Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Korki do butelek/zakrętki do butelek

Dlaczego korek do szampana?

Korek od szampana pozwoli zamknąć zaczęty napój i uchronić go przede wszystkim przed wygazowaniem. Oferowane produkty w sklepach są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają dużego nakładu siły. Z pewnością przydadzą się nie tylko podczas karnawału, jak i wielu przyjęć rodzinnych przez cały rok. Podczas domowego przygotowy...

Dlaczego korek do szampana?

Korek od szampana pozwoli zamknąć zaczęty napój i uchronić go przede wszystkim przed wygazowaniem. Oferowane produkty w sklepach są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają dużego nakładu siły. Z pewnością przydadzą się nie tylko podczas karnawału, jak i wielu przyjęć rodzinnych przez cały rok. Podczas domowego przygotowywania alkoholu również będą pomocne. Korki od szampana wykonane są z różnych materiałów. Głównie z plastiku oraz koszyczka drucianego z blaszką. Z pewnością dopasować można korek silikonowy do własnych potrzeb i posiadanych już akcesoriów barowych.

Korki do szampana są nie tylko solidne, ale także trwałe i nie zawiodą w żadnej sytuacji. Bardzo eleganckie do tego w klasycznych oraz designerskich wzorach posłużą u każdego. Użyte do ich produkcji materiały są przede wszystkim przebadane i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dzięki czemu są bardzo higieniczne. Artykuły pochodzącą od producentów o wieloletniej tradycji, którzy specjalizują się w produkcji najwyższej jakości elementów. Korki do balonu prezentują się bardzo elegancko i pozwolą na przechowanie otwartego trunku przez dłuższy czas.

Korki i zakrętki do butelek

Każdy producent domowej roboty alkoholu po przygotowaniu trunku potrzebuje niezbędnych akcesoriów do jego przechowywania. Aby wino, piwo, bimber, nalewki czy wódki jak najdłużej zachowały swoje właściwości, konieczne jest użycie korków lub zakrętek do butelek, które skutecznie zatrzymują ciecz wewnątrz pojemnika oraz zapewniają optymalną wymianę gazową pomiędzy wnętrzem naczynia i otoczeniem.

Zakrętki do butelek

Zakrętki do butelek to najprostszy i najwygodniejszy rodzaj zamknięcia. Są proste w użyciu, wytrzymałe i doskonale chronią zawartość butelki przed dostępem powietrza. W naszym sklepie znajdziesz zakrętki do butelki o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Dodatki przydatne przy domowej produkcji i butelkowaniu nalewek, miodów, likierów, bimbru oraz wódek są niedrogie, dlatego nie obciążą znacząco kosztów produkcji domowej roboty alkoholu. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór zakrętek do butelek szklanych z wkładką, którą należy wcisnąć do szyjki butelki, a później nakręcić zakrętkę.

Mamy także plastikowe lub stalowe zakrętki do gąsiorów. Koniecznie sprawdź naszą ofertę zakrętek od butelek, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Korki do butelek

Korki do butelek są najbardziej powszechnym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na zamknięcie butelek z winem. Zamykanie butelek za pomocą korka w warunkach domowych jest niezwykle proste. Wystarczy w tym celu użyć korkownicy, którą tak jak korki, można znaleźć w naszym sklepie. Po zakorkowaniu butelki powinny postać w pozycji pionowej około doby, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelki. Następnie butelki należy ułożyć w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową. Po kilku dniach warto skontrolować butelki i sprawdzić, czy korki nie przeciekają, a jeżeli tak się zdarzy, należy wymienić korek na nowy.

Oferujemy szeroki wybór korków aglomerowanych, walcowych oraz korków stożkowych. Proponujemy także zakup korków grzybków, które nie wymagają użycia korkownicy i mogą być stosowane wielokrotnie.

Korki do balonów i dymion

Korki do balonów i dymion to korki syntetyczne. Zaleca się przed użyciem dokładnie umyć korek ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie osuszyć. Ma to na celu usunięcie warstwy silikonu pozostałego po etapie produkcji, który może przyczynić się do wysunięcia się korka z balonu w trakcie fermentacji. Dostępne w sprzedaży korki posiadają atesty PZH dopuszczające je do kontaktu z produktami spożywczymi. Korki zaopatrzone są w otwór, w którym można zamontować rurkę fermentacyjną.

Sprawdź naszą ofertę korków do balonów i dymion.

Sklep Alembik.eu oferuje także uszczelki do zamknięć, które pasują do większości otworów w pojemnikach fermentacyjnych.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć