Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Akcesoria do destylatorów/części do destylatorów

Akcesoria do destylatorów to odpowiednio ustawione destylatora i potrzebnego sprzętu to nie lada wyzwanie. Nic nie może się rozlać czy przypadkowo przewrócić. Trzeba także uważać, by się nie oparzyć. Będzie potrzebne coś, co ustabilizuje konstrukcję. Domowa produkcja alkoholu na własny użytek to proces, który z jednej strony stanowi ciekawy eksp...

Akcesoria do destylatorów to odpowiednio ustawione destylatora i potrzebnego sprzętu to nie lada wyzwanie. Nic nie może się rozlać czy przypadkowo przewrócić. Trzeba także uważać, by się nie oparzyć. Będzie potrzebne coś, co ustabilizuje konstrukcję. Domowa produkcja alkoholu na własny użytek to proces, który z jednej strony stanowi ciekawy eksperyment. Z drugiej natomiast daje wiele satysfakcji w przypadku jego powodzenia. Destylatory pozwalają każdemu na spróbowanie tego zajęcia w domowym zaciszu.

Części do destylatora

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z piwowarstwem domowym. Odpowiednie akcesoria do destylatora to bardzo ważna rzecz podczas produkcji. Osoby, które mają już doświadczenie dobrze wiedzą, że ważne jest stosowanie się do pewnych kluczowych zasad. W trakcie procesu warzenia jedną z najważniejszych zasad jest odpowiednie schłodzenie brzeczki po zagotowaniu.

Najskuteczniejszą metodą chłodzenia brzeczki jest zastosowanie specjalnej chłodnicy. Taka część do destylatora idealnie nadaje się do schładzania brzeczki. Dodatkowo jest niezwykle proste w obsłudze. Jego zalety z pewnością docenią wszyscy fani domowego piwa. Czym jest chłodnica i dlaczego warto ją stosować?

Z problemem chłodzenia brzeczki spotkać się może każda osoba zajmująca się domową produkcją piwa. Jak wiemy, jednym z etapów warzenia jest zagotowanie brzeczki. Po zagotowaniu należy wyłączyć palnik i poczekać na schłodzenie substancji. Samoczynne schłodzenie płynu jest zwykle dość długotrwałe. Piwowarzy doskonale zdają sobie sprawę, iż szybkie schłodzenie brzeczki jest kluczowe dla całego procesu warzenia. Dlatego tak ważne są odpowiednie akcesoria do destylatorów.

Węgiel aktywny i akcesoria do destylatora

Węgiel aktywny powstaje w wyniku poddania działaniu wysokiej temperatury. Bez dostępu tlenu, substancji organicznych o bardzo dużej zawartości węgla. Szczególnie takich jak węgiel brunatny, drewno, łupiny kokosa, pestki, torf czy ropa naftowa. W procesie tym wytwarzany jest węgiel o dużej zawartość porów, który następnie się aktywuje.

Węgiel aktywny to cześć do destylatora, która pozwala na trwałe usunięcie z destylatów niepożądanych zapachów. Przez co jakość destylatu ulega wyraźnej poprawie. Nigdy nie można filtrować spirytusem. W innym przypadku wyższe zawartości alkoholu prowadzą do cięższego jego oczyszczenia. Procesowi filtracji poddaje się już rozcieńczony spirytus do 45 %. Mieszanina, którą chce się przefiltrować, powinna posiadać jak najniższą temperaturę.

Przed pierwszym użyciem węgla w częściach do destylatorów radzi się zlać go gorącą wodą. W tej sytuacji nastąpi wtedy proces uaktywnienia naszego węgla. Sprawi, że będzie bardziej wydajny i lepiej oczyści alkohol. Przed każdym ponownym użyciem węgla w akcesoriach do destylatorów, również trzeba parzyć go gorącą wodą. Filtr należy zawsze zasilać od dołu do góry. Przefiltrowany destylat zawsze odbiera się od góry. Do wyjścia filtra stosuje się waciki. Dzieje się tak, aby węgiel nie przedostawał się do oczyszczonego alkoholu. Najlepszy materiał do wykonania filtra na węgiel aktywny to salt kwasoodporna nierdzewna 304/316. Do filtra stosuje się tylko wężyki silikonowe. Mogą mieć kontakt z żywnością i alkoholami.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć