Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Filtrowanie nalewek/filtrowanie bimbru

Filtracja bimbru to ważny etap produkcji naszego alkoholu. W ofercie posiadamy aparat do filtrowania destylatu metodą grawitacyjną (swobodnego przepływu), worki bawełniane różnej grubości, siatki nylonowe, sączki o wysokiej dokładności. Wszystkie te akcesoria potrzebne są na różnym etapie produkcji. Idealnym sposobem na pozbycie się niechcianego...

Filtracja bimbru to ważny etap produkcji naszego alkoholu. W ofercie posiadamy aparat do filtrowania destylatu metodą grawitacyjną (swobodnego przepływu), worki bawełniane różnej grubości, siatki nylonowe, sączki o wysokiej dokładności. Wszystkie te akcesoria potrzebne są na różnym etapie produkcji. Idealnym sposobem na pozbycie się niechcianego zapachu i smaku w naszym produkcie jest węglowy filtr do nalewek, czyli rurka wypełniona węglem aktywnym.

Czym jest filtrowanie bimbru? Jak przeprowadzić proces bezpiecznie?

Filtrowanie bimbru to najważniejszy proces w produkcji alkoholu domowego. Pozwala on na pozbycie się wszelkiego rodzaju osadów, aby alkohol nie zawierał zanieczyszczeń i był klarowny. Często słyszy się, że dobry destylator wystarczy, by zapewnić czystość alkoholu. Absolutnie nie jest to prawdą i tyczy się to nie tylko bimbru. Wyłącznie filtry do nalewek są w stanie zagwarantować klarowność trunku. Przykładowy aparat do filtracji destylatów zawiera pojemnik na płyn z uchwytem, który pomieści 10 l, dozownik do regulacji przepływu, wężyk odpowietrzający, zestaw rur do wypełnienia węglem aktywnym oraz końcówki zamykającej ze zlewką. Długość takiego zestawu wynosi w sumie ok. 205 cm.

Dlaczego warto stosować filtr węglowy do bimbru?

Węgle aktywne są doskonałymi i uniwersalnymi adsorbentami. Właściwości adsorpcyjne węgla wynikają z dużego pola powierzchni i mikroporowatej struktury. Stosuje się je do adsorpcyjnego usuwania barwy, smaku i zapachu, czyli odoru. Można stosować również do innych niepożądanych zanieczyszczeń np. śladów olejów fuzlowych. Najlepszym sposobem na efektywne oczyszczenie destylatu jest przeprowadzenie filtracji węglem aktywnym. Pomiędzy pierwszą a drugą destylacją, kiedy destylat jest rozcieńczony do 40-50% i zmrożony. Filtr węglowy do bimbru skutecznie oczyszcza alkohol po destylacji. Wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Skonstruowany na zasadzie przepływającego destylatu z dołu do góry.

Filtr do nalewki czy cały zestaw do filtrowania? Nalewka domowa — co wybrać?

Filtry do nalewek można kupić oczywiście również osobno. W ofercie sklepu znajduje się wiele filtrów węglowych, kraników i worków filtracyjnych, z których zbudować można urządzenie, którego potrzebujemy do filtrowania nalewek. W internecie często spotyka się teksty zachęcające do samodzielnego (bez specjalistycznych narzędzi) tworzenia aparatu, aby przeprowadzić filtrowanie. Nalewki wyjdą doskonałe tanim kosztem — gwarantują. My jednak odradzamy takie działania i radzimy korzystać tylko ze sprawdzonych elementów, gdyż zabawa na własną rękę może skończyć się bardzo źle dla naszego zdrowia i życia. Również wybierając filtr do nalewki, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy na pewno pasuje do destylatora, który posiadamy. Nasza nieuwaga może sprawić, że zmarnujemy swój czas i pieniądze.

Filtrowanie bimbru z głową

Produkcja alkoholu na własną rękę to niewątpliwie dobra zabawa. Jednak, przechodzenie kolejnych kroków wytwarzania trunków, takich jak destylacja czy filtracja bimbru powinno odbywać się przede wszystkim bezpiecznie. A więc, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo, należy zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia, a także rzetelne źródła informacji. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie i życzymy powodzenia w filtrowaniu bimbru!

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 40 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć