Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Korkownice do wina

Korkownice do wina są niezbędne do korkowania butelek na wino. Jeśli korkujesz kilka butelek własnoręcznie przygotowanego wina, w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie dla Ciebie korkownica ręczna. Przy większej ilości butelek do zakorkowania postaw na korkownicę dwuramienną lub trójramienną, które są solidne oraz pozwalają na szybsze i ...

Korkownice do wina są niezbędne do korkowania butelek na wino. Jeśli korkujesz kilka butelek własnoręcznie przygotowanego wina, w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie dla Ciebie korkownica ręczna. Przy większej ilości butelek do zakorkowania postaw na korkownicę dwuramienną lub trójramienną, które są solidne oraz pozwalają na szybsze i łatwiejsze korkowanie butelek.

Rodzaje korkownic do wina

Poznaj rodzaje najbardziej popularnych i wartych Twojej uwagi korkownic do wina oraz dowiedz się, w jaki sposób ich używać.

Korkownica ręczna - składa się z dwóch części: pierwszą umieszczamy na szyjce butelki, do której wkładamy korek, a drugą przykładamy od góry i mocno uderzając, przeciskamy korek przez zwężający się otwór do szyjki butelki. Niewątpliwą zaletą korkownicy ręcznej jest jej bardzo niska cena.

Korkownica dwuramienna – działa na zasadzie tłoka, wbijającego korek do szyjki butelki przez zwężony otwór. Tłok uruchamiany jest poprzez opuszczenie obu ramion korkownicy. Dodatkowo jest ona znacznie bardziej precyzyjna i wymaga mniejszego nakładu siły, niż korkownica ręczna.

Korkownica trójramienna – działa w podobny sposób, co korkownica dwuramienna. W tym przypadku dwa, boczne ramiona służą jako podpórka, a trzecie uruchamia tłok, który wbija korek w butelkę. Korkownice trójramienne wyróżnia system równomiernego ściskania korka ze wszystkich stron, dzięki czemu jego uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe.

Jak przygotować korki do korkowania butelek na wino?

Odpowiednie przygotowanie korków do korkowania butelek na wino nie jest skomplikowane, lecz czasochłonne. Gwarantuje jednak prawidłowe umieszczenie korka w butelce i minimalizuje szanse na jego zniszczenie.

Proces korkowania butelek na wino za pomocą wcześniej wspomnianych korkownic do wina koniecznie należy zacząć od dokładnego umycia, sterylizacji oraz osuszenia butelek na wino. W tym czasie warto namoczyć korki w gorącej wodzie i trzymać je około 3-4 minuty pod przykryciem. Dzięki temu korki będą zmiękczone i odkażone. Napełniając butelki domowej roboty trunkiem, warto pamiętać o zostawieniu 4-5 cm wolnej przestrzeni w szyjce. Następnie przychodzi czas na użycie korkownicy – proces korkowania butelek już poznałeś. Po zakorkowaniu butelek pozostaw je w pozycji pionowej na przynajmniej kilkanaście godzin, tak aby korek miał czas się dopasować, ustabilizować wewnątrz butelki lub przesiąknąć, co jest oczywistym sygnałem, że korek trzeba wymienić. Na koniec umieść butelki w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową.

Więcej
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • Szybki podgląd
  62.60 Oczekiwanie na dostawę

  1 Recenzje

  Korkownica de lux Korkownica dwuramienna wyprodukowana we Włoszech.

  62,60 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  161.79 W magazynie

  Korkownica podłogowa Mocna, stalowa korkownica. Wygodna w obsłudze z możliwością przykręcenia do podłogi.

  161,79 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  22.76 W magazynie

  Korkownica ręczna Ferrari Wykonana z trwałego tworzywa korkownica ręczna. Prosta i wygodna w obsłudze. Przed przystąpieniem do korkowania, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu korków.

  22,76 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  45.45 Oczekiwanie na dostawę

  Korkownica dwuramienna Dwuramienna korkownica wyprodukowana w Portugalii. Idealnie nadaje się do domowego korkowania butelek z winem, nalewkami, miodami pitnymi, czy innymi domowymi alkoholami. Idealnie nadaje się do korkowania standardowymi korkami do średnicy 2,4 cm. Nasza oferta korków do butelek.

  45,45 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć