Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

WÓDKI, LIKIERY, NALEWKI, BIMBER

Wódka to wysokoprocentowy trunek, otrzymywany się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w stosunku około 2:3 (40%). W Polsce, aby móc legalnie nazywać napój alkoholowy wódką, musi on zawierać minimum 37,5% alkoholu.

Wódki można podzielić na:

 • wódki czyste – spirytus rektyfikowany, rozcieńczany wodą do 45% lub więcej
 • wódki gatunkowe – prod...

Wódka to wysokoprocentowy trunek, otrzymywany się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w stosunku około 2:3 (40%). W Polsce, aby móc legalnie nazywać napój alkoholowy wódką, musi on zawierać minimum 37,5% alkoholu.

Wódki można podzielić na:

 • wódki czyste – spirytus rektyfikowany, rozcieńczany wodą do 45% lub więcej
 • wódki gatunkowe – produkowane ze spirytusu rektyfikowanego, wody, wyciągów roślinnych, olejków zapachowych, cukru itp.
 • bimber – trunek podobny do wódki produkowany ze spirytusu destylowanego, ale nierektyfikowanego.

Nalewki – alkoholowe wyciągi z owoców, korzeni, kwiatów lub ziół (bądź mieszaniny składników), zazwyczaj o 40%-45% zawartości alkoholu. Sporządzane są w procesie maceracji, czyli przez zalanie (macerację) składników alkoholem w celu wydobycia i utrwalenia w alkoholu smaku i aromatu zawartego w tzw. wsadzie (maceracie). Nalewki mogą być słodzone syropem cukrowym lub miodem.

Likier - nazwa pochodzi z łaciny od słowa liquefacere co oznacza rozpuszczać, mieszać. Likiery to napoje spirytusowe otrzymywane przez aromatyzowanie spirytusu (w różnych stężeniach). Mogą być produkowane także przez aromatyzowanie jednego lub kilku rodzajów innych alkoholi i zawierać dodatkowe składniki takie jak śmietana, mleko, owoce lub wino.

Bimber - to alkoholowy napój produkowany najczęściej w warunkach domowych. Bimber różni się zarówno zapachem jak i smakiem w zależności od podanych surowców jak i sposobu oczyszczania. Najczęściej otrzymywany z produktów takich jak ziemniaki i zboże jest bezbarwny. Bimber bywa także zaprawiany sokami.

Więcej

Podkategorie

 • Akcesoria

  Przydatne akcesoria przy domowej produkcji likierów, nalewek, wódek, bimbru, które znacznie ułatwią nam pracę. Znajdują się tu między innymi dysza do płukania butelek na wódkę, gumki do zamknięć hermetycznych, mieszadła do nastawu, reduktor osadu, suszarki na butelki, rurki do odciągu,

 • Alembiki...

  Alembiki miedziane - oferta

  W sprzedaży posiadamy alembiki miedziane, nitowane, dwusegmentowe, typu: łabędzia szyja oraz alquitar i z płaszczem wodnym. Destylatory miedziane wykonane są w 100% z miedzi, która gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość. Wszystkie lutowania wykonano z wysoką precyzją. Kupując nasz alembik miedziany, masz pewność, że użyte w nim materiały są nietoksyczne i w pełni gotowe do bezpiecznej destylacji.

  Miedź posiada właściwości antybakteryjne, antykorozyjne oraz katalityczne, dzięki temu stała się pożądanym materiałem do produkcji urządzeń destylacyjnych. Wszystkie nasze destylatory miedziane wykonane są ręcznie za pomocą metody młotkowania miedzianych arkuszy. Powstałe w taki sposób urządzenia mają delikatny, charakterystyczny wygląd i łagodne zaokrąglenia. Ze względu na tradycyjny (ręczny) sposób wytwarzania nie ma dwóch takich samych alembików miedzianych.

  Do czego stosujemy alembiki?

  Po pierwsze, destylatory miedziane można stosować do wytwarzania alkoholi takich jak wódka, którą produkuje się ze zbóż, owoców czy winorośli, ale także do przygotowywania olejków eterycznych czy pachnących wód kwiatowych. Podczas używania alembików miedzianych bezwzględnie należy przestrzegać zasad destylacji, zwłaszcza jeżeli wytwarzany przez nas produkt będzie przeznaczony do spożycia. Skutkami ubocznymi nieprawidłowego postępowania są między innymi utrata wzroku czy obrażenia skóry. Musimy pamiętać, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego warto zapoznać się z dokładną instrukcją użycia danego destylatora miedzianego.

  Zasady destylacji w destylatorach miedzianych

  W wyniku każdej destylacji powstaje płyn, który można podzielić na trzy części nazywane przedgon, serce i pogon. Naszym celem jest serce, które powstaje w temperaturze wrzenia między 78 a 83°C (alkohol zaczyna wrzeć w temp. 78°C, a woda w 100°C, paruje on więc szybciej od innych składników, przedostając się do miedzianej spirali alembiku, gdzie jest następnie skraplany). Ma wtedy najlepsze właściwości smakowe. Przedgon, który powstaje jako pierwszy, zawiera aceton, metanol i estry - składniki te są niepożądane, dlatego należy się ich pozbyć. Również związki zawarte w pogonie są nam zbędne, gdyż psują smak alkoholu. Serce destyluje się dwa lub trzy razy i przechowuje w butli szklanej bądź stalowej. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości destylatu.

 • ALEMBIKI Z MIESZADŁEM

  DES Subotica - Tradycja i jakość przede wszystkim. Początki tej serbskiej firmy sięgają 1949 r. jednak pod obecną nazwą produkcja działa od 1969 r. Głównym założeniem DES jest idealne połączenie formy, ceny i jakości oferowanych produktów, bo tylko w ten sposób można osiągnąć pełną satysfakcję klienta. Alembiki firmy DES sprzedawane są dziś na całym świecie w tym: Australii, USA, Niemczech, Austrii, Grecji a teraz także w Polsce. Dzięki wysokiej jakości swoich wyrobów firma zdobywa nowe rynki i powiększa grono zadowolonych klientów.

  Wszystkie alembiki wykonane są wyłącznie z miedzi najwyższej jakośći (99,96%).

 • Bańki stalowe

  Stal nierdzewna jest doskonałym materiałem do produkcji zbiorników służących do przechowywania alkoholu i innych wyrobów spożywczych. Zawdzięcza to specyficznym właściwościom fizykochemicznym, które są dla materiału stałe, a więc nie podlegają utracie wraz z upływem czasu.

 • Beczki...

  Beczki drewniane - z jakiego drewna powstają?

  Od wieków większość produkowanych beczek drewnianych stanowią beczki dębowe. Drewno dębu idealnie nadaje się do ich wytwarzania ze względu na swoją twardość, odporność na fizyczne uszkodzenia oraz względną łatwość w obróbce. W starożytności używano raczej drewna jodłowego, choć także drewna z kasztana (w niektórych regionach Europy) czy nawet z akacji. To ostatnie sprawiało, że wino (i nie tylko) nabierało charakterystycznego aromatu kwiatu lipy i wosku pszczelego. Obecnie wytwórcy pozostają jednak zazwyczaj przy beczkach dębowych.

  Wyrób beczułek drewnianych

  Beczułki drewniane, które charakteryzują się dobrą jakością, wykonuje się z co najmniej osiemdziesięcioletnich dębów, ponieważ takie (i starsze) drewno posiada niezbędną, wyrównaną strukturę, która znacznie ułatwia obróbkę. Proces owej obróbki rozpoczyna się od przycięcia wybranych fragmentów konarów i pni dębu na odpowiedniej długości klocki. Tak przygotowane drewniane elementy zwane klepkami suszy się w zależności od producenta kilka miesięcy w suszarni lub około 3 lata na powietrzu. Suche klepki następnie przycina się, struga, aby przejdź do najtrudniejszego etapu, jakim jest zestawienie klepek i uformowanie z nich beczki. Działanie to ma największy wpływ na beczki drewniane, ponieważ klepki ogrzewa/przypala się nad ogniem. Stopień wypalenia generuje właściwości późniejszego alkoholu.

  Zastosowanie beczek dębowych

  Wpływ beczki dębowej na trunek jest dwojaki. Po pierwsze sposób wyrobu beczki, w tym stopień jej wypalenia oraz rodzaj dębu oddziałują na smak, a także aromat alkoholu. Ponadto powietrze, które przedostaje się przez szpary między klepkami beczki, powoduje powolną, równomierną okscydację wina. Ma to z kolei wpływ na strukturę czerwonego wina i wytrącanie się nadmiaru kwasów, co łagodzi ostry posmak trunku. Beczek dębowych można użyć do fermentacji i dojrzewania wina. Warto pamiętać, że alkohol może nabyć aromaty wyłącznie z nowych beczułek drewnianych, które były używane co najwyżej trzy lub cztery lata.

  Beczki dębowe w naszej ofercie

  Oferta naszego sklepu obejmuje beczki wykonane z polskiego dębu szypułkowego i bezszypułkowego uszczelniane liśćmi tataraku. Wyroby są ekologiczne, posiadają atest PZH oraz atest Wyrobów Rękodzieła Ludowego i Artystycznego. Nasze beczki dębowe zostały wypalone do przechowywania takich alkoholi jak koniak, whisky, starka, nalewki.

   Zachęcamy do zakupu!

 • Beczułki szklane

  Szklane beczułki do przechowywania i serwowania nalewek, destylatów, wina. Beczułka to świetny pomysł aby zaprezentować i zaserwować nasz domowy alkohol. Beczułek nie powinno się myć w gorącej wodzie, zbyt wysoka temperatura może spowodować uszkodzenie szkła. Posiadamy beczułki o różnej pojemności od 0,5l do 3,8l.

 • Butelki na...

  Oryginalne wzory karafek, butelek na nalewki, na bimber i na likiery.

  Po długim procesie samodzielnej produkcji wina, nalewki czy innego alkoholu z pewnością chciałbyś zaprezentować swoje płynne dzieło w należyty sposób. Z pomocą przychodzi nasz sklep i wybór butelek do nalewek, różnorodnych naczyń oraz słoi wielofunkcyjnych. Dzięki nim urozmaicisz swój barek wyrobów domowych. Połączenie nietuzinkowej butelki z Twoją domową nalewką może być też doskonałym prezentem dla bliskich czy znajomych.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze butelki na nalewkę?

  Podstawowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając butelkę na nalewkę, jest miejsce, w którym nasz trunek będzie przechowywany. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie może on leżeć poziomo. Pionowa postawa wymaga więc, by wysokość butelki razem z korkiem nie była większa niż wysokość naszej półki czy szafki.

  Pojemność wybieranego naczynia zależy oczywiście od ilości alkoholu, jaką posiadamy, choć nawet w przypadku dużych ilości, warto zaopatrzyć się w wiele mniejszych butelek. Podkreśli to pokaźny rozmiar naszej kolekcji.

  Wybór korka to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, kupując butelkę do nalewki. Decydując się na zwykły, klasyczny trzeba pamiętać, że musi on być zanurzony w płynie. W przeciwnym wypadku może ulec zniszczeniu w wyniku zeschnięcia. Spowoduje to niepożądany efekt w postaci pogorszenia jakości trunku. Z tego względu warto zastanowić się nad zakrętką, która oszczędzi nam tego problemu.

  Wygląd butelki na nalewkę

  Butelka po pierwsze musi pasować do naszego stylu oraz do wystroju wnętrza. W naszym sklepie oferujemy klasyczne naczynia o charakterystycznym kwadratowym kształcie, ale też butelki o różnorodnych formach: od prostszych, opływowych po wymyślne, przypominające figurki bałwana, choinki czy diamentu. U nas znajdziesz też tak zwane "apteczne" butelki - ze szkła w kolorze ciemnozielonym, a także wielofunkcyjne słoje o różnych pojemnościach uszczelniane specjalną gumą czy powszechnie zwane gąsiory.

  Z pewnością kupisz tu szklane pojemniki na każdy wyprodukowany przez siebie domowy alkohol. Oferujemy butelki do nalewek, bimbru, wódki, wina i nalewki. Zapraszamy do zakupu!

 • Destylatory do bimbru...

  Elektryczne i gazowe destylatory do bimbru, wódki i wody. W ofercie posiadamy także wypełnienia pryzmatyczne z miedzi, sprężynki ze stali nierdzewnej, szklane rurki, chłodnice ze stali nierdzewnej, filtr katalityczny na sprężynki miedziane oraz filtr węglowy.

  Jak wybrać destylator do bimbru?

  Obecnie na rynku wybór aparatury do bimbru jest dosyć szeroki, co może być przytłaczające dla osoby zaczynającej przygodę z domowymi alkoholami. Pierwszym, podstawowym pytaniem, jakim należy sobie zadać przed kupnem destylatora alkoholowego, jest, co zamierzamy pędzić?

  Jeśli będą to nastawy owocowe, a naszym celem nalewki wystarczą podstawowe urządzenia takie jak tak zwane pot still. Poza tym do wyboru mamy destylatory do bimbru na szybkowarach, na garach, na kegach oraz elektryczne. Pierwsze dwa również należą do podstawowego sprzętu, co więcej mają podwójne zastosowanie, ponieważ garów i szybkowarów można z powodzeniem użyć w kuchni w celu ugotowania zupy czy ziemniaków.

  Destylatory alkoholowe na keglach należą do bardziej profesjonalnej aparatury. Charakteryzuje je trwałość i wydajność. Poza tym są praktycznie bezobsługowe. Dzięki grzałkom elektrycznym zamontowanym w kegach destylator do bimbru bezpiecznie destyluje sam. Wymaga jedynie obsługi związanej z podmianą pojemników odbioru.

  Pojemność bimbrownicy

  Bimbrownice, jak potocznie nazywa się destylatory do bimbru, mogą mieć właściwie każdą pojemność, jakiej potrzebujemy. 30, 50, a nawet 100l lub więcej. Obecnie wybór na rynku jest naprawdę szeroki i łatwo znaleźć aparaturę do bimbru dostosowaną do naszych potrzeb.

  Aparatura do bimbru - kolumna destylacyjna

  W naszym sklepie posiadamy również kolumnę destylacyjną, zwaną też rektyfikacyjną. Jest to aparatura do destylacji przede wszystkim wyrobów na bazie cukru. Najpopularniejszy jej typ to AAbratek. Sterowanie procesem destylacji polega tu na odbiorze cieczy z kolumny za pomocą zaworka precyzyjnego, który jest umieszczony na szczycie kolumny. Tego rodzaju urządzenie sprawdzi się również w przypadku destylacji prostej/smakowej (do whisky, brandy, rumu itp.).

  Naszą aparaturę do destylacji bimbru prezentujemy poniżej. Zachęcamy do zakupu!

 • Akcesoria do...

  Akcesoria do destylatorów i dodatki do destylatorów takie jak: chłodnice, kolumny, wypełnienia kolumny, uszczelki oraz filtry węglowe

 • Destylatory - elektronika

  Elementy potrzebne przy budowie destylatorów takie jak grzałki, sterowniki - termoregulatory, sondy palcowe, sondy z gwintem, termometry.

  Oferowany przez nas sterownik jest jednym z bardziej zaawansowanych na rynku. Do automatyzacji procesu destylacji przyda się też elektrozawór nierdzewny tzw e-arc.

 • Dezynfekcja

  Środki oraz sprzęt potrzebny do mycia i dezynfekcji akcesoriów używanych przy produkcji domowej wódki, nalewki czy bimbru. W sprzedaży posiadamy pirosiarczyn potasu powszechnie stosowany środek do odkażania i stabilizacji win oraz moszczów. w czterech opcjach 10g, 50g, 250g i 1 kg a także oxi 20g i oxi 1 kg. Równie skuteczny jest Desprej - środek dezynfekcyjny na bazie alkoholi, przeznaczony do bezpośredniej i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni. Niezastąpiony np. podczas przygotowywania drożdży do propagacji - błyskawicznie wybija bakterie, grzyby i wirusy na np. blatach stołów, przy których odbywają się operacje z drożdżami np. starter.

  OXI sposób użycia: płuczemy lub zanurzamy sprzęt i akcesoria w roztworze OXI przez 2 do 5 minut. Preparat w połączeniu z wodą rozkłada się z wydzieleniem aktywnego tlenu i nieszkodliwych substancji. Nie wymaga płukania!

 • Drożdże...

  Drożdże gorzelniane Coobra i turbo - oferta

  Drożdże gorzelnicze Coobra to absolutnie najwyższej jakości drożdże na rynku. Powstają z największą starannością, by sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

  Coobra to marka drożdży gorzelnianych, która zasłynęła ze swojej solidności do tego stopnia, że kolejne firmy zaczęły ją podrabiać, oferując produkty z wężem w niższej cenie i dużo niższej jakości. Drożdże Coobra oraz seria T - turbo drożdży do bimbru to gwarancja udanej fermentacji i wysokich wyników. Oferujemy najlepsze drożdże gorzelniane do cukrówki oraz drożdże do zacierów.

  Czym właściwie są drożdże gorzelnicze?

  Drożdże gorzelnicze to drożdże sprawiające, że nasz alkohol fermentuje. Są to szczepy drożdży wysokiej jakości, które nadają się do produkcji wysokoprocentowych alkoholi takich jak bimber czy spirytus, ponieważ nie wytwarzają wielu substancji pobocznych, których usuwaniem nie musimy się martwić. Mają zastosowanie wyłącznie w przemyśle spirytusowym, a więc nie stosujemy ich do wytwarzania win czy nalewek. Gdybyśmy to zrobili, drożdże przefermentowałyby nawet smak i zapach zawarty w zacierze. Fermentacja w przypadku drożdży gorzelnianych turbo przebiega niezmiernie szybko. Przerabianie cukru na alkohol etylowy zajmuje najszybszym z nich tylko 48 godzin (po takim czasie powstanie 12% alkohol). Z upływem czasu zawartość czystego alkoholu oczywiście wzrośnie.

  Drożdże gorzelnicze a moc nastawu

  Po pierwsze warto wiedzieć, że aby stworzyć wysokoprocentowy alkohol, potrzebujemy odpowiednich drożdży. Niektóre z nich mogą zginąć i przerwać fermentację, z powodu zbyt małej odporności na alkohol. Do przygotowywania mocnych trunków warto użyć drożdży do bimbru oznaczonych cyfrą 8. Potrafią one sfermentować duże ilości cukru. To właśnie cukier jest głównym składnikiem generującym moc nastawu. Z roztworu 25-litrowego o zawartości cukru równej 6 kg uzyskuje się stężenie alkoholu ok. 12-13%. Zwiększenie ilości cukru o 2 kg sprawia, że moc wzrasta do nawet 20%.

  Szybkość fermentacji nastawu z drożdżami turbo

  Z użyciem drożdży gorzelnianych turbo możliwe jest przeprowadzenie fermentacji wyjątkowo szybko. Wspomniane w poprzednim akapicie drożdże do bimbru o numerze 8 są w stanie przefermentować nastaw (zawierający 8 kg cukru) w czasie ok. 5 dni. Drożdże gorzelnicze 24 potrafią przeprowadzić taki proces dla 6 kg cukru aż w 24 godziny! Większość szczepów turbo drożdży może fermentować nastawy o różnych zawartościach cukru. Jak można się domyślić, im większa zawartość cukru, tym dłużej czeka się na gotowy roztwór.

 • Amylaza - enzym...

  Proces fermentacji alkoholowej można przeprowadzić „siłami natury”. Potrzebujemy tylko cierpliwości i dobrej jakości surowiec przetwórczy. Czasem naturze trzeba jednak pomóc. Co wówczas zrobić? Najlepiej dodać w fazie produkcji enzymów gorzelniczych lub jak kto woli gorzelnianych.

  Amylaza

  Bez wątpienia najpowszechniej stosowane są amylazy. Alfa-amylazy wykorzystuje się do upłynnienia skrobi zawartej w zbożach i ziemniakach (dlatego stosuje się je przy produkcji mocnych alkoholi i piwa). Tak wytrącona skrobia jest nie tylko doskonałą pożywką dla drożdży, ale także nadaje alkoholowi pełni smaku. Natomiast gluko-amylazy to enzymy scukrzające, które przyspieszają proces fermentacji.

  Pektolaza z kolei będzie doskonałym dodatkiem do wina – substancja ta pozwala uwolnić owocom większą ilość soków, co przekłada się na tempo fermentacji i klarowność wina. Mimo że część winiarzy pochodzi do tego enzymu z rezerwą, nie trzeba się go obawiać, gdyż nie zmienia on smaku wyprodukowanego alkoholu.

 • Esencje do...

  Zaprawki do alkoholi

  Producentem najwyższej jakości esencji do alkoholu (tzw. zaprawki do alkoholi) jest szwedzka firma Svenska Olbolaget AB. Jest to twórca esencji STRANDS - topowej zaprawki do alkoholu. Zwyczaj dodawania aromatów do alkoholi, czy też produktów spożywczych jest praktykowany od wielu lat praktycznie na całym świecie i to zarówno przez wielkie korporacje jak i małe firmy. Nie ma w tym nic nagannego, dlaczego jednak przepłacać, skoro sami możemy niewysokim kosztem stworzyć nasz ulubiony trunek jak wódka czy bimber, budując prawdziwy bar w domu. Niejednokrotnie alkohole zrobione na esencji do alkoholi Strands przewyższają swoim smakiem oryginał sklepowy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zaprawek do alkoholu marki Strands. Posiadamy nie tylko wachlarz smaków i gatunków, lecz także kilka pojemności do wyboru. Zaprawkę do bimbru kupisz w wersji małej 250 ml lub dużej - 5 l.

  Wszystko, co musisz wiedzieć o zaprawkach do alkoholu

  Esencja do alkoholu znana także jako zaprawka do alkoholu powstaje z naturalnych składników, głównie olei czy elementów nasion różnych owoców. Aby uzyskać esencję, należy oryginalny alkohol poddać destylacji i wydobyć z niego wspomniany wcześniej naturalny aromat. Dodatkowo flakonik z zaprawką do alkoholu zawiera cząsteczki fuzji. Czy trunek z jej użyciem smakuje jak oryginał? Według wielu różnica nie jest dostrzegalna, ale warto sprawdzić to samemu.

  Świat zaprawek do alkoholi

  Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór zaprawek do alkoholi, a wśród nich między innymi esencję do likieru, whisky, koniaku czy brandy, do wódek smakowych, a nawet zaprawki do bimbru. Z nimi można wypróbować także, jak smakuje gin, egzotyczna tequila i rum. To łatwy sposób na dostęp do alkoholi z wysokiej półki w przystępnych cenach oraz wygodna i szybka droga do własnej alkoholowej produkcji.

 • Etykiety na...

  Etykiety na nalewki i bimber ze sklepu Alembik

  Etykiety na nalewki, etykiety na bimber i inne alkohole. Można umieścić na nich np. rocznik, surowiec oraz nazwę. Klejenie naszych naklejek na butelkach nie stanowi problemu, ponieważ są one wykonane na papierze samoprzylepnym wysokiej jakości. Ciekawa etykieta na nalewkę lub na bimber może w łatwy sposób dodatkowo upiększyć naszą butelkę z domowym alkoholem i nadać mu profesjonalnego wyglądu.

  Własna etykieta na bimber, czy trzeba robić ją własnoręcznie?

  Etykiety na bimber robione własnoręcznie z pewnością usatysfakcjonują potrzebę artystycznego wyrazu, jednak przy dużej ilości produkowanym wyrobów alkoholowych ich wytwarzanie może stanowić problem. Każdą bowiem etykietę na bimber należałoby zaprojektować, wydrukować, wyciąć i uzupełnić. A co z naklejaniem ma butelki? Zwykły klej nie zawsze utrzyma papierowe elementy na szkle, zwłaszcza że zdarza się przecież, że myjemy butelki. Tak więc jako niezawodne rozwiązanie przychodzą gotowe naklejki na bimber, które wystarczy zamówić, a następnie dowolnie uzupełnić. Ich klej jest wytrzymały, nie trzeba ich wycinać, a projekt po prostu wybieramy z dostępnych na stronie. Nic prostszego!

  Etykiety na bimber, czy tylko?

  Wśród dostępnych w sklepie produktów znajdziemy nie tylko etykiety na bimber, lecz także etykiety na nalewki - w wielu wzorach i kolorach, w tym takie, których jako tło mają owoce. To świetne rozwiązanie, gdyż szukając alkoholu na półkach, z łatwością przyspieszymy ten proces, gdy będziemy widzieli etykietę na nalewkę z owocem, z jakiego została wykonana. Alembik.eu poza etykietami na nalewki oferuje również etykiety na różnego rodzaju wódki podobne do tych oryginalnych ze sklepu. Taka oprawa graficzna butelki z pewnością zaciekawi naszych gości. Wiele z etykiet zawiera tajemniczą nazwę ”Trunek domowy”. Pozostawia to pole do popisu, ponieważ do butelki wlać możemy właściwie wszystko, co wyprodukowaliśmy. Nasze etykiety sprawdzą się również na weselach. Sklep posiada też naklejki z napisem wódka weselna oraz z życzeniami dla rodziny i przyjaciół, którzy na pewno docenią nasz wkład w przygotowanie imprezy. Na koniec warto wspomnieć o miodzie. Etykiety na miód pitny szczególnie przydadzą się posiadaczom dużych pasiek. Możliwość dokładnego opisywania słoiczków to raj dla każdego pszczelarza.

  Zapraszamy do zakupów w sklepie!

 • Filtrowanie...

  Filtracja bimbru to ważny etap produkcji naszego alkoholu. W ofercie posiadamy aparat do filtrowania destylatu metodą grawitacyjną (swobodnego przepływu), worki bawełniane różnej grubości, siatki nylonowe, sączki o wysokiej dokładności. Wszystkie te akcesoria potrzebne są na różnym etapie produkcji. Idealnym sposobem na pozbycie się niechcianego zapachu i smaku w naszym produkcie jest węglowy filtr do nalewek, czyli rurka wypełniona węglem aktywnym.

  Czym jest filtrowanie bimbru? Jak przeprowadzić proces bezpiecznie?

  Filtrowanie bimbru to najważniejszy proces w produkcji alkoholu domowego. Pozwala on na pozbycie się wszelkiego rodzaju osadów, aby alkohol nie zawierał zanieczyszczeń i był klarowny. Często słyszy się, że dobry destylator wystarczy, by zapewnić czystość alkoholu. Absolutnie nie jest to prawdą i tyczy się to nie tylko bimbru. Wyłącznie filtry do nalewek są w stanie zagwarantować klarowność trunku. Przykładowy aparat do filtracji destylatów zawiera pojemnik na płyn z uchwytem, który pomieści 10 l, dozownik do regulacji przepływu, wężyk odpowietrzający, zestaw rur do wypełnienia węglem aktywnym oraz końcówki zamykającej ze zlewką. Długość takiego zestawu wynosi w sumie ok. 205 cm.

  Filtr do nalewki czy cały zestaw do filtrowania? Nalewka domowa - co wybrać?

  Filtry do nalewek można kupić oczywiście również osobno. W ofercie sklepu znajduje się wiele filtrów węglowych, kraników i worków filtracyjnych, z których zbudować można urządzenie, którego potrzebujemy do filtrowania nalewek. W internecie często spotyka się teksty zachęcające do samodzielnego (bez specjalistycznych narzędzi) tworzenia aparatu, aby przeprowadzić filtrowanie. Nalewki wyjdą doskonałe tanim kosztem - gwarantują. My jednak odradzamy takie działania i radzimy korzystać tylko ze sprawdzonych elementów, gdyż zabawa na własną rękę może skończyć się bardzo źle dla naszego zdrowia i życia. Również wybierając filtr do nalewki, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy na pewno pasuje do destylatora, który posiadamy. Nasza nieuwaga może sprawić, że zmarnujemy swój czas i pieniądze.

  Filtrowanie bimbru z głową

  Produkcja alkoholu na własną rękę to niewątpliwie dobra zabawa. Jednak, przechodzenie kolejnych kroków wytwarzania trunków, takich jak destylacja czy filtracja bimbru powinno odbywać się przede wszystkim bezpiecznie. A więc, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo, należy zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia, a także rzetelne źródła informacji. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie i życzymy powodzenia w filtrowaniu bimbru!

 • Kapturki...

  Dodające butelce profesjonalnego wyglądu kapturki termokurczliwe, pasują na większość standardowych butelek winiarskich i alkoholowych. Kapturki termokurczliwe to jednak nie tylko ozdoba butelki z domowym alkoholem, ale także zabezpieczenie korka przed jego zbyt szybkim wysychaniem. Identyczną rolę dekoracyjną i ochronną pełni lak.

 • Karafki na nalewki,...

  Każdy trunek zyska dodatkowe uznanie jeśli zostanie ładnie zaserwowany. Świetnie do tego nadają się nasze karafki w oryginalnym kształcie i różnych pojemnościach.

 • Klarowanie

  Powszechnie stosowane środki do klarowania domowych zacierów. Coobra Turbo clear to szybki i skuteczny, dwuskładnikowy środek do klarowania zacierów. Środek działa już po 24 godzinach od dodania nie zmieniając przy tym smaku i aromatu naszego nastawu.

 • Korki/zakrętki

  Korki aglomerowane, korki stożkowe, korki do balonów, zakrętki na butelki, nakrętki na baniaki. Dodatki przydatne przy domowej produkcji i butelkowaniu nalewek, miodów, likierów oraz bimbru i wódek.

 • Krany plastikowe

  Plastikowe krany do zamontowania w dolnej części pojemnika fermentacyjnego. Oferujemy krany z reduktorem osadu oraz zaworkiem grawitacyjnym. Po zakończonej fermentacji możemy zlać nastaw znad osadu do destylatora.

  W ofercie posiadamy także krany do beczułek oraz do słojów firmy Kilner.

 • Lak do butelek

  Lakowanie butelek - po co to robimy?

  Lak idealnie uszczelnia korki w butelce i nadaje im starodawnego wyglądu, zabezpieczając przy tym nasze produkty takie jak wino czy nalewka. Lakowanie butelek chroni korek przed wyschnięciem oraz sprawia, że jest on odizolowany od pleśni i brudu. Szczelne zamknięcie zapobiega wyciekom i gwarantuje brak kontaktu wina z powietrzem, co z kolei zachowuje jego właściwości. Dodatkowo tak zabezpieczona butelka wygląda atrakcyjniej i może posłużyć jako prezent dla najbliższych. Ponadto użycie laku ułatwia oznaczenie trunku znakiem firmowym poprzez możliwość odciśnięcia go na górnej części.

  Lak do butelek - jak go używać?

  Po pierwsze dobrze przygotowana butelka. Korek powinien być całkowicie schowany w szyjce butelki. Jej szkło nie może być mokre czy nawet lekko zawilgocone.

  Po drugie odpowiednio rozpuszczony lak. Do tego celu używamy garnka, w którym umieszczamy kawałki laku. Garnek podgrzewamy, aż do rozpuszczenia substancji. Należy pamiętać, że lak łatwo się przypala, dlatego rekomenduje się używanie garnka z płaszczem wodnym lub w razie jego braku włożenie naszego garnka do większego garnka z wodą i podgrzewanie tego większego. Ważne jest by naczynie, w którym przygotowujemy lak do butelek, było przeznaczone tylko do tego procesu, ponieważ pozostałości zastygłej substancji niezmiernie trudno usunąć. 

  Właściwy proces lakowania butelek polega na zanurzeniu szyjki butelki w rozpuszczonym laku co najmniej do jej połowy. W razie potrzeby czynność powtarzamy.

  Jak otworzyć butelkę z lakiem?

  Zalakowaną butelkę otwieramy normalnie, przy pomocy korkownicy. Lak jest kruchy, dlatego jego usunięcie nie powinno stanowić problemu. Powinno się jednak robić to ostrożnie, aby kawałki laku nie dostały się do środka butelki.

  Wpływ laku do butelek na wino

  Warto wiedzieć, że lak do butelek może przyczynić się do spowolnienia procesu dojrzewania wina. Z tego powodu, kiedy chcemy, aby nasze wino leżakowało, powinniśmy przemyśleć moment lakowania butelki.

  Lak do butelek w sklepie Alembik

  Najczęściej spotykaną postacią laku są sztabki w kolorze czerwonym. Nasz sklep oferuje również inne barwy takie jak wiśniowy, czarny, zielony, granatowy, a nawet srebrny czy złoty.  Z nami uatrakcyjnisz butelkę z domowej roboty trunkiem!

  Zachęcamy do zakupów!

 • Lejki

  Oferujemy plastikowe lejki w różnych rozmiarach, wyposażone w praktyczne sitko. Lejki z sitkiem będą przydatne na pierwszym etapie filtrowania, przy dodaniu cukru do butelek, przelewaniu moszczu, czy nastawu. Polecamy także praktyczne lejki do słoików

 • Oczyszczanie destylatów

  Środek eliminujący niepożądane aromaty, a ciężkie wady smakowe i zapachowe są łagodzone. Dzięki temu wzrasta potencjał aromatyczny spirytualiów i destylatów.

 • Płatki dębowe do...

  Płatki dębowe francuskie oraz amerykańskie w różnym stopniu opiekania dodają tanin, podnoszą ogólny charakter i aromat oraz stabilizują kolor domowych win czerwonych, a także innych alkoholi np. nalewki, wódki, domowe piwa. Płatki dębowe nadają się także do starzenia trunków niskoprocentowych jak wina, miody pitne, czy piwa. Przy produkcji domowej whisky polecamy zwłaszcza płatki francuskie mocno opiekane oraz płatki po amerykańskim bourbonie.

 • Pojemniki na...

  Oferujemy niezwykle praktyczne plastikowe pojemniki na bimber z miarką o pojemności 60l, 30l i 15l oraz klasyczne szklane balony/dymiona do fermentacji naszego nastawu.

  Pojemniki są łatwe w myciu, sterylizacji, przenoszeniu (nie stłuczą się jak balony) i przechowywaniu.

  Zaletą szwedzkich pojemników fermentacyjnych jest:

  • grubszy plastik, z którego są wykonane,
  • miarka z podziałką co 1l (miarka wykonana jest z trwałej farby, nie odkleja się),
  • mają dużo szczelniejsze zamknięcie pokrywy,
  • duży elastyczny korek na rurkę.

  Pojemniki na bimber doskonale sprawdzają się przy fermentacji nastawu.

 • Przewody/rurki/węże/us...

  Przewody, rurki, węże silikonowe i igielitowe wykorzystywane przy np. podłączaniu wody do chłodnicy destylatorów, obciągu wina, piwa. Przewód igielitowo-silikonowy jest miękki przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jest też odporny na działanie niskich temperatur i w ograniczonym czasie wyższych temperatur do 120°C oraz na działanie czynników chemicznych.

 • Rurki fermentacyjne

  Praktyczne, plastikowe rurki do fermentacji w komplecie z kapturkiem, który zapobiega wpadnięciu np. owadów, a także spowalnia odparowanie wody z rurki.

 • Sitka stalowe

  Stalowe sitka są bardzo pomocne przy domowej produkcji alkoholi. Przydają się przy przelewaniu i przecedzaniu wina i nalewek. Sitka wykorzystujemy na początkowym etapie filtrowania nastawu z resztek owoców, pestek, czy skórek.

 • Słód wędzony

  Najprawdziwszy słód do Whisky! Słód wędzony torfem został stworzony specjalnie do Whisky, której proces produkcji do etapu destylacji jest tak podobny do produkcji piwa. Słód wędzony jest tylko najlepszym szkockim torfem. Nadaje się do każdego rodzaju Whisky i Whiskey do których używany jest słód wędzony.

 • Słoiki z...

  Słoiki z kranikiem do przechowywania i serwowania nalewek, destylatów. Oferujemy między innymi dobrze wykonane słoje z grubego szkła angielskiej marki Kilner. Słój z kranikiem doskonale nadaje się zarówno do przechowywania jak i serwowania napojów. Posiada szczelną pokrywę szklaną z uszczelką, zamykaną na klips. Wypełniony może być oryginalną ozdobą każdej kuchni, spiżarni, czy piwniczki. Słoje z kranikiem świetnie będą się sprawdzać przy prezentacji i serwowaniu trunków na imprezie w domu i na działce, przy grillu jak i na weselnym stole.

  Kilka słów o słoikach z kranikiem

  Słoiki z kranikiem to nic innego jak szczelnie zamykane naczynia, które różnią się głównie pod względem pojemności. Wśród małych słojów z kranikiem znajdziemy takie o pojemności 3 l, pojemność dużych natomiast sięga nawet 10 l, a więc zdołają one pomieścić napój dla kilkunastu osób.

  Jakie napoje możemy serwować w słoiku z kranikiem?

  Słoiki z kranikiem doskonale nadają się do dozowania wszelkiego rodzaju trunków, ale także bezalkoholowych napoi takich jak, chociażby soki, nektary, lemoniady, kompoty czy po prostu woda mineralna. Do tej ostatniej dodać można także kawałki owoców czy mięty. Niemalże każdy płyn wlany do takiego słoika będzie wyglądał efektownie i na pewno zachęci do poczęstunku gości na organizowanej imprezie czy przyjaciół na domowym spotkaniu.

  Trwałość i jakość napoju ze słoja z kranikiem

  Każdy słoik z kranikiem posiada uszczelkę, która zapewnia dobry smak i właściwy zapach płynu, a także razem z wieczkiem stanowi zabezpieczenie przed zabrudzeniami oraz insektami w momencie, gdy nasz słoik stoi na zewnątrz podczas letniej imprezy. Na plenerowe spotkania na świeżym powietrzu najlepiej pasują zimne napoje. Słoiki z kranikiem gwarantują stosunkowo długie utrzymanie zimnej temperatury ze względu a grube szkło, z jakiego zostały wykonane. Wystarczy więc umieścić w środku kilka kostek lodu i orzeźwiający płyn na piknik gotowy!

  Zalety słoja z kranikiem

  • Atrakcyjny wygląd, który przyciągnie zarówno dorosłych jak i dzieci.

  • Wielofunkcyjność - nasz słój przechowa alkohole, wodę, słodkie napoje, czy cokolwiek zechcemy.

  • Wybór - możemy kupić słoje z kranikiem o pojemności i wyglądzie, które nam odpowiadają, a więc wybrać taki, jaki nam się podoba.

  • Wykonanie - solidny kranik, specjalna uszczelka i wieczko oraz grube szkło.

  Te cechy zapewnią trwałość na lata.

 • Szczotki do mycia...

  Praktyczne szczotki do mycia balonów / dymion oraz butelek do wina i innych napojów. Szczotki można także wykorzystać do mycia kegów od destylatorów. Oferujemy szczotki w różnym rozmiarze dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednią do wielkości zbiornika / butelki. Szczotki są wystarczająco elastyczne by dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 • Taborety gazowe

  Taborety gazowe mają zastosowanie w kuchniach, kuchniach plenerowych, barach, stołówkach, gospodarstwach domowych, czy na działce. Takie taborety gazowe idealnie nadają się również do podgrzewania destylatorów gazowych.

  Budowa taboretu gazowego

  Nazwa taboret gazowy wzięła się z jego budowy. Podstawową częścią urządzenia jest palnik gazowy umieszczony na czterech nogach przypominających wyglądem krzesełko. Oczywiście istnieją różne taborety na gaz, a więc również nie wszystkie zbudowane są tak samo. Ten element jest jednak częścią wspólną tego typu sprzętu.

  Jak działa taboret gazowy?

  Taboret na gaz działa podobnie do kuchenki gazowej. Zasilany jest butlą gazową, a regulacja mocy jego płomienia następuje za pomocą pokrętła.

  Jak wybrać taboret gazowy?

  Po pierwsze wymiary urządzenia. W zależności od naszych potrzeb oraz posiadanego asortymentu możemy wybrać taborety małe, tak zwane mini, lub większe. Z reguły wielkość niesie za sobą większą moc, choć nie zawsze. Warto więc zastanowić się, jakiej mocy potrzebujemy i również zwrócić uwagę na ten aspekt. Ważnym kryterium jest także bezpieczeństwo. Poza funkcjonalnością i wydajnością nasze urządzenie konieczne musi być bezpieczne. Z tego względu taboret powinien być wyposażony w specjalny zawór odcinający gaz w przypadku, gdy płomień przestanie się palić. Minimalizuje to ryzyko wybuchu gazu w wyniku utleniania.

  Taboret na gaz czy palnik gazowy?

  W przypadku posiadania alembiku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór palnika gazowego, który również posiadamy w naszym sklepie. W ofercie mamy palniki odpowiednie dla alembików o pojemnościach od 10 do nawet 120 litrów. Osiągają maksymalną temperaturę w granicach około 940 stopni C.

  Zalety taboretu gazowego

  Do najważniejszej pozytywnej cechy taboretu na gaz na pewno należy jego niezależność od energii elektrycznej, której w przypadku przerwy w dostawie prądu czasami brakuje. Kolejną zaletą tego urządzenia jest fakt, że gęstszy nastaw na takiego typu taboretach znacznie trudniej jest przypalić, co często zdarza się na innego rodzaju grzałkach.

  Podsumowując, taboret na gaz sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Podgrzejemy nim nie tylko destylat, ale też każdy inny roztwór. Dzięki niemu stworzysz bimber, piwo, wino i inne domowe trunki. Nasz asortyment przedstawiamy poniżej.

 • Węgiel aktywny/węgiel...

  Węgiel aktywny lub inaczej węgiel aktywowany służy do filtrowania, oczyszczania wody lub destylatów, w wyniku czego otrzymany płyn jest czysty w smaku i zapachu. W sprzedaży mamy węgiel kamienny, węgiel drzewny, węgiel kokosowy oraz węgiel płynny.

  Historia węgla aktywowanego

  Pierwotnym zastosowaniem węgla było posypywanie nim ran w celu likwidacji przykrego zapachu. W XVII, po odkryciu zjawiska adsorpcji, czyli chłonięcia cząsteczek przez materiał zwany sorbentem, węgiel aktywny zaczęto stosować w przemyśle cukierniczym. Okazało się bowiem, że jest on doskonałym sorbentem. Używano go do odbarwiania syropów, a niedługo później do produkcji alkoholi.

  Węgiel aktywny w domowej destylarni

  Podstawowym zadaniem węgla aktywnego w domowej destylarni jest trwałe usuwanie niepożądanych zapachów z destylatów. Poprawia on jednak również walory smakowe, absorbując niepotrzebne produkty powstałe przy fermentacji.

  Skuteczność działania węgla zależy od jego rodzaju. Na rynku znajdziemy płynne węgle aktywne, które zapewnią jakość poprzez poprawę smaku i zapachu, ale także takie, z których korzysta się po destylacji.

  Zastosowanie węgla aktywnego

  Węgiel aktywny można stosować na kilka sposobów:

  • Odpowiednią ilość węgla aktywowanego (ilość należy sprawdzić metodą prób i błędów, gdyż jest zależna od filtrowanego płynu i ilości zanieczyszczeń) można wsypać do słoika z płynem i pozostawić na kilka dni, często mieszając (kilka razy dziennie). Na koniec całość przefiltrować, by oddzielić płyn od węgla.
  • Węgla aktywnego można użyć do filtracji destylatów. Jednak do tego potrzebne będą odpowiednie narzędzia, np.: z różnego rodzaju szklane lub stalowe rury do filtracji.

  Wielkość powierzchni węgla ma bezpośredni wpływ na czystość otrzymanej cieczy oraz na szybkość jej przepływu (przy założeniu, że zastosujemy aparat rurowy do filtracji). Im powierzchnia większa, tym produkt końcowy jest czystszy, a czas potrzebny do przefiltrowania dłuższy.

  Rurę z węglem aktywowanym dobrze jest przepłukać wodą przed wlaniem destylatu oraz po zakończeniu filtrowania (wypłuczemy w ten sposób resztki destylatu, który utknął w węglu).

  Oferujemy szeroki wybór węgla aktywnego w dobrej cenie! Posiadamy węgiel płynny, węgiel kokosowy, węgiel kamienny oraz węgiel drzewny.

 • Wskaźniki, cukromierz,...

  Wskaźniki jak alkoholomierz, cukromierz, refraktometr, termometry szklane, ciekłokrystaliczne, menzurki potrzebne przy produkcji domowego wina.

  Cukromierz jest najważniejszym urządzeniem pomocniczym używanym przy fermentacji w domowych warunkach. Areometr to szklane urządzenie do pomiaru zawartości cukru w roztworach wodnych. Za pomocą hydrometru można łatwo i wygodnie skontrolować czy nastaw skończył fermentować, czy jeszcze nie.

  Refraktometr to przyrząd optyczny do precyzyjnego pomiaru zawartości cukru w sokach owocowych, moszczu, winie, czy brzeczce piwnej.

  Praktyczny termometr wyposażony w dokładną skalę co 10°C. Termometr posiada praktyczne ucho, do którego można przywiązać sznurek. Dzięki temu łatwo zmierzyć temperaturę w środku nastawu bez zamaczania ręki.

  Alkoholomierze dokładne jak wskaźniki legalizowane, których ceny są wielokrotnie wyższe. W ofercie mamy alkoholomierz z menzurką lub z termometrem. Alkoholomierz pokazuje najdokładniejszy odczyt alkoholu w temperaturze 20°C. Jeżeli temperatura badanego alkoholu jest inna – należy skorzystać ze skali korekty umieszczonej przy termometrze.

 • Zaciskarka/zamykacz do...

  Łatwy w obsłudze zamykacz do zakrętek na butelki.
  Zamykacz posiada dwie regulacje:
  • Reguluje szerokość zakrętki od 24 mm do 44 mm.
  • Reguluje wysokość zakrętki od około 10 mm do 36 mm (chodzi o długość na jakiej kończy się pierścień, który ulega zaciśnięciu)

  W sprzedaży mamy także prostszą opcje zaciskarki na zakrętki 28 mm.

 • Zestawy ziół na nalewki

  Mieszanki naturalnych, polskich suszonych ziół na nalewki, które wspierają nasze zdrowie. Zestaw ziół na 2l alkoholu. Sami decydujemy jaką moc chcemy uzyskać. Dzięki tym zestawom w bardzo łatwy sposób możemy przygotować dobrą i zdrową domową nalewkę.

 • Śruta kukurydziana

  Suszona kukurydza do fermentacji nastawów kukurydzianych, słodowo-kukurydzianych, cukrowo-kukurydzianych, zalecamy drożdże do Whisky zawierające w swoim składzie enzymy amylazę ułatwiające fermentację nastawów skrobiowych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć