Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Koncentraty do piwa/Brew-Kity

Podstawową zaletą brewkitów jest dobry smak i łatwość przygotowania. Oferowane przez nas marki jak Coopers, Mangrove Jack oraz Black Rock gwarantują wysoką jakość zrobionego piwa. Brewkity to także idealny wstęp do dalszej i bardziej zaawansowanej przygody z domowym piwem. Choć każdy koncentrat ma określony styl to możemy jednak przy odrobinie w...

Podstawową zaletą brewkitów jest dobry smak i łatwość przygotowania. Oferowane przez nas marki jak Coopers, Mangrove Jack oraz Black Rock gwarantują wysoką jakość zrobionego piwa. Brewkity to także idealny wstęp do dalszej i bardziej zaawansowanej przygody z domowym piwem. Choć każdy koncentrat ma określony styl to możemy jednak przy odrobinie wyobraźni "doprawić" nasze piwo np. dodaniem różnych ekstraktów płynnych (jasny, bursztynowy, ciemny), glukozy, czy chmielu (chmielenie na żimno). W ten sposób np. klasyczny lager można zrobić na kilka sposobów.

Zestawy służą do przygotowania 23l piwa.
Puszka/torba zawiera:

 • 1,7-2,3 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina miód)
 • Torebkę drożdży piwowarskich.

Maksymalne stężenie alkoholu jakie możemy uzyskać w piwie to 5,2% (możemy uzyskać także lżejsze piwa stosując odpowiednio mniejsze ilości cukru). Korzystając z załączonej tabeli można dobrać odpowiednią ilość cukru jaką należy dodać do brzeczki, aby uzyskać żądaną moc piwa:

POTRZEBNE WYPOSAŻENIE:

PRZYGOTOWANIE BRZECZKI PIWNEJ:

 1. Zamkniętą puszkę z ekstraktem wkładamy na 10 min. do naczynia (zlewu) z gorącą wodą (upłynni to zawartość, co ułatwi jej wydobycie).
 2. Do ok. 5 l naczynia wsypujemy 1 kg cukru dolewamy 2 l wrzącej wody i mieszamy aż do rozpuszczenia cukru, następnie dodajemy zawartość puszki i znowu dokładnie mieszamy.
 3. Roztwór po wystudzeniu wlewamy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu. Dolewamy  20 l letniej wody i całość mieszamy.
 4. Końcowa temperatura nastawu powinna wynosić 21°C – 27°C. Jeśli jest w tym przedziale wsypujemy zawarte w torebce drożdże i dokładnie mieszamy (w temp. powyżej 30°C drożdże giną, a poniżej 18°C fermentacja może się nie rozpocząć). Zamknąć pojemnik (balon) umieszczając w korku rurkę fermentacyjną.

Zalecana temperatura fermentacji od 18°C do 24°C.

Okres pierwszej fermentacji wynosi ok. 7 dni.

ROZLEWANIE PIWA DO BUTELEK:

 1. Po 7 dniach przed rozlaniem piwa do butelek należy upewnić się, że fermentacja dobiegła końca (wyklucza to niebezpieczeństwo rozsadzenia butelek lub zbyt intensywną pienistość piwa). Sprawdzenie polega na potwierdzeniu, że na powierzchnię nie przedostają się bąbelki, a brzeczka zaczyna się klarować. Pierwszą fermentację możemy uznać za zakończoną.
 2. Do każdej 0,5 l butelki dodajemy 4 g cukru przy pomocy odpowiedniej miarki do cukru. Nie należy przekraczać powyższej ilości, gdyż może to spowodować rozsadzenie butelki, zaniżenie dawki cukru ograniczy pienistość piwa.
 3. Za pomocą kranika/rurki przelewamy piwo do butelek, nie naruszając osadu z dna pojemnika fermentacyjnego. Butelki podczas napełniania trzymamy lekko przechylone, co ograniczy pienienie się piwa. Butelki napełniamy tak, aby w szyjce pozostało ok. 5 cm wolnej przestrzeni. Po zakapslowaniu należy wymieszać cukier kilka razy przekręcając butelkę.

DRUGA FERMENTACJA, PRZECHOWYWANIE:

 1. Zakapslowane butelki umieszczamy na 3 dni w ciepłym pomieszczeniu o temperaturze ok. 20°C. (Nie przechowywać

w bezpośrednim nasłonecznieniu). Następnie przenosimy piwo do chłodniejszego pomieszczenia (ok. 15°C) w celu sklarowania. Po rozlewie, w butelkach następuje tzw. druga fermentacja trwająca przynajmniej 12 dni.

 1. Po ok. 2-3 tyg. piwo nadaje się do spożycia. Pełnego smaku nabierze jednak po 2-3 miesiącach. Gotowe piwo można przechowywać w chłodnym miejscu nawet do 2 lat (podczas serwowania piwa należy uważać, aby nie zmącić drożdży zalegających na dnie butelek).
Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
 • Szybki podgląd
  68.29 W magazynie

  Coopers INDIA PALE ALE – wspaniałe, mocno nachmielone piwo, stworzone przez Anglików w Indiach w 1832 roku z tęsknoty za tradycyjnym, angielskim piwem typu ALE.

  68,29 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  63.41 W magazynie

  Coopers AUSTRALIAN PALE ALE 1,7 KG Coopers Brewery opracowała koncentrat na wzór swojego najsłynniejszego piwa COOPERS ORYGINAL PALE ALE, które jest uważane za ikonę Australii.

  63,41 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  65.04 W magazynie

  Coopers Bootmaker Pale Ale - typowy PALE ALE w amerykańskim stylu. Głęboki bursztynowy kolor, bogaty słodowy smak, aromaty toffi, cytrusowe, sosnowe. Doskonałe orzeźwiające piwo w stylu American Pale Ale.

  65,04 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers CANADIAN BLONDE 1,7 KG Tradycyjne kanadyjskie jasne piwo o słomkowym odcieniu i delikatnym orzeźwiającym smaku. Świeży, wyrazisty aromat słodu z niewielką ilością pikantnego chmielu. Pełny, ale lekki smak.

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers DARK ALE 1,7 KG Odmiana piwa Ale z dodatkiem palonego słodu. Piwo o ciemnej barwie i kremowej pianie. Charakterystyczny aromat palonego słodu z dodatkiem czekolady. Bogaty pełny smak zrównoważony delikatną chmielową goryczką, która nadaje piwu wytrawne wykończenie.

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  63.41 W magazynie

  Coopers RUBY PORTER 1,7KG Piwo typu Premium. Devil's Half to diabelski napar. Pełny, nasycony Porter, piwo czarne jak noc, wyczuwalne nuty czekoladowe i toffi lekko słodkawy charakter, umiarkowana gorycz z nutami owocowymi chmielu i bogatej kremowej piany.  

  63,41 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers DRAUGHT 1,7 KG Piwo jasne o pełnym smaku, lekko gorzkie. Posiada wspaniały aromat o posmaku charakterystycznym dla piw typu "bitter". Słynie z dobrej pienistości i jasnego koloru. Określane często jako "gorzki łyk".

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers ENGLISH BITTER to bardzo ciekawe piwo z odcieniami czerwieni o bogatym smaku słodu. Charakteryzuje się kwiatowym, lekkim aromatem i delikatną pianą.

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  65.85 W magazynie

  Coopers Family Secret Amber ALE - Thomas Cooper miał dwie żony i 19 dzieci, które miały własne dzieci i wnuki. Nic dziwnego, że dziś 5 i 6 generacja Coopers'a nadzoruje i pracuje w browarze. Są stróżami wszystkich tajemnic rodzinnych.

  65,85 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers IRISH STOUT  Pełne, wytrawne, ciemne piwo, o nucie kawowo-czekoladowej, delikatnym aromacie lukrecji i wytrawnym wykończeniu. Charakteryzuje się trwałą, jasno-brązową pianą.

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  56.91 Oczekiwanie na dostawę

  Coopers MEXICAN CERVEZA, jasne, lekkie piwo z orzeźwiającą goryczkową nutą. Pije się je mocno schłodzone z kawałkiem limonki lub cytryny.

  56,91 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  58.54 W magazynie

  Coopers LAGER 1,7KG / EUROPEAN LAGER 1,7 KG* Tradycyjne australijskie jasne piwo o złocisto-słomkowym odcieniu. Produkowane z najwyższej jakości australijskiego jęczmienia i tasmańskiego chmielu. Piwo jasne pełne o lekkim, orzeźwiającym smaku. *w zależności od aktualnej dostępności

  58,54 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć