Drożdże gorzelnicze Coobra Rum Yeast Zobacz większe

Drożdże gorzelnicze Coobra Rum Yeast

ares235

Coobra Rum

Drożdże gorzelnicze do RUMU.

Więcej szczegółów

7,47 zł brutto

Więcej informacji

Drożdże gorzelniane do fermentacji melasy na domowy RUM.

Drożdże COOBRA RUM YEAST przeznaczone są do fermentacji nastawów z melasy, cukru trzcinowego a także nastawów mieszanych melasy z glukozą.

Jeżeli chcemy użyć cukru trzcinowego lepiej żeby był to cukier trzcinowy nierafinowany.

Drożdże Coobra Rum można też z powodzeniem użyć do fermentacji nastawu cukrowego. W tym wypadku zalecane ilości to 6kg cukru białego lub około 6,5kg glukozy.

W COOBRA RUM YEAST użyty jest unikalny szczep aromatycznych drożdży gorzelniczych, stosowany przez wiele gorzelni na całym świecie. Opakowanie wystarcza na 25l nastaw, tolerancja na alkohol do 15%, czas fermentacji w zależności od temperatury i składu nastawu od 5 do 8 dni.

 

Jak przygotować nastaw na RUM

W warunkach domowych rum można przygotować już z 2kg melasy i 4,5kg glukozy, np.:

1. W dużym garnku podgrzewamy 3-5l wody. Do gotującej się wody wsypujemy glukozę i melasę, wyłączamy grzanie i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia.

2. Całość przelewamy do plastikowego pojemnika fermentacyjnego 30l i uzupełniamy zimną wodą do 25l całkowitej objętości (np. pojemnik fermentacyjny z podziałką) tak by temperatura nastawu osiągnęła 22-28°C.

3. Do nastawu o temperaturze 22-28°C dodajemy całą torebkę z drożdżami Coobra RUM. Optymalna temperatura fermentacji to 22-28°C, w tej temperaturze fermentacja powinna się zakończyć po około 7 dniach. Nie należy zamykać fermentatora rurką fermentacyjną, gdyż fermentacja przebiega burzliwie.

4. Po całkowitym zakończeniu fermentacji zalecamy dokładne sklarowanie nastawu jednym z dwuskładnikowych środków klarujących np.: Coobra Turbo Clear, tak by wszystkie drobiny obumarłych drożdży opadły na dno fermentatora. Nastaw należy delikatnie zlać znad zgromadzonego osadu, używając do tego celu specjalnych rurek do zlewania znad osadu, do czystego pojemnika.

5. W tym momencie można przystępować do destylacji nastawu. Dla pełnej aromatyczności rumu zaleca się odbieranie destylatu o mocy 84-88%. Lepsze efekty można uzyskać na destylatorach typu pot-still, na których destylat będzie miał pełniejszy smak i lepszy aromat.

6. Otrzymany destylat należy rozcieńczyć dobrej jakości wodą do mocy 50% i odstawić na 3 dni. Po upływie tego czasu do destylatu dodajemy węgiel aktywny  w ilości 100g/10l (nie należy przepuszczać destylatu przez kolumnę filtracyjną gdyż utracimy zbyt dużo aromatu rumu). Destylat z węglem należy przetrzymać przez 3 dni codziennie mieszając. Po tym czasie destylat należy przefiltrować przez bibułę lub sączek filtracyjny w celu usunięcia węgla.

7. Po oczyszczeniu destylatu należy go rozcieńczyć do mocy 40%, szczelnie zamknąć i odstawić na około 1 miesiąc. Do dojrzewającego rumu możemy dodać płatki dębowe francuskie średnio opiekane w ilości 0,5 do 1g/1l alkoholu.

Doskonałe rezultaty możemy otrzymać poprzez dodanie do naszego rumu zaprawki rumowej STRANDS np. LIGHT RUM w ilości 25ml na około 1-3l alkoholu. STRANDS LIGHT RUM to klasyczny smak kubańskiego białego rumu, który wzbogaci finalny smak naszego alkoholu.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Drożdże gorzelnicze Coobra Rum Yeast

Drożdże gorzelnicze Coobra Rum Yeast

Coobra Rum

Drożdże gorzelnicze do RUMU.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć