Spiritferm distipur Zobacz większe

Spiritferm distipur

SPI-R-020

DistiPur to drobny granulat mineralny do harmonizacji aromatu i smaku klarownych spirytualiów i destylatów.

Więcej szczegółów

4,80 zł brutto

Więcej informacji

DistiPur eliminuje niepożądane aromaty. Ciężkie wady smakowe i zapachowe są łagodzone. Dzięki temu zabiegowi wzrasta potencjał aromatyczny spirytualiów i destylatów.
Produkt i działanie:
Na mineralnej powierzchni preparatu DistiPur występują selektywne nośniki ładunków elektrycznych, które są aktywowane w specjalnym procesie technologicznym. Aktywność adsorpcyjna ograniczona jest do powierzchni preparatu i utrzymuje się od chwili dodania do usunięcia. Dzięki drobnej granulacji DistiPur dozuje się bardzo łatwo. Zaraz po dodaniu i krótkim zamieszaniu preparat osadza się w ciągu kilku sekund. Drobne cząsteczki wymagają nieco dłuższego czasu. DistiPur nie rozpada się i nie kłaczkuje. Jest całkowicie nierozpuszczalny. Osad składa się ze stałych cząstek granulatu. Ciecz nad osadem pozostaje klarowna.
Takie właściwości znakomicie ułatwiają oddzielanie po założonym czasie działania. Obrabiany napój poddaje się dekantacji lub filtracji.
Dozowanie:
Optymalną dawkę ustalić należy doświadczalnie. W przypadku rozcieńczonych do mocy konsumpcyjnej destylatów stosuje się 5g na 10l – 20l destylatu (w temperaturze 15°C – 20°C)

Sposób użycia:
DistiPur dodaje się po prostu do cieczy i krótko miesza. Kolejne mieszanie po upływie pewnego czasu nie jest konieczne. Zaleca się średni czas kontaktu od 1 do 3 dni. Można przez próby smakowe decydować o skróceniu lub przedłużeniu tego czasu. Zależnie od koncentracji adsorbowanych składników, aktywność DistiPur wyczerpuje się wcześniej lub później i ten parametr decyduje o ew. zmianie dawki i czasu kontaktu.
W razie stosowania w destylatach przed rozcieńczeniem do mocy konsumpcyjnej lub w niskich temperaturach dawkę należy również ustalić doświadczalnie. Jeżeli obrabiany destylat ma być poddany redestylacji to należy uprzednio oddzielić DistiPur. Oddzielanie wykonuje się przez dekantację lub przez prostą zgrubną filtrację.
Nawet w przypadku zastosowania zbyt dużej dawki DistiPur produkt nie traci swego pożądanego aromatu.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Spiritferm distipur

Spiritferm distipur

DistiPur to drobny granulat mineralny do harmonizacji aromatu i smaku klarownych spirytualiów i destylatów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć