzeba stale kontrolować temperaturę. Po zakończeniu zacierania trzeba wykonać próbę jodową. Sposób określenia zawartości skrobi w badanej cieczy wykonuje się poprzez pobranie odrobiny zacieru. Następnie nakropienie go jodowym wskaźnikiem skrobi lub jodyną.

    Kolejnym etapem po zacieraniu jest filtracja. Polega ona na oddzieleniu młóta od brzeczki, która zawiera cukry. Po wygrzaniu zacier należy przenieść do fermentora ze sztucznym dnem. Następnie odliczyć trzeba około 20-30 minut. W tym czasie złoże filtracyjne się ułoży. Następnie odbierając brzeczkę, dolewamy wody do wysładzania w celu wypłukania cukrów ze słodu.

    Jedna z najprostszych metod zrobienia whisky w domowych warunkach to skorzystanie ze słodu. Najważniejsze, żeby był to słód do whisky nienachmielony. Dlatego trzeba uważać, żeby nie kupić brewkitu. Podgrzewamy 3-5 litrów wody. Do gotującej się wody należy wysypać glukozę oraz dodać suchy lub płynny ekstrakt słodowy. Rozpuszczoną glukozę oraz ekstrakt przelać do pojemnika fermentacyjnego. Następnie uzupełnić 25 litrami zimnej wody. Temperatura nastawu musi osiągnąć maksymalną temperaturę, czyli 22-28 stopni Dodatkowo można dodać węgiel aktywny. Będzie miał na celu wyeliminować niepożądane związki aromatyczne. Takie związki powstają podczas fermentacji.

  • Słoiki z kranikiem

    Słoiki z kranikiem do przechowywania i serwowania nalewek, destylatów. Oferujemy między innymi dobrze wykonane słoje z grubego szkła angielskiej marki Kilner. Słój z kranikiem doskonale nadaje się zarówno do przechowywania jak i serwowania napojów. Posiada szczelną pokrywę szklaną z uszczelką, zamykaną na klips. Wypełniony może być oryginalną ozdobą każdej kuchni, spiżarni, czy piwniczki. Słoje z kranikiem świetnie będą się sprawdzać przy prezentacji i serwowaniu trunków na imprezie w domu i na działce, przy grillu jak i na weselnym stole.

    Kilka słów o słoikach z kranikiem

    Słoiki z kranikiem to nic innego jak szczelnie zamykane naczynia, które różnią się głównie pod względem pojemności. Wśród małych słojów z kranikiem znajdziemy takie o pojemności 3 l, pojemność dużych natomiast sięga nawet 10 l, a więc zdołają one pomieścić napój dla kilkunastu osób.

    Jakie napoje możemy serwować w słoiku z kranikiem?

    Słoiki z kranikiem doskonale nadają się do dozowania wszelkiego rodzaju trunków, ale także bezalkoholowych napoi takich jak, chociażby soki, nektary, lemoniady, kompoty czy po prostu woda mineralna. Do tej ostatniej dodać można także kawałki owoców czy mięty. Niemalże każdy płyn wlany do takiego słoika będzie wyglądał efektownie i na pewno zachęci do poczęstunku gości na organizowanej imprezie czy przyjaciół na domowym spotkaniu.

    Trwałość i jakość napoju ze słoja z kranikiem

    Każdy słoik z kranikiem posiada uszczelkę, która zapewnia dobry smak i właściwy zapach płynu, a także razem z wieczkiem stanowi zabezpieczenie przed zabrudzeniami oraz insektami w momencie, gdy nasz słoik stoi na zewnątrz podczas letniej imprezy. Na plenerowe spotkania na świeżym powietrzu najlepiej pasują zimne napoje. Słoiki z kranikiem gwarantują stosunkowo długie utrzymanie zimnej temperatury ze względu a grube szkło, z jakiego zostały wykonane. Wystarczy więc umieścić w środku kilka kostek lodu i orzeźwiający płyn na piknik gotowy!

    Zalety słoja z kranikiem

    • Atrakcyjny wygląd, który przyciągnie zarówno dorosłych jak i dzieci.

    • Wielofunkcyjność - nasz słój przechowa alkohole, wodę, słodkie napoje, czy cokolwiek zechcemy.

    • Wybór - możemy kupić słoje z kranikiem o pojemności i wyglądzie, które nam odpowiadają, a więc wybrać taki, jaki nam się podoba.

    • Wykonanie - solidny kranik, specjalna uszczelka i wieczko oraz grube szkło.

    Te cechy zapewnią trwałość na lata.

  • Szczotki do mycia...

    Praktyczne szczotki do mycia balonów / dymion oraz butelek do wina i innych napojów. Szczotki można także wykorzystać do mycia kegów od destylatorów. Oferujemy szczotki w różnym rozmiarze dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednią do wielkości zbiornika / butelki. Szczotki są wystarczająco elastyczne by dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

  • Taborety...

    Taborety gazowe mają zastosowanie w kuchniach, kuchniach plenerowych, barach, stołówkach, gospodarstwach domowych, czy na działce. Takie taborety gazowe idealnie nadają się również do podgrzewania destylatorów gazowych.

    Budowa taboretu gazowego

    Nazwa taboret gazowy wzięła się z jego budowy. Podstawową częścią urządzenia jest palnik gazowy umieszczony na czterech nogach przypominających wyglądem krzesełko. Oczywiście istnieją różne taborety na gaz, a więc również nie wszystkie zbudowane są tak samo. Ten element jest jednak częścią wspólną tego typu sprzętu.

    Jak działa taboret gazowy?

    Taboret na gaz działa podobnie do kuchenki gazowej. Zasilany jest butlą gazową, a regulacja mocy jego płomienia następuje za pomocą pokrętła.

    Jak wybrać taboret gazowy?

    Po pierwsze wymiary urządzenia. W zależności od naszych potrzeb oraz posiadanego asortymentu możemy wybrać taborety gazowe 1-palnikowe - małe, tak zwane mini, lub większe. Z reguły wielkość niesie za sobą większą moc, choć nie zawsze. Warto więc zastanowić się, jakiej mocy potrzebujemy i również zwrócić uwagę na ten aspekt. Ważnym kryterium jest także bezpieczeństwo. Poza funkcjonalnością i wydajnością nasze urządzenie konieczne musi być bezpieczne. Z tego względu taboret powinien być wyposażony w specjalny zawór odcinający gaz w przypadku, gdy płomień przestanie się palić. Minimalizuje to ryzyko wybuchu gazu w wyniku utleniania.

    Taboret na gaz czy palnik gazowy?

    W przypadku posiadania alembiku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór palnika gazowego, który również posiadamy w naszym sklepie. W ofercie mamy palniki odpowiednie dla alembików o pojemnościach od 10 do nawet 120 litrów. Osiągają maksymalną temperaturę w granicach około 940 stopni C.

    Zalety taboretu gazowego

    Do najważniejszej pozytywnej cechy taboretu na gaz na pewno należy jego niezależność od energii elektrycznej, której w przypadku przerwy w dostawie prądu czasami brakuje. Kolejną zaletą tego urządzenia jest fakt, że gęstszy nastaw na takiego typu taboretach znacznie trudniej jest przypalić, co często zdarza się na innego rodzaju grzałkach. Podsumowując, taboret na gaz sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Podgrzejemy nim nie tylko destylat, ale też każdy inny roztwór. Dzięki niemu stworzysz bimber, piwo, wino i inne domowe trunki. Nasz asortyment przedstawiamy poniżej.

  • Węgiel aktywny/węgiel...

    Do czego służy węgiel aktywny?

    Węgiel aktywny lub inaczej węgiel aktywowany służy do filtrowania, oczyszczania wody lub destylatów. W wyniku tych procesów otrzymany płyn jest czysty w smaku i zapachu. W sprzedaży mamy węgiel kamienny, węgiel kokosowy oraz węgiel płynny.

    Historia węgla aktywowanego

    Pierwotnym zastosowaniem węgla było posypywanie nim ran w celu likwidacji przykrego zapachu. W XVII, po odkryciu zjawiska adsorpcji, czyli chłonięcia cząsteczek przez materiał zwany sorbentem, węgiel aktywny zaczęto stosować w przemyśle cukierniczym. Używano go do odbarwiania syropów, a niedługo później do produkcji alkoholi.

    Działanie węgla aktywnego w domowej destylarni

    Podstawowym zadaniem węgla aktywnego w domowej destylarni jest trwałe usuwanie niepożądanych zapachów z destylatów. Poprawia on również walory smakowe, absorbując niepotrzebne produkty powstałe przy fermentacji. Skuteczność działania węgla zależy od jego rodzaju. Na rynku znajdziemy płynne węgle aktywne, które zapewnią jakość poprzez poprawę smaku i zapachu, ale także takie, z których korzysta się po destylacji.

    Najkorzystniej jest przeprowadzać proces oczyszczania alkoholu, gdy jego moc nie przekracza 45%. Im wyższa zawartość alkoholu, tym trudniej oddzielić od niego zanieczyszczenia. Dodatkowo przy użyciu węgla aktywnego temperatura alkoholu powinna być jak najniższa. Ogólnie przyjmuje się, że do oczyszczenia 1 l spirytusu stosuje się 50 g węgla aktywnego.

    Zastosowanie węgla aktywnego

    Węgiel aktywny można stosować na kilka sposobów:

    • Odpowiednią ilość węgla aktywowanego (ilość należy sprawdzić metodą prób i błędów, gdyż jest zależna od filtrowanego płynu i ilości zanieczyszczeń) można wsypać do słoika z płynem i pozostawić na kilka dni, często mieszając (kilka razy dziennie). Na koniec całość przefiltrować, by oddzielić płyn od węgla.

    Węgla aktywnego można użyć do filtracji destylatów. Jednak do tego potrzebne będą odpowiednie narzędzia, np.: z różnego rodzaju szklane lub stalowe rury do filtracji.

    Węgiel aktywny a czystość roztworu

    Wielkość powierzchni węgla aktywnego ma bezpośredni wpływ na czystość otrzymanej cieczy oraz na szybkość jej przepływu (przy założeniu, że zastosujemy aparat rurowy do filtracji). Im większa powierzchnia, tym produkt końcowy jest czystszy, a czas potrzebny do przefiltrowania dłuższy.

    Rurę z węglem aktywowanym dobrze jest przepłukać wodą przed wlaniem destylatu oraz po zakończeniu filtrowania (wypłuczemy w ten sposób resztki destylatu, który utknął w węglu).

    Oferta węgla aktywnego w sklepie Alembik.eu

    Jak już wiadomo, stosowanie węgla aktywnego jest tanią, prostą i skuteczną metodą na poprawę walorów smakowych i fizykochemicznych bimbru, dlatego jest tak chętnie wybierany przez bimbrowników. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór węgla aktywnego najbardziej cenionych marek w atrakcyjnej cenie! Posiadamy węgiel aktywowany do bimbru: węgiel aktywny w płynie oraz węgiel aktywny kokosowy.

  • Zaciskarki do...

    Zaciskarka do zakrętek to łatwy w obsłudze zamykacz do zakrętek na butelki. Jest tak zbudowany, ze posiada dwie regulacje. Reguluje szerokość zakrętki od 24 mm do 44 mm. Dodatkowo reguluje wysokość zakrętki od około 10 mm do 36 mm. Chodzi tutaj oczywiście o długość, na jakiej kończy się pierścień, który ulega zaciśnięciu. W sprzedaży są także prostsze opcje zaciskarki na zakrętki, które maja 28 mm.

    W naszej ofercie można znaleźć ręczne urządzenie do zaciskania plomby, czy pierścienia gwarancyjnego. Zaciskarkę do nakrętek używamy po zakręceniu zakrętki na szyjkę butelki. Nakłada się ją na nakrętkę i ściska rączki, obracając butelkę w celu zaciśnięcia pierścienia. Wariant zaciskarki do butelek jest również dostępny w najmniejszych rozmiarach, czyli 18 x 12 mm.

    Zaciskarka do nakrętek jak nakładać?

    W sklepie można znaleźć wygodną zaciskarkę do zakrętek o średnicy 28 mm i wysokości 18 mm. Łączy nie tylko skuteczność i wytrzymałość z niewielkimi wymiarami. Łączy ze sobą nowoczesny wygląd. Dedykowana jest do standardowych zakrętek na wódkę.

    Wystarczy tylko dobrze zakręcić zakrętkę, a także nałożyć zaciskarkę do butelek. Co więcej, ścisnąć jej ramiona, a następnie wykonać kilka obrotów wokół szyjki butelki. Oczywiście zgodnie z instrukcją. Zamykacz do butelek doskonale zaciska obrączkę zakrętki na szyjce. Dzięki temu przy odkręcaniu słyszy się przyjemny dźwięk znany z otwierania sklepowych trunków.

    Należy nakręcić zaciskarkę do zakrętek do samego końca. Następnie nałożyć zaciskarkę na nakręconą zakrętkę. Uchwyty należy ścisnąć i obrócić w tę samą stronę co uprzednio nakręcona zakrętka.

    Zaciskarka do zakrętek

    Aby zamknąć butelkę przy pomocy zakrętki, nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Co w przypadku, gdy chce się zamknąć butelkę profesjonalnie. W tej sytuacji przyda się zaciskarka do zakrętek. Zaciskarka do nakrętek to urządzenie do zgniatania tzw. pierścienia gwarancyjnego przy nakrętkach. Wystarczy, że nałoży się akcesorium na zakrętkę, a następnie obróci pokrętłem zaciskarki. Pierścień zostanie równomiernie ściśnięty. W efekcie otrzymuje się idealnie szczelnie zamkniętą butelkę. Nakrętka wyda z siebie charakterystyczny trzask podczas otwierania.

  • Zakrętki/nakrętki do...

    Każdy, kto produkuje domowy alkohol po przygotowaniu trunku, potrzebuje akcesoriów do jego przechowywania. Wino, piwo, bimber, nalewki czy wódka powinny jak najdłużej zachować swoje właściwości. Dlatego konieczne jest użycie korków lub zakrętek do butelek. Może być również korek do szampana. To właśnie one skutecznie zatrzymują ciecz wewnątrz pojemnika i dodatkowo zapewniają wymianę gazową. Dzieje się to pomiędzy wnętrzem naczynia i otoczeniem.

    W ofercie naszego sklepu na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie podczas korkowania. Do zaoferowania mamy różne rodzaje korków. Niezależnie od upodobań każdego zainteresowanego. Dodatki są przydatne nie tylko podczas domowej produkcji, ale i butelkowaniu nalewek. Oprócz oferowanych rodzajów nakrętek do butelek można wybrać odpowiedni rozmiar. Dzięki temu będzie pewność, że będą pasowały i nie będzie większych problemów z dopasowaniem.

    Zakrętki do butelek, dlaczego warto je używać?

    Odpowiednio zamknięte i przechowywane alkohole mogą oczekiwać na otwarcie długie miesiące. Domowy trunek wino czy też nalewka nie może być skutecznie i bezpiecznie przechowywane. Oczywiście bez użycia właściwej zakrętki do butelek. Do butelek szklanych oferujemy szeroki asortyment zamknięć w postaci korków do wina.

    Dlaczego warto kupić nakrętki do butelek i akcesoria do alkoholu? W asortymencie proponujemy bardzo szeroki wybór w konkurencyjnych cenach. Ominą was dzięki temu kolejki do kasy. Zakupy można dokonać o dowolnej porze, bezgotówkowo a płatność online jest niezwykle wygodna. Zakrętki do butelek szczególnie w dużych ilościach.

    Zakrętki do butelek to sposób na prawidłowo uszczelnienie i przechowywanie. Zarówno domowego alkoholu, soków, jak i innych przetworów, które chętnie się robi w domach. Wytworzone soki, czy alkohol, nie może być skutecznie i bezpiecznie przechowywany. Oczywiście, tylko jeżeli butelka, w której się znajduje, nie będzie szczelnie zabezpieczona. Taki proces dokonuje się za pomocą dobrze dobranej zakrętki do butelek. Dzięki temu jest pewność co do najwyższej jakości każdego użytego materiału. Producenci przykładają do tego dużą wagę na każdym, nawet najmniejszym etapie produkcji. Dlatego można zaoferować najwyższej jakości produkt. Zakrętki do szklanych butelek dostępne w naszym sklepie, powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów. Dzięki temu, mamy całkowitą pewność najwyższej jakości każdej sztuki. Znajdzie się u nas zakrętki do butelek pasujące do większości dostępnych na rynku butelek. W naszej ofercie można znaleźć również nakrętki do butelek w różnych kolorach.

  • Zestawy ziół do...

    Zestawy ziół są niezbędne do przygotowania nalewek ziołowych o pysznym smaku i zdrowotnym działaniu. Sprawdź, czym charakteryzują się nalewki ziołowe, jakie są ich właściwości oraz jaka oferta ziół do nalewek czeka na Ciebie w sklepie Alembik.eu.

    Nalewki ziołowe

    Nalewki ziołowe to niezwykle aromatyczne i rozgrzewające trunki przygotowywane na bazie różnego rodzaju ziół, przypraw, alkoholu oraz cukru. Oprócz swoich walorów smakowych charakteryzują się skutecznym działaniem leczniczym i prozdrowotnym, które głównie zależy od specyfiki zastosowanych ziół. Alkohol użyty do produkcji nalewki przedłuża jej trwałość i przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych. Przygotowanie jej samodzielnie w domu jest banalnie proste. Należy jednak pamiętać, o przechowywaniu nalewki w szczelnie zamkniętych butelkach w pozycji pionowej. Nalewka ziołowa powinna jak najdłużej leżakować, najlepiej aż do ostatecznej zmiany koloru.

    Właściwości nalewek ziołowych

    Dobroczynne właściwości nalewek ziołowych są niezliczone. Ich umiarkowane i odpowiednie stosowanie pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego, wspiera funkcjonowanie i oczyszczanie dróg oddechowych. Nalewki ziołowe mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne oraz są niezwykle skuteczne w odtruwaniu organizmu – wykazują właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

    Nalewki ziołowe można stosować na takie dolegliwości jak:

    • nieprawidłowe trawienie, wzdęcia, zaparcia,

    • wysokie ciśnienie,

    • zapalenie gardła i problemy z połykaniem,

    • bóle głowy, migreny,

    • wczesne stadium przeziębienia lub grypy,

    • pasożyty, tasiemce,

    • zmętnienie, zaczerwienienie i wszystkie dolegliwości oczu,

    • krosty, wysypki, strupy,

    • brak apetytu,

    • niedokrwistość,

    • bóle reumatyczne.

    Zestawy ziół

    Na stronie sklepu Alembik.pl znajdziesz wiele rodzajów naturalnych, polskich mieszanek ziół idealnie nadających się do nalewki o unikatowym smaku. Dostępne zestawy ziół wystarczają na przygotowanie nawet kilku litrów alkoholu, a do tego są w bardzo okazyjnej cenie. Klikając w interesujący Cię rodzaj ziół do produkcji nalewki, dowiesz się, jakie będzie jej zastosowanie oraz w jaki sposób i w jakich proporcjach przygotować sam trunek. Sprawdź szeroką ofertę zestawów ziół sklepu Alembik.eu. Znajdziesz tu między innymi popularną Benedyktynkę, Dereniówkę, czy Dzięgielówkę.

  • Śruta kukurydziana

    Śruta kukurydziana do fermentacji nastawów kukurydzianych, słodowo-kukurydzianych oraz cukrowo-kukurydzianych. Zaleca się drożdże do Whisky zawierające w swoim składzie enzymy i amylazę ułatwiające fermentację nastawów skrobiowych. W naszej ofercie znajduje się śruta kukurydziana kilogramowa, która jest w całkiem korzystnej cenie.

    Śruta kukurydziana do whisky i innych alkoholi

    Śruta kukurydziana jest jednym z głównych surowców gorzelniczych ze względu na łatwość w obróbce. Przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość skrobi. Wysoka zawartość skrobi to wysoka wydajność spirytusu, która sięga ok. 35-40l ze 100 kg.

    Śrutę kukurydzianą do whisky można stosować zacieraną i niezacieraną. Aby maksymalnie wykorzystać skrobię zawartą w kukurydzy, można ją zacierać z dodatkiem słodu. Dodatek słodu sprawia, że nie będą już potrzebne dodatkowe enzymy. Na 1 kg śruty kukurydzianej wystarczy dodać 100-200 g słodu, a następnie całość zatrzeć. Dzięki temu otrzyma się zacier pod domową whisky, czy burbon. Do fermentacji nastawów ze śruty kukurydzianej na bimber zaleca się drożdże. Zawierają w swoim składzie enzymy ułatwiające fermentację nastawów skrobiowych.

    Dlaczego śruta kukurydziana?

    Śruta kukurydziana stanowi doskonałe źródło energii jako materiały paszowe. Ze względu na swoją wysoką strawność oraz wysoką zawartość skrobi i tłuszczu. W porównaniu z pszenicą i jęczmieniem zawartość skrobi chronionej jest wyższa. To oczywiście oznacza, że podawana pasza może zwierać więcej składników energetycznych. Wysoka wartość energetyczna pomaga zapobiegać ujemnemu bilansowi energetycznemu. Śrutę kukurydzianą należy magazynować w środowisku wolnym od wilgoci. Należy ją przede wszystkim przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Okres przydatności śruty kukurydzianej do spożycia wynosi maksymalnie do jednego roku. Przy założeniu, że rolnik stosuje się do powyższych wskazówek dotyczących magazynowania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć