Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

PIWO DOMOWE

Piwowarstwo domowe

Warzenie piwa w zaciszu własnego domu może stać się hobby każdego miłośnika piwa. Kup ekwipunek do produkcji piwa domowego i stwórz własne, idealnie spersonalizowane smakowo piwo domowe! Dzięki szerokiej ofercie sklepu Almebik.eu możesz już teraz skompletować swój własny sprzęt niezbędny do jego produkcji.

Na czym polega piwow...

Piwowarstwo domowe

Warzenie piwa w zaciszu własnego domu może stać się hobby każdego miłośnika piwa. Kup ekwipunek do produkcji piwa domowego i stwórz własne, idealnie spersonalizowane smakowo piwo domowe! Dzięki szerokiej ofercie sklepu Almebik.eu możesz już teraz skompletować swój własny sprzęt niezbędny do jego produkcji.

Na czym polega piwowarstwo domowe?

Proces produkcji domowego piwa jest nieco bardziej skomplikowany niż robienie wina, ponieważ wymaga nie tylko fermentacji, ale także gotowania. Każdy jednak jest w stanie nauczyć się warzenia piwa w domu. Piwowarstwo domowe nie jest skomplikowane, lecz czasochłonne, ale efekt końcowy z pewnością Cię zaskoczy! Własnej roboty trunek będzie nie tylko tańszy niż ten, zakupiony w sklepie, ale przede wszystkim będzie wyróżniał się wyjątkowym smakiem i wysoką jakością. Warto pamiętać, że warzenie piwa, w świetle polskiego prawa jest całkowicie legalne, jeżeli produkujesz je na własny użytek. Delektuj się zatem samodzielnie przygotowanym napojem alkoholowym w gronie przyjaciół i rodziny.

Warzenie piwa w domu – od czego zacząć?

Warzenie piwa w domu należy zacząć od skompletowania potrzebnego sprzętu, naczyń i akcesoriów. Równie potrzebne są odpowiednie surowce do warzenia piwa. Sklep Almebik.eu ma w swojej ofercie wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć proces warzenia piwa w domu. Podstawowy sprzęt, którego z pewnością potrzebujesz to:

• pojemnik fermentacyjny o pojemności około 30 l z pokrywą i rurką fermentacyjną,

• pojemnik fermentacyjny o pojemności około 30 l z pokrywą oraz zamontowanym kranikiem,

• termometr ze skalą do 100°C,

• cukromierz 0-25º BLG wraz ze szklaną menzurką,

• łyżka piwowarska/mieszadło,

• fermentator,

• jodowy wskaźnik skrobi.

Piwowarstwo domowe – sklep Alembik.eu

Na stronie sklepu Almebik.eu znajdziesz zestawy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych piwowarzy. Oprócz sprzętu i akcesoriów do produkcji piwa w domu, na naszej stronie możesz kupić również butelki na piwo, kapsle, czy nawet szklanki do piwa. Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje w jednym miejscu! Zacznij swoją przygodę z piwowarstwem domowym, a przekonasz się, że warzenie piwa w domu nigdy nie było prostsze.

Więcej

Podkategorie

 • Akcesoria do piwa

  Akcesoria do piwa domowego

  Proces przygotowania piwa w domu wymaga wiedzy, surowców oraz niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu akcesoriów. Skompletuj pełen zestaw akcesoriów do wyrobu piwa domowego i przy ich pomocy stwórz niepowtarzalne piwo, którym będziesz delektował się w gronie najbliższych. Stale poszerzający się asortyment sklepu Alembik.eu wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

  Akcesoria do wyrobu piwa

  Warzenie piwa w domu to niezwykły proces ciągłego poszukiwania doskonałego smaku. Początkujący lub doświadczeni piwowarzy nie przestają udoskonalać swoich trunków i nieustannie dążą do uzyskania idealnego piwa. Do tego potrzebne są akcesoria piwne, które nie tylko ułatwią cały proces warzenia piwa, ale niejednokrotnie mogą okazać się niezbędne przy jego produkcji.

  Akcesoria piwne w sklepie Alembik

  Ważne miejsce w ofercie akcesoriów piwnych sklepu Alembik zajmują chłodnice zanurzeniowe ze stali nierdzewnej, dzięki którym brzeczkę z łatwością można schłodzić nawet w kilka minut. Dzięki nim nie tylko skrócisz czas zmniejszania temperatury trunku, ale także zabezpieczysz go przed zakażeniem.

  Mieszadła do nastawu są jednym z tych akcesoriów, których potrzebuje każdy producent domowego piwa. Oferujemy plastikowe, drewniane lub stalowe mieszadła i łyżki o różnym kształcie i wielkości.

  W naszym sklepie znajdziesz także akcesoria niezbędne do końcowego etapu warzenia piwa w domu, czyli między innymi dyszę do płukania butelek na piwo, suszarki na butelki, gumki do zamknięć hermetycznych oraz korki do fermentacji.

  Sklep Alembik oferuje również reduktory osadu, zaworki grawitacyjne, rurki do zlewania, automatyczne syfony do odciągu i wiele innych akcesoriów do wyrobu piwa.

  Akcesoria do piwa w Krakowie i online

  Sklep Alembik.eu stanowi najlepszą odpowiedź na potrzeby wszystkich piwowarów poszukujących wysokiej jakości akcesoriów i narzędzi do wyrobu piwa w atrakcyjnych cenach. Sprawdź całą ofertę naszego sklepu i wybierz najlepsze akcesoria piwne na rynku. Nasz asortyment został specjalnie wyselekcjonowany, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających piwowarów i miłośników domowej roboty piwa.

  Odwiedź również nasz sklep w Krakowie!

 • Automatyczne kotły...

  W naszej ofercie możesz znaleźć automatyczny kocioł zacierny Coobra wykonany ze stali nierdzewnej. Głównie do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki na domowe piwo. Teraz w sprzedaży jest model z ulepszonym kontrolerem V2. Pozwala ustawić timer nawet do 99 min. Co więcej, można regulować moc co 100W.

  Jakie kotły warzelne znajdują się w naszej ofercie?

  Kocioł warzelny, który można zakupić u nas w sklepie, jest dużej objętości. Objętość jego to aż 35L z dolną siatką o oczkach średnicy 2 mm. Wchodzi do środka i można go zawiesić na dwóch wysokościach do filtracji młóta. Podziałka na ściance do 45l co 1l. Znajdujący się w naszej ofercie kocioł zacierny ma możliwość zaprogramowania 4 etapów zacierania. Do każdego etapu można oczywiście oddzielnie ustawić nie tylko czas, temperaturę ai moc grzania. Można też uruchomić

  System anty przypaleniowy, który dzięki pompie otwiera obieg cyrkulacji tuż przy samym dnie. Powoduje to ruch cieczy zbliżony do ciągłego mieszania. Dzięki temu drobinki słodu i chmielu nie będą przywierać do elementu grzewczego na dnie kotła warzelnego. Samo mieszanie powinno być włączone cały czas nawet podczas zacierania. Powoduje to lepsze, szybsze i dokładniejsze wymieszanie temperatury. Krany ze stali nierdzewnej przy pompie, ułatwiają kontrolę przepływu brzeczki. Natomiast przymocowana do korpusu kotła warzelnego stalowa rura zapewniająca cyrkulację brzeczki z zaworem przepływu. Automatyczne wyłączenie w przypadku przeciążenia i przegrzania dla bezpieczeństwa. Brak ukrytych elementów sprawia, że urządzenie jest łatwe do czyszczenia. W naszym sklepie do zestawu dodajemy chłodnice spiralna, bez gwintów czy szybkozłączy.

  Jakie ma właściwości kocioł zacierny?

  Do najważniejszych właściwości wyposażenia gastronomicznego należy jego jakość oraz funkcjonalność. Przypalaniu się skutecznie zapobiega rozbudowany regulator temperatury automatycznego kotła zaciernego do piwa. Co więcej, system grzania pośredniego. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają systemy izolacyjne oraz starannie wyprofilowane rękojeści. Chronią oczywiście przed poparzeniem. Cennym dodatkiem są systemy zapobiegające przegrzaniu się urządzenia lub nadmiernym poziomom ciśnienia.

  W przypadku pozostałych elementów wyposażenia duże znaczenie mają także materiały wykonania sprzętu. W ofercie naszego sklepu znajdą się kotły warzelne zrobione ze stali nierdzewnej. Przede wszystkim nie ulegają korozji w wyniku długotrwałego kontaktu z wodą. Zastosowane tworzywa charakteryzują się także wysokim poziomem kwasoodporności. To oczywiście pozwala na przygotowywanie potraw zawierających zróżnicowane stężenia kwasu.

  Automatyczne kotły zacierne Coobra to urządzenia istotnie ułatwiające przygotowywanie trunku. Nasze najnowsze modele są regularnie wyposażane w szereg funkcji dodatkowych, zwiększających bezpieczeństwo. Przede wszystkim wygodę użytkowania. Kotły warzelne, jak również innego typu wyposażenie gastronomii znajdziecie w naszym asortymencie.

  Koniecznie sprawdź naszą ofertę!

 • Beczki piwa/kegi piwa

  Po co używać beczki? Piwa domowe - produkcja

  Początkujący piwowarzy często są zdania, że beczki na piwo są elementem zbędnym. Według nich jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy czy profesjonalizacja produkcji “na siłę”, co za tym idzie, obywają się bez naczyń o nazwie kegi. Piwa domowe przechowują wyłącznie w butelkach, ponieważ można łatwo zabrać je ze sobą czy podarować komuś w prezencie. Po jakimś czasie, mimo powyższych argumentów, wielu z nich przechodzi na beczki z piwem. Dlaczego? Po pierwsze piwa takie jak lagery czy APA warto mieć pod ręką w większej ilości, zwłaszcza na grillach czy spotkaniach towarzyskich. W naczyniach, jakimi są kegi, piwa można od razu trzymać w piwnicy bez wcześniejszego etapu fermentowania. Oczywistym jest także, że rozlewanie do beczki piwa generuje mniej bałaganu niż rozlewanie do butelek.

  Czy w kegach piwa smakują lepiej?

  Wśród producentów domowych alkoholi popularną jest opinia, że kegi do piwa generują lepszy smak niż butelki. Pośród konsumentów natomiast krążą przeciwne głosy. Jaka jest zatem prawda? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się najpierw nad mitami krążącymi wokół dostępnych w pubach trunków z beczki. Piwa przechowywane w kegach rzekomo pozbawione są dwutlenku węgla i nagazowywuje się je dopiero w knajpach. Nic bardziej mylnego. Alkohol z beczki na piwo ma taką samą zawartość CO2 jak to z butelki czy puszki. Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że piwo z kegów ma gorszą jakość. Prawda jest taka, że jakość takiego piwa zależy od umiejętności barmana - od tego, czy prawidłowo obsługuje beczkę na piwo oraz, czy dba o czystość instalacji. Jeśli unika wszelkich błędów, alkohol będzie tak samo dobry jak ten z butelki. Analogicznie, dbałość o poprawność produkcji domowej sprawi, że piwo będzie wyśmienite, a zawartość dwutlenku węgla prawidłowa. Jakość w kegach do piwa zostanie zachowana. Czy smak będzie lepszy? Dla wielu tak. Warto samemu spróbować.

  Nasza oferta beczek na piwo

  Oferujemy stalowe mini kegi do drugiej fermentacji domowego piwa lub do serwowania gotowego piwa oraz niezbędne akcesoria, jak krany, naboje z CO2, podstawki czy kołnierze chłodzące. Mini keg do piwa to idealny pomysł, np. na większe biesiady, kiedy zamiast 10 butelek, możemy zaserwować piwo z beczki prawie jak w pubie. Do wyboru mamy mini kegi z kranem (do nich potrzebujemy pompkę) lub kegi bez kranu (wówczas niezbędny jest nalewak na naboje). Piwo w kegu z nalewakiem na naboje CO2, który posiadamy w ofercie, może stać dłużej zaczęte, gdyż wtłoczyliśmy gaz, a nie powietrze. Nasze beczki z piwem są wielokrotnego użytku.

  Zapraszamy do zakupu!

 • Butelki do piwa

  Butelki do piwa są nieodłącznym i niezbędnym elementem przy butelkowaniu piwa, wieńczącym cały proces produkcji tego trunku. W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz butelki na piwo o różnych pojemnościach i kształcie. Dowiedz się jak butelkować piwo w domu i przekonaj się jakie to proste!

  Butelki na piwo

  Butelki na piwo z pewnością przydadzą Ci się, wówczas gdy zajmujesz się domową produkcją piwa. Gotowy trunek należy rozlać do szklanych butelek i zakapslować. Przed zaplanowanym rozlewem należy odpowiednio zadbać o czystość butelek, w których będziesz przechowywał swój alkohol. Pamiętaj o dokładnym ich umyciu, dezynfekcji, opłukaniu oraz wysuszeniu. Podobnie w przypadku kapsli, które również muszą być oczyszczone – najlepiej sparzone wrzątkiem i osuszone. Koszt butelek na piwo i kapsli do butelek na piwo jest niski, dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w nieco większą ich ilość, na wypadek, gdyby coś miało pójść nie tak i butelka by się stłukła.

  Dezynfekcja butelek na piwo

  Dezynfekcja butelek na piwo jest niezwykle prosta, dlatego z pewnością każdy piwowar, ten doświadczony oraz ten, który produkuje piwo jedynie na własny użytek, poradzi sobie z jej przeprowadzeniem. Należy przygotować wodę ze środkiem do dezynfekcji i wlać ją do butelki. Następnie energicznie nią potrząsać i po chwili przelać płyn do kolejnej butelki, a tą zdezynfekowaną odłożyć do góry dnem. To wszystko! Nic prostszego, prawda?

  Butelkowanie piwa domowego

  Jak już możesz się domyślać, butelkowanie piwa domowego rozpoczynamy od umycia i dezynfekcji butelek, kapsli oraz rurki i ewentualnie zaworu grawitacyjnego. Kiedy jesteśmy pewni, że fermentacja naszego piwa całkiem ustała, możemy przejść do butelkowania, czyli po prostu rozlewania piwa do przygotowanych wcześniej butelek. Pamiętaj o ustaleniu zawartości cukru w brzeczce za pomocą cukromierza – jeśli poziom cukromierza nie zmienia się przez 3 dni, jest to znak, że piwo jest gotowe do rozlewu. Przelewamy piwo do pojemnika fermentacyjnego z kranem, aby pozbyć się niechcianego osadu, który wytrąca się podczas fermentacji. Piwo rozlane do butelek, które za moment będą zakapslowane, będzie przechodziło tak zwaną drugą fermentację, podczas której nagazowuje się, klaruje oraz dojrzewa. Dzieje się to za przyczyną cukru, który dodajemy w ostatnim etapie przed wlaniem piwa do butelek.

  Twoje piwo jest już zabutelkowane. Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ powinieneś poczekać przynajmniej dwa tygodnie z otwarciem przygotowanego przez siebie piwa. Kiedy będzie wiadomo, że piwo dojrzało i nadaje się do spożycia? Wówczas gdy usłyszysz „psyknięcie” podczas otwierania kapsla.

  W sklepie Alembik.eu znajdziesz szeroką ofertę butelek do piwa, kapsli oraz kapslownic. Sprawdź i skompletuj zestaw do butelkowania piwa domowego.

 • Chłodnice zanurzeniowe...

  Chłodnica zanurzeniowa do piwa, inaczej nazywana chłodnicą zanurzeniową do brzeczki piwnej służy do schładzania piwa. Dzięki niej skrócisz czas zmniejszania temperatury trunku oraz zabezpieczysz go przed zakażeniem.

  Chłodnica do piwa

  Chłodnica do piwa jest wykorzystywana do szybkiego schładzania brzeczki piwnej po chmieleniu, ale przed dodaniem drożdży. Za jej ekspresowe obniżenie temperatury odpowiedzialne są zwoje ze stali nierdzewnej, do których wlewana jest zimna woda. Proces schładzania brzeczki jest wyjątkowo prosty, skuteczny i możliwy do samodzielnego przeprowadzenia przez nawet niedoświadczonego piwowara.

  Chłodnica zanurzeniowa – cechy produktu

  Wiesz już, że chłodnica zanurzeniowa jest niezwykle przydatna w procesie warzenia piwa, ale przed jej zakupem powinieneś dowiedzieć się o wszystkich cechach tego produktu.

  Chłodnica zanurzeniowa do piwa jest:

  • wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie ulega korozji i jest wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne,

  • łatwa w czyszczeniu z zabrudzeń, dzięki gładkiej powierzchni,

  • przeznaczona dla amatorów oraz profesjonalnych piwowarzy,

  • materiał, z jakiego jest wykonana, nie wpływa ani na smak przygotowywanego piwa, ani na zdrowie spożywającego je,

  • wygodna w użyciu przez specjalne zagięcia, dzięki którym możesz powiesić ją na krawędzi zbiornika,

  • lekka, ale solidna,

  • prosta w wykonaniu, ale skuteczna.

  Sposób użycia chłodnicy do brzeczki piwnej

  Sposób użycia chłodnicy do brzeczki piwnej jest bardzo prosty i z pewnością szybko opanujesz proces schładzania piwa w zaciszu własnego domu. Po pierwsze, chłodnicę powinieneś umieścić w gorącym płynie, który wkrótce stanie się piwem. Przygotuj wężyk, którego jeden z końców przymocujesz do źródła zimnej wody, a drugi do otworu kończącego zwój. Sprawdź, czy wężyk jest dobrze zamontowany i odkręć zawór z zimną wodą. Cały czas kontroluj temperaturę brzeczki piwnej – zakłada się, że schładzanie powinno trwać do kilkunastu minut, jednak ten czas może różnić się w zależności od temperatury i ciśnienia wody. To wszystko! Chłodzenie brzeczki piwnej jest najważniejszym, ale wcale nie najbardziej skomplikowanym etapem warzenia piwa.

  Oferta chłodnic zanurzeniowych do piwa

  W sklepie Alembik.eu znajdziesz szeroką ofertę chłodnic zanurzeniowych do piwa, lub dokładniej – do brzeczki piwnej. Sprawdź dostępne modele chłodnic, które charakteryzuje prostota, praktyczność, wydajność, wytrzymałość i łatwość w użytkowaniu.

 • Chmiel do piwa

  Chmielenie to zagotowanie brzeczki z dodatkiem chmielu przez określony czas. Celem chmielenia jest przede wszystkim nadanie piwu goryczki. Długie gotowanie powoduje przemiany chemiczne chmielu do piwa.

  Jakie rodzaje chmielu do piwa można znaleźć?

  W naszej ofercie można spotkać chmiel do piwa w postaci szyszek i granulatu. Granulat jest stabilniejszy, jeżeli chodzi o starzenie i zawartość alfa kwasów. Szyszka natomiast podobno lepiej zachowuje aromat. Szyszek daje się ok. 10% więcej niż takiego samego granulatu. Ponadto, jeżeli stosuje się przy chmieleniu siateczki na chmiel, warto trochę zwiększyć ilość chmielu.

  Szczególnym przypadkiem chmielenia jest chmielenie na zimno. Dorzucenie chmielu do piwa do fermentacji cichej. Jest to często stosowana technika dla dodania aromatu w piwach mocno chmielonych. Uzyskany efekt jest inny niż przy dodaniu chmielu aromatycznego na koniec gotowania.

  Jak zrobić piwo z chmielu?

  Brzeczkę doprowadzić należy do wrzenia. W momencie dochodzenia do wrzenia należy czuwać przy kotle. Zwłaszcza jeśli jest przykryty pokrywką. Brzeczka, gdy zaczyna wrzeć lubi wykipieć. Należy oczywiście temu przeciwdziałać przez zdjęcie pokrywki. Co więcej, zmniejszenie ognia, dmuchanie, spryskanie wodą, czy zbieranie szumowin. Od momentu pojawienia się pierwszych oznak wrzenia dobrze jest odczekać ok. 10 min. Konieczne jest, żeby brzeczka zawrzała porządnie i wytrąciły się pierwsze białka. Wtedy dopiero dodaje się pierwszy chmiel do piwa. Całe chmielenie należy przeprowadzać z odkrytą pokrywką, ale wrzenie nie musi być bardzo mocne. Wystarczy tylko jak na powierzchni, pojawiają się jakieś kształty. To może oznaczać ruch płynu w całej objętości garnka.

  Ile chmielu do piwa?

  To oczywiście zależy. Należy wziąć pod uwagę piwowarstwo domowe. Piwowar domowy w stylu Pale Ale zużyje ok. 120-200 gramów chmielu do piwa. Jednocześnie do tego samego piwa doda się przynajmniej 5 kg słodów. Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku klasycznych piw pszenicznych typu niemieckiego. To w nich oczywiście goryczka jest minimalna, a aromaty chmielowe ustępują tym wytworzonym przez drożdże. Warząc takie piwo w warunkach domowych użyje się ok 20-30 gramów chmielu na 20 litrów.

  Warząc piwo z chmielu, należy dodać go w określonych momentach. Klasycznie prawdziwe piwo na chmielu odbywa się w 2 lub 3 dawkach. Pierwsza dawka to tzw. chmielenie na goryczkę. Odbywa się ono na ok. 60 minut przed zakończeniem gotowania brzeczki piwnej. Kolejna dawka chmielu do piwa przypada na ok. 20-15 minut przed zakończeniem gotowania. Inaczej nazywa się to chmielenie na smak. Ostatnia dawka chmielu to chmielnie na aromat. Chmiel do piwa dodaje się na kilka minut przed końcem gotowania. Niektórzy piwowarzy dodają go na kilka sekund przed wyłączeniem palnika. Natomiast inni wolą dodać na 3-5 minut przed końcem procesu gotowania brzeczki.

 • Dezynfekcja/sterylizacja

  Środki oraz sprzęt potrzebny do mycia i dezynfekcji akcesoriów używanych przy produkcji domowego piwa i wina. W sprzedaży posiadamy pirosiarczyn potasu powszechnie stosowany środek do odkażania i stabilizacji win oraz moszczów. w czterech opcjach 10g, 50g, 250g i 1 kg a także oxi 20g i oxi 1 kg. Równie skuteczny jest Desprej - środek dezynfekcyjny na bazie alkoholi, przeznaczony do bezpośredniej i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni. Niezastąpiony np. podczas przygotowywania drożdży do propagacji - błyskawicznie wybija bakterie, grzyby i wirusy na np. blatach stołów, przy których odbywają się operacje z drożdżami np. starter.

  OXI sposób użycia: płuczemy lub zanurzamy sprzęt i akcesoria w roztworze OXI przez 2 do 5 minut. Preparat w połączeniu z wodą rozkłada się z wydzieleniem aktywnego tlenu i nieszkodliwych substancji. Nie wymaga płukania!

 • Dodatki piwowarskie

  Dodatki piwowarskie, które polepszą smak każdego domowego piwa. W ofercie m.in.:

  - Gips piwowarski dodawany w celu zmniejszenia pH wody oraz zwiększenia jej twardości, tak zwany proces burtonizacji wody.
  - Laktoza, czyli cukier niefermentowalny przez drożdże piwowarskie, dzięki czemu doskonale nadaje się do eksperymentowania z dosładzaniem piw. Dodatkowo jest koniecznym składnikiem przy warzeniu piw typu sweet/milk stout.
  - Mech irlandzki - cudowny, irlandzki wodorost pomagający rozłożyć białka znajdujące się w brzeczce, zapobiegając w ten sposób zmętnieniu na zimno. Dodawany pod koniec gotowania w ilości 5g/25l. - Saszetka środka do klarowania piwa. Przyśpiesza klarowanie i czyni osad bardziej stabilnym na dnie. W przypadku drugiej fermentacji w butelce osad, który się wytwarza również jest bardziej zwarty na dnie butelki. - Curacao - suszone skórki gorzkiej pomarańczy, hodowanej na karaibskiej wyspie o tej samej nazwie. Jej skórka jest wykorzystywana do aromatyzowania piw belgijskich, szczególnie w stylu witbier.
  - Glukoza w produkcji piwa, wina, czy cukrówek przyspiesza fermentację, poprawia aromat i smak alkoholu (uzyskany alkohol jest wyraźnie czystszy).

 • Drożdże piwne/drożdże...

  Drożdże piwne

  Drożdże to jednokomórkowe grzyby. Rozmnażają się przez pączkowanie lub zarodniki. Po raz pierwszy zostały wyizolowane ze skórek winogron, na których występują w postaci charakterystycznego białego osadu. Rolą drożdży w piwie jest proces fermentacji alkoholowej. Oprócz alkoholu drożdże wytwarzają dwutlenek węgla i związki aromatyczne. Związki aromatyczne tworzą z kolei bukiet piwa. Różne szczepy drożdży piwnych używane są do warzenia różnych gatunków piwa. W procesie warzenia odpowiadają za szybkie fermentowanie brzeczki. Od ich jakości zależy m.in. czas fermentacji, obniżenie wartości pH.

  Drożdże piwne – rodzaje

  Drożdże piwne dzieli się na dwa rodzaje: fermentacji dolnej i fermentacji górnej.

  Drożdże piwowarskie fermentacji dolnej

  Drożdże piwowarskie fermentacji dolnej są przystosowane do niższych temperatur (5-13°C) i pod koniec procesu osiadają na dno naczynia.

  Z odkryciem dolnej fermentacji wiąże się ciekawa anegdota. Otóż do Pilzna przybyli słynni bawarscy piwowarzy. Mieli za zadanie pilnować warzenia piwa. Niestety, zbyt zapalczywa degustacja w czasie pracy sprawiła, że Bawarczycy posnęli pijani, a ogień pod naczyniami zupełnie wygasł. Temperatura w kadziach spadła, a utrzymujące się dotąd na powierzchni drożdże opadły na dno. Rano piwowarzy po spróbowaniu napoju stwierdzili, że powstałe w ten sposób piwo było lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie tym sposobem odkryto piwo dolnej fermentacji.

  Drożdże piwne fermentacji górnej

  Drożdże piwowarskie górnej fermentacji fermentują w wyższych temperaturach (15-25°C) zbierając się na powierzchni piwa, tworząc kożuch.

  Każdy z wymienionych rodzajów drożdży piwnych charakteryzuje się różną zdolnością do fermentowania cukrów – wytwarzane są różne produkty uboczne (alkohole wyższe, estry, kwasy, związki siarkowe). Z tego powodu oba rodzaje drożdży piwowarskich są stosowane do warzenia różnych rodzajów piwa. Np. piwo warzone z użyciem drożdży fermentacji górnej zawdzięcza swój intensywny zapach dużej liczbie produktów ubocznych wytworzonych podczas fermentacji.

  Drożdże piwowarskie a poprawna fermentacja

  Najważniejszym etapem wytwarzania piwa jest oczywiście fermentacja. Warto zadbać o jej prawidłowy przebieg, ponieważ to od niej zależą właściwości naszego trunku. Warunkami poprawnej fermentacji są temperatura, czas, napowietrzenie, a w kwestii drożdży ich ilość i odpowiednie przygotowanie. Suche drożdże powinny zostać poddane procesowi rehydratacji, a z płynnych należy przygotować starter. Ilość drożdży koniecznie musi być natomiast zgodna z przepisem.

 • Ekstrakt...

  HOP SHOT to w 100% naturalny olejek-wyciąg chmielowy uzyskiwany w wyniku opatentowanego procesu. Dzięki temu uzyskano aromatyczny wyciąg chmielowy.
  HOP SHOT wprowadza jedynie frakcje aromatyczne – nie podnosi w piwie goryczki.
  HOP SHOT dodaje się do piwa po jego odfermentowaniu, ale przed butelkowaniem. 
  Dzięki HOP SHOT możemy wprowadzić dodatkowe aromaty chmielowe do naszego piwa bez zwiększania jego goryczki.

  Aromat chmielowy CITRUS (cytrusowy) – nadaje wyrazisty cytrusowy charakter z domieszką nuty kwiatowej.
  Aromat chmielowy FLORAL – nadaje świeży aromat kwiatowy oraz owoców tropikalnych.
  Aromat chmielowy HERBAL – nadaje świeży ziołowy charakter, zmniejszając posmak drożdży.
  Aromat chmielowy HERO – specjalnie dobrana mieszanka podkreślająca smak piwa zwłaszcza przy niskiej zawartości alkoholu.
  Aromat chmielowy IPA – doskonale uwydatnia charakter piwa typu India Pale Ale.
  Aromat chmielowy SPICY – piwo nabiera korzennego, trawiastego charakteru, podkreśla pełnie smaku piwa.

 • Ekstrakty słodowe do...

  Ekstrakty słodowe to wysokiej jakości zamienniki dla cukru, które dodaje się przed procesem fermentacji. Nadają piwu niepowtarzalny smak i kolor - od bardzo ciemnego po bardzo jasne. Sprawdź jakie zastosowanie mają ekstrakty słodowe i zapoznaj się z ofertą sklepu Alembik.eu.

  Ekstrakt słodowy niechmielony

  Ekstrakt słodowy niechmielony może występować w formie suchej oraz płynnej. Jest najlepszym zamiennikiem cukru, który dodaje się przed pierwszą, burzliwą fermentacją. Nadaje się do warzenia piwa z brewkitu, ale także sprawdzi się w procesie warzenia piwa poprzez zacieranie. Przez wielu ekstrakty słodowe nazywane są bazą przy produkcji piwa i składnikiem wzbogacającym smak oraz aromat własnoręcznie przygotowanego trunku.

  W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz szeroką gamę ekstraktów słodowych suchych i płynnych, nadających się do różnego rodzaju piw. Wybierz najwyższej jakości ekstrakt odpowiedni do gatunku piwa, które chcesz przygotować, a możesz być przekonany, że będzie zachwycać swoim smakiem wszystkich, którzy będą mieli okazję go spróbować.

  Ekstrakt słodowy suchy i płynny:

  • pierwszy z nich jest w postaci sproszkowanej,

  • kolejny ma postać gęstego syropu,

  • wpływają na bogatszy smak piwa,

  • tworzą trwałą i zbitą pianę,

  • mają znaczenie jeśli chodzi o kolor przygotowywanego piwa.

  Glukoza do piwa

  Zastanawiasz się jakie zastosowanie może mieć glukoza stosowana przy produkcji piwa? Glukoza krystaliczna, spełnia podobną rolę jak ekstrakty słodowe, czyli może być stosowana zamiennie z białym cukrem przy fermentacji i refermentacji piwa. Używając glukozy zamiast cukru, zapewniasz swojemu trunkowi łagodniejszy i pełniejszy smak, natomiast zastosowanie ekstraktów słodowych zamiast glukozy daje efekt słodszego piwa. Nie wszyscy wiedzą o tym, że glukoza krystaliczna przyspiesza proces fermentacji piwa.

  Zapoznaj się z ofertą sklepu Alembik.eu i wybierz glukozę krystaliczną do produkcji domowej roboty piwa. Rozkoszuj się niepowtarzalnym smakiem własnoręcznie przygotowanego trunku, dzięki naszym produktom.

 • Etykiety na piwo domowe

  Etykiety na butelki na domowe piwo. Odpowiedni dobór papieru samoprzylepnego oraz staranne wykonanie gwarantuje ich wysoką jakość. Dzięki właściwemu przygotowaniu oklejanie butelek jest szybkie i wygodne. Etykiety nadają domowym produktom profesjonalnego wyglądu.

  Oryginalne etykiety na piwo - hit każdego zakrapianego spotkania

  Spotkania przy piwie, zwłaszcza takim wykonanym własnoręcznie z pewnością będą jeszcze lepsze niż dotychczas z wyjątkowymi etykietami na piwo ze sklepu Alembik. Są one stworzone dla domowych wytwórców piwa i miłośników jego kosztowania. Nadają butelkom wyjątkowy charakter i nietuzinkowy wygląd. Etykietę na piwo można oczywiście uzupełniać dowolnym tekstem, a więc każda będzie niepowtarzalna.

  Etykiety na piwo w sklepie Alembik

  W naszym sklepie oferujemy etykiety na piwo, które są niemal całkowicie przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia oraz kilka z nazwą konkretnego rodzaju piwa. Pierwsze z wymienionych posiadają miejsce na wpisanie stylu, daty i ekstraktu, a także na zaznaczenie goryczki trunku poprzez zamalowanie maksymalnie pięciu małych okręgów. Dla fanów minimalizmu przygotowaliśmy prostą, lecz efektowną etykietę na piwo z luką na nazwę, surowiec i datę. Poza tym na Alembik.eu znaleźć można naklejki z gotowym napisem na jasne i ciemne piwo. Wyglądają one niczym oryginalne sklepowe, lecz gdy się przyjrzymy, widnieje na nich informacja, że nasze piwo jest warzone w browarze domowym, posiada wspaniały smak, gęstą pianę i klasyczną recepturę.

  Etykieta na piwo - specjalny papier gwarantujący trwałość

  Każda etykieta na piwo z naszego sklepu przygotowywana jest na odpowiednim papierze samoprzylepnym, który gwarantuje jej jakość. Starannie wykonany produkt jest gotowy do przyklejenia na butelce, a sam proces przyklejania szybki i niesprawiający problemu. Wymiary etykiet wynoszą 80x45 mm lub 80x60 mm.

 • Filtrowanie

  Filtry tzw. bazooki wykorzystywane do filtrowania brzeczki piwnej

 • Garnki...

  Garnki emaliowane oraz ze stali nierdzewnej z kranem do przygotowania domowego piwa. Do stosowania na kuchenkach ceramicznych, elektrycznych, gazowych. Idealne do warek z ekstraktów, niezastąpione przy warzeniu z procesem zacierania. Do garnków polecamy nylonowe worki zacierno-filtracyjne, drugie dno filtracyjne do garnków 35L, dodatkowy filtr stalowy bazooka dokręcany na kran od wewnątrz garnka. 

 • Kapsle do piwa

  Najważniejsza część butelki - kapsel

  Kapsel zwany również zamknięciem koronowym to najbardziej popularny poza zakrętką sposób na hermetyczne zamknięcie szklanej butelki. Metalowa przykrywka zapewnia szczelność butelki oraz trwałość piwa. Kapsle wykonuje się z blachy stalowej, którą pokrywa się farbą z nadrukiem logo lub nazwą producenta. Warstwa tworzywa sztucznego stanowiąca wewnętrzną część kapsla wytworzona jest tak, aby nie wpływała na smak i zapach płynu. Cechą charakterystyczną kapsli jest to, że każdy z nich posiada 21 ząbków przywierających do butelki. Zdejmuje się je za pomocą otwieracza do butelek.

  Kapsel do piwa - historia

  Kapsel wynalazł w 1892 roku Amerykanin William Painter w Baltimore i nazwał go Crown Cork. Gdy jego firma rozpoczęła produkcję, nazwę zmieniono na Crown Cork and Seal Company. Wynalazek, choć innowacyjny, nie zdobył wtedy znacznej popularności. Na masową skalę zaczęto używać kapsli dopiero w od połowy XX wieku, kiedy rozpoczęła się automatyzacja rozlewu piwa. Ciekawostką jest fakt, że kapsle do piwa, a właściwie ich ząbki zainspirowały pracownika firmy Paintera, jednego ze sprzedawców do opatentowania własnego wynalazku. Był to znany zapewne wszystkim King C. Gillette. Stworzył wówczas jednorazowe ostrza maszynek do golenia.

  Kapsle po piwie twist-off. Czym są?

  Kapsle po piwie twist-off stanowią najnowszą generację kapsli-zakrętek. Jako jedyne nie wymagają one otwieracza, można je, natomiast, bezproblemowo odkręcać dłońmi tak jak plastikowe zakrętki.

  Kapsle od piwa w sklepie Alembik

  Oferujemy standardowe kapsle 26 mm do zamykania piwa domowego. Kapsle od piwa pasują do większości dostępnych butelek po piwie sklepowym. Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój. Można je stosować także do zamknięcia butelek z innym alkoholem, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. Kapsle dostępne są w różnych kolorach białym, czarnym, fioletowym, żółtym i wielu innych. Niektóre z nich pokryte są dodatkowo metaliczną warstwą nadającą połysk. Ponadto dostępne są również kapsle do piwa z napisami oraz z motywami obrazkowymi, a wśród nich kapsel z kuflem czy kapsel z wyjątkowym logiem Browar domowy. U nas kupisz też najnowszej generacji odkręcane ręcznie kapsle twist-off. W ofercie posiadamy także gumki/uszczelki do zamknięć hermetycznych (patentowych) sprzedawane w opakowaniach po sześć sztuk.

 • Kapslownice do piwa

  Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój. Kapsle można stosować także do zamknięcia butelek z innym alkoholem, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. W ofercie mamy trzy rodzaje kapslownic: młotkową - to najtańsza opcja, ale i najmniej wygodna; kapslownicę dwuramienną - praktyczna, łatwa i przyjemna w obsłudze oraz stołową - nie co droższa, ale najwygodniejsza przy większych ilościach butelek.

 • Klarowanie piwa

  Klarowanie piwa to nic innego jak proces oczyszczania piwa z osadów i zawiesiny, którego efektem jest otrzymanie przejrzystego, bardziej klarownego trunku. Zapoznaj się z ofertą sklepu Alembik.eu i sprawdź najwyższej jakości środki do klarowania piwa.

  Na czym polega klarowanie piwa?

  Klarowanie piwa z pozoru może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę łatwo można opanować ten proces i wykonywać go na różne sposoby w zaciszu własnego domu. Uporządkujmy więc wiedzę na temat klarowania piwa. Jeśli naszym celem jest uzyskanie krystalicznie klarownego piwa, musimy zacząć od pojęcia sedymentacji, czyli opadania zawiesiny o gęstości większej niż gęstość cieczy.

  Po fermentacji burzliwej, czyli pierwszej i głównej fermentacji, w której większość cukrów zmienia się na alkohol, przelewamy „młode piwo” do fermentora i czekamy, aż pozostałe jeszcze w brzeczce cukry ulegną fermentacji. Na tym etapie dodatkowo klarujemy piwo na jeden z wybranych sposobów.

  Przed zabutelkowaniem piwa dodajemy wybrany przez nas surowiec do refermentacji, którym może być zarówno cukier, glukoza jak i ekstrakt słodowy. Piwo po fermentacji cichej z odpowiednią ilością surowca do refermentacji trafia do butelek, tam też ostatecznie się nagazowuje, a drożdże wykorzystują resztki tlenu pozostałego w piwie, co przedłuża jego trwałość. Piwo w butelce także się jeszcze nieco klaruje, a na dnie powstaje charakterystyczny osad.

  Środki do klarowania piwa

  Środki do klarowania piwa są stosowane w celu przyśpieszenia oraz wzmocnienia klarowania się piwa. Ta metoda jest często wykorzystywana ze względu na niską cenę, bardzo prosty sposób użycia oraz skuteczność. Do klarowania piwa stosuje się popularny mech irlandzki dodawany do brzeczki piwnej podczas gotowania. Powoduje wytrącenie białek oraz wpływa na poprawienie klarowności piwa i stabilność osadu na dnie. Innymi, popularnymi środkami do klarowania piwa są specjalne tabletki, nazywane naturalnym karagenem, które sprzyjają koagulacji oraz zbieraniu i wytrącaniu białka, znacznie poprawiając klarowność piwa i zwiększając jego wydajność. Co istotne, tabletki nie wpływają na smak piwa, ponieważ nie przedostają się do gotowego trunku, ale są usuwane ze zwartym, gęstym osadem.

  Środki do klarowania piwa znajdziesz na stronie naszego sklepu Alembik.eu.

 • Koncentraty...

  Brewkit, koncentrat słodowy

  Brewkit to nic innego jak nachmielony ekstrakt słodowy. Tworzenie piwa przy jego pomocy jest niezwykle szybkie i proste. Sprawdź, jakie są zalety stosowania brewkitu i jak stworzyć pyszne piwo z koncentratów słodowych.

  Zalety stosowania brewkitu

  Przygotowanie piwa z brewkitu nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Podstawową zaletą stosowania brewkitu jest szybki czas przygotowania piwa, który diametralnie różni się od tego, który poświęcamy na tradycyjną produkcję trunku poprzez zacieranie. Koncentraty do wyrobu piwa dają niepowtarzalny smak i aromat, a każda puszka pozwala na stworzenie całkiem różnych rodzajów piwa. Stosowanie brewkitu jest również najlepszą alternatywą dla młodych, niedoświadczonych jeszcze piwowarów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z warzeniem piwa.

  Użycie brewkitu pozwala na pominięcie takich etapów jak:

  • zacieranie, • filtracja,

  • gotowanie,

  • chmielenie.

  To, czym musimy się zająć to jedynie:

  • przefermentowanie piwa,

  • zabutelkowanie piwa

  • refermentacja (nagazowanie piwa)

  Jak widzisz, większość najważniejszych czynności przy produkcji piwa jest już za nami, a najtrudniejsze etapy przygotowania trunku ograniczają się do wysypania nachmielonego ekstraktu słodowego z puszki.

  Czego potrzebujemy do przygotowania piwa z brewkitu?

  Sprzęt, jakiego potrzebujemy do przygotowania domowej roboty piwa z brewkitu:

  • fermentor lub dwa fermentory,

  • mieszadło piwowarskie,

  • cukromierz, • środek do dezynfekcji,

  • rurka fermentacyjna

  • termometr.

  Na koniec oczywiście należy pamiętać o wcześniej specjalnie przygotowanych butelkach, kapslach i kapslownicy, o których możesz przeczytać tutaj.

  Surowce, jakich potrzebujemy do przygotowania domowej roboty piwa z brewkitu:

  • brewkit

  • ekstrakt słodowy lub ewentualnie cukier,

  • woda kranowa lub butelkowana, źródlana

  • opcjonalnie drożdże

  Przygotowanie piwa z brewkitu

  Przygotowanie piwa z brewkitu rozpocznij od umycia i sterylizacji fermentora, a brewkit umieść na około 10 minut w gorącej wodzie. Do fermentora wlej około 3 l gorącej wody i rozpuść zawartość puszki. Dodaj ekstrakt słodowy niechmielony płynny lub suchy, który będzie lepszym wyborem, niż cukier. Dokładnie wymieszaj wszystko, aż do całkowitego rozpuszczenia się składników.

  Dopełnij fermentor zimną, czystą wodą i zmierz temperaturę brzeczki – jeśli wynosi 18-20 °C możesz przejść do następnego kroku, jakim jest dodanie rozwodnionych drożdży. Przykryj szczelnie fermentor, zamontuj rurkę do fermentacji i zostaw na około 7 dni, czyli na czas burzliwej fermentacji.

  Jednym z końcowych etapów jest przelanie piwa do innego fermentora, w którym zajdzie proces cichej fermentacji, trwającej podobnie jak burzliwa – około 7 dni. Na koniec rozlej piwo do wysterylizowanych butelek i dodaj około ½ łyżeczki cukru do każdej butelki. Dzięki temu piwo się nagazowuje i zachodzi refermentacja. Przenieś piwo w chłodne miejsce na około 14 dni – po tym czasie ciesz się niepowtarzalnym smakiem własnoręcznie przygotowanego, domowej roboty piwa.

 • Krany plastikowe

  Plastikowe krany do zamontowania w dolnej części pojemnika. Oferujemy krany z reduktorem osadu oraz zaworkiem grawitacyjnym. Krany to idealne rozwiązanie przy rozlewie domowego piwa, znacznie ułatwiają nam pracę. Zaworek grawitacyjny pozwala na bezproblemowe rozlanie gotowych produktów. Po dociśnięciu zaworka do dna butelki następuje wypływ piwa/wina przez rurkę. Sposób ten sprawia, że piwo nam się nie pieni w butelce oraz ograniczamy jego natlenianie. Aby zakończyć napełnianie butelki wystarczy ją nieco obniżyć co spowoduje przerwanie wypływania piwa/wina.

 • Mieszadła

  Praktyczne mieszadła przydatne przy domowej produkcji piwa. Oferujemy mieszadła plastikowe i drewniane.

 • Młynki/śrutowniki do...

  Czym jest śrutownik?

  Śrutownik to nic innego, jak maszyna, młynek do rozdrabniania zboża. Sam proces śrutowania to rozdrobnienie słodu tak, by ziarna zbóż zostały pokruszone, a ich łuski rozerwane. Produkt tego działania nazywany jest śrutą słodową. 

  Co właściwie śrutujemy, czyli czym jest słód?

  Słód to wysuszone i podkiełkowane ziarno zboża. Skrobia zawarta w ziarnach przed wytworzeniem piwa musi zostać rozłożona na cukry proste. Dzieje się to podczas procesu słodowania, gdzie z ziaren uaktywniane są enzymy. Takie ziarna następnie suszy się w wybranej temperaturze. Owa temperatura, razem z wilgotnością i czasem to czynniki mające wpływ na rodzaj słodu, jaki otrzymamy. 

  Zastosowanie śrutownika do słodu

  Oddzielenie łuski od ziarna w procesie śrutowania sprawia, że do ziarna dociera woda, co z kolei ułatwia dalsze scukrzenie i wyługowanie ziarna. Ponadto ześrutowany słód stanowi warstwę filtracyjną. To, jaka powinna być grubość śrutowania, zależy od rodzaju słodu, który stosujemy oraz od techniki, z jaką wykonywać będziemy dalsze etapy produkcji piwa. Przykładowo drobniej śrutuje się słody żytnie i pszeniczne niż słody jęczmienne. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze dwa są twardsze, gdyż nie posiadają łuski. Jeśli planujemy późniejsze płytkie wysładzanie, należy ześrutować słód na mąkę, jeśli obfite - powinno się ustawić śrutownik na większą grubość rozdrabniania.

  Czy zakup śrutownika się opłaca?

  Odpowiedź na to pytanie zależy, oczywiście, od ilości piwa, jaką wytwarzamy. Zużywając 100 kg słodu rocznie, zakup śrutownika zwróci się po około 3 latach i jego posiadanie będzie bardziej opłacalne niż ciągłe kupowanie gotowych słodów. Dodatkowo śrutownik do słodu na własność sprawia, że możemy słodować kiedy chcemy i jak chcemy. Jest to z pewnością duża zaleta dla każdego wytwórcy domowego piwa.

  Nasz śrutownik do słodu

  Młynkiem typu śrutownik jesteśmy w stanie idealnie ześrutować słód tak, aby nie był za mocno zmielony i dzięki temu uniknąć problemów z filtracją, a co za tym idzie „wycisnąć” to, co najlepsze.

  Zalety naszych śrutowników:

  • Bezpieczna i estetycznie wyglądająca obudowa, wykonana z wytrzymałej STALI

  • Ergonomiczne wałki (walce) zgniatające z systemem ANTYPOŚLIZGOWYM (radełkowane)

  • Napęd RĘCZNY i MECHANICZNY (możliwość podłączenia wkrętarki elektrycznej do 200 obrotów na minutę)

  • Maszynka z korbą ręczną w zestawie.

 • Metalowe...

  Tin sign, metalowy plakat vintage, metalowa reklama do powieszenia na ścianie to wysokiej jakości replika amerykańskich reklam popularnych na początku XX wieku. Świetny pomysł do dekoracji mieszkania, restauracji, czy pubu.

 • Nalewaki do piwa z kega

  Pompki, nalewaki do piwa oraz naboje CO2 potrzebne do serwowania domowego piwa z mini kegów. Stalowe mini kegi 5 l do drugiej fermentacji domowego piwa lub do serwowania gotowego piwa oraz niezbędne akcesoria jak krany, naboje z CO2, podstawki oraz kołnierze chłodzące. Mini keg to idealny pomysł np. na większe biesiady kiedy zamiast 10 butelek możemy zaserwować piwo z beczki prawie jak w pubie. Do wyboru mamy mini kegi z kranem, do których potrzebujemy pompkę lub kegi bez kranu i wówczas niezbędny będzie nalewak na naboje. Piwo z kega z nalewakiem na naboje CO2 może stać dłużej zaczęte, gdyż wtłoczyliśmy gaz, a nie powietrze. Kegi są wielokrotnego użytku.

  Z nalewakiem do piwa trunek smakuje lepiej?

  Piwo smakuje lepiej, gdy jest nalane prosto z beczki niż kiedy jest serwowane w butelkach. Goście w naszym domu z pewnością docenią, że proponujemy im tak wykwintne trunki, dlatego warto zdecydować się na zakup specjalnego nalewaka do piwa z kega.

  Nalewak do piwa - niezbędny element profesjonalnego zestawu domowego piwosza

  Stworzenie systemu kranowego niczym z pubu to nie lada wyzwanie. Gdy już zaopatrzymy się w nalewak do piwa, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej konfiguracji dozownika przed użyciem. Najważniejszym aspektem jest ciśnienie CO2, trzeba ja właściwie ustawić, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Dobrze ustawiony nalewak do piwa z pewnością będzie atrakcją każdej zakrapianej imprezy!

  Jak używać nalewaka do piwa z kega? - Nalewanie piwa krok po kroku

  Nalewanie piwa do szklanki wydaje się prostym zadaniem. Jednak, gdy chcemy zrobić to wedle profesjonalnych standardów, musimy działać według ustalonych kroków. Po pierwsze szklanka musi być ustawiona pod kątem względem nalewaka do piwa. Gdy jej pozycję mamy już opanowaną, musimy ustawić ją pod kranem i otworzyć kran. Naczynie należy delikatnie przesuwać po pionowej osi do czasu, aż nie będzie on pełny w około 60%. Takiej ilości piwa w szklance należy dać odpocząć - w praktyce do chwili, kiedy osadzi się pianka. Kolejno szklankę jeszcze raz podkładamy pod kranik i nalewamy piwa, aż naczynie będzie pełne. Zasady te działają dla każdego rodzaju piwa, z wyjątkiem pszenicznych i starych - te nalewamy bez przerwy na osadzenie się pianki. Warto pamiętać także, że piwo idealne to takie, którego temperatura wynosi od 6 do 7 stopni. Używanie nalewaka do piwa z kega po przeczytaniu powyższej instrukcji nie będzie już stanowić problemu.

  Na zdrowie!

 • Podpiwek Kujawski

  Podpiwek Kujawski idealny napój na upalne dni. Podpiwek kujawski marki Delecta jest to nietypowy produkt, przeznaczony do domowego wytwarzania tradycyjnego napoju z rejonu województwa kujawsko-pomorskiego. Jego zaletą jest lekko gorzkawy smak oraz niska zawartość alkoholu.

 • Wiadra...

  Pojemniki fermentacyjne, wiadra fermentacyjne i beczki fermentacyjne dostępne w sklepie Alembik.eu pozwolą Ci przygotować Twój ulubiony trunek w zaciszu własnego domu. Sprawdź jakie modele nadają się do fermentacji piwa i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

  Pojemniki i wiadra fermentacyjne

  Pojemniki i wiadra fermentacyjne doskonale sprawdzają się przy fermentacji win owocowych, miodów pitnych oraz piwa. Pojemniki i wiadra fermentacyjne są lekkie, wygodne, łatwe w sterylizacji, przenoszeniu oraz przechowywaniu, a także wykonane z tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością, w tym do produktów zawierających alkohol. Sklep Alembik.eu oferuje różnej wielkości i pojemności pojemniki, wiadra fermentacyjne oraz beczki fermentacyjne. Wybierz najbardziej odpowiedni model, który pomoże ci przy produkcji domowej roboty alkoholu.

  Kiedy warto zdecydować się na pojemniki do fermentacji?

  Coraz większą sławą cieszą się plastikowe pojemniki do fermentacji w formie zamykanych szczelnie wiader. Te zbiorniki szczególnie dobrze sprawdzają się przy produkcji większej ilości alkoholu, ponieważ ich pojemność może wynosić nawet kilkaset litrów. Co warto podkreślić, są szczególnie wygodne w użytkowaniu.

  Godne polecenia są stożkowe pojemniki fermentacyjne, dostępne na stronie sklepu Alembik.eu, które cechuje niezwykła wytrzymałość. Grubość ścianki zbiornika wynosi ponad 2 mm. System zamykania pojemnika oparty jest na 4 nakrętkach, a szeroki górny otwór zbiornika zapewnia łatwy dostęp do wnętrza pojemnika. Zdecydowanie największą zaletą tych modeli jest solidny stelaż, umożliwiający komfortowe korzystanie ze zbiornika oraz stabilne położenie.

  Pojemnik fermentacyjny do piwa

  Pojemnik fermentacyjny do piwa powinien spełniać określone warunki, aby produkcja trunku nie poszła na marne. Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie fermentatora do piwa.

  Pojemnik fermentacyjny do piwna musi być:

  • szczelny,

  • pojemny,

  • łatwy w utrzymaniu czystości,

  • transparentny,

  • solidnie wykonany.

  Pojemnik fermentacyjny, ani wiadro fermentacyjne na piwo nie może absorbować aromatów! W przeciwnym razie nie powinno być wykorzystywane przy produkcji piwa.

  Pojemniki i wiadra do fermentacji w sklepie Alembik.eu

  W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz szeroką gamę pojemników i wiader fermentacyjnych. Spośród nich możesz wybrać takie modele, które posiadają:

  • zamontowany kranik,

  • rurkę fermentacyjną w pokrywie fermentatora,

  • komplet uszczelek,

  • uchwyt,

  • miarkę z podziałką.

 • Przewody/rurki/wężyki/...

  Przewody, rurki, węże silikonowe i igielitowe wykorzystywane przy np. podłączaniu wody do destylatorów, obciągu wina, piwa. Przewód igielitowo-silikonowy jest miękki przeznaczony do kontaktu z żywnością. Jest też odporny na działanie niskich temperatur i w ograniczonym czasie wyższych temperatur do 120°C oraz na działanie czynników chemicznych.

 • Rurki fermentacyjne

  Praktyczne, bo plastikowe rurki do fermentacji w komplecie z kapturkiem, który zapobiega wpadnięciu np. owadów, a także spowalnia odparowanie wody z rurki.

 • Sitka stalowe

  Stalowe sitka są bardzo pomocne przy domowej produkcji alkoholi. Przydają się przy przelewaniu i przecedzaniu wina i nalewek. Sitka wykorzystujemy na początkowym etapie filtrowania nastawu z resztek owoców, pestek, czy skórek.

 • Słody do piwa

  Słody do produkcji domowego piwa znanej na świecie firmy Castle Malting®. Belgia to słodowa mekka, która eksportuje słód do ponad 120 krajów. Unikalne właściwości miejscowej produkcji słodu i unikalny proces warzenia stały się znakiem towarowym wielu znanych belgijskich piw. Belgijski słód charakteryzuje się wysoką jakością i wydajnością, wyróżnia się smakiem, czystością produkcji, kolorem. Te cechy stały się kluczem do stworzenia bogatego asortymentu belgijskich piw. Castle Malting®, założony w 1868 roku, jest teraz najstarszą słodownią, znaną z indywidualnego podejścia w myśl hasła "słód dla każdego piwowara ", jak również ze swojego rygorystycznego podejścia do norm jakości. Castle Malting® jest położony w centrum najlepszych światowych regionów uprawy jęczmienia obok Francji, Holandii, Anglii i Niemiec. Pozwala to wybrać najlepszy i najbardziej odpowiedni jęczmień dla każdego rodzaju słodu jęczmiennego, jak czynili to nasi przodkowie . Castle Malting® ma szeroką gamę standardowych i specjalnych słodów do piw zaczynając od jasnych piw typu pilzneńskiego, białe piwa pszeniczne, aż po piwa klasztorne.

 • Śruta kukurydziana

  Suszone, gniecione ziarno kukurydzy do fermentacji nastawów kukurydzianych, słodowo-kukurydzianych, cukrowo-kukurydzianych.

 • Suszarki na butelki

  Praktyczne suszarki na butelki. W ofercie modele nakręcane z gwintem lub nakładane. Jest to świetny pomysł na zagospodarowanie dużej ilości butelek i trzymanie ich przy myciu / sterylizacji w jednym miejscu. Duża podstawa zapewnia stabilność i wygodę użycia.

 • Szczotki do mycia...

  Solidne szczotki do mycia balonów / dymion oraz butelek do piwa i innych napojów. Oferujemy szczotki w różnym rozmiarze dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednią do wielkości zbiornika / butelki. Szczotki są wystarczająco elastyczne by dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 • Szklanki do piwa

  Szklanki na piwo - jakie powinny mieć właściwości?

  Szklanki na piwo powinny możliwie jak najbardziej podkreślać walory alkoholu, zarówno wizualne, jak i zapachowe czy smakowe. Prościej rzecz ujmując, piwo pite ze szklanki powinno być smaczne, wyglądać dobrze i przyjemnie pachnieć. Dobra szklanka do piwa to taka, przez którą dokładnie widać barwę i klarowność alkoholu, a także wytworzoną pianę oraz nagazowanie trunku. Szkło musi być przede wszystkim niewadliwe i czyste.

  Pokal, czyli rodzaj szklanki na piwo

  Pokal to nic innego, jak szklanka mająca nóżkę. Taki rodzaj szkła dzieli się na kilka typów. Są wśród nich sniftery, tulipy i goblety. Pierwsze z nich to kielichy odpowiednie do mocnych piw z powodu ich kształtu, który sprzyja kumulowaniu się aromatów. Tulipy, jak sama nazwa wskazuje, przypominają tulipany. Mają szersze zakończenie niż sniftery. Ostatni rodzaj pokali, czyli goblet, charakteryzuje się szerokim, niezwężonym i niskim szkłem. Nadaje się do belgijskich mocnych alkoholi.

  Jak dobrać szklanki do piwa?

  Ciemne piwo, do którego produkcji używa się karmelizowanego słodu i słodów jęczmiennych, jest zazwyczaj wyraźniejsze w smaku, cięższe i bardziej aromatyczne. Dlatego też do serwowania preferuje się szklanki do piwa o charakterystycznej, zamykającej się czaszy, co pozwala na zachowanie niepowtarzalnego bukietu smakowego piwa, umożliwia niepowtarzalny rozwój aromatów na tle alkoholu.

  Piwo pszeniczne powinno być podawane w wysokich, cylindrycznych szklankach zapewniających odpowiednią przestrzeń dla powstającej obfitej piany.

  Szklanki na piwo - nasza oferta

  Nasz sklep oferuje szklanki do piw rzemieślniczych, ipa i pszenicznych. Szklanka na piwo typu IPA dzięki swoim wyszukanym kształtom stała się najbardziej popularną szklanką do degustacji piw rzemieślniczych oraz warzonych według specjalnych receptur. Specyficzne receptury, które gwarantują doskonały smak oraz aromat podane w szklance o wysublimowanym kształcie z lekko rozchyloną ku górze czarką powoduje, że degustowanie piwa nabiera innego wymiaru. Ryflowania w dolnej części szklanki zapewniają nie tylko designerski styl, ale przede wszystkim komfortowe trzymanie w dłoni.

  Kieliszek TEKU o unikalnym kształcie, pozwala uwolnić nieprzeciętny aromat oraz smak każdego rodzaju piwa. Idealny do degustacji również piw smakowych, czyli takich, do których dodane zostały dodatkowe składniki w celu wzbogacenia smaku finalnego produktu.

 • Wskaźniki, cukromierz,...

  Wskaźniki jak cukromierz, refraktometr termometry szklane, ciekłokrystaliczne, menzurki potrzebne przy produkcji domowego piwa.

  Cukromierz jest najważniejszym urządzeniem pomocniczym używanym przy fermentacji w domowych warunkach. Areometr to szklane urządzenie do pomiaru zawartości cukru w roztworach wodnych. Składa się z długiej szklanej rurki z podziałka oraz ciężarka na dole, który umożliwia pionowe utrzymanie się w cieczy. Skala zaczyna się od 15 zmniejsza się do zera i dalej w dół zwiększa się do 120. Górna krótka skala (czarna) to wartości ujemne, długa skala poniżej to wartości dodatnie (biała). Za pomocą hydrometru można łatwo i wygodnie skontrolować czy nastaw skończył fermentować, czy jeszcze nie.

  Refraktometr to przyrząd optyczny do precyzyjnego pomiaru zawartości cukru w sokach owocowych, moszczu, winie czy brzeczce piwnej.

  Praktyczny termometr wyposażony w dokładną skalę co 10°C. Termometr posiada praktyczne ucho, do którego można przywiązać sznurek. Dzięki temu łatwo zmierzyć temperaturę w środku nastawu bez zamaczania ręki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć