• Sztuka degustacji nalewek
    Sztuka degustacji nalewek
    1932 Views

    Przyrządzenie dobrej nalewki to prawdziwa sztuka. Nalewki to jedne z najbardziej wykwintnych alkoholi – wiedzą o tym miłośnicy eleganckich trunków z całego świata. Picie nalewek od wieków wiąże się z pewnym rytuałem. W naszym poradniku przybliżymy arkana niezwykłej sztuki degustacji nalewek. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu degustacja wytrawnych nalewek stanie się samą przyjemnością. 

    Read More
  • Jak zrobić miód pitny domowym sposobem?
    Jak zrobić miód pitny domowym sposobem?
    77798 Views

    Dobrze przyrządzony miód pitny urzeka swym głębokim smakiem oraz niezwykłym bukietem zapachów. Miody pitne to jedne z najwytworniejszych i najbardziej eleganckich trunków. Przygotowywanie domowego, w pełni naturalnego miodu pitnego bezsprzecznie pozostaje w dobrym guście. 

    Read More
  • Jak zrobić bimber z owoców?
    Jak zrobić bimber z owoców?
    141014 Views

    Jak zrobić bimber z owoców? Jakiego użyć przepisu, by smak trunku był szlachetny, a jego spożycie nie powodowało kaca? Koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem!

    Read More
  • 10 przykazań domowej produkcji alkoholu
    10 przykazań domowej produkcji alkoholu
    4126 Views

    Samodzielne przygotowywanie nalewek domowych od lat pozostaje w dobrym tonie. Nalewki robili nasi rodzice, dziadkowie i całe pokolenia wstecz. To ekskluzywne hobby jest modne również dziś. Współcześnie pochwalenie się pysznym domowym trunkiem na rodzinnym przyjęciu stanowi przejaw dobrego gustu i smaku.

    Read More
  • Calvados - zrób go sam!
    Calvados - zrób go sam!
    37066 Views

    Smakosze różnych alkoholi na pewno znają francuskiego winiaka Calvados. Dzisiaj opowiemy Wam nieco o tym trunku oraz zaproponujemy przepis na jego samodzielne wykonanie. Calvados jest wytrawnym alkoholem wyrabianym ze specjalnej, kwaśnej odmiany jabłek.

    Read More
  • Czym charakteryzują się dzikie drożdze?
    Czym charakteryzują się dzikie drożdze?
    14286 Views

    Drożdże to niezastąpiony składnik w każdej kuchni – bez nich pieczywo nie rosłoby tak szybko i nie uzyskalibyśmy tego charakterystycznego słodkawego smaku i zapachu. Ale drożdży używa się nie tylko w kuchni, jako że są źródłem cennych witamin i składników mineralnych oraz mają właściwości rozkładania cukrów na etanol i dwutlenek węgla (reakcja znana powszechnie jako fermentacja alkoholowa), przemysł alkoholowy nie mógłby bez nich istnieć.

    Read More
  • Jak zrobić nalewkę w domu?
    Jak zrobić nalewkę w domu?
    4503 Views

    Któż z nas nie docenia smaku nalewki domowej roboty? Tradycyjne nalewki już dziesiątki lat temu były tworzone i przechowywane w zakamarach barków i piwniczek przez nasze ciocie i babcie, które zawsze wiedziały, kiedy postawić nalewkę na stół.

    Read More
  • Przepis na zacier z ziemniaków
    Przepis na zacier z ziemniaków
    74654 Views

    Co można zrobić z zacieru z surowych ziemniaków? Odpowiedź jest prosta i wszystkim znana – bimber! Bimber z definicji to wysokoprocentowy napój alkoholowy, który produkuje się w domowych warunkach.

    Read More
  • Korzenne wino jabłkowe - naprawdę warto spróbować!
    Korzenne wino jabłkowe - naprawdę warto spróbować!
    3582 Views

    Korzenne wino jabłkowe do doskonała propozycja dla zmarzluchów! Idealne jest na zimowe, mroźne wieczory, pomaga się rozgrzać, rozluźnić i delektować aromatem goździków, cynamonu i gałki muszkatołowej. Warto spróbować zrobić go samemu w domu!

    Read More
  • Wytrawne wino jabłkowe
    Wytrawne wino jabłkowe
    3551 Views

    Rewelacyjny przepis na wytrawne wino jabłkowe

    Read More
  • Półsłodkie wino jabłkowe
    Półsłodkie wino jabłkowe
    5556 Views

    Doskonały przepis na półsłodkie wino jabłkowe.

    Read More
  • Jak wyprodukować dobrą wódkę?
    Jak wyprodukować dobrą wódkę?
    37767 Views

    Od czasu do czasu wpadają nam w ręce przepisy na mocniejsze trunki. Słyszymy, że Azjaci są mistrzami produkcji wódki z ryżu, a na bliższym wschodzie nierzadko używa się do takich celów poczciwego ziemniaka. W Polsce natomiast najczęściej stosowanym surowcem był zbożowy zacier, znacznie efektywniejszy niż ten cukrowy. Skupimy się dzisiaj na produkcji samogonów z zacieru z pszenicy i żyta. Co powinniśmy wiedzieć? Po pierwsze, cały proces będzie wymagał od nas cierpliwości, precyzyjności oraz...

    Read More
  • Podstawowe informacje o likierach
    Podstawowe informacje o likierach
    3601 Views

    Likiery, czyli słodkie i bardzo gęste wódki w Polsce mają wielu fanów. Alkohole pod tą nazwą możemy kupić praktycznie w każdym sklepie monopolowym i supermarkecie. Do wyboru mamy coraz więcej smaków, chociaż starsi koneserzy na pewno pamiętają słynny likier jajeczny babuni. Niektórzy nie przepadają za tym trunkiem właśnie ze względu na ogromną zawartość cukru. To prawda, likieru nie damy rady wypić tyle, co piwa czy tradycyjnej wódki. Czy likier da się podrobić? Jak smakuje prawdziwy...

    Read More
  • Sztuka degustacji alkoholi
    Sztuka degustacji alkoholi
    2815 Views

    Jeśli chodzi o sztukę degustacji, pierwsze na myśl przychodzi nam degustowanie wina w eleganckiej winiarni lub piwa w craftowym browarze. Osoby, które zajmują się degustacją profesjonalnie kojarzymy z elitami, a ich zawód, jako bardzo zawężone środowisko. W końcu piwo to piwo, a wino to wino, prawda? Dziś spróbujemy rozprawić się z tym mitem i porozmawiać o sztuce degustowania różnych alkoholi, w tym whisky i nalewek. Czy degustacja to tylko hobby, czy umiejętność, która ma realne...

    Read More
  • Węgiel aktywny do produkcji alkoholu?
    Węgiel aktywny do produkcji alkoholu?
    3282 Views

    Tradycyjny węgiel aktywny kojarzymy przede wszystkim z działania leczniczego, szczególnie przeciwko biegunkom. To zupełnie naturalny składnik, który pomaga nie tylko ludziom, ale także zwierzętom podczas tej nieprzyjemnej dolegliwości. Dzięki temu przez lata eksperymentów, na węgiel aktywny znalazło się wiele więcej zastosowań – węgiel polubiły środowiska przyjazne ekologii, ponieważ jako dodatek do pasty do zębów ma właściwości wybielające. To jednak nie koniec, bo węgiel aktywny zaczął...

    Read More
  • Wino z dzikiej róży
    Wino z dzikiej róży
    18755 Views

    Owoce dzikiej róży zawierają dużą ilość witaminy C, która przechodzi do wina. Wino z dzikiej róży, właściwie przyrządzone i odleżałe, odznacza się doskonałym smakiem i bogatym bukietem, dorównując często winom gronowym. Najlepiej udają się wina ciężkie, mocne, typu win południowych (madera).

    Read More
  • Wino z porzeczek – deserowe
    Wino z porzeczek – deserowe
    1251 Views

    Porzeczki to doskonały materiał dla początkujących winiarzy. Łatwo wyciska się z nich sok, moszcz fermentuje bez problemów, a produkt finalny łatwo się klaruje.

    Jedyny problem to spora ilość kwasów. Większość początkujących popełnia błąd za bardzo rozcieńczając sok wodą. Zmniejsza to kwasowość, ale pozbawia też wino smaku. Nie powinniśmy więc przekraczać 2 l roztworu cukrowego na 1 l moszczu. Najważniejsze jest, aby mieć owoce w pełni dojrzałe o jak najmniejszej kwasowości. Jeśli...

    Read More
  • Wino z porzeczek – stołowe
    Wino z porzeczek – stołowe
    2381 Views

    Porzeczki to doskonały materiał dla początkujących winiarzy. Łatwo wyciska się z nich sok, moszcz fermentuje bez problemów, a produkt finalny łatwo się klaruje.

    Read More
  • Wino agrestowe
    Wino agrestowe
    5375 Views

    Próbując agrest często krzywimy się ze względu na jego kwaśny smak. Zrobienie z niego dobrego wina jest jednak możliwe. Aby w pełni odkryć jego zalety trzeba czekać co najmniej rok, ale jest tego zdecydowanie warte. Polecamy.

    Read More
  • Wino z wiśni
    Wino z wiśni
    8069 Views

    Oto wersja na znakomite wytrawne wino wiśniowe.

    Read More
Showing 201 to 220 of 256 (13 Pages)