Koszyk
Nalewka łatwa do wykonania i doskonała w smaku. Kolor ciemnowiśniowy, delikatnie wyczuwalny posmak miodu i wanilii.
Nalewka bardzo aromatyczna, początkowo jasna, lekko złocista, z czasem ciemnieje. Po 3 latach osiąga barwę mocnej herbaty, a zapach jest mniej intensywny.
Nalewka, która łączy moc i ostrość w smaku, a przy tym ma właściwości zdrowotne.
Jesienią i zimą można i nawet należy przygotować sobie nalewkę z ziół suszonych. Polecamy zestaw polskich ziół Benedyktynka. To wspaniały środek przywracający równowagę całemu organizmowi, ogólnie wzmacniający, regulujący procesy trawienne, łagodnie uspokajający.
Nawet jesienią kiedy brak już owoców można zrobić znakomitą nalewkę. Tym razem zachęcamy do zrobienia NALEWKI typowo JESIENNEJ.
Doskonały przepis dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z miodami pitnymi. Efekt jest zawsze dobry, a sam proces wytwarzania bardzo łatwy.
Uwaga! Jedyne ryzyko to uzależnienie od robienia miodów ;-)
Cukrówka, czyli powszechnie znany nastaw, w którego skład wchodzi woda i cukier. To najszybszy sposób na zrobienie alkoholu.
Tajemnica działania i niemal cudowne właściwości węgiel aktywny zawdzięcza swej porowatej budowie. W procesie produkcji w surowcu bazowym wytwarzane są rozgałęzione kanały – pory.
Kojarzą nam się głównie z pysznymi wypiekami. Drożdże mają jednak inne oblicze, o które większość z nas nawet by ich nie podejrzewała. Wykorzystywane są bardzo szeroko w medycynie. To tzw. drożdże lecznicze, które niewiele mają wspólnego ze znanymi nam drożdżami piekarskimi. Należą do nich drożdże winne oraz drożdże piwne. Przedstawimy kilka niezwykłych właściwości tych ostatnich. Zbierające się na dnie kadzi drożdże są produktem ubocznym fermentacji tzw. brzeczki piwnej. Jakie zdrowotne...
Amerykańska whiskey, potocznie nazywana Burbonem to zapewne jeden z najbardziej znanych amerykańskich trunków. Jej nazwa pochodzi od hrabstwa w stanie Kentucky, który skupia najwięcej producentów tego wyjątkowego alkoholu. Amerykanie uznają Burbon za trunek narodowy. Potwierdził to Kongres Stanów Zjednoczonych, który w 1964 roku oficjalnie mianował amerykańską whiskey narodowym alkoholem. Czy można dyskutować z Kongresem? Raczej nie!
Zacier to termin znany każdemu, kto kiedykolwiek zajmował się produkcją piwa czy spirytusu. Jest niezbędnym elementem powstającego alkoholu. Jak tworzy się zacier? Ziarna zbóż, ziemniaki lub melasę rozciera się, a następnie zalewa wodą. Wytworzona w ten sposób mieszanina poddawana jest fermentacji alkoholowej. Zaciery przeznaczone do wyrobu piwa i zaciery gorzelnicze różnią się między sobą.
Bimber nazywany również samogonem lub okowitą to domowej produkcji alkohol otrzymywany w wyniku destylacji zacieru zbożowego, ziemniaczanego lub nastawu cukrowego oraz wina. Do produkcji bimbru używane są rozmaite składniki takie, jak owoce, ziemniaki, zboża, buraki cukrowe, cukier czy kukurydza. Sposób destylacji, rektyfikacji i oczyszczania trunku decyduje o jego smaku i zapachu.
Okres średniowiecza to głównie dominacja klasztorów zajmujących się warzeniem piwa na własny użytek, ale także przeznaczonego dla gości, ważnych osobistości, czy po prostu na sprzedaż. Okres ten dobitnie pokazuje, że piwo wielokrotnie ratowało ludzkie życie. Jednym z największych zagrożeń dla życia w tych czasach była woda.
Czy pijąc piwo zastanawiałeś się kiedyś jak wielki wpływ miało ono na to jak dziś wygląda świat? Piwo obecne jest w historii ludzkości od wielu tysięcy lat. Pierwszy dokument świadczący o świadomym wytwarzaniu piwa pochodzi sprzed ponad 6000 lat i powstał w Mezopotamii.
Warzenie piwa w domu nie jest specjalnie trudne. Świadczy o tym choćby ilość osób, które rejestrują się na forach i pytają o to, jak uwarzyć swoje pierwsze piwo. Największą trudnością okazuje się wygospodarowanie czasu.
Prawdziwe piwo to piwo zrobione z chmielu. To stwierdzenie jest równie bliskie prawdzie, jak to, że rosół jest zrobiony z pieprzu. Oczywiście te składniki występują w gotowym produkcie, jednak w obydwóch przypadkach są tylko przyprawą. Nie tylko w sensie aromatu jaki daje, ale chodzi głównie o proporcje. Każdy styl ma goryczkę pochodzącą od chmielu na innym poziomie, ale dla zobrazowania proporcji przyjmijmy że na każde 100 kilogramów słodu potrzeba tylko około 1 kg chmielu. To tylko 10%.