Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Karafki do whisky/karafki na nalewki

Karafki, a rodzaje alkoholu: karafki do whisky, karafki na nalewki, karafki na bimber

Karafki to ozdobne naczynia służące do przechowywania i podawania różnych rodzajów napojów alkoholowych. Eleganckie, szklane lub kryształowe naczynia, pięknie prezentują się w naszym barku, a butelka może cieszyć oko przez lata. Sklep Alembik.eu w swojej oferci...

Karafki, a rodzaje alkoholu: karafki do whisky, karafki na nalewki, karafki na bimber

Karafki to ozdobne naczynia służące do przechowywania i podawania różnych rodzajów napojów alkoholowych. Eleganckie, szklane lub kryształowe naczynia, pięknie prezentują się w naszym barku, a butelka może cieszyć oko przez lata. Sklep Alembik.eu w swojej ofercie ma szeroką gamę karafek do alkoholu. Sprawdź je wszystkie!

Karafki na alkohol – dlaczego warto?

Karafki nadają się do podawania wszystkich rodzajów alkoholi - napojów wysokoprocentowych, takich jak: whisky, brandy, wódka, bimber, win: czerwonych i białych oraz słodkich nalewek i likierów. Są funkcjonalne, ponieważ chronią trunek przed zwietrzeniem, ale przede wszystkim nadają mu wyjątkowy wygląd. Postawienie na pięknie udekorowanym i zastawionym stole oryginalnej, niekoniecznie ozdobnej butelki mogłoby popsuć cały wystrój. Karafki na alkohol o unikatowych kształtach i ornamentach sprawdzą się także jako wyjątkowy prezent. Bogato zdobione i bardziej stonowane modele znajdziesz na stronie sklepu Alebik.eu.

Które karafki na alkohol wybrać?

Rodzaje karafek do alkoholu różnią się materiałem, sposobem wykonania i przeznaczeniem.

Wyróżniamy zatem:

Karafki na wino

Karafki na wino czerwone charakteryzują się szerokim dnem, które pomaga je dotlenić i wydobyć jego aromat, natomiast karafki na wino białe są bardziej smukłe. Dzięki nim nawet najtańsze serwowane wino będzie prezentować się w niezwykle elegancki sposób.

Karafki do whisky

Karafki na whisky zazwyczaj mają kształt prostopadłościanu z krótką szyjką, którą wieńczy ozdobny korek. Oczywiście spotkać można również owalne modele, które częściej stosuje się jednak do podawania brandy. Karafka na whisky nadaje jej szlachetny charakter.

Karafki na nalewki

Karafki na nalewki są raczej niewielkich rozmiarów, o pojemności 0,3-0,5 l. Mogą być minimalistyczne, ale często to te bogato zdobione zachwycają gości przy stole, przy którym serwowany jest trunek. Karafki na nalewki mogą mieć okrągłą, kwadratową lub prostokątną podstawę oraz ucho. Zazwyczaj mają krótką szyjkę i korek, wykonany ze szkła lub drewna.

Karafki na bimber

Karafki na bimber nie muszą być wyjątkowo ozdobne i wysublimowane. Ważne jest, aby ten rodzaj alkoholu podać w klasycznej butelce i zadbać o funkcjonalne zamknięcie.

Karafki na wódkę

Karafki na wódkę najczęściej są wydłużone, o prostych ściankach, wąskiej i krótkiej szyjce, koniecznie zakończonej szklaną zatyczką lub korkiem, który chroni wysokoprocentowy alkohol przed zwietrzeniem.

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć