Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Korkownice

Oferujemy solidne korkownice: dwuramienne, ręczne i podłogowe do domowego wina.

Model korkownicy dwuramiennej działa na zasadzie tłoka przeciskającego korek przez zwężający się otwór do szyjki butelki. Korkownica wykonana jest w całości z metalu. Dodatkowo posiada plastikowe uchwyty ułatwiające obsługę oraz zaciskający się na szyjce butelki uchw...

Oferujemy solidne korkownice: dwuramienne, ręczne i podłogowe do domowego wina.

Model korkownicy dwuramiennej działa na zasadzie tłoka przeciskającego korek przez zwężający się otwór do szyjki butelki. Korkownica wykonana jest w całości z metalu. Dodatkowo posiada plastikowe uchwyty ułatwiające obsługę oraz zaciskający się na szyjce butelki uchwyt, idealnie dociskający butelkę przez co łatwiej umieszcza się korek.

Korkownica ręczna Ferrari wykonana jest z trwałego tworzywa. Prosta i wygodna w obsłudze chociaż wymaga trochę więcej siły niż korkownica dwuramienna.

Korkownica podłogowa to trwałą konstrukcja, która zapewnia łatwe i szybkie korkowanie dużej ilości butelek.

Jak przygotować korek

Każdy korek przed korkowaniem powinniśmy odpowiednio przygotować dzięki czemu umieścimy go poprawnie w butelce, a także zabezpieczamy go oraz korkownice przed zniszczeniem.
W warunkach domowych wystarczy wrzucić korki na 20 – 30 sek. do wrzącej wody i przykryć garnek. Należy uważać, żeby nie nawilżać korków zbyt długo, może to spowodować ich zniszczenie.

Po zakorkowaniu, butelki powinny postać w pozycji pionowej około doby, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową. Po kilku dniach należy skontrolować butelki i sprawdzić czy korki nie przeciekają, jeżeli tak się zdarzy należy wymienić korek na nowy.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Szybki podgląd
  62.60 Oczekiwanie na dostawę

  1 Recenzje

  Korkownica de lux Korkownica dwuramienna wyprodukowana we Włoszech.

  62,60 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  161.79 W magazynie

  Korkownica podłogowa Mocna, stalowa korkownica. Wygodna w obsłudze z możliwością przykręcenia do podłogi.

  161,79 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  45.45 Oczekiwanie na dostawę

  Korkownica dwuramienna Dwuramienna korkownica wyprodukowana w Portugalii. Idealnie nadaje się do domowego korkowania butelek z winem, nalewkami, miodami pitnymi, czy innymi domowymi alkoholami. Idealnie nadaje się do korkowania standardowymi korkami do średnicy 2,4 cm. Nasza oferta korków do butelek.

  45,45 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć