MENU

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Koncentraty do piwa / Brew-Kity

Podstawową zaletą brewkitów jest dobry smak i łatwość przygotowania. Oferowane przez nas marki jak Coopers, Mangrove Jack oraz Black Rock gwarantują wysoką jakość zrobionego piwa. Brewkity to także idealny wstęp do dalszej i bardziej zaawansowanej przygody z domowym piwem. Choć każdy koncentrat ma określony styl to możemy jednak przy odrobinie w...

Podstawową zaletą brewkitów jest dobry smak i łatwość przygotowania. Oferowane przez nas marki jak Coopers, Mangrove Jack oraz Black Rock gwarantują wysoką jakość zrobionego piwa. Brewkity to także idealny wstęp do dalszej i bardziej zaawansowanej przygody z domowym piwem. Choć każdy koncentrat ma określony styl to możemy jednak przy odrobinie wyobraźni "doprawić" nasze piwo np. dodaniem różnych ekstraktów płynnych (jasny, bursztynowy, ciemny), glukozy, czy chmielu (chmielenie na żimno). W ten sposób np. klasyczny lager można zrobić na kilka sposobów.

Zestawy służą do przygotowania 23l piwa.
Puszka/torba zawiera:

 • 1,7-2,3 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina miód)
 • Torebkę drożdży piwowarskich.

Maksymalne stężenie alkoholu jakie możemy uzyskać w piwie to 5,2% (możemy uzyskać także lżejsze piwa stosując odpowiednio mniejsze ilości cukru). Korzystając z załączonej tabeli można dobrać odpowiednią ilość cukru jaką należy dodać do brzeczki, aby uzyskać żądaną moc piwa:

POTRZEBNE WYPOSAŻENIE:

PRZYGOTOWANIE BRZECZKI PIWNEJ:

 1. Zamkniętą puszkę z ekstraktem wkładamy na 10 min. do naczynia (zlewu) z gorącą wodą (upłynni to zawartość, co ułatwi jej wydobycie).
 2. Do ok. 5 l naczynia wsypujemy 1 kg cukru dolewamy 2 l wrzącej wody i mieszamy aż do rozpuszczenia cukru, następnie dodajemy zawartość puszki i znowu dokładnie mieszamy.
 3. Roztwór po wystudzeniu wlewamy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu. Dolewamy  20 l letniej wody i całość mieszamy.
 4. Końcowa temperatura nastawu powinna wynosić 21°C – 27°C. Jeśli jest w tym przedziale wsypujemy zawarte w torebce drożdże i dokładnie mieszamy (w temp. powyżej 30°C drożdże giną, a poniżej 18°C fermentacja może się nie rozpocząć). Zamknąć pojemnik (balon) umieszczając w korku rurkę fermentacyjną.

Zalecana temperatura fermentacji od 18°C do 24°C.

Okres pierwszej fermentacji wynosi ok. 7 dni.

ROZLEWANIE PIWA DO BUTELEK:

 1. Po 7 dniach przed rozlaniem piwa do butelek należy upewnić się, że fermentacja dobiegła końca (wyklucza to niebezpieczeństwo rozsadzenia butelek lub zbyt intensywną pienistość piwa). Sprawdzenie polega na potwierdzeniu, że na powierzchnię nie przedostają się bąbelki, a brzeczka zaczyna się klarować. Pierwszą fermentację możemy uznać za zakończoną.
 2. Do każdej 0,5 l butelki dodajemy 4 g cukru przy pomocy odpowiedniej miarki do cukru. Nie należy przekraczać powyższej ilości, gdyż może to spowodować rozsadzenie butelki, zaniżenie dawki cukru ograniczy pienistość piwa.
 3. Za pomocą kranika/rurki przelewamy piwo do butelek, nie naruszając osadu z dna pojemnika fermentacyjnego. Butelki podczas napełniania trzymamy lekko przechylone, co ograniczy pienienie się piwa. Butelki napełniamy tak, aby w szyjce pozostało ok. 5 cm wolnej przestrzeni. Po zakapslowaniu należy wymieszać cukier kilka razy przekręcając butelkę.

DRUGA FERMENTACJA, PRZECHOWYWANIE:

 1. Zakapslowane butelki umieszczamy na 3 dni w ciepłym pomieszczeniu o temperaturze ok. 20°C. (Nie przechowywać

w bezpośrednim nasłonecznieniu). Następnie przenosimy piwo do chłodniejszego pomieszczenia (ok. 15°C) w celu sklarowania. Po rozlewie, w butelkach następuje tzw. druga fermentacja trwająca przynajmniej 12 dni.

 1. Po ok. 2-3 tyg. piwo nadaje się do spożycia. Pełnego smaku nabierze jednak po 2-3 miesiącach. Gotowe piwo można przechowywać w chłodnym miejscu nawet do 2 lat (podczas serwowania piwa należy uważać, aby nie zmącić drożdży zalegających na dnie butelek).
Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów
 • Szybki podgląd
  56.91 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock Bitter - bursztynowe, mocno goryczkowe piwo prosto z Nowej Zelandii Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  56,91 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  66.67 Oczekiwanie na dostawę

  Tradycyjne piwo w typie niemieckiego BOCK - koźlak. Mocne, pełne w smaku, ciemne piwo. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów smacznego piwa.

  66,67 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  75.61 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock Crafted India Pale Ale - umiarkowanie nachmielone, goryczkowe piwo z subtelnymi nutami kwiatowo-cytrusowymi Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  75,61 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  60.16 Oczekiwanie na dostawę

  BLACK ROCK Oatmeal Stout - ciemne piwo z lekką goryczką i wyjątkowo aksamitnym posmakiem. Daj się porwać łagodnemu aromatowi palonego zboża z karmelowym posmakiem.  Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  60,16 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  75.61 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock Crafted RIWAKA PALE ALE - piwo chmielowe z umiarkowana goryczką w tradycyjnym nowozelandzkim stylu, unikalny cytrusowy aromat. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  75,61 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  75.61 Oczekiwanie na dostawę

  BLACK ROCK Wakatu Pilsner - umiarkowanie goryczkowy Pilzner z nowozelandzkiego słodu z subtelnymi cytrusowymi i kwiatowymi nutami. Brew kit z serii CRAFTED, czyli wersja rzemieślnicza o najwyższej jakości. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  75,61 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  56.91 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock Golden Ale - mocno słodowe i goryczkowe piwo z potężną głębią smaku. prosto z Nowej Zelandii Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  56,91 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  59.35 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock LAGER - popularne i orzeźwiające piwo jasne chmielone mieszanką nowozelandzkich chmieli. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  59,35 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  58.54 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock NUT BROWN ALE - piwo bursztynowe z niezwykłym balansem chmielu i karmelowych słodów z delikatnym dodatkiem orzecha, prosto z Nowej Zelandii. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  58,54 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  61.79 Oczekiwanie na dostawę

  Pilsner Blonde - wyraźny aromat chmielu, delikatnie słodowy. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów smacznego piwa.

  61,79 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  59.35 Oczekiwanie na dostawę

  Black Rock WHISPERING WHEAT - delikatne pszeniczne piwo, Charakteryzujące się złocistym kolorem oraz przyjemnym owocowym smakiem, prosto z Nowej Zelandii. Brew-kit do sporządzenia 23 litrów doskonałego piwa.

  59,35 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  62.60 W magazynie

  Coopers INDIA PALE ALE – wspaniałe, mocno nachmielone piwo, stworzone przez Anglików w Indiach w 1832 roku z tęsknoty za tradycyjnym, angielskim piwem typu ALE.

  62,60 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć