Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Szklanki do piwa

Szklanki na piwo - jakie powinny mieć właściwości?

Szklanki na piwo powinny możliwie jak najbardziej podkreślać walory alkoholu, zarówno wizualne, jak i zapachowe czy smakowe. Prościej rzecz ujmując, piwo pite ze szklanki powinno być smaczne, wyglądać dobrze i przyjemnie pachnieć. Dobra szklanka do piwa to taka, przez którą dokładnie widać barwę...

Szklanki na piwo - jakie powinny mieć właściwości?

Szklanki na piwo powinny możliwie jak najbardziej podkreślać walory alkoholu, zarówno wizualne, jak i zapachowe czy smakowe. Prościej rzecz ujmując, piwo pite ze szklanki powinno być smaczne, wyglądać dobrze i przyjemnie pachnieć. Dobra szklanka do piwa to taka, przez którą dokładnie widać barwę i klarowność alkoholu, a także wytworzoną pianę oraz nagazowanie trunku. Szkło musi być przede wszystkim niewadliwe i czyste.

Pokal, czyli rodzaj szklanki na piwo

Pokal to nic innego, jak szklanka mająca nóżkę. Taki rodzaj szkła dzieli się na kilka typów. Są wśród nich sniftery, tulipy i goblety. Pierwsze z nich to kielichy odpowiednie do mocnych piw z powodu ich kształtu, który sprzyja kumulowaniu się aromatów. Tulipy, jak sama nazwa wskazuje, przypominają tulipany. Mają szersze zakończenie niż sniftery. Ostatni rodzaj pokali, czyli goblet, charakteryzuje się szerokim, niezwężonym i niskim szkłem. Nadaje się do belgijskich mocnych alkoholi.

Jak dobrać szklanki do piwa?

Ciemne piwo, do którego produkcji używa się karmelizowanego słodu i słodów jęczmiennych, jest zazwyczaj wyraźniejsze w smaku, cięższe i bardziej aromatyczne. Dlatego też do serwowania preferuje się szklanki do piwa o charakterystycznej, zamykającej się czaszy, co pozwala na zachowanie niepowtarzalnego bukietu smakowego piwa, umożliwia niepowtarzalny rozwój aromatów na tle alkoholu.

Piwo pszeniczne powinno być podawane w wysokich, cylindrycznych szklankach zapewniających odpowiednią przestrzeń dla powstającej obfitej piany.

Szklanki na piwo - nasza oferta

Nasz sklep oferuje szklanki do piw rzemieślniczych, ipa i pszenicznych. Szklanka na piwo typu IPA dzięki swoim wyszukanym kształtom stała się najbardziej popularną szklanką do degustacji piw rzemieślniczych oraz warzonych według specjalnych receptur. Specyficzne receptury, które gwarantują doskonały smak oraz aromat podane w szklance o wysublimowanym kształcie z lekko rozchyloną ku górze czarką powoduje, że degustowanie piwa nabiera innego wymiaru. Ryflowania w dolnej części szklanki zapewniają nie tylko designerski styl, ale przede wszystkim komfortowe trzymanie w dłoni.

Kieliszek TEKU o unikalnym kształcie, pozwala uwolnić nieprzeciętny aromat oraz smak każdego rodzaju piwa. Idealny do degustacji również piw smakowych, czyli takich, do których dodane zostały dodatkowe składniki w celu wzbogacenia smaku finalnego produktu.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć