Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Filtrowanie wina/filtracja wina

Filtrowanie wina to już jest ostatni, ważny etap w produkcji, którego trzeba dokonać. Klarowność cieczy zależy głównie od rodzaju użytego materiału. Takie materiały filtracyjne zatrzymują grubsze cząstki i zawiesiny. Dzięki temu wino jest klarowane i smaczne. Zaletą wina domowego jest to, że sam wytwarza alkohol, który uzyskuje kolor, smak i aro...

Filtrowanie wina to już jest ostatni, ważny etap w produkcji, którego trzeba dokonać. Klarowność cieczy zależy głównie od rodzaju użytego materiału. Takie materiały filtracyjne zatrzymują grubsze cząstki i zawiesiny. Dzięki temu wino jest klarowane i smaczne. Zaletą wina domowego jest to, że sam wytwarza alkohol, który uzyskuje kolor, smak i aromat.

Filtracja wina za pomocą aparatu metodą grawitacyjną

Jak filtrować domowe wino? Istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość wina i jego przejrzystość. Pierwszym z nich to aparat służący do filtrowania metodą grawitacyjną. Najczęściej stosowany aparat do filtracji wina, nalewek, piwa czy soków. Przystosowane jest do filtrowania metodą grawitacyjną lub mechaniczną po podłączeniu pompki do balonu. Wkłady filtracyjne należy nawilżyć i umieścić w kierunku napływającego płynu w filtrze meszkiem do góry. Wkłady do filtracji powinno dokupić się osobno. Cały aparat do filtracji wina należy skręcić śrubami. Filtr umieszcza się na szyjce balonu fermentacyjnego. Po rozwieszeniu drucików na wiadrze lub fermentacyjnym pojemniku. Wino jest zasysane rurką, a następnie należy nałożyć końcówkę rurki na górną część aparatu. Po nałożeniu rurki można odblokować zacisk. Filtr odpowietrzyć małym zaworkiem, który znajduje się w górnej porywie. Czarny zaworek należy wcisnąć, żeby wino nie wyciekało. Po cały procesie rozpoczyna się filtracja wina na zasadzie grawitacji.

Inne skuteczne sposoby jak filtrować domowe wino

Kolejnym skutecznym sposobem, jaki można zastosować to worki bawełniane. Wykonane są z naturalnej i wytrzymałej tkaniny, wielorazowy, dzięki któremu przefiltrujesz nastawy. Wkłady filtracyjne do wina wykonane są z wytrzymałej tkaniny niewchodzącej w reakcję z alkoholem. Bez obaw o zmianę zabarwienia, smaku czy nawet koloru alkoholu. Worków można używać kilkakrotnie, wystarczy tylko go dobrze wypłukać, a następnie wysuszyć. Gumka wszyta w rant worka należy naciągnąć na rant słoja, następnie nałożyć uchwyt zaciskowy. Worki filtracyjne do wina nie powinny wpadać do środka pojemnika. Kolejnym sposobem, który świetnie się nada to siatki nylonowe, które stosowane są głównie w filtracji mokrej. Filtrować domowe wino należy powierzchniowo. Pył zatrzymuje się na powierzchni materiału. Stosowane są, jeżeli w danym procesie filtracyjnym przewidziane jest oczyszczanie filtrów w trakcie pracy. Filtracja wina może odbywać się również za pomocą sączków laboratoryjnych. Produkowane są z czystego papieru filtracyjnego. Zalecane jest dokładne identyfikowanie materiałów i przygotowanie próbek. Zawierają wysoką zawartość alfa-celulozy, która zapewnia wysoką stabilność i trwałość.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć