Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

 • Zacier z buraków cukrowych
  Zacier z buraków cukrowych
  60 Odsłon

  Produkcja każdego rodzaju trunku wymaga trzymania się określonych zasad i receptur. Przy przygotowywaniu piwa i spirytusu konieczne jest użycie specjalnej substancji zwanej zacieram lub nastawem. W naszym poradniku wyjaśnimy, czym jest zacier i w czym różni się on od nastawu. Podamy sprawdzone sposoby, jak można je otrzymać domowymi sposobami. Podamy także proste przepisy na przyrządzenie świetnego zastawu z buraków cukrowych.

  Read More
 • Nalewka dla dam, czyli likier nalewkowy
  Nalewka dla dam, czyli likier nalewkowy
  35 Odsłon

  Dzięki wytwornym alkoholom produkowanym przez naszych najlepszych rzemieślników, Polska zasłynęła jako producent fantastycznych trunków cenionych w całej Europie. Pośród najbardziej chwalonych i rozpoznawanych alkoholi znajdują się miody pitne, nalewki i likiery nalewkowe. Likiery nalewkowe to słodkie, niezwykle smaczne alkohole. Niezwykłe walory smakowe i piękny aromat tych trunków sprawiły, że od wieków likiery nalewkowe były ulubionymi alkoholami dam.

  Read More
 • Sztuka degustacji nalewek
  Sztuka degustacji nalewek
  38 Odsłon

  Przyrządzenie dobrej nalewki to prawdziwa sztuka. Nalewki to jedne z najbardziej wykwintnych alkoholi – wiedzą o tym miłośnicy eleganckich trunków z całego świata. Picie nalewek od wieków wiąże się z pewnym rytuałem. W naszym poradniku przybliżymy arkana niezwykłej sztuki degustacji nalewek. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu degustacja wytrawnych nalewek stanie się samą przyjemnością. 

  Read More
 • Miód pitny - szlachetny, zapomniany trunek
  Miód pitny - szlachetny, zapomniany trunek
  56 Odsłon

  Przygotowywanie miodów pitnych jest znane w Polsce od lat. Już w XV wieku nasi rzemieślnicy słynęli z przyrządzania znakomitych trunków na bazie naturalnych miodów pszczelich. Miody pitne są elegancką i pyszną ozdobą każdej domowej kolekcji alkoholi. 

  Read More
 • Jak zrobić miód pitny domowym sposobem?
  Jak zrobić miód pitny domowym sposobem?
  181 Odsłon

  Dobrze przyrządzony miód pitny urzeka swym głębokim smakiem oraz niezwykłym bukietem zapachów. Miody pitne to jedne z najwytworniejszych i najbardziej eleganckich trunków. Przygotowywanie domowego, w pełni naturalnego miodu pitnego bezsprzecznie pozostaje w dobrym guście. 

  Read More
 • Jak zrobić bimber z owoców?
  Jak zrobić bimber z owoców?
  405 Odsłon

  Jak zrobić bimber z owoców? Jakiego użyć przepisu, by smak trunku był szlachetny, a jego spożycie nie powodowało kaca? Koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem!

  Read More
 • 10 przykazań domowej produkcji alkoholu
  10 przykazań domowej produkcji alkoholu
  88 Odsłon

  Samodzielne przygotowywanie nalewek domowych od lat pozostaje w dobrym tonie. Nalewki robili nasi rodzice, dziadkowie i całe pokolenia wstecz. To ekskluzywne hobby jest modne również dziś. Współcześnie pochwalenie się pysznym domowym trunkiem na rodzinnym przyjęciu stanowi przejaw dobrego gustu i smaku.

  Read More
 • Calvados - zrób go sam!
  Calvados - zrób go sam!
  426 Odsłon

  Smakosze różnych alkoholi na pewno znają francuskiego winiaka Calvados. Dzisiaj opowiemy Wam nieco o tym trunku oraz zaproponujemy przepis na jego samodzielne wykonanie. Calvados jest wytrawnym alkoholem wyrabianym ze specjalnej, kwaśnej odmiany jabłek.

  Read More
 • Czym charakteryzują się dzikie drożdze?
  Czym charakteryzują się dzikie drożdze?
  93 Odsłon

  Drożdże to niezastąpiony składnik w każdej kuchni – bez nich pieczywo nie rosłoby tak szybko i nie uzyskalibyśmy tego charakterystycznego słodkawego smaku i zapachu. Ale drożdży używa się nie tylko w kuchni, jako że są źródłem cennych witamin i składników mineralnych oraz mają właściwości rozkładania cukrów na etanol i dwutlenek węgla (reakcja znana powszechnie jako fermentacja alkoholowa), przemysł alkoholowy nie mógłby bez nich istnieć.

  Read More
 • Jak zrobić nalewkę w domu?
  Jak zrobić nalewkę w domu?
  77 Odsłon

  Któż z nas nie docenia smaku nalewki domowej roboty? Tradycyjne nalewki już dziesiątki lat temu były tworzone i przechowywane w zakamarach barków i piwniczek przez nasze ciocie i babcie, które zawsze wiedziały, kiedy postawić nalewkę na stół.

  Read More
Showing 1 to 10 of 60 (6 Pages)