Osłonka poliamidowa fi 40 Zobacz większe

Osłonka poliamidowa fi 73

1138

Osłonka poliamidowa o średnicy fi 73 - szerokość 120 mm

Cena dotyczy rolki o długości 10 mb

Więcej szczegółów

10,56 zł brutto

Więcej informacji

Oferowana osłonka służy do produkcji salcesonów, pasztetowych, czy wędlin i mięs w galarecie. Może również służyć do wytwarzania mrożonek i past.

Jest ona jedno warstwowa, bezbarwna, nie przepuszcza tlenu, pary wodnej i promieni UV dzięki czemu wyroby zachowują swój smak i aromat na bardzo długo.
 

Osłonki poliamidowe przeznaczone są do stosowania zwłaszcza w przemyśle mięsnym i rybnym, do pakowania wędlin, mięsa surowego, pasztetów, past, wyrobów podrobowych, rybnych itp. oraz innych artykułów spożywczych o małej zawartości wody np. serów, orzeszków, dżemów, marmolad.

Przykłady wyrobów wędliniarskich pakowanych w osłonkach poliamidowych.

- Kiełbasa parzona
- Szynka
- Wędliny drobiowe
- Mięso mielone surowe
- Pasztetowa
- Pasztet
- Salceson
- Smalec
- Gulasz
- Flaki w rosole
- Kaszanka
- Mięso w galarecie
- Wyroby plasterkowane bezpośrednio po obróbce termicznej
 
Osłonki można napełniać przy użyciu nadziewarek ręcznych lub automatycznych.
Przy napełnianiu nie należy przepełniać osłonek powyżej nominalnej średnicy, celem uniknięcia ryzyka pęknięcia lub wybrzuszenia się osłonki.
Przed napełnieniem poddać osłonki moczeniu w wodzie o temperaturze do 40°C przez ok. 0,5 godziny. Zapakowane wyroby mogą być poddawane obróbce termicznej w temperaturze odpowiedniej do zapakowanego wyrobu. Dla wyrobów gotowanych temperatura obróbki może wynosić około 75-85°C, a dla wyrobów parzonych 80-90°C. Czas przechowywania zapakowanego wyrobu zależy od rodzaju wyrobu, jego trwałości i warunków przechowywania. Osłonki poliamidowe zapewniają dobra ochronę mikrobiologiczna zapakowanych wyrobów mięsnych w czasie od 10 do 21 dni, w zależności od rodzaju wyrobu i temperatury przechowywania.

 

Osłonka ta nie nadaje się do wędzenia

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Osłonka poliamidowa fi 73

Osłonka poliamidowa fi 73

Osłonka poliamidowa o średnicy fi 73 - szerokość 120 mm

Cena dotyczy rolki o długości 10 mb

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć