Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

 • Jak zrobić wino z dzikiej gruszek - przepis
  9 Odsłon

  Wino bardzo oryginalne i oddające w pełni smak i aromat gruszek. Białe - pasuje zarówno w jesienne wieczory, jak i letnie podwieczorki. Wino uniwersalne.

  Read More
 • Jak zrobić wino z dzikiej róży - przepis
  6 Odsłon

  Owoce dzikiej róży działają ogólnie wzmacniająco. Witamina C i inne obecne w dzikiej róży uzupełniają niedobory witamin w chorobach przeziębieniowych, przy nadmiernej kruchości naczyń oraz kamicy żółciowej i nerkowej.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czerwonych winogron - przepis
  7 Odsłon

  Nic tak nie ucieszy, jak domowe wino z ciemnych winogron. Poza tym taki domowy przysmak zawsze będzie dobrą okazją do zaproszenia kilkorga przyjaciół i wspólnego raczenia się smakiem domowego wina.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czerwonych porzeczek - przepis
  5 Odsłon

  Porzeczki czerwone to idealny materiał na wino, można z nich zrobić zarówno wina słabe jak mocne, wytrawne i słodkie, idealnie nadają się na wino jednoowocowe ale jeszcze lepiej smakują w mieszankach. Wina z porzeczek fermentują się bardzo dynamicznie a samoczynne klarowanie przebiega bezproblemowo.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czereśni - przepis
  4 Odsłon

  Mocne wino z czereśni, kiedy jest jeszcze młode, niestety nie jest za dobre, jednak po kilku latach smak oraz bukiet stabilizują się tworząc wyśmienity trunek. W przypadku win lekkich, można się nimi rozkoszować już po około 6 miesiącach.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czarnych porzeczek - przepis
  9 Odsłon

  Domowe alkohole smakują o wiele lepiej, niż te znane ze sklepowych półek – dobrze wiemy bowiem, jak nasze własne zostały przyrządzone i że stworzyliśmy trunek z sezonowych produktów. Wino z czarnej porzeczki jest jedną z propozycji na aromatyczny alkohol domowy.

  Read More
 • Jak zrobić wino z czarnego bzu - przepis
  10 Odsłon

  Wino z czarnego bzu wyróżnia się niepowtarzalnością smaku. Co najważniejsze, przepisy na jego wykonanie są naprawdę bardzo proste. Głównym składnikiem aromatycznego trunku alkoholowego są oczywiście owoce bzu. Największy ich „wysyp” jest między sierpniem i wrześniem. Krzew można znaleźć bez większego problemu. Zbieraj owoce tylko dojrzałe o czarnofioletowej barwie.

  Read More
 • Jak zrobić wino z białych winogron - przepis
  5 Odsłon

  Winogrona idealnie nadają się jako materiał na pierwsze wino. Ich obróbka nie jest trudna a końcowe wino bardzo smaczne. Jeżeli posiadamy odmiany typowo winne, warto się pokusić o zrobienie wina gronowego, czyli bez dodatku wody :)

  Read More
 • Jak zrobić wino z berberysu - przepis
  3 Odsłon

  Wino berberysu okazuje jasnoczerwony, pachnące z lekkim umiarkowanej kwasowości. Aby osiągnąć pozytywne rezultaty będą wymagać dużo wody i cukru, jak większość owoce są bardzo kwaśne. Ale wynik jest warte wysiłku.

  Read More
 • Jak zrobić wino z bananów - przepis
  7 Odsłon

  Banany to wspaniałe owoce na wino domowe, nie tylko w porze zimowej. Da się z nich zrobić egzotyczne wino bananowe, poprawić budowę i smak innych win. Niesamowita barwa, smak. Koniecznie spróbuj :)

  Read More
Showing 1 to 10 of 146 (15 Pages)
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć