Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Beczki piwa/kegi piwa

Po co używać beczki? Piwa domowe - produkcja

Początkujący piwowarzy często są zdania, że beczki na piwo są elementem zbędnym. Według nich jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy czy profesjonalizacja produkcji “na siłę”, co za tym idzie, obywają się bez naczyń o nazwie kegi. Piwa domowe przechowują wyłącznie w butelkach, ponieważ można łatwo za...

Po co używać beczki? Piwa domowe - produkcja

Początkujący piwowarzy często są zdania, że beczki na piwo są elementem zbędnym. Według nich jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy czy profesjonalizacja produkcji “na siłę”, co za tym idzie, obywają się bez naczyń o nazwie kegi. Piwa domowe przechowują wyłącznie w butelkach, ponieważ można łatwo zabrać je ze sobą czy podarować komuś w prezencie. Po jakimś czasie, mimo powyższych argumentów, wielu z nich przechodzi na beczki z piwem. Dlaczego? Po pierwsze piwa takie jak lagery czy APA warto mieć pod ręką w większej ilości, zwłaszcza na grillach czy spotkaniach towarzyskich. W naczyniach, jakimi są kegi, piwa można od razu trzymać w piwnicy bez wcześniejszego etapu fermentowania. Oczywistym jest także, że rozlewanie do beczki piwa generuje mniej bałaganu niż rozlewanie do butelek.

Czy w kegach piwa smakują lepiej?

Wśród producentów domowych alkoholi popularną jest opinia, że kegi do piwa generują lepszy smak niż butelki. Pośród konsumentów natomiast krążą przeciwne głosy. Jaka jest zatem prawda? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się najpierw nad mitami krążącymi wokół dostępnych w pubach trunków z beczki. Piwa przechowywane w kegach rzekomo pozbawione są dwutlenku węgla i nagazowywuje się je dopiero w knajpach. Nic bardziej mylnego. Alkohol z beczki na piwo ma taką samą zawartość CO2 jak to z butelki czy puszki. Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że piwo z kegów ma gorszą jakość. Prawda jest taka, że jakość takiego piwa zależy od umiejętności barmana - od tego, czy prawidłowo obsługuje beczkę na piwo oraz, czy dba o czystość instalacji. Jeśli unika wszelkich błędów, alkohol będzie tak samo dobry jak ten z butelki. Analogicznie, dbałość o poprawność produkcji domowej sprawi, że piwo będzie wyśmienite, a zawartość dwutlenku węgla prawidłowa. Jakość w kegach do piwa zostanie zachowana. Czy smak będzie lepszy? Dla wielu tak. Warto samemu spróbować.

Nasza oferta beczek na piwo

Oferujemy stalowe mini kegi do drugiej fermentacji domowego piwa lub do serwowania gotowego piwa oraz niezbędne akcesoria, jak krany, naboje z CO2, podstawki czy kołnierze chłodzące. Mini keg do piwa to idealny pomysł, np. na większe biesiady, kiedy zamiast 10 butelek, możemy zaserwować piwo z beczki prawie jak w pubie. Do wyboru mamy mini kegi z kranem (do nich potrzebujemy pompkę) lub kegi bez kranu (wówczas niezbędny jest nalewak na naboje). Piwo w kegu z nalewakiem na naboje CO2, który posiadamy w ofercie, może stać dłużej zaczęte, gdyż wtłoczyliśmy gaz, a nie powietrze. Nasze beczki z piwem są wielokrotnego użytku.

Zapraszamy do zakupu!

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć