Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Laki do butelek

Lakowanie butelek - po co to robimy?

Lak idealnie uszczelnia korki w butelce i nadaje im starodawnego wyglądu, zabezpieczając przy tym nasze produkty takie jak wino czy nalewka. Lakowanie butelek chroni korek przed wyschnięciem oraz sprawia, że jest on odizolowany od pleśni i brudu. Szczelne zamknięcie zapobiega wyciekom i gwarantuje brak kontak...

Lakowanie butelek - po co to robimy?

Lak idealnie uszczelnia korki w butelce i nadaje im starodawnego wyglądu, zabezpieczając przy tym nasze produkty takie jak wino czy nalewka. Lakowanie butelek chroni korek przed wyschnięciem oraz sprawia, że jest on odizolowany od pleśni i brudu. Szczelne zamknięcie zapobiega wyciekom i gwarantuje brak kontaktu wina z powietrzem, co z kolei zachowuje jego właściwości. Dodatkowo tak zabezpieczona butelka wygląda atrakcyjniej i może posłużyć jako prezent dla najbliższych. Ponadto użycie laku ułatwia oznaczenie trunku znakiem firmowym poprzez możliwość odciśnięcia go na górnej części.

Lak do butelek - jak go używać?

Po pierwsze dobrze przygotowana butelka. Korek powinien być całkowicie schowany w szyjce butelki. Jej szkło nie może być mokre czy nawet lekko zawilgocone.

Po drugie odpowiednio rozpuszczony lak. Do tego celu używamy garnka, w którym umieszczamy kawałki laku. Garnek podgrzewamy, aż do rozpuszczenia substancji. Należy pamiętać, że lak łatwo się przypala, dlatego rekomenduje się używanie garnka z płaszczem wodnym lub w razie jego braku włożenie naszego garnka do większego garnka z wodą i podgrzewanie tego większego. Ważne jest by naczynie, w którym przygotowujemy lak do butelek, było przeznaczone tylko do tego procesu, ponieważ pozostałości zastygłej substancji niezmiernie trudno usunąć. 

Właściwy proces lakowania butelek polega na zanurzeniu szyjki butelki w rozpuszczonym laku co najmniej do jej połowy. W razie potrzeby czynność powtarzamy.

Jak otworzyć butelkę z lakiem?

Zalakowaną butelkę otwieramy normalnie, przy pomocy korkownicy. Lak jest kruchy, dlatego jego usunięcie nie powinno stanowić problemu. Powinno się jednak robić to ostrożnie, aby kawałki laku nie dostały się do środka butelki.

Wpływ laku do butelek na wino

Warto wiedzieć, że lak do butelek może przyczynić się do spowolnienia procesu dojrzewania wina. Z tego powodu, kiedy chcemy, aby nasze wino leżakowało, powinniśmy przemyśleć moment lakowania butelki.

Lak do butelek w sklepie Alembik

Najczęściej spotykaną postacią laku są sztabki w kolorze czerwonym. Nasz sklep oferuje również inne barwy takie jak wiśniowy, czarny, zielony, granatowy, a nawet srebrny czy złoty.  Z nami uatrakcyjnisz butelkę z domowej roboty trunkiem!

Zachęcamy do zakupów!

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć