Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

PIWO DOMOWE

W średniowieczu piwowarstwo kwitło w klasztorach, na dworach panów i książąt oraz w miastach. Czyli w zasadzie wszędzie. Powstawały browary i gildie piwowarów, które dokumentowały sztukę piwowarską i odpowiednio wyszkolonym adeptom nadawały tytuły "mistrza-piwowara" Dziś, Nasz sklep oferuje ekwipunek do produkcji piwa domowego, pozwalający zosta...

W średniowieczu piwowarstwo kwitło w klasztorach, na dworach panów i książąt oraz w miastach. Czyli w zasadzie wszędzie. Powstawały browary i gildie piwowarów, które dokumentowały sztukę piwowarską i odpowiednio wyszkolonym adeptom nadawały tytuły "mistrza-piwowara" Dziś, Nasz sklep oferuje ekwipunek do produkcji piwa domowego, pozwalający zostać "mistrzem-piwowarem". Kup ekwipunek do produkcji piwa domowego i w zaciszu własnych czterech ścian stwórz własne, idealnie spersonalizowane smakowo piwo domowe! "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

Więcej

Podkategorie

 • Akcesoria do piwa

  Niezbędne i praktyczne akcesoria do produkcji domowego piwa, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Znajdują się tu między innymi chłodnice zanurzeniowe ze stali nierdzewnej do brzeczki, dysza do płukania butelek na piwo, gumki do zamknięć hermetycznych, korki do fermentacji, mieszadła do nastawu, reduktor osadu, siatki na chmiel, torby/siatki do zacierania, suszarki na butelki, zaworki grawitacyjne oraz tuba na chmiel.

 • Automatyczny kocioł...

  Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB25, 32-litrowy kocioł zacierny ze stali nierdzewnej do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki na domowe piwo. Teraz w sprzedaży model z ulepszonym kontrolerem V2, który pozwala ustawić timer do 99 min, można regulować moc co 100W (minimalnie 500 maksymalnie 2500W) oraz zmieniać stopnie C na F.

 • Butelki do piwa

  Przedstawiamy naszą ofertę na butelki do piwa w czterech rozmiarach 2l, 0,5l, 0,375l i 0,33l. Butelka do piwa (cydru, win musujących) charakteryzuje się wytrzymałością na ciśnienie, dlatego nie wszystkie butelki nadają się do produkcji piwa. Butelki powinny być wykonane z ciemnego szkła co zapobiega utlenianiu i zmianie barwy piwa.

  ROZLEWANIE PIWA DO BUTELEK:

  1. Po 7-10 dniach przed rozlaniem piwa do butelek należy upewnić się, że fermentacja dobiegła końca (wyklucza to niebezpieczeństwo rozsadzenia butelek lub zbyt intensywną pienistość piwa). Sprawdzenie polega na potwierdzeniu, że na powierzchnię nie przedostają się bąbelki, a brzeczka zaczyna się klarować. Pierwszą fermentację możemy uznać za zakończoną.
  2. Do każdej 0,5 l butelki dodajemy 4 g cukru przy pomocy odpowiedniej miarki do cukru. Nie należy przekraczać powyższej ilości, gdyż może to spowodować rozsadzenie butelki, zaniżenie dawki cukru ograniczy pienistość piwa.
  3. Za pomocą kranika/rurki przelewamy piwo do butelek, nie naruszając osadu z dna pojemnika fermentacyjnego. Butelki podczas napełniania trzymamy lekko przechylone, co ograniczy pienienie się piwa. Butelki napełniamy tak, aby w szyjce pozostało ok. 5 cm wolnej przestrzeni. Po zakapslowaniu należy wymieszać cukier kilka razy przekręcając butelkę.

  DRUGA FERMENTACJA, PRZECHOWYWANIE:

  1. Zakapslowane butelki umieszczamy na 3 dni w ciepłym pomieszczeniu o temperaturze ok. 20°C. (Nie należy przechowywać ich w bezpośrednim nasłonecznieniu). Następnie przenosimy piwo do chłodniejszego pomieszczenia (ok. 15°C) w celu sklarowania. Po rozlewie, w butelkach następuje tzw. druga fermentacja trwająca przynajmniej 12 dni.
  2. Po ok. 2-3 tyg. piwo nadaje się do spożycia. Pełnego smaku nabierze jednak po 2-3 miesiącach. Gotowe piwo można przechowywać w chłodnym miejscu nawet do 2 lat (podczas serwowania piwa należy uważać, aby nie zmącić drożdży zalegających na dnie butelek).

   

 • Chłodnice zanurzeniowe...

  Chłodnice zanurzeniowe do piwa. Szczególnie zalecane dla piwowarów domowych do schładzania brzeczki po chmieleniu. Brzeczkę po chmieleniu należy jak najszybciej schłodzić do temperatury pracy drożdży, by brzeczka nie uległa zakażeniu.

 • Chmiel do piwa

  Chmielenie to zagotowanie brzeczki z dodatkiem chmielu przez określony czas – najczęściej ok. 60 min. Celem chmielenia jest przede wszystkim nadanie piwu goryczki (długie gotowanie powoduje przemiany chemiczne chmielu), a także stabilizacja brzeczki pod innymi względami jak wytrącenie nadmiaru białek, garbników, odparowanie niechcianych związków.

  Brzeczkę doprowadzamy do wrzenia. W momencie dochodzenia do wrzenia należy czuwać przy kotle, zwłaszcza jeśli jest przykryty pokrywką, gdyż brzeczka gdy zaczyna wrzeć lubi wykipieć, należy temu przeciwdziałać przez zdjęcie pokrywki, zmniejszenie ognia, dmuchanie, spryskanie wodą, zbieranie szumowin itp. Od momentu pojawienia się pierwszych oznak wrzenia dobrze jest odczekać ok. 10 min, aby brzeczka zawrzała porządnie i wytrąciły się pierwsze białka, wtedy dopiero dodajemy pierwszy chmiel i zaczynamy odliczać czas chmielenia. Całe chmielenie należy przeprowadzać z odkrytą (przynajmniej częściowo) pokrywką, ale wrzenie nie musi być bardzo mocne, wystarczy, jak na powierzchni pojawiają się jakieś kształty, oznacza to ruch płynu w całej objętości garnka.

  Formy chmielu:

  Najczęściej spotykamy chmiel w postaci szyszek i granulatu. Granulat jest stabilniejszy, jeżeli chodzi o starzenie i zawartość alfa kwasów, szyszka podobno lepiej zachowuje aromat. Szyszek daje się ok. 10% więcej niż takiego samego granulatu. Ponadto, jeżeli stosujemy przy chmieleniu siateczki na chmiel, warto trochę zwiększyć ilość chmielu (5-10%).

  Chmielenie na zimno

  Szczególnym przypadkiem chmielenia jest chmielenie na zimno - dorzucenie chmielu do fermentacji cichej. Jest to często stosowana technika dla dodania aromatu w piwach mocno chmielonych (np. IPA), uzyskany efekt jest inny niż przy dodaniu chmielu aromatycznego na koniec gotowania, bardziej "zielony", "trawiasty".

 • Dezynfekcja/sterylizacja

  Środki oraz sprzęt potrzebny do mycia i dezynfekcji akcesoriów używanych przy produkcji domowego piwa i wina. W sprzedaży posiadamy pirosiarczyn potasu powszechnie stosowany środek do odkażania i stabilizacji win oraz moszczów. w czterech opcjach 10g, 50g, 250g i 1 kg a także oxi 20g i oxi 1 kg. Równie skuteczny jest Desprej - środek dezynfekcyjny na bazie alkoholi, przeznaczony do bezpośredniej i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni. Niezastąpiony np. podczas przygotowywania drożdży do propagacji - błyskawicznie wybija bakterie, grzyby i wirusy na np. blatach stołów, przy których odbywają się operacje z drożdżami np. starter.

  OXI sposób użycia: płuczemy lub zanurzamy sprzęt i akcesoria w roztworze OXI przez 2 do 5 minut. Preparat w połączeniu z wodą rozkłada się z wydzieleniem aktywnego tlenu i nieszkodliwych substancji. Nie wymaga płukania!

 • Dodatki piwowarskie

  Dodatki piwowarskie, które polepszą smak każdego domowego piwa. W ofercie m.in.:

  - Gips piwowarski dodawany w celu zmniejszenia pH wody oraz zwiększenia jej twardości, tak zwany proces burtonizacji wody.
  - Laktoza, czyli cukier niefermentowalny przez drożdże piwowarskie, dzięki czemu doskonale nadaje się do eksperymentowania z dosładzaniem piw. Dodatkowo jest koniecznym składnikiem przy warzeniu piw typu sweet/milk stout.
  - Mech irlandzki - cudowny, irlandzki wodorost pomagający rozłożyć białka znajdujące się w brzeczce, zapobiegając w ten sposób zmętnieniu na zimno. Dodawany pod koniec gotowania w ilości 5g/25l. - Saszetka środka do klarowania piwa. Przyśpiesza klarowanie i czyni osad bardziej stabilnym na dnie. W przypadku drugiej fermentacji w butelce osad, który się wytwarza również jest bardziej zwarty na dnie butelki. - Curacao - suszone skórki gorzkiej pomarańczy, hodowanej na karaibskiej wyspie o tej samej nazwie. Jej skórka jest wykorzystywana do aromatyzowania piw belgijskich, szczególnie w stylu witbier.
  - Glukoza w produkcji piwa, wina, czy cukrówek przyspiesza fermentację, poprawia aromat i smak alkoholu (uzyskany alkohol jest wyraźnie czystszy).

 • Drożdże piwne/drożdże...

  Drożdże piwne

  Drożdże to jednokomórkowe grzyby. Rozmnażają się przez pączkowanie lub zarodniki. Po raz pierwszy zostały wyizolowane ze skórek winogron, na których występują w postaci charakterystycznego białego osadu. Rolą drożdży w piwie jest proces fermentacji alkoholowej. Oprócz alkoholu drożdże wytwarzają dwutlenek węgla i związki aromatyczne. Związki aromatyczne tworzą z kolei bukiet piwa. Różne szczepy drożdży piwnych używane są do warzenia różnych gatunków piwa. W procesie warzenia odpowiadają za szybkie fermentowanie brzeczki. Od ich jakości zależy m.in. czas fermentacji, obniżenie wartości pH.

  Drożdże piwne – rodzaje

  Drożdże piwne dzieli się na dwa rodzaje: fermentacji dolnej i fermentacji górnej.

  Drożdże piwowarskie fermentacji dolnej

  Drożdże piwowarskie fermentacji dolnej są przystosowane do niższych temperatur (5-13°C) i pod koniec procesu osiadają na dno naczynia.

  Z odkryciem dolnej fermentacji wiąże się ciekawa anegdota. Otóż do Pilzna przybyli słynni bawarscy piwowarzy. Mieli za zadanie pilnować warzenia piwa. Niestety, zbyt zapalczywa degustacja w czasie pracy sprawiła, że Bawarczycy posnęli pijani, a ogień pod naczyniami zupełnie wygasł. Temperatura w kadziach spadła, a utrzymujące się dotąd na powierzchni drożdże opadły na dno. Rano piwowarzy po spróbowaniu napoju stwierdzili, że powstałe w ten sposób piwo było lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie tym sposobem odkryto piwo dolnej fermentacji.

  Drożdże piwne fermentacji górnej

  Drożdże piwowarskie górnej fermentacji fermentują w wyższych temperaturach (15-25°C) zbierając się na powierzchni piwa, tworząc kożuch.

  Każdy z wymienionych rodzajów drożdży piwnych charakteryzuje się różną zdolnością do fermentowania cukrów – wytwarzane są różne produkty uboczne (alkohole wyższe, estry, kwasy, związki siarkowe). Z tego powodu oba rodzaje drożdży piwowarskich są stosowane do warzenia różnych rodzajów piwa. Np. piwo warzone z użyciem drożdży fermentacji górnej zawdzięcza swój intensywny zapach dużej liczbie produktów ubocznych wytworzonych podczas fermentacji.

  Drożdże piwowarskie a poprawna fermentacja

  Najważniejszym etapem wytwarzania piwa jest oczywiście fermentacja. Warto zadbać o jej prawidłowy przebieg, ponieważ to od niej zależą właściwości naszego trunku. Warunkami poprawnej fermentacji są temperatura, czas, napowietrzenie, a w kwestii drożdży ich ilość i odpowiednie przygotowanie. Suche drożdże powinny zostać poddane procesowi rehydratacji, a z płynnych należy przygotować starter. Ilość drożdży koniecznie musi być natomiast zgodna z przepisem.

 • Ekstrakt...

  HOP SHOT to w 100% naturalny olejek-wyciąg chmielowy uzyskiwany w wyniku opatentowanego procesu. Dzięki temu uzyskano aromatyczny wyciąg chmielowy.
  HOP SHOT wprowadza jedynie frakcje aromatyczne – nie podnosi w piwie goryczki.
  HOP SHOT dodaje się do piwa po jego odfermentowaniu, ale przed butelkowaniem. 
  Dzięki HOP SHOT możemy wprowadzić dodatkowe aromaty chmielowe do naszego piwa bez zwiększania jego goryczki.

  Aromat chmielowy CITRUS (cytrusowy) – nadaje wyrazisty cytrusowy charakter z domieszką nuty kwiatowej.
  Aromat chmielowy FLORAL – nadaje świeży aromat kwiatowy oraz owoców tropikalnych.
  Aromat chmielowy HERBAL – nadaje świeży ziołowy charakter, zmniejszając posmak drożdży.
  Aromat chmielowy HERO – specjalnie dobrana mieszanka podkreślająca smak piwa zwłaszcza przy niskiej zawartości alkoholu.
  Aromat chmielowy IPA – doskonale uwydatnia charakter piwa typu India Pale Ale.
  Aromat chmielowy SPICY – piwo nabiera korzennego, trawiastego charakteru, podkreśla pełnie smaku piwa.

 • Ekstrakty...

  Ekstrakty słodowe to naturalne, zagęszczone wyciągi ze słodów jęczmiennych browarnych, które pozwalają przygotować piwo o pełniejszym smaku, słodowym aromacie i z trwałą pianą. Różne rodzaje ekstraktów (jasny ze słodu pilzneńskiego; bursztynowy i ciemny ze słodów specjalnych oraz pszeniczny) dają możliwość warzenia wielu rodzajów piwa.

  Skoro już zdecydowaliśmy się, że chcemy uwarzyć piwo w domu, musimy wybrać metodę wg. której będziemy postępować. Możemy uwarzyć piwo na 3 podstawowe sposoby:

  • Warzenie z zacieraniem słodu
  • Warzenie z ekstraktów
  • Warzenie z brewkita

  Warzenie z ekstraktów: Jest to zdecydowanie mniej czasochłonna metoda. Pomijamy proces zacierania i filtracji. Wymaga mniej sprzętu, jednak przydaje się chłodnica i garnek. Efekty mogą być równie dobre jak przy warzeniu z zacieraniem.

 • Etykiety na piwo domowe

  Etykiety na butelki na domowe piwo. Odpowiedni dobór papieru samoprzylepnego oraz staranne wykonanie gwarantuje ich wysoką jakość. Dzięki właściwemu przygotowaniu oklejanie butelek jest szybkie i wygodne. Etykiety nadają domowym produktom profesjonalnego wyglądu.

  Oryginalne etykiety na piwo - hit każdego zakrapianego spotkania

  Spotkania przy piwie, zwłaszcza takim wykonanym własnoręcznie z pewnością będą jeszcze lepsze niż dotychczas z wyjątkowymi etykietami na piwo ze sklepu Alembik. Są one stworzone dla domowych wytwórców piwa i miłośników jego kosztowania. Nadają butelkom wyjątkowy charakter i nietuzinkowy wygląd. Etykietę na piwo można oczywiście uzupełniać dowolnym tekstem, a więc każda będzie niepowtarzalna.

  Etykiety na piwo w sklepie Alembik

  W naszym sklepie oferujemy etykiety na piwo, które są niemal całkowicie przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia oraz kilka z nazwą konkretnego rodzaju piwa. Pierwsze z wymienionych posiadają miejsce na wpisanie stylu, daty i ekstraktu, a także na zaznaczenie goryczki trunku poprzez zamalowanie maksymalnie pięciu małych okręgów. Dla fanów minimalizmu przygotowaliśmy prostą, lecz efektowną etykietę na piwo z luką na nazwę, surowiec i datę. Poza tym na Alembik.eu znaleźć można naklejki z gotowym napisem na jasne i ciemne piwo. Wyglądają one niczym oryginalne sklepowe, lecz gdy się przyjrzymy, widnieje na nich informacja, że nasze piwo jest warzone w browarze domowym, posiada wspaniały smak, gęstą pianę i klasyczną recepturę.

  Etykieta na piwo - specjalny papier gwarantujący trwałość

  Każda etykieta na piwo z naszego sklepu przygotowywana jest na odpowiednim papierze samoprzylepnym, który gwarantuje jej jakość. Starannie wykonany produkt jest gotowy do przyklejenia na butelce, a sam proces przyklejania szybki i niesprawiający problemu. Wymiary etykiet wynoszą 80x45 mm lub 80x60 mm.

 • Filtrowanie

  Filtry tzw. bazooki wykorzystywane do filtrowania brzeczki piwnej

 • Garnki...

  Garnki emaliowane oraz ze stali nierdzewnej z kranem do przygotowania domowego piwa. Do stosowania na kuchenkach ceramicznych, elektrycznych, gazowych. Idealne do warek z ekstraktów, niezastąpione przy warzeniu z procesem zacierania. Do garnków polecamy nylonowe worki zacierno-filtracyjne, drugie dno filtracyjne do garnków 35L, dodatkowy filtr stalowy bazooka dokręcany na kran od wewnątrz garnka. 

 • Kapsle od piwa

  Najważniejsza część butelki - kapsel

  Kapsel zwany również zamknięciem koronowym to najbardziej popularny poza zakrętką sposób na hermetyczne zamknięcie szklanej butelki. Metalowa przykrywka zapewnia szczelność butelki oraz trwałość piwa. Kapsle wykonuje się z blachy stalowej, którą pokrywa się farbą z nadrukiem logo lub nazwą producenta. Warstwa tworzywa sztucznego stanowiąca wewnętrzną część kapsla wytworzona jest tak, aby nie wpływała na smak i zapach płynu. Cechą charakterystyczną kapsli jest to, że każdy z nich posiada 21 ząbków przywierających do butelki. Zdejmuje się je za pomocą otwieracza do butelek.

  Kapsel do piwa - historia

  Kapsel wynalazł w 1892 roku Amerykanin William Painter w Baltimore i nazwał go Crown Cork. Gdy jego firma rozpoczęła produkcję, nazwę zmieniono na Crown Cork and Seal Company. Wynalazek, choć innowacyjny, nie zdobył wtedy znacznej popularności. Na masową skalę zaczęto używać kapsli dopiero w od połowy XX wieku, kiedy rozpoczęła się automatyzacja rozlewu piwa. Ciekawostką jest fakt, że kapsle do piwa, a właściwie ich ząbki zainspirowały pracownika firmy Paintera, jednego ze sprzedawców do opatentowania własnego wynalazku. Był to znany zapewne wszystkim King C. Gillette. Stworzył wówczas jednorazowe ostrza maszynek do golenia.

  Kapsle po piwie twist-off. Czym są?

  Kapsle po piwie twist-off stanowią najnowszą generację kapsli-zakrętek. Jako jedyne nie wymagają one otwieracza, można je, natomiast, bezproblemowo odkręcać dłońmi tak jak plastikowe zakrętki.

  Kapsle od piwa w sklepie Alembik

  Oferujemy standardowe kapsle 26 mm do zamykania piwa domowego. Kapsle od piwa pasują do większości dostępnych butelek po piwie sklepowym. Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój. Można je stosować także do zamknięcia butelek z innym alkoholem, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. Kapsle dostępne są w różnych kolorach białym, czarnym, fioletowym, żółtym i wielu innych. Niektóre z nich pokryte są dodatkowo metaliczną warstwą nadającą połysk. Ponadto dostępne są również kapsle do piwa z napisami oraz z motywami obrazkowymi, a wśród nich kapsel z kuflem czy kapsel z wyjątkowym logiem Browar domowy. U nas kupisz też najnowszej generacji odkręcane ręcznie kapsle twist-off. W ofercie posiadamy także gumki/uszczelki do zamknięć hermetycznych (patentowych) sprzedawane w opakowaniach po sześć sztuk.

 • Kapslownice do piwa

  Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój. Kapsle można stosować także do zamknięcia butelek z innym alkoholem, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. W ofercie mamy trzy rodzaje kapslownic: młotkową - to najtańsza opcja, ale i najmniej wygodna; kapslownicę dwuramienną - praktyczna, łatwa i przyjemna w obsłudze oraz stołową - nie co droższa, ale najwygodniejsza przy większych ilościach butelek.

 • Klarowanie piwa

  Środki klarujące domowe piwo.

 • Koncentraty do...

  Podstawową zaletą brewkitów jest dobry smak i łatwość przygotowania. Oferowane przez nas marki jak Coopers, Mangrove Jack oraz Black Rock gwarantują wysoką jakość zrobionego piwa. Brewkity to także idealny wstęp do dalszej i bardziej zaawansowanej przygody z domowym piwem. Choć każdy koncentrat ma określony styl to możemy jednak przy odrobinie wyobraźni "doprawić" nasze piwo np. dodaniem różnych ekstraktów płynnych (jasny, bursztynowy, ciemny), glukozy, czy chmielu (chmielenie na żimno). W ten sposób np. klasyczny lager można zrobić na kilka sposobów.

  Zestawy służą do przygotowania 23l piwa.
  Puszka/torba zawiera:

  • 1,7-2,3 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina miód)
  • Torebkę drożdży piwowarskich.

  Maksymalne stężenie alkoholu jakie możemy uzyskać w piwie to 5,2% (możemy uzyskać także lżejsze piwa stosując odpowiednio mniejsze ilości cukru). Korzystając z załączonej tabeli można dobrać odpowiednią ilość cukru jaką należy dodać do brzeczki, aby uzyskać żądaną moc piwa:

  POTRZEBNE WYPOSAŻENIE:

  PRZYGOTOWANIE BRZECZKI PIWNEJ:

  1. Zamkniętą puszkę z ekstraktem wkładamy na 10 min. do naczynia (zlewu) z gorącą wodą (upłynni to zawartość, co ułatwi jej wydobycie).
  2. Do ok. 5 l naczynia wsypujemy 1 kg cukru dolewamy 2 l wrzącej wody i mieszamy aż do rozpuszczenia cukru, następnie dodajemy zawartość puszki i znowu dokładnie mieszamy.
  3. Roztwór po wystudzeniu wlewamy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu. Dolewamy  20 l letniej wody i całość mieszamy.
  4. Końcowa temperatura nastawu powinna wynosić 21°C – 27°C. Jeśli jest w tym przedziale wsypujemy zawarte w torebce drożdże i dokładnie mieszamy (w temp. powyżej 30°C drożdże giną, a poniżej 18°C fermentacja może się nie rozpocząć). Zamknąć pojemnik (balon) umieszczając w korku rurkę fermentacyjną.

  Zalecana temperatura fermentacji od 18°C do 24°C.

  Okres pierwszej fermentacji wynosi ok. 7 dni.

  ROZLEWANIE PIWA DO BUTELEK:

  1. Po 7 dniach przed rozlaniem piwa do butelek należy upewnić się, że fermentacja dobiegła końca (wyklucza to niebezpieczeństwo rozsadzenia butelek lub zbyt intensywną pienistość piwa). Sprawdzenie polega na potwierdzeniu, że na powierzchnię nie przedostają się bąbelki, a brzeczka zaczyna się klarować. Pierwszą fermentację możemy uznać za zakończoną.
  2. Do każdej 0,5 l butelki dodajemy 4 g cukru przy pomocy odpowiedniej miarki do cukru. Nie należy przekraczać powyższej ilości, gdyż może to spowodować rozsadzenie butelki, zaniżenie dawki cukru ograniczy pienistość piwa.
  3. Za pomocą kranika/rurki przelewamy piwo do butelek, nie naruszając osadu z dna pojemnika fermentacyjnego. Butelki podczas napełniania trzymamy lekko przechylone, co ograniczy pienienie się piwa. Butelki napełniamy tak, aby w szyjce pozostało ok. 5 cm wolnej przestrzeni. Po zakapslowaniu należy wymieszać cukier kilka razy przekręcając butelkę.

  DRUGA FERMENTACJA, PRZECHOWYWANIE:

  1. Zakapslowane butelki umieszczamy na 3 dni w ciepłym pomieszczeniu o temperaturze ok. 20°C. (Nie przechowywać

  w bezpośrednim nasłonecznieniu). Następnie przenosimy piwo do chłodniejszego pomieszczenia (ok. 15°C) w celu sklarowania. Po rozlewie, w butelkach następuje tzw. druga fermentacja trwająca przynajmniej 12 dni.

  1. Po ok. 2-3 tyg. piwo nadaje się do spożycia. Pełnego smaku nabierze jednak po 2-3 miesiącach. Gotowe piwo można przechowywać w chłodnym miejscu nawet do 2 lat (podczas serwowania piwa należy uważać, aby nie zmącić drożdży zalegających na dnie butelek).
 • Krany plastikowe

  Plastikowe krany do zamontowania w dolnej części pojemnika. Oferujemy krany z reduktorem osadu oraz zaworkiem grawitacyjnym. Krany to idealne rozwiązanie przy rozlewie domowego piwa, znacznie ułatwiają nam pracę. Zaworek grawitacyjny pozwala na bezproblemowe rozlanie gotowych produktów. Po dociśnięciu zaworka do dna butelki następuje wypływ piwa/wina przez rurkę. Sposób ten sprawia, że piwo nam się nie pieni w butelce oraz ograniczamy jego natlenianie. Aby zakończyć napełnianie butelki wystarczy ją nieco obniżyć co spowoduje przerwanie wypływania piwa/wina.

 • Mieszadła

  Praktyczne mieszadła przydatne przy domowej produkcji piwa. Oferujemy mieszadła plastikowe i drewniane.

 • Młynek/śrutownik

  Czym jest śrutownik?

  Śrutownik to nic innego, jak maszyna, młynek do rozdrabniania zboża. Sam proces śrutowania to rozdrobnienie słodu tak, by ziarna zbóż zostały pokruszone, a ich łuski rozerwane. Produkt tego działania nazywany jest śrutą słodową. 

  Co właściwie śrutujemy, czyli czym jest słód?

  Słód to wysuszone i podkiełkowane ziarno zboża. Skrobia zawarta w ziarnach przed wytworzeniem piwa musi zostać rozłożona na cukry proste. Dzieje się to podczas procesu słodowania, gdzie z ziaren uaktywniane są enzymy. Takie ziarna następnie suszy się w wybranej temperaturze. Owa temperatura, razem z wilgotnością i czasem to czynniki mające wpływ na rodzaj słodu, jaki otrzymamy. 

  Zastosowanie śrutownika do słodu

  Oddzielenie łuski od ziarna w procesie śrutowania sprawia, że do ziarna dociera woda, co z kolei ułatwia dalsze scukrzenie i wyługowanie ziarna. Ponadto ześrutowany słód stanowi warstwę filtracyjną. To, jaka powinna być grubość śrutowania, zależy od rodzaju słodu, który stosujemy oraz od techniki, z jaką wykonywać będziemy dalsze etapy produkcji piwa. Przykładowo drobniej śrutuje się słody żytnie i pszeniczne niż słody jęczmienne. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze dwa są twardsze, gdyż nie posiadają łuski. Jeśli planujemy późniejsze płytkie wysładzanie, należy ześrutować słód na mąkę, jeśli obfite - powinno się ustawić śrutownik na większą grubość rozdrabniania.

  Czy zakup śrutownika się opłaca?

  Odpowiedź na to pytanie zależy, oczywiście, od ilości piwa, jaką wytwarzamy. Zużywając 100 kg słodu rocznie, zakup śrutownika zwróci się po około 3 latach i jego posiadanie będzie bardziej opłacalne niż ciągłe kupowanie gotowych słodów. Dodatkowo śrutownik do słodu na własność sprawia, że możemy słodować kiedy chcemy i jak chcemy. Jest to z pewnością duża zaleta dla każdego wytwórcy domowego piwa.

  Nasz śrutownik do słodu

  Młynkiem typu śrutownik jesteśmy w stanie idealnie ześrutować słód tak, aby nie był za mocno zmielony i dzięki temu uniknąć problemów z filtracją, a co za tym idzie „wycisnąć” to, co najlepsze.

  Zalety naszych śrutowników:

  • Bezpieczna i estetycznie wyglądająca obudowa, wykonana z wytrzymałej STALI

  • Ergonomiczne wałki (walce) zgniatające z systemem ANTYPOŚLIZGOWYM (radełkowane)

  • Napęd RĘCZNY i MECHANICZNY (możliwość podłączenia wkrętarki elektrycznej do 200 obrotów na minutę)

  • Maszynka z korbą ręczną w zestawie.

 • Metalowe...

  Tin sign, metalowy plakat vintage, metalowa reklama do powieszenia na ścianie to wysokiej jakości replika amerykańskich reklam popularnych na początku XX wieku. Świetny pomysł do dekoracji mieszkania, restauracji, czy pubu.

 • Mini KEGI i akcesoria

  Po co używać beczki? Piwa domowe - produkcja

  Początkujący piwowarzy często są zdania, że beczki na piwo są elementem zbędnym. Według nich jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy czy profesjonalizacja produkcji “na siłę”, co za tym idzie, obywają się bez naczyń o nazwie kegi. Piwa domowe przechowują wyłącznie w butelkach, ponieważ można łatwo zabrać je ze sobą czy podarować komuś w prezencie. Po jakimś czasie, mimo powyższych argumentów, wielu z nich przechodzi na beczki z piwem. Dlaczego? Po pierwsze piwa takie jak lagery czy APA warto mieć pod ręką w większej ilości, zwłaszcza na grillach czy spotkaniach towarzyskich. W naczyniach, jakimi są kegi, piwa można od razu trzymać w piwnicy bez wcześniejszego etapu fermentowania. Oczywistym jest także, że rozlewanie do beczki piwa generuje mniej bałaganu niż rozlewanie do butelek.

  Czy w kegach piwa smakują lepiej?

  Wśród producentów domowych alkoholi popularną jest opinia, że kegi do piwa generują lepszy smak niż butelki. Pośród konsumentów natomiast krążą przeciwne głosy. Jaka jest zatem prawda? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się najpierw nad mitami krążącymi wokół dostępnych w pubach trunków z beczki. Piwa przechowywane w kegach rzekomo pozbawione są dwutlenku węgla i nagazowywuje się je dopiero w knajpach. Nic bardziej mylnego. Alkohol z beczki na piwo ma taką samą zawartość CO2 jak to z butelki czy puszki. Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że piwo z kegów ma gorszą jakość. Prawda jest taka, że jakość takiego piwa zależy od umiejętności barmana - od tego, czy prawidłowo obsługuje beczkę na piwo oraz, czy dba o czystość instalacji. Jeśli unika wszelkich błędów, alkohol będzie tak samo dobry jak ten z butelki. Analogicznie, dbałość o poprawność produkcji domowej sprawi, że piwo będzie wyśmienite, a zawartość dwutlenku węgla prawidłowa. Jakość w kegach do piwa zostanie zachowana. Czy smak będzie lepszy? Dla wielu tak. Warto samemu spróbować.

  Nasza oferta beczek na piwo

  Oferujemy stalowe mini kegi do drugiej fermentacji domowego piwa lub do serwowania gotowego piwa oraz niezbędne akcesoria, jak krany, naboje z CO2, podstawki czy kołnierze chłodzące. Mini keg do piwa to idealny pomysł, np. na większe biesiady, kiedy zamiast 10 butelek, możemy zaserwować piwo z beczki prawie jak w pubie. Do wyboru mamy mini kegi z kranem (do nich potrzebujemy pompkę) lub kegi bez kranu (wówczas niezbędny jest nalewak na naboje). Piwo w kegu z nalewakiem na naboje CO2, który posiadamy w ofercie, może stać dłużej zaczęte, gdyż wtłoczyliśmy gaz, a nie powietrze. Nasze beczki z piwem są wielokrotnego użytku.

  Zapraszamy do zakupu!

 • Nalewaki do...

  Pompki, nalewaki do piwa oraz naboje CO2 potrzebne do serwowania domowego piwa z mini kegów. Stalowe mini kegi 5 l do drugiej fermentacji domowego piwa lub do serwowania gotowego piwa oraz niezbędne akcesoria jak krany, naboje z CO2, podstawki oraz kołnierze chłodzące. Mini keg to idealny pomysł np. na większe biesiady kiedy zamiast 10 butelek możemy zaserwować piwo z beczki prawie jak w pubie. Do wyboru mamy mini kegi z kranem, do których potrzebujemy pompkę lub kegi bez kranu i wówczas niezbędny będzie nalewak na naboje. Piwo z kega z nalewakiem na naboje CO2 może stać dłużej zaczęte, gdyż wtłoczyliśmy gaz, a nie powietrze. Kegi są wielokrotnego użytku.

  Z nalewakiem do piwa trunek smakuje lepiej?

  Piwo smakuje lepiej, gdy jest nalane prosto z beczki niż kiedy jest serwowane w butelkach. Goście w naszym domu z pewnością docenią, że proponujemy im tak wykwintne trunki, dlatego warto zdecydować się na zakup specjalnego nalewaka do piwa z kega.

  Nalewak do piwa - niezbędny element profesjonalnego zestawu domowego piwosza

  Stworzenie systemu kranowego niczym z pubu to nie lada wyzwanie. Gdy już zaopatrzymy się w nalewak do piwa, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej konfiguracji dozownika przed użyciem. Najważniejszym aspektem jest ciśnienie CO2, trzeba ja właściwie ustawić, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Dobrze ustawiony nalewak do piwa z pewnością będzie atrakcją każdej zakrapianej imprezy!

  Jak używać nalewaka do piwa z kega? - Nalewanie piwa krok po kroku

  Nalewanie piwa do szklanki wydaje się prostym zadaniem. Jednak, gdy chcemy zrobić to wedle profesjonalnych standardów, musimy działać według ustalonych kroków. Po pierwsze szklanka musi być ustawiona pod kątem względem nalewaka do piwa. Gdy jej pozycję mamy już opanowaną, musimy ustawić ją pod kranem i otworzyć kran. Naczynie należy delikatnie przesuwać po pionowej osi do czasu, aż nie będzie on pełny w około 60%. Takiej ilości piwa w szklance należy dać odpocząć - w praktyce do chwili, kiedy osadzi się pianka. Kolejno szklankę jeszcze raz podkładamy pod kranik i nalewamy piwa, aż naczynie będzie pełne. Zasady te działają dla każdego rodzaju piwa, z wyjątkiem pszenicznych i starych - te nalewamy bez przerwy na osadzenie się pianki. Warto pamiętać także, że piwo idealne to takie, którego temperatura wynosi od 6 do 7 stopni. Używanie nalewaka do piwa z kega po przeczytaniu powyższej instrukcji nie będzie już stanowić problemu.

  Na zdrowie!

 • Podpiwek Kujawski

  Podpiwek Kujawski idealny napój na upalne dni. Podpiwek kujawski marki Delecta jest to nietypowy produkt, przeznaczony do domowego wytwarzania tradycyjnego napoju z rejonu województwa kujawsko-pomorskiego. Jego zaletą jest lekko gorzkawy smak oraz niska zawartość alkoholu.

 • Pojemniki...

  Oferujemy niezwykle praktyczne plastikowe pojemniki fermentacyjne z miarką o pojemności 60l, 30l i 15l oraz klasyczne szklane balony / dymiona do fermentacji piwa domowego.

  Pojemniki są łatwe w myciu, sterylizacji, przenoszeniu (nie stłuczą się jak balony) i przechowywaniu.

  Zaletą szwedzkich pojemników fermentacyjnych jest:

  • grubszy plastik, z którego są wykonane,
  • miarka z podziałką co 1l (miarka wykonana jest z trwałej farby, nie odkleja się),
  • mają dużo szczelniejsze zamknięcie pokrywy,
  • duży elastyczny korek na rurkę.

  Pojemniki fermentacyjne doskonale sprawdzają się przy fermentacji win owocowych, miodów pitnych, piwa, cukrówek.

 • Przewody/rurki/wężyki/...

  Przewody, rurki, węże silikonowe i igielitowe wykorzystywane przy np. podłączaniu wody do destylatorów, obciągu wina, piwa. Przewód igielitowo-silikonowy jest miękki przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jest też odporny na działanie niskich temperatur i w ograniczonym czasie wyższych temperatur do 120°C oraz na działanie czynników chemicznych.

 • Rurki fermentacyjne

  Praktyczne, bo plastikowe rurki do fermentacji w komplecie z kapturkiem, który zapobiega wpadnięciu np. owadów, a także spowalnia odparowanie wody z rurki.

 • Sitka stalowe

  Stalowe sitka są bardzo pomocne przy domowej produkcji alkoholi. Przydają się przy przelewaniu i przecedzaniu wina i nalewek. Sitka wykorzystujemy na początkowym etapie filtrowania nastawu z resztek owoców, pestek, czy skórek.

 • Słody do piwa

  Słody do produkcji domowego piwa znanej na świecie firmy Castle Malting®. Belgia to słodowa mekka, która eksportuje słód do ponad 120 krajów. Unikalne właściwości miejscowej produkcji słodu i unikalny proces warzenia stały się znakiem towarowym wielu znanych belgijskich piw. Belgijski słód charakteryzuje się wysoką jakością i wydajnością, wyróżnia się smakiem, czystością produkcji, kolorem. Te cechy stały się kluczem do stworzenia bogatego asortymentu belgijskich piw. Castle Malting®, założony w 1868 roku, jest teraz najstarszą słodownią, znaną z indywidualnego podejścia w myśl hasła "słód dla każdego piwowara ", jak również ze swojego rygorystycznego podejścia do norm jakości. Castle Malting® jest położony w centrum najlepszych światowych regionów uprawy jęczmienia obok Francji, Holandii, Anglii i Niemiec. Pozwala to wybrać najlepszy i najbardziej odpowiedni jęczmień dla każdego rodzaju słodu jęczmiennego, jak czynili to nasi przodkowie . Castle Malting® ma szeroką gamę standardowych i specjalnych słodów do piw zaczynając od jasnych piw typu pilzneńskiego, białe piwa pszeniczne, aż po piwa klasztorne.

 • Śruta kukurydziana

  Suszone, gniecione ziarno kukurydzy do fermentacji nastawów kukurydzianych, słodowo-kukurydzianych, cukrowo-kukurydzianych.

 • Suszarki na butelki

  Praktyczne suszarki na butelki. W ofercie modele nakręcane z gwintem lub nakładane. Jest to świetny pomysł na zagospodarowanie dużej ilości butelek i trzymanie ich przy myciu / sterylizacji w jednym miejscu. Duża podstawa zapewnia stabilność i wygodę użycia.

 • Szczotki do mycia...

  Solidne szczotki do mycia balonów / dymion oraz butelek do piwa i innych napojów. Oferujemy szczotki w różnym rozmiarze dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednią do wielkości zbiornika / butelki. Szczotki są wystarczająco elastyczne by dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 • Szklanki do piwa/szkło...

  Szklanki na piwo - jakie powinny mieć właściwości?

  Szklanki na piwo powinny możliwie jak najbardziej podkreślać walory alkoholu, zarówno wizualne, jak i zapachowe czy smakowe. Prościej rzecz ujmując, piwo pite ze szklanki powinno być smaczne, wyglądać dobrze i przyjemnie pachnieć. Dobra szklanka do piwa to taka, przez którą dokładnie widać barwę i klarowność alkoholu, a także wytworzoną pianę oraz nagazowanie trunku. Szkło musi być przede wszystkim niewadliwe i czyste.

  Pokal, czyli rodzaj szklanki na piwo

  Pokal to nic innego, jak szklanka mająca nóżkę. Taki rodzaj szkła dzieli się na kilka typów. Są wśród nich sniftery, tulipy i goblety. Pierwsze z nich to kielichy odpowiednie do mocnych piw z powodu ich kształtu, który sprzyja kumulowaniu się aromatów. Tulipy, jak sama nazwa wskazuje, przypominają tulipany. Mają szersze zakończenie niż sniftery. Ostatni rodzaj pokali, czyli goblet, charakteryzuje się szerokim, niezwężonym i niskim szkłem. Nadaje się do belgijskich mocnych alkoholi.

  Jak dobrać szklanki do piwa?

  Ciemne piwo, do którego produkcji używa się karmelizowanego słodu i słodów jęczmiennych, jest zazwyczaj wyraźniejsze w smaku, cięższe i bardziej aromatyczne. Dlatego też do serwowania preferuje się szklanki do piwa o charakterystycznej, zamykającej się czaszy, co pozwala na zachowanie niepowtarzalnego bukietu smakowego piwa, umożliwia niepowtarzalny rozwój aromatów na tle alkoholu.

  Piwo pszeniczne powinno być podawane w wysokich, cylindrycznych szklankach zapewniających odpowiednią przestrzeń dla powstającej obfitej piany.

  Szklanki na piwo - nasza oferta

  Nasz sklep oferuje szklanki do piw rzemieślniczych, ipa i pszenicznych. Szklanka na piwo typu IPA dzięki swoim wyszukanym kształtom stała się najbardziej popularną szklanką do degustacji piw rzemieślniczych oraz warzonych według specjalnych receptur. Specyficzne receptury, które gwarantują doskonały smak oraz aromat podane w szklance o wysublimowanym kształcie z lekko rozchyloną ku górze czarką powoduje, że degustowanie piwa nabiera innego wymiaru. Ryflowania w dolnej części szklanki zapewniają nie tylko designerski styl, ale przede wszystkim komfortowe trzymanie w dłoni.

  Kieliszek TEKU o unikalnym kształcie, pozwala uwolnić nieprzeciętny aromat oraz smak każdego rodzaju piwa. Idealny do degustacji również piw smakowych, czyli takich, do których dodane zostały dodatkowe składniki w celu wzbogacenia smaku finalnego produktu.

 • Wskaźniki, cukromierz,...

  Wskaźniki jak cukromierz, refraktometr termometry szklane, ciekłokrystaliczne, menzurki potrzebne przy produkcji domowego piwa.

  Cukromierz jest najważniejszym urządzeniem pomocniczym używanym przy fermentacji w domowych warunkach. Areometr to szklane urządzenie do pomiaru zawartości cukru w roztworach wodnych. Składa się z długiej szklanej rurki z podziałka oraz ciężarka na dole, który umożliwia pionowe utrzymanie się w cieczy. Skala zaczyna się od 15 zmniejsza się do zera i dalej w dół zwiększa się do 120. Górna krótka skala (czarna) to wartości ujemne, długa skala poniżej to wartości dodatnie (biała). Za pomocą hydrometru można łatwo i wygodnie skontrolować czy nastaw skończył fermentować, czy jeszcze nie.

  Refraktometr to przyrząd optyczny do precyzyjnego pomiaru zawartości cukru w sokach owocowych, moszczu, winie czy brzeczce piwnej.

  Praktyczny termometr wyposażony w dokładną skalę co 10°C. Termometr posiada praktyczne ucho, do którego można przywiązać sznurek. Dzięki temu łatwo zmierzyć temperaturę w środku nastawu bez zamaczania ręki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć