Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Drożdże gorzelnicze/drożdże gorzelniane

Drożdże gorzelniane Coobra i turbo - oferta

Drożdże gorzelnicze Coobra to absolutnie najwyższej jakości drożdże na rynku. Powstają z największą starannością, by sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Coobra to marka drożdży gorzelnianych, która zasłynęła ze swojej solidności do tego stopnia, że kolejne firmy zaczęły ją podrabiać, oferują...

Drożdże gorzelniane Coobra i turbo - oferta

Drożdże gorzelnicze Coobra to absolutnie najwyższej jakości drożdże na rynku. Powstają z największą starannością, by sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Coobra to marka drożdży gorzelnianych, która zasłynęła ze swojej solidności do tego stopnia, że kolejne firmy zaczęły ją podrabiać, oferując produkty z wężem w niższej cenie i dużo niższej jakości. Drożdże Coobra oraz seria T - turbo drożdży do bimbru to gwarancja udanej fermentacji i wysokich wyników. Oferujemy najlepsze drożdże gorzelniane do cukrówki oraz drożdże do zacierów.

Czym właściwie są drożdże gorzelnicze?

Drożdże gorzelnicze to drożdże sprawiające, że nasz alkohol fermentuje. Są to szczepy drożdży wysokiej jakości, które nadają się do produkcji wysokoprocentowych alkoholi takich jak bimber czy spirytus, ponieważ nie wytwarzają wielu substancji pobocznych, których usuwaniem nie musimy się martwić. Mają zastosowanie wyłącznie w przemyśle spirytusowym, a więc nie stosujemy ich do wytwarzania win czy nalewek. Gdybyśmy to zrobili, drożdże przefermentowałyby nawet smak i zapach zawarty w zacierze. Fermentacja w przypadku drożdży gorzelnianych turbo przebiega niezmiernie szybko. Przerabianie cukru na alkohol etylowy zajmuje najszybszym z nich tylko 48 godzin (po takim czasie powstanie 12% alkohol). Z upływem czasu zawartość czystego alkoholu oczywiście wzrośnie.

Drożdże gorzelnicze a moc nastawu

Po pierwsze warto wiedzieć, że aby stworzyć wysokoprocentowy alkohol, potrzebujemy odpowiednich drożdży. Niektóre z nich mogą zginąć i przerwać fermentację, z powodu zbyt małej odporności na alkohol. Do przygotowywania mocnych trunków warto użyć drożdży do bimbru oznaczonych cyfrą 8. Potrafią one sfermentować duże ilości cukru. To właśnie cukier jest głównym składnikiem generującym moc nastawu. Z roztworu 25-litrowego o zawartości cukru równej 6 kg uzyskuje się stężenie alkoholu ok. 12-13%. Zwiększenie ilości cukru o 2 kg sprawia, że moc wzrasta do nawet 20%.

Szybkość fermentacji nastawu z drożdżami turbo

Z użyciem drożdży gorzelnianych turbo możliwe jest przeprowadzenie fermentacji wyjątkowo szybko. Wspomniane w poprzednim akapicie drożdże do bimbru o numerze 8 są w stanie przefermentować nastaw (zawierający 8 kg cukru) w czasie ok. 5 dni. Drożdże gorzelnicze 24 potrafią przeprowadzić taki proces dla 6 kg cukru aż w 24 godziny! Większość szczepów turbo drożdży może fermentować nastawy o różnych zawartościach cukru. Jak można się domyślić, im większa zawartość cukru, tym dłużej czeka się na gotowy roztwór.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć