Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Granulat

Chmiel do piwa aromatyczny, goryczkowy, uniwersalny w formie granulatu.

Podkategorie

 • Chmiel aromatyczny

  Chmiel najczęściej kojarzy się z aromatycznym piwem. Zastosowanie znalazł nie tylko w branży piwnej. Ma ogromny potencjał leczniczy oraz wszechstronne zastosowanie. Korzysta z niego także przemysł kosmetyczny i zielarski. Jaki chmiel aromatyczny można znaleźć w naszym sklepie?

  Jaki chmiel aromatyczny do piwa?

  W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów chmielu do piwa. Zakupić można chmiel do piwa ze stosunkowo nową odmianą goryczkową. Z powodzeniem może być używana jako chmiel uniwersalny. Idealny do piw w stylu India Pale Ale. Zarówno w początkowej fazie chmielenia, jak i na whirpool. Do zaoferowania mamy również najpopularniejszy angielski chmiel aromatyczny zwany Golding. Ma delikatny słodkawy, miodowy smak i przyprawowy. Przede wszystkim ziemisty aromat i subtelną goryczkę. Idealny do piwa chmielowego klasycznego Real Ale. Posiadamy również rodzaj uwielbiany przez browary rzemieślnicze. Polecany także do piwa z chmielu typu: Pale Ale, IPA, belgijskie Ales oraz Koźlaków.

  Gdzie kupić chmiel do piwa?

  Nasz sklep dla piwowarów oferuje bogaty wybór chmielu aromatycznego o różnych odmianach. Znajdzie się tutaj odmiany chmielu aromatycznego, goryczkowatego, a także uniwersalnego. Stuprocentowo naturalne i skoncentrowane ekstrakty o szerokim zastosowaniu. Można je dodawać do piwa podczas fermentacji lub do trunku na etapie butelkowania. Nasza oferta jest stale rozszerzana o nowe produkty. Piwowarów poszukujących unikalnych odmian chmielu zachęcamy do regularnego odwiedzania sklepu.

  Odmiana, sposób chmielenia oraz ilość chmielu decydują o charakterze i aromacie piwa. W piwowarstwie stosuje się wiele odmian chmielu aromatycznego różniących się od siebie. Nie tylko smakiem, aromatem i właściwościami goryczkowymi. Klika z nich pochodzi z Polski. Natomiast inne z Anglii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech, a nawet Nowej Zelandii.

  Każdy początkujący powinien zaznajomić się z różnymi odmianami chmielu aromatycznego. To właśnie od nich zależy smak napitku oraz niezwykły zapach. W zależności od zastosowanej odmiany może być aromat ziołowy, kwiatowy, cytrusowy, miodowy lub korzenny. Warto pamiętać, że goryczkowy chmiel do piwa wpływa na jego aromat. Jednak w różnych odmianach chmielu różne cechy wysuwają się na pierwszy plan. Pozwalając tym samym na stworzenie unikatowych kombinacji.

  Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 270 popularnych odmian, ale ta liczba szybko się zmienia. Co roku powstają nowe odmiany poprzez krzyżowanie tych już znanych. Popularnymi odmianami chmielu aromatycznego jest Lubelski. Ta odmiana super aromatyczna, o bardzo przyjemnych nutach, chluba Polskiego chmielarstwa. Następnym jest Hallertauer. Chmiel aromatyczny niemiecki, uprawiany również w Polsce. Dostępne odmiany to także Tradition, Hersbrucker i Mittelfrueh. Centennial to bardzo mocny chmiel aromatyczny o nutach cytrusowych, wspaniały do piw typu APA

 • Chmiel goryczkowy

  Granulat chmielu goryczkowego.

 • Chmiel uniwersalny

  Granulat chmielu aromatyczno-goryczkowego, uniwersalnego.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć