Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Sitka stalowe i plastikowe

Sitka plastikowe, do czego służą?

Jednymi z niezbędnych i podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni są sitka plastikowe. Te akcesoria mają kilka zastosowań. Można używać do przecedzenia ugotowanego makaronu, ryżu, odsączenia, czy też opłukania owoców. Dzięki ich zastosowaniu można przepłukać makaron pod bieżącą wodą.

Funkcje, jakie pełni ...

Sitka plastikowe, do czego służą?

Jednymi z niezbędnych i podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni są sitka plastikowe. Te akcesoria mają kilka zastosowań. Można używać do przecedzenia ugotowanego makaronu, ryżu, odsączenia, czy też opłukania owoców. Dzięki ich zastosowaniu można przepłukać makaron pod bieżącą wodą.

Funkcje, jakie pełni sitko stalowe

W ofercie można znaleźć wiele klasycznych, stalowych lub plastikowych sitek o różnych wielkościach. Sitka ze stali nierdzewnej mogą służyć również jako przesiewacze do mąki. Dzięki temu każdy wypiek będzie bardziej pulchny, ale i smaczny. Takie sitka można używać nawet do odcedzania warzyw z zup. Sitko stalowe dodatkowo posiada nóżkę. Umożliwia ona odstawienie przecedzonego makaronu. Jest również sporym ułatwieniem podczas gotowania potraw. Jeśli w planach jest upieczenie dobrego ciasta na wieczór, można użyć wtedy sitka. Sitko plastikowe pomoże dokładnie oczyścić z dodatkowych zabrudzeń. Wtedy wypiek stanie się lepszy i z pewnością udane.  Cedzaki i sitka plastikowe to podstawa każdej kuchni. Bez nich codzienne przygotowywanie posiłków staje się o wiele trudniejsze. Cokolwiek by nie było w planach, posiadanie pod ręką sitko stalowe może być o wiele łatwiejsze. Sitka stalowe są również bardzo pomocne przy domowej produkcji alkoholi. Przydają się, chociażby podczas przelewania i przecedzania wina i nalewek. Sitka plastikowe wykorzystujemy na początkowym etapie filtrowania nastawu. Proces ten polega na odcedzeniu z resztek owoców, pestek, czy też skórek. Sitko plastikowe jest w tej kwestii bardzo przydatne. Będzie pomocne podczas robienia moszczu. Jest to początkowy etap zacierania owoców na wino. Jeśli dopiero zaczyna się przygodę z produkcją wina, warto zwrócić uwagę na kilka detali. Do odsączania i oczyszczania owoców można użyć domowego sitka. Bardzo dużo zależy od ilości owoców i jaki jest zamiar przeznaczyć na ten cel. Należy pamiętać, że im lepiej oczyścimy całą mieszaninę, tym większe prawdopodobieństwo, że produkt nas zachwyci.

Sitka ze stali nierdzewnej do mąki i alkoholi

Do sitka plastikowego należy nasypać mąkę i lekko potrząsnąć poziomo. Można również lekko potrząsać sitkiem do góry lub uderzać w nie drugą dłonią. Ważne jest, aby tak zrobić, ponieważ mąka przesypuje się do podłożonej pod spodem miski. Mąkę można zmieszać z kakao, proszkiem do pieczenia, czy sodą. Należy pamiętać tylko o przesianiu wszystkich tych składników, wtedy lepiej się połączą. Przesypywana mąka wygląda wtedy jak cukier puder. Sitka stalowe należy wybierać odpowiednio do produktów. Najważniejsze jest, żeby mąki nie przesiewać przez za małe oczka na siłę. Będzie to bardzo czasochłonne, a na dnie zostaną np. resztki przypraw. Sitko plastikowe może służyć także do przecedzania alkoholu. Podczas robienia smacznych i domowych win na jakąś okazję lub spotkanie wieczorne. Jak najbardziej wskazane jest używanie sitka po to, aby w alkoholu nie znajdowały się żadne zabrudzenia. Efektem będzie na koniec pyszne wino, które zasmakuje na pewno wszystkim. Goście będą zadowoleni i z pewnością nic nie zaburzy aromatu i smaku.

Więcej
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć