Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

 • Pożywka dla drożdży winiarskich
  Pożywka dla drożdży winiarskich
  73 Odsłon

  Początkujący winiarze zapewne zastanawiają się, czym jest pożywka winiarska, kiedy, jak i po co jej się używa. Wyjaśniamy wszystkie kwestie jasno i klarownie. Pożywka dla drożdży - oto wszystko, co musisz o niej wiedzieć.

  Read More
 • Dosładzanie wina
  Dosładzanie wina
  35 Odsłon

  Wino nie jest wystarczająco słodkie? Spokojnie, zawsze można je dosłodzić. W naszym poradniku znajdują się praktyczne porady, jak i kiedy to zrobić.

  Read More
 • Przerwanie fermentacji wina
  Przerwanie fermentacji wina
  37 Odsłon

  Przerwanie fermentacji wina wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Przedstawiamy trzy główne metody zatrzymywania fermentacji.

  Read More
 • Dlaczego wino gazuje?
  Dlaczego wino gazuje?
  38 Odsłon

  Wielu domowych wytwórców win spotkało się z sytuacją, kiedy mimo stosowania się do znanego im przepisu, wino zaczęło musować. Dlaczego tak się stało? Co wtedy zrobić i jak sprawić, by sytuacja się nie powtórzyła? Oto nasz poradnik.

  Read More
 • Czym jest tarnina?
  Czym jest tarnina?
  77 Odsłon

  Tarnina jest rośliną, która dzięki swoim właściwościom zasłynęła w ziołolecznictwie. Inaczej nazywana jest śliwą tarniną (łacińska nazwa brzmi Prunus spinosa) lub tarką. Występuje w krajach półkuli północnej, również w Polsce - na skrajach lasu, skarpach, na nizinach czy dolnych partiach górskich. Znana jest od wieków, używali jej nawet lekarze w starożytnym Rzymie. Znaleźć można medyczne rady pochodzące z tamtych czasów, mówiące o zastosowaniu tarniny w leczeniu schorzeń...

  Read More
 • Czym jest Irish cream?
  Czym jest Irish cream?
  59 Odsłon

  Irish cream to nic innego jak irlandzki likier, który wytwarza się na bazie śmietanki i whiskey, dodając kakao i wanilię. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej dostępnych alkoholi tego typu jest słynny Baileys Irish Cream, który znaleźć można w każdym sklepie alkoholowym. Zawiera 17% alkoholu, a produkowany jest już od ponad 40 lat. Whiskey, której używa się do produkcji tego trunku, destyluje się aż trzykrotnie i pochodzi ona z najstarszej destylarni w Irlandii. Alkohol ma słodki smak,...

  Read More
 • Co to jest cydr?
  Co to jest cydr?
  49 Odsłon

  Chyba każdy kiedyś słyszał o cydrze lub widział jego butelkę w sklepie. Ci, którzy próbowali wiedzą, że ma jabłkowy posmak. Jaki to jednak rodzaj alkoholu? Wino, piwo, a może jeszcze inny? Przekonacie się, czytając ten artykuł.

  Read More
 • Jak rozcieńczyć spirytus do nalewki?
  Jak rozcieńczyć spirytus do nalewki?
  82 Odsłon

  Produkcja własnego domowego alkoholu często wiąże się z problemami. Już robiąc swoją pierwszą w życiu nalewkę, można natknąć się na kłopot związany z obliczeniem proporcji, by prawidłowo rozcieńczyć spirytus do nalewki, ale spokojnie. Podpowiadamy, jak zrobić to z łatwością!

  Read More
 • Jak obliczyć stężenie procentowe alkoholu?
  Jak obliczyć stężenie procentowe alkoholu?
  93 Odsłon

  Produkując alkohole na własną rękę, ich stężenie procentowe, niestety, musimy sprawdzić sami. W końcu jest to istotna informacja i zarówno my, jak i goście, których częstujemy, chcielibyśmy wiedzieć, jak mocny jest nasz trunek.

  Read More
 • Przepis na likier a'la Chartreuse - tradycyjna receptura
  Przepis na likier a'la Chartreuse - tradycyjna receptura
  135 Odsłon

  Oryginalny likier Chartreuse to podobno 130 ziół macerowanych armaniakiem. Stworzyli go karmelici w klasztorze Chartreuse. Szczegółowa receptura likieru, produkcja oraz sposób destylacji wina, uprawy ziół, ich zbierania, suszenia, przechowywania i maceracji znana jest zawsze tylko dwóm karmelitom z klasztoru, którego obydwaj nigdy nie mogą opuścić jednocześnie. Przedstawiamy przepis na likier a'la Chartreuse o zbliżonym smaku.

  Read More
Showing 1 to 10 of 189 (19 Pages)
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć