Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Kapsle do piwa

Najważniejsza część butelki - kapsel

Kapsel zwany również zamknięciem koronowym to najbardziej popularny poza zakrętką sposób na hermetyczne zamknięcie szklanej butelki. Metalowa przykrywka zapewnia szczelność butelki oraz trwałość piwa. Kapsle wykonuje się z blachy stalowej, którą pokrywa się farbą z nadrukiem logo lub nazwą producenta. Warstwa...

Najważniejsza część butelki - kapsel

Kapsel zwany również zamknięciem koronowym to najbardziej popularny poza zakrętką sposób na hermetyczne zamknięcie szklanej butelki. Metalowa przykrywka zapewnia szczelność butelki oraz trwałość piwa. Kapsle wykonuje się z blachy stalowej, którą pokrywa się farbą z nadrukiem logo lub nazwą producenta. Warstwa tworzywa sztucznego stanowiąca wewnętrzną część kapsla wytworzona jest tak, aby nie wpływała na smak i zapach płynu. Cechą charakterystyczną kapsli jest to, że każdy z nich posiada 21 ząbków przywierających do butelki. Zdejmuje się je za pomocą otwieracza do butelek.

Kapsel do piwa - historia

Kapsel wynalazł w 1892 roku Amerykanin William Painter w Baltimore i nazwał go Crown Cork. Gdy jego firma rozpoczęła produkcję, nazwę zmieniono na Crown Cork and Seal Company. Wynalazek, choć innowacyjny, nie zdobył wtedy znacznej popularności. Na masową skalę zaczęto używać kapsli dopiero w od połowy XX wieku, kiedy rozpoczęła się automatyzacja rozlewu piwa. Ciekawostką jest fakt, że kapsle do piwa, a właściwie ich ząbki zainspirowały pracownika firmy Paintera, jednego ze sprzedawców do opatentowania własnego wynalazku. Był to znany zapewne wszystkim King C. Gillette. Stworzył wówczas jednorazowe ostrza maszynek do golenia.

Kapsle po piwie twist-off. Czym są?

Kapsle po piwie twist-off stanowią najnowszą generację kapsli-zakrętek. Jako jedyne nie wymagają one otwieracza, można je, natomiast, bezproblemowo odkręcać dłońmi tak jak plastikowe zakrętki.

Kapsle od piwa w sklepie Alembik

Oferujemy standardowe kapsle 26 mm do zamykania piwa domowego. Kapsle od piwa pasują do większości dostępnych butelek po piwie sklepowym. Kapslowanie gwarantuje szczelność i zabezpiecza nasz napój. Można je stosować także do zamknięcia butelek z innym alkoholem, czy sokami. Do zamknięcia butelki niezbędna jest kapslownica. Kapsle dostępne są w różnych kolorach białym, czarnym, fioletowym, żółtym i wielu innych. Niektóre z nich pokryte są dodatkowo metaliczną warstwą nadającą połysk. Ponadto dostępne są również kapsle do piwa z napisami oraz z motywami obrazkowymi, a wśród nich kapsel z kuflem czy kapsel z wyjątkowym logiem Browar domowy. U nas kupisz też najnowszej generacji odkręcane ręcznie kapsle twist-off. W ofercie posiadamy także gumki/uszczelki do zamknięć hermetycznych (patentowych) sprzedawane w opakowaniach po sześć sztuk.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć