Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

 • Zielone złoto – hodowla chmielu w Polsce
  Zielone złoto – hodowla chmielu w Polsce
  591 Odsłon

  Chmiel to jeden z największych sprzymierzeńców polskiego rynku alkoholowego. To dzięki niemu zawdzięczamy złocisty napój, który od lat gości na naszych stołach umilając gorące popołudnia latem, jak i wprowadzający w uroczy barowy nastrój zimą. Według statystyk dorosły Polak wypija aż 100 litrów piwa rocznie, deklasując całkowicie inne alkohole. W czym tkwi sekret dobrego piwa?

  Read More
 • Amylazy gorzelnicze – niezbędny enzym do produkcji alkoholu
  Amylazy gorzelnicze – niezbędny enzym do produkcji alkoholu
  514 Odsłon

  Amylazy to enzymy, które odpowiedzialne są za rozkład enzymatyczny cukrów – przede wszystkim skrobi. Występują one zarówno w roślinach, jak i w organizmach ludzi i zwierząt. W naszym ciele amylazy produkowane są w gruczołach ślinowych i trzustce. Enzymy te mają za zadanie hydrolizę skrobi – rozkładają ją na mniejsze cząsteczki. W zależności od sposobu rozrywania wiązania glikozydowego możemy otrzymać glukozę, fruktozę, maltozę czy dekstrynę.

  Read More
 • Jak zrobić mocne wino 19% z mirabelek na 19 l - przepis
  Jak zrobić mocne wino 19% z mirabelek na 19 l - przepis
  2527 Odsłon

  Mirabelki są kwaskowe, to jest ich jedyna wada, a może i zaleta. Wino wytrawne. Wino słodkie w jakiś sposób odczucie kwasowości zmniejsza. Ma jednak inną zaletę: jest bardzo mocne

  Read More
 • Jak zrobić słodkie białe wino z mandarynek - przepis
  Jak zrobić słodkie białe wino z mandarynek - przepis
  1076 Odsłon

  Orzeźwiające, słodkie, białe wino. Dobrze schłodzone nadaje się idealne na gorące wieczory.

  Read More
 • Jak zrobić wino z malin - przepis
  Jak zrobić wino z malin - przepis
  297 Odsłon

  Wino malinowe idealnie nadaje się do delektowania się w towarzystwie serów i wędlin, ale co ciekawe świetnie sprawdza się do gotowania. Duszenie mięs, sosy, lody, desery... Możliwości jest wiele. Przekonajcie się sami jak łatwo robi się wino malinowe.

  Read More
 • Jak zrobić wino z gruszek - przepis
  Jak zrobić wino z gruszek - przepis
  2426 Odsłon

  Wino bardzo oryginalne i oddające w pełni smak i aromat gruszek. Białe - pasuje zarówno w jesienne wieczory, jak i letnie podwieczorki. Wino uniwersalne.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czarnych porzeczek - przepis
  Jak zrobić wino z czarnych porzeczek - przepis
  274 Odsłon

  Porzeczkowe wino nadaje się również do mieszania go z innymi winami – poprawiają się wówczas jego walory kolorystyczne oraz smakowe trunku. Proces ten zwany jest kupażowaniem.

  Read More
 • Jak zrobić wino z buraków - przepis
  Jak zrobić wino z buraków - przepis
  382 Odsłon

  Słodkie w smaki buraki to wdzięczny materiał także na wino. Intensywny, czerwony kolor uzyskamy bez kłopotu, a przygotowanie wina z warzyw nie jest trudne. Podajemy dokładny przepis na pyszne wino domowe.

  Read More
 • Jak zrobić wino truskawkowe - przepis
  Jak zrobić wino truskawkowe - przepis
  189 Odsłon

  Wino po odstaniu ma delikatnie czerwony kolor i bardzo pachnie truskawkami – w smaku jest lekkie i mocno owocowe. Z dodatkiem kilku kostek lodu idealne.

  Read More
 • Jak zrobić wino miodowe - przepis
  Jak zrobić wino miodowe - przepis
  773 Odsłon

  Przygotowanie wina miodowego wiąże się z dosyć znacznymi kosztami – do jego produkcji zużywa się bowiem zamiast cukru miodu, który jest dużo droższy. Jednak wszystkie koszty i długie przygotowania wynagradza nam wyrafinowany smak i fakt, że sami przygotowaliśmy oryginalny trunek.

  Read More
Showing 1 to 10 of 161 (17 Pages)
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć