Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Butelki do piwa

Butelki do piwa są nieodłącznym i niezbędnym elementem przy butelkowaniu piwa, wieńczącym cały proces produkcji tego trunku. W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz butelki na piwo o różnych pojemnościach i kształcie. Dowiedz się jak butelkować piwo w domu i przekonaj się jakie to proste!

Butelki na piwo

Butelki na piwo z pewnością przydadzą Ci s...

Butelki do piwa są nieodłącznym i niezbędnym elementem przy butelkowaniu piwa, wieńczącym cały proces produkcji tego trunku. W ofercie sklepu Alembik.eu znajdziesz butelki na piwo o różnych pojemnościach i kształcie. Dowiedz się jak butelkować piwo w domu i przekonaj się jakie to proste!

Butelki na piwo

Butelki na piwo z pewnością przydadzą Ci się, wówczas gdy zajmujesz się domową produkcją piwa. Gotowy trunek należy rozlać do szklanych butelek i zakapslować. Przed zaplanowanym rozlewem należy odpowiednio zadbać o czystość butelek, w których będziesz przechowywał swój alkohol. Pamiętaj o dokładnym ich umyciu, dezynfekcji, opłukaniu oraz wysuszeniu. Podobnie w przypadku kapsli, które również muszą być oczyszczone – najlepiej sparzone wrzątkiem i osuszone. Koszt butelek na piwo i kapsli do butelek na piwo jest niski, dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w nieco większą ich ilość, na wypadek, gdyby coś miało pójść nie tak i butelka by się stłukła.

Dezynfekcja butelek na piwo

Dezynfekcja butelek na piwo jest niezwykle prosta, dlatego z pewnością każdy piwowar, ten doświadczony oraz ten, który produkuje piwo jedynie na własny użytek, poradzi sobie z jej przeprowadzeniem. Należy przygotować wodę ze środkiem do dezynfekcji i wlać ją do butelki. Następnie energicznie nią potrząsać i po chwili przelać płyn do kolejnej butelki, a tą zdezynfekowaną odłożyć do góry dnem. To wszystko! Nic prostszego, prawda?

Butelkowanie piwa domowego

Jak już możesz się domyślać, butelkowanie piwa domowego rozpoczynamy od umycia i dezynfekcji butelek, kapsli oraz rurki i ewentualnie zaworu grawitacyjnego. Kiedy jesteśmy pewni, że fermentacja naszego piwa całkiem ustała, możemy przejść do butelkowania, czyli po prostu rozlewania piwa do przygotowanych wcześniej butelek. Pamiętaj o ustaleniu zawartości cukru w brzeczce za pomocą cukromierza – jeśli poziom cukromierza nie zmienia się przez 3 dni, jest to znak, że piwo jest gotowe do rozlewu. Przelewamy piwo do pojemnika fermentacyjnego z kranem, aby pozbyć się niechcianego osadu, który wytrąca się podczas fermentacji. Piwo rozlane do butelek, które za moment będą zakapslowane, będzie przechodziło tak zwaną drugą fermentację, podczas której nagazowuje się, klaruje oraz dojrzewa. Dzieje się to za przyczyną cukru, który dodajemy w ostatnim etapie przed wlaniem piwa do butelek.

Twoje piwo jest już zabutelkowane. Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ powinieneś poczekać przynajmniej dwa tygodnie z otwarciem przygotowanego przez siebie piwa. Kiedy będzie wiadomo, że piwo dojrzało i nadaje się do spożycia? Wówczas gdy usłyszysz „psyknięcie” podczas otwierania kapsla.

W sklepie Alembik.eu znajdziesz szeroką ofertę butelek do piwa, kapsli oraz kapslownic. Sprawdź i skompletuj zestaw do butelkowania piwa domowego.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć