Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Rurki do destylacji bimbru

Rurka do destylacji bimbru stanowi nieodłączny element sprzętu do samodzielnego przygotowania wina lub piwa. Zastosowanie umożliwia odprowadzenie dwutlenku węgla powstałego w trakcie procesu fermentacji. W naszym sklepie znajdują się praktyczne, a do tego plastikowe rurki do destylacji bimbru. Dodatkowo w komplecie z kapturkiem, który zapobiega ...

Rurka do destylacji bimbru stanowi nieodłączny element sprzętu do samodzielnego przygotowania wina lub piwa. Zastosowanie umożliwia odprowadzenie dwutlenku węgla powstałego w trakcie procesu fermentacji. W naszym sklepie znajdują się praktyczne, a do tego plastikowe rurki do destylacji bimbru. Dodatkowo w komplecie z kapturkiem, który zapobiega wpadnięciu różnych owadów, a także spowalnia odparowanie wody z rurki. W ofercie oprócz zwykłej rurki znajdują się także rurki fermentacyjne do dużych nastawów.

Do czego służy rurka do destylacji bimbru?

Podczas robienia domowego wina, korzysta się z akcesoriów, które przydatne są w realizacji tworzenia trunków. Inne potrzeby będą mieć winiarze zaawansowani, z dużym doświadczeniem, natomiast inne debiutanci. Takie osoby chcą mieć jedynie produkty niezbędne do zrobienia swojego pierwszego alkoholu. Jednak bez względu, czy ktoś zaczyna swoją przygodę, czy nie trzeba mieć rurkę do destylacji bimbru. W specjalistycznych sklepach można liczyć na bardzo fachową poradę. Warto w takich sytuacjach samemu mieć choćby podstawowe rozeznanie. Jakie rurki fermentacyjne oferuje rynek i czym się one charakteryzują. Zdecydowanie łatwiej będzie nie tylko dokonać wyboru, ale i zadbać o właściwe, praktyczne wykorzystanie rurki.

Woda w rurce do destylacji bimbru wypełnia ją i zabezpiecza nastaw przed kontaktem z tlenem. Jednocześnie wypuszcza wydobywający się z niej dwutlenek węgla. Zlekceważenie tego procesu ma zazwyczaj przykre konsekwencje. Spowodować może zbyt intensywne natlenienie płynu i utlenienie się powstającego etanolu do kwasu octowego. Winiarze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, powinni pamiętać o jednej rzeczy. Nie wolno całkowicie zamknąć odpowietrzenia, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia balonu. Dzięki przesuwającemu się słupowi wody można obserwować zmieniającą się intensywność procesu. Z etapu burzliwego, który charakteryzuje się intensywnym bulgotaniem do kolejnego, stacjonarnego. Warto również pamiętać, że zamiast wodą, rurkę do destylacji bimbru można wypełnić oleistą cieczą. Taka ciecz będzie zdecydowanie mniej parować.

Wybór odpowiedniej rurki fermentacyjnej jest naprawdę bardzo ważne w procesie tworzenia domowego alkoholu.

Rurka fermentacyjna do bimbru — jak jej używać?

Rurka fermentacyjna jest rodzajem płuczki, która spełnia funkcję jednokierunkowego zaworu:

Rurkę do destylacji bimbru, może być szklana, którą nakłada się na korek umieszczony w gąsiorze.

• W dolnej części rurki, uformowanej w kształcie litery „U” znajduje się ciecz. Woda lub olej, zabezpiecza fermentującą mieszaninę przed warunkami zewnętrznymi.

• Nadmiar gazów powstających w procesie fermentacji może uwalniać się przez bomblowanie. Przedostaje się przez warstwę cieczy, co zapobiega powstawaniu w baniaku zbyt dużego nadciśnienia. Ciśnienie mogłoby taki baniak rozsadzić.

Rurki do destylacji bimbru, które dostępne są na rynku, wykonane są ze szkła lub z plastiku. Rurki z plastiku mają tę przewagę, że się nie tłuką.

Więcej
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć