Destylator GAZ szeroki wlew 180 cm

destgszw160

Destylator na gaz KEG 50l lub 30l szeroki wlew, zimne palce, 180 cm

Więcej szczegółów

942,28 zł brutto

Więcej informacji

Zestaw zawiera:

1. Beczka KEG wysokość 60 cm do wyboru 30l lub 50l (za dopłatą 30 zł) – z szerokim wlewem, wykonana z blachy kwasoodpornej. W beczce wspawana jest wywijka, sonda na termometr, oraz nypel 3/4” i zawór spustowy.

2. Kolumna destylacyjna 6 ZIMNYCH PALCÓW – reflux wewnętrzny, wykonana z rury kwasoodpornej fi 60,3 mm, wysokość 120 cm – wyposażona w sześć zimnych palców, dzięki którym produkt końcowy jest najwyższej jakości (90-93% od początku do końca procesu)Dzielenie kolumny w 2/3 wysokości: ułatwia czyszczenie, przechowywanie i transport; umożliwia obniżenie kolumny dając sprzęt tradycyjny pot-still do wyrobów o mniejszej mocy; może być wykorzystane jako wyparka dla aromatów - smakówki; pozwala w przyszłości tanim kosztem rozbudować destylator o inną głowicę (aabratek).

3. Dwa duże odstojniki z wspawanym króćcem i wkręconym zaworem. Odstojnik wyłapuje różne frakcję fuzli (związki niepożądane) znacząco poprawiając jakość produktu końcowego.
4. Duża chłodnica wykonana z rury fi 60,3 mm, w którą wspawana jest 3 m wężownica z rury fi 8. Dzięki zastosowaniu tak dużej wężownicy oszczędzamy na przepływie wody i zwiększamy wydajność sprzętu.
5. Precyzyjny termometr elektroniczny wskazujący temperaturę oparów na szczycie kolumny, oraz termometr bimetaliczny z wyjściem tylnym pokazujący temperaturę cieczy w beczce.
6. Węże igelitowe do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej.
7. Opaski zaciskowe uszczelniające połączenie węży z chłodnicą.

8. Szybko-złączka umożliwiająca podłączenie wody, lub złączka gumowa pasująca na większość kranów.

9. Wypełnienie kolumny – 9 druciaków kwasoodpornych (sprężynki miedziane 0,5l w opcji)

10. Kulowy zawór spustowy 3/4″ ułatwiający opróżnienie beczki.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Destylator GAZ szeroki wlew 180 cm

Destylator GAZ szeroki wlew 180 cm

Destylator na gaz KEG 50l lub 30l szeroki wlew, zimne palce, 180 cm

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć