Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Drożdże winiarskie/drożdże winne

Jakie drożdże winiarskie wybrać do produkcji wina?

Drożdże winne są niezbędne przy produkcji każdego rodzaju wina. To właśnie dzięki nim zachodzi proces fermentacyjny, który zmienia sok z owoców w wino i decyduje o pojawieniu się w nim zawartości alkoholu. Jakie drożdże winiarskie najlepiej wybrać? Sprawdź ofertę najwyższej jakości drożdży winny...

Jakie drożdże winiarskie wybrać do produkcji wina?

Drożdże winne są niezbędne przy produkcji każdego rodzaju wina. To właśnie dzięki nim zachodzi proces fermentacyjny, który zmienia sok z owoców w wino i decyduje o pojawieniu się w nim zawartości alkoholu. Jakie drożdże winiarskie najlepiej wybrać? Sprawdź ofertę najwyższej jakości drożdży winnych w sklepie Alembik.eu.

Jak działają drożdże do wina?

Drożdże to mikroskopijne grzyby, które mają kluczowe znaczenie dla producentów alkoholu. Proces fermentacyjny, za który są odpowiedzialne, polega na pochłanianiu przez grzyby cukru, który wkrótce zostanie rozłożony na etanol oraz dwutlenek węgla. Wybierając odpowiedni gatunek drożdży, można określić, jak mocny trunek uzyskamy z danych owoców i jak długo potrwa fermentacja. Należy jednak pamiętać, że drożdże mają różne zastosowanie. W sklepie Alembik.eu możesz znaleźć jednakowo drożdże aktywne oraz klasyczne drożdże pasywne – w dalszej części dowiesz się, czym się różnią. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najbardziej odpowiednie drożdże do rodzaju wina. Polecamy uniwersalne drożdże bayanus g955 oraz drożdże dedykowane do win białych i czerwonych np. Madeira, Tokaj, Porto, Steinberg, Sherry, Cydr, Bordeaux.

Drożdże winiarskie – aktywne czy pasywne?

Drożdże winiarskie dzielą się na dwa podstawowe typy: drożdże aktywne i drożdże pasywne. Drożdże aktywne można wykorzystać od razu, dodając je bezpośrednio do moszczu. Drożdże pasywne natomiast wymagają więcej czasu. Trzeba poświęcić kilka dni (zazwyczaj 3-6) na wykonanie tak zwanej matki drożdżowej. Z reguły wykorzystuje się do tego sok owocowy lub wodę z cukrem i pożywką. Wybór drożdży winnych zależy od rodzaju wina, które chcemy przygotować.

Dedykowane drożdże winne

• Francuskie drożdże aktywne TOKAY Saccharomyces cerevisiae są dedykowane do fermentacji słodkich i półsłodkich win białych mocnych, na 25 – 30l wina.

• Drożdże aktywne BORDEAUX są dedykowane do fermentacji świeżych i owocowych win czerwonych.

• Drożdże BOURGOGNE przeznaczone są do fermentacji świeżych, owocowych win czerwonych i różowych.

• Drożdże PORTWEIN są dedykowane do fermentacji ciężkich i mocnych win słodkich i półsłodkich.

W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz szeroką gamę drożdży do wina, dowiesz się, jak działają i jaki jest sposób ich użycia. Wybierz najlepsze drożdże winne i przygotuj swój ulubiony trunek.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć