Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

AKCESORIA

Niezbędne i praktyczne akcesoria do produkcji domowego piwa, wina, nalewek, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Znajdują się tu między innymi chłodnice zanurzeniowe ze stali nierdzewnej do brzeczki, dysza do płukania butelek na piwo, gumki do zamknięć hermetycznych, korki do fermentacji, mieszadła do nastawu, reduktor osadu, siatki na chmi...

Niezbędne i praktyczne akcesoria do produkcji domowego piwa, wina, nalewek, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Znajdują się tu między innymi chłodnice zanurzeniowe ze stali nierdzewnej do brzeczki, dysza do płukania butelek na piwo, gumki do zamknięć hermetycznych, korki do fermentacji, mieszadła do nastawu, reduktor osadu, siatki na chmiel, torby/siatki do zacierania, suszarki na butelki, zaworki grawitacyjne oraz tuba na chmiel, kraniki do rozlewu, przewody / węże igielitowe i silikonowe, mieszadła do moszczu, plastikowe rurki fermentacyjne, szklane kulki od wypełniania balonów oraz pipety do degustacji wina.

Więcej

Podkategorie

 • Filtracja

  Filtracja to ważny etap produkcji domowych alkoholi. W ofercie posiadamy aparat do filtrowania metodą grawitacyjną (swobodnego przepływu), worki bawełniane różnej grubości, siatki nylonowe, sączki o wysokiej dokładności. Wszystkie te akcesoria potrzebne są na różnym etapie produkcji. Na uwagę zasługuje też zestaw do filtracji destylatów składają się z pojemnika 10l z uchwytem i długiej rury wypełnianej węglem aktywnym.

 • Kapslownice

  Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój przed zepsuciem. Kapsle można stosować nie tylko do piwa, ale także do zamknięcia butelek z innymi alkoholami, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. W ofercie mamy trzy rodzaje kapslownic: młotkową - to najtańsza opcja, ale i najmniej wygodna; kapslownicę dwuramienną - praktyczna, łatwa i przyjemna w obsłudze oraz stołową - nieco droższa, ale najwygodniejsza przy większych ilościach butelek.

 • Kapturki termokurczliwe

  Dodające butelce profesjonalnego wyglądu kapturki termokurczliwe, pasują na większość standardowych butelek winiarskich i alkoholowych. Kapturki termokurczliwe to jednak nie tylko ozdoba butelki z domowym alkoholem, ale także zabezpieczenie korka przed jego zbyt szybkim wysychaniem. Identyczną rolę dekoracyjną i ochronną pełni lak. W ofercie kapturki termokurczliwe w różnych kolorach.

 • Korki do...

  Korki i zakrętki do butelek

  Każdy producent domowej roboty alkoholu po przygotowaniu trunku potrzebuje niezbędnych akcesoriów do jego przechowywania. Aby wino, piwo, bimber, nalewki czy wódki jak najdłużej zachowały swoje właściwości, konieczne jest użycie korków lub zakrętek do butelek, które skutecznie zatrzymują ciecz wewnątrz pojemnika oraz zapewniają optymalną wymianę gazową pomiędzy wnętrzem naczynia i otoczeniem.

  Zakrętki do butelek

  Zakrętki do butelek to najprostszy i najwygodniejszy rodzaj zamknięcia. Są proste w użyciu, wytrzymałe i doskonale chronią zawartość butelki przed dostępem powietrza. W naszym sklepie znajdziesz zakrętki do butelki o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Dodatki przydatne przy domowej produkcji i butelkowaniu nalewek, miodów, likierów, bimbru oraz wódek są niedrogie, dlatego nie obciążą znacząco kosztów produkcji domowej roboty alkoholu. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór zakrętek do butelek szklanych z wkładką, którą należy wcisnąć do szyjki butelki, a później nakręcić zakrętkę.

  Mamy także plastikowe lub stalowe zakrętki do gąsiorów. Koniecznie sprawdź naszą ofertę zakrętek od butelek, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

  Korki do butelek

  Korki do butelek są najbardziej powszechnym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na zamknięcie butelek z winem. Zamykanie butelek za pomocą korka w warunkach domowych jest niezwykle proste. Wystarczy w tym celu użyć korkownicy, którą tak jak korki, można znaleźć w naszym sklepie. Po zakorkowaniu butelki powinny postać w pozycji pionowej około doby, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelki. Następnie butelki należy ułożyć w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową. Po kilku dniach warto skontrolować butelki i sprawdzić, czy korki nie przeciekają, a jeżeli tak się zdarzy, należy wymienić korek na nowy.

  Oferujemy szeroki wybór korków aglomerowanych, walcowych oraz korków stożkowych. Proponujemy także zakup korków grzybków, które nie wymagają użycia korkownicy i mogą być stosowane wielokrotnie.

  Korki do balonów i dymion

  Korki do balonów i dymion to korki syntetyczne. Zaleca się przed użyciem dokładnie umyć korek ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie osuszyć. Ma to na celu usunięcie warstwy silikonu pozostałego po etapie produkcji, który może przyczynić się do wysunięcia się korka z balonu w trakcie fermentacji. Dostępne w sprzedaży korki posiadają atesty PZH dopuszczające je do kontaktu z produktami spożywczymi. Korki zaopatrzone są w otwór, w którym można zamontować rurkę fermentacyjną.

  Sprawdź naszą ofertę korków do balonów i dymion.

  Sklep Alembik.eu oferuje także uszczelki do zamknięć, które pasują do większości otworów w pojemnikach fermentacyjnych.

 • Korkownice

  Oferujemy solidne korkownice: dwuramienne, ręczne i podłogowe do domowego wina.

  Model korkownicy dwuramiennej działa na zasadzie tłoka przeciskającego korek przez zwężający się otwór do szyjki butelki. Korkownica wykonana jest w całości z metalu. Dodatkowo posiada plastikowe uchwyty ułatwiające obsługę oraz zaciskający się na szyjce butelki uchwyt, idealnie dociskający butelkę przez co łatwiej umieszcza się korek.

  Korkownica ręczna Ferrari wykonana jest z trwałego tworzywa. Prosta i wygodna w obsłudze chociaż wymaga trochę więcej siły niż korkownica dwuramienna.

  Korkownica podłogowa to trwałą konstrukcja, która zapewnia łatwe i szybkie korkowanie dużej ilości butelek.

  Jak przygotować korek

  Każdy korek przed korkowaniem powinniśmy odpowiednio przygotować dzięki czemu umieścimy go poprawnie w butelce, a także zabezpieczamy go oraz korkownice przed zniszczeniem.
  W warunkach domowych wystarczy wrzucić korki na 20 – 30 sek. do wrzącej wody i przykryć garnek. Należy uważać, żeby nie nawilżać korków zbyt długo, może to spowodować ich zniszczenie.

  Po zakorkowaniu, butelki powinny postać w pozycji pionowej około doby, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową. Po kilku dniach należy skontrolować butelki i sprawdzić czy korki nie przeciekają, jeżeli tak się zdarzy należy wymienić korek na nowy.

 • Krany plastikowe

  Plastikowe krany do zamontowania w pojemniku fermentacyjnym. Oferujemy krany z reduktorem osadu oraz zaworkiem grawitacyjnym. Krany to idealne rozwiązanie przy rozlewie domowego piwa /wina /nastawu, znacznie ułatwiają nam pracę. Zaworek grawitacyjny pozwala na bezproblemowe rozlanie gotowych produktów. Po dociśnięciu zaworka do dna butelki następuje wypływ piwa/wina przez rurkę. Sposób ten sprawia, że piwo nam się nie pieni w butelce oraz ograniczamy jego natlenianie. Aby zakończyć napełnianie butelki wystarczy ją nieco obniżyć co spowoduje przerwanie wypływania piwa/wina.

 • Lejki

  Oferujemy plastikowe lejki w różnych rozmiarach, wyposażone w praktyczne sitko. Lejki z sitkiem będą przydatne na pierwszym etapie filtrowania, przy dodaniu cukru do butelek, przelewaniu moszczu, czy nastawu.

 • Przewody / rurki /...

  Przewody, rurki, węże silikonowe i igielitowe wykorzystywane przy np. podłączaniu wody do chłodnicy destylatorów, obciągu wina, piwa. Przewód igielitowo - silikonowy jest miękki przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jest też odporny na działanie niskich temperatur i w ograniczonym czasie wyższych temperatur do 120°C oraz na działanie czynników chemicznych.

 • Szczotki do mycia...

  Praktyczne szczotki do mycia balonów / dymion oraz butelek do wina i innych napojów. Szczotki można także wykorzystać do mycia kegów od destylatorów. Oferujemy szczotki w różnym rozmiarze dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednią do wielkości zbiornika / butelki. Szczotki są wystarczająco elastyczne by dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 • Areometry,...

  Wskaźniki jak areometr, alkoholomierz, cukromierz, refraktometr, termometry szklane, ciekłokrystaliczne, menzurki potrzebne przy produkcji domowego wina.

  Czym jest areometr?

  Areometr to szklane urządzenie do pomiaru gęstości cieczy, którego działanie oparte jest na prawie Archimedesa. Aby dokonać pomiaru, wystarczy umieścić czysty i suchy areometr w naczyniu tak, by nie dotykał on ścian ani dna. Po ustabilizowaniu drgań cieczy i wskaźnika dokonuje się odczytu. Za pomocą takiego hydrometru można łatwo i wygodnie skontrolować, czy nastaw skończył fermentować, czy jeszcze nie poprzez obserwację wyniku.

  Znane są różne rodzaje areometrów. Dzieli się je ze względu na badaną substancję. Wyróżniamy między innymi:

  • areometr Ballinga zwany cukromierzem
  • areometr Trallesa, czyli alkoholomierz

  Działanie cukromierza

  Cukromierz jest najważniejszym urządzeniem pomocniczym używanym przy fermentacji w domowych warunkach. Jak sama nazwa wskazuje, bada on zawartość cukru w roztworze alkoholowym. Jest wyskalowany w skali Ballinga, stąd jego druga nazwa. Cukromierz wskazuje 0 stopni Blg, gdy jest zanurzony w czystej wodzie o temperaturze 20 C. Roztwór o tej samej temperaturze zawierający n% cukru pokaże n. stopni Blg. Urządzenie będzie szczególnie przydatne winiarzom, ponieważ pozwala na ustalenie zawartości sacharozy w tak zwanym moszczu owocowym. W przypadku takiego badania należy jednak mieć na uwadze fakt, że taki roztwór zawiera inne związki poza wodą i cukrem, których cukromierz nie uwzględnia.

  Jak działa alkoholomierz?

  Alkoholomierz to rodzaj areometru, który w stopniach Trallesa, czyli procentach objętościowych (cm3/100cm3) podaje zawartość czystego alkoholu w wodzie. Są one tak dokładne, jak wskaźniki legalizowane, których ceny są wielokrotnie wyższe. W ofercie posiadamy alkoholomierz z menzurką lub alkoholomierz z termometrem. Alkoholomierz pokazuje najdokładniejszy odczyt alkoholu w temperaturze 20°C. Jeżeli temperatura badanego alkoholu jest inna – należy skorzystać ze skali korekty umieszczonej przy termometrze.

  W naszym sklepie znajdziesz również, m.in.:

  • Refraktometr – przyrząd optyczny do precyzyjnego pomiaru zawartości cukru w sokach owocowych, moszczu, winie, czy brzeczce piwnej.
  • Praktyczny termometr wyposażony w dokładną skalę co 10°C. Termometr posiada praktyczne ucho, do którego można przywiązać sznurek. Dzięki temu łatwo zmierzyć temperaturę w środku nastawu bez zamaczania ręki.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
 • Szybki podgląd
  9.67 W magazynie

  Łyżka 38 cm Produkcja włoska, materiał PP, na łyżce nabity jest symbol do kontaktu z żywnością.

  9,67 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  13.00 W magazynie

  Drylownica do wiśni i czereśni Drylownica dostępna jest w czterech kolorach, kolory wysyłane są losowo. Jeżeli zależy Ci na konkretnym  kolorze, proszę to wpisać w uwagach zamówienia. Drylownica posiada również wygodne mocowanie do stołu, zapobiegające przesuwaniu się jej w czasie drylowania.

  13,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć