Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Prasy do owoców do wyrobu wina

Jesień to dla wielu ulubiona pora roku. Piękne, różnorodne kolory wszędzie dookoła. Wieczory spędzane pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty i niezastąpiona melancholijna aura, którą niemalże czuć w powietrzu. To wyczekiwany czas nie tylko dla zmęczonych latem, ale też dla sadowników czy winiarzy. To moment w roku najbardziej obfity w jabłka, grusz...

Jesień to dla wielu ulubiona pora roku. Piękne, różnorodne kolory wszędzie dookoła. Wieczory spędzane pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty i niezastąpiona melancholijna aura, którą niemalże czuć w powietrzu. To wyczekiwany czas nie tylko dla zmęczonych latem, ale też dla sadowników czy winiarzy. To moment w roku najbardziej obfity w jabłka, gruszki, śliwki i wiele innych sezonowych owoców. Ręczne wykonywanie soków i win mogłoby zająć wieczność. Co więc zrobić, aby ułatwić sobie pracę? Z pomocą przychodzą wyciskarki i prasy!

Wybór prasy - wyciskarki owoców

Jeżeli planujemy przerabiać owoce na domowe wino, warto zaopatrzyć się w dobrą prasę do owoców. Pozwala ona na znacznie szybszą obróbkę, ponieważ owoce przed włożeniem do prasy - wyciskarki owoców wystarczy umyć i odkroić zepsute części. Większość owoców nie wymaga nawet pokrojenia na kawałki. Nie trzeba także usuwać pestek i gniazd, co z pewnością oszczędza sporo czasu w porównaniu do wyłącznie ręcznego przerabiania.

Co warto wiedzieć przed użyciem prasy do owoców?

Przed użyciem prasy do owoców należy wiedzieć, że łatwiej jest tłoczyć sok z owoców, które zostaną poddane wstępnej obróbce, czyli rozdrobnieniu, na przykład za pomocą maszynki do mielenia mięsa lub podobnego urządzenia i potraktowaniu środkiem enzymatycznym np. pektolazą. Przy rozdrabnianiu owoców przez prasę trzeba także pamiętać, by nie rozgniatać owoców na całkowitą miazgę - „papkę”, spowoduje to zmętnienie soku i późniejsze problemy z klarowaniem. Przed użyciem prasy do owoców twardszych, takich jak jabłka czy gruszki, należy je pokroić na kawałki, zalać wrzątkiem i zostawić, by ostygły.

Budowa prasy do owoców do produkcji wina, soków

Domowe prasy to głównie prasy śrubowe nazywane też ramowymi. Składają się z tłoku i beczki z drewna lub stali. Zasada ich działania jest prosta. Dociskany ręcznie tłok zgniata owoce. Po ich przetłoczeniu w worku filtracyjnym pozostaje miąższ i resztki owoców. Aby odcedzić sok, worek należy najpierw wyciągnąć z urządzenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze prasy do owoców?

Wybierając prasę do owoców, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pojemność. Do domowej produkcji z pewnością wystarczą urządzenia o pojemności kilku litrów. Jednak jeśli planujemy wytwarzanie większych ilości wina, soków czy innych płynów, pojemność wynosząca nawet 18 l będzie dla nas odpowiednia.

Więcej
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
 • Szybki podgląd
  153.66 W magazynie

  Prasa do owoców. Wymiary "kosza" wewnętrznego: Średnica: 12 cm Wysokość: 12,5 cm Objętość: ok. 1,4 litra Wymiary "kosza" zewnętrznego: Średnica: 14,5 cm Wysokość: 11 cm Objętość: ok. 1,7 litra Kosz wewnętrzny, zewnętrzny oraz tłok wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI430

  153,66 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  194.31 W magazynie

  Prasa do owoców.Wymiary "kosza" wewnętrznego: Średnica: 14 cm Wysokość: 13 cm Objętość: ok.2 litry   Wymiary "kosza" zewnętrznego: Średnica: 16 cm Wysokość: 13 cm Objętość: ok. 2,6 litra Kosz wewnętrzny, zewnętrzny oraz tłok wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI430.

  194,31 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  300.00 W magazynie

  Prasa do owoców.Wymiary "kosza" wewnętrznego:Średnica: 19 cmWysokość: 15 cmObjętość: ok. 4,3 litry Wymiary "kosza" zewnętrznego:Średnica: 21 cmWysokość: 15 cmObjętość: ok. 5,2 litra Kosz wewnętrzny, zewnętrzny oraz tłok wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI430.

  300,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  356.91 Oczekiwanie na dostawę

  Nierdzewna prasa do owoców.Wymiary "kosza" wewnętrznego:Średnica: 20 cmWysokość: 16,5 cmObjętość: ok. 5,3 litry Wymiary "kosza" zewnętrznego:Średnica: 22 cmWysokość: 16 cmWaga: ok. 4,7 kg

  356,91 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  308.13 W magazynie

  Koszowa prasa służąca do wyciskania soku z różnych rodzajów owoców. Polecana jest szczególnie do domowej produkcji wina, soków jak i nalewek.  W komplecie worek na owoce.

  308,13 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  446.34 W magazynie

  Ramowa prasa koszowa o pojemności 6 L

  446,34 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  470.73 W magazynie

  Ramowa prasa koszowa o pojemności 9 L

  470,73 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  600.81 W magazynie

  Solidna ramowa prasa z przeznaczeniem do wyciskania soku z różnego typu owoców. Doskonała do owoców twardych jak i miękkich, np. jabłek, winogron, śliwek, wiśni porzeczek itp.

  600,81 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  381.30 Oczekiwanie na dostawę

  Prasa koszowa o pojemności 12 L

  381,30 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  438.21 Oczekiwanie na dostawę

  Prasa koszowa o pojemności 18 L

  438,21 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć