Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Taborety gazowe/taborety na gaz

Taborety gazowe mają zastosowanie w kuchniach, kuchniach plenerowych, barach, stołówkach, gospodarstwach domowych, czy na działce. Takie taborety gazowe idealnie nadają się również do podgrzewania destylatorów gazowych.

Budowa taboretu gazowego

Nazwa taboret gazowy wzięła się z jego budowy. Podstawową częścią urządzenia jest palnik gazowy umiesz...

Taborety gazowe mają zastosowanie w kuchniach, kuchniach plenerowych, barach, stołówkach, gospodarstwach domowych, czy na działce. Takie taborety gazowe idealnie nadają się również do podgrzewania destylatorów gazowych.

Budowa taboretu gazowego

Nazwa taboret gazowy wzięła się z jego budowy. Podstawową częścią urządzenia jest palnik gazowy umieszczony na czterech nogach przypominających wyglądem krzesełko. Oczywiście istnieją różne taborety na gaz, a więc również nie wszystkie zbudowane są tak samo. Ten element jest jednak częścią wspólną tego typu sprzętu.

Jak działa taboret gazowy?

Taboret na gaz działa podobnie do kuchenki gazowej. Zasilany jest butlą gazową, a regulacja mocy jego płomienia następuje za pomocą pokrętła.

Jak wybrać taboret gazowy?

Po pierwsze wymiary urządzenia. W zależności od naszych potrzeb oraz posiadanego asortymentu możemy wybrać taborety gazowe 1-palnikowe - małe, tak zwane mini, lub większe. Z reguły wielkość niesie za sobą większą moc, choć nie zawsze. Warto więc zastanowić się, jakiej mocy potrzebujemy i również zwrócić uwagę na ten aspekt. Ważnym kryterium jest także bezpieczeństwo. Poza funkcjonalnością i wydajnością nasze urządzenie konieczne musi być bezpieczne. Z tego względu taboret powinien być wyposażony w specjalny zawór odcinający gaz w przypadku, gdy płomień przestanie się palić. Minimalizuje to ryzyko wybuchu gazu w wyniku utleniania.

Taboret na gaz czy palnik gazowy?

W przypadku posiadania alembiku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór palnika gazowego, który również posiadamy w naszym sklepie. W ofercie mamy palniki odpowiednie dla alembików o pojemnościach od 10 do nawet 120 litrów. Osiągają maksymalną temperaturę w granicach około 940 stopni C.

Zalety taboretu gazowego

Do najważniejszej pozytywnej cechy taboretu na gaz na pewno należy jego niezależność od energii elektrycznej, której w przypadku przerwy w dostawie prądu czasami brakuje. Kolejną zaletą tego urządzenia jest fakt, że gęstszy nastaw na takiego typu taboretach znacznie trudniej jest przypalić, co często zdarza się na innego rodzaju grzałkach. Podsumowując, taboret na gaz sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Podgrzejemy nim nie tylko destylat, ale też każdy inny roztwór. Dzięki niemu stworzysz bimber, piwo, wino i inne domowe trunki. Nasz asortyment przedstawiamy poniżej.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć