Kwasek winowy Zobacz większe

Kwas winowy 100g

0979

Kwasek winowy wykorzystywany jest w przypadku nastawu, moszczy o niskiej kwasowości, aby uzyskać właściwy balans słodko-kwaśny.

Więcej szczegółów

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Kwas winowy w postaci bezbarwnych lub półprzezroczystych kryształków lub białego proszku. Jest bezwonny, smak kwaśny. Występuje w owocach.

Proces przebiega lepiej przy pH 4 lub niższym. Jest bardziej typowy dla standardowych owoców niż kwasek cytrynowy.

Zastosowanie:
Kwas winowy powinien być dodawany do wina po jego utrwaleniu aby uniknąć przekroczenia maksymalnej dawki. Kwas winowy rozpuszczamy w niewielkiej ilości płynu mieszając aby nie wytworzyły się grudki. Po całkowitym rozpuszczeniu powoli dodawać do całości energicznie mieszając. Po dodaniu, kontynuować mieszanie w ciągu kilku minut, w celu osiągnięcia równomiernego rozkładu.

Bezpieczeństwo:
Nie znane skutki uboczne, jest uważany za substancję bezpieczną. W żywności występuje jako składnik naturalny. W dużych ilościach, może jednak mieć działanie przeczyszczające i mogą spowodować zapalenie żołądka i jelit.
 

Przechowywanie:
Kwas winowy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Otwarte opakowania powinno być niezwłocznie zużyte.

Opakowanie: 100 g

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kwas winowy 100g

Kwas winowy 100g

Kwasek winowy wykorzystywany jest w przypadku nastawu, moszczy o niskiej kwasowości, aby uzyskać właściwy balans słodko-kwaśny.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć