La Mancha Rioja Zobacz większe

La Mancha Rojash

11022

Koncentrat winny La Mancha RIOJA. Zestaw umożliwia przygotowanie 23l znakomitego domowego wina w czasie 20-30 dni.

Więcej szczegółów

141,46 zł brutto

Więcej informacji

La Mancha została wprowadzone na rynek w 1981 roku. Początkowo sok winogronowy pochodził z dystryktu w regionie La Mancha w Hiszpanii - Quintanar del Rey. Później został rozszerzony zakres gatunków winogron oraz krajów ich pochodzenia. Garnacha i Tempranillo - typowe dla win Rioja, Riesling - win moselskich i reńskich, Cabernet Sauvignon dla Bordeaux oraz Pinot Noir dla Bourgogne.

Rioja bez wątpienia jest królową czerwonych win hiszpańskich tintos ze szczepu tempranillo (80% upraw w regionie) starzonych w dębowych beczkach. Tempranillo uprawiany w Rioja często jest porównywalny z francuskim szczepem pinot noir i włoskim sangiovese.

Region La Rioja dzieli się na 3 podregiony: Rioja Alta (najlepsze krzewy tempranillo), Rioja Alavesa oraz Rioja Baja. 

Tradycyjna czerwona Rioja jest kupażem win pochodzących ze wszystkich trzech regionów i pełna jest nut dojrzałej, truskawkowo – malinowej owocowości tempranillo, wzmocnionej ciepłym akcentem  ostatnio coraz częściej stosowanego francuskiego dębu,  z  delikatnym zapachem waniliowo – tostowym. Ostatnią tendencją w kupażu jest dodawanie w kilkunastu procentach Cabernet Sauvignon.

Zestaw umożliwia przygotowanie 23l znakomitego domowego wina w czasie 20-30 dni. Minimalny czas leżakowania to 4 miesiące, aczkolwiek im dłużej wino będzie dojrzewało tym będzie lepsze

W fazie dojrzewania warto dodać do wina płatków dębowych w celu uzyskania charakteru wina leżakowanego w beczkach dębowych, w ilości około 1g – 2g na 1l gotowego wina przeznaczonego na dojrzewanie.

Dostępne mamy francuskie płatki dębowe naturalne oraz opiekane lekko, średnio i mocno.

 

Zestaw zawiera:

  • 5l skoncentrowanego soku winogronowego;
  • torebkę oznaczoną symbolem „E” – zawiera aktywne drożdże winne
  • torebkę oznaczoną symbolem „H” – zawiera stabilizator do wina
  • środek klarujący w przypadku win białych

 

Skład: skoncentrowany naturalny sok winogronowy (pasteryzowany), kwas cytrynowy E330, stabilizator SO2 E220, aktywne drożdże winne, stoper fermentacji E224, E202 i środek klarujący (w zestawach win białych).

Opinie

2016-05-09

SteveGM

Potwierdzam w całości opinię poprzednika. Wino bardzo dobre, pełny smak, ja robię z koncentratu 18 litrów i uzyskuję w ten sposób większą esencjonalność. Polecam!

2015-06-09

To wino powinno skusić każdego kto nie chce długo czekać by uzyskać doskonałe wino. Ja czekałem 6 mies.
by dojrzało i gdy poczęstowałem znajomych to byli zachwyceni.
Żeby nie było że chwalę wszystko co jest na tej stronie to np koncentrat wina La Mancha Chianti zdecydowanie mnie rozczarował. Ale Riocha jest b. dobra.

Napisz opinię

La Mancha Rojash

La Mancha Rojash

Koncentrat winny La Mancha RIOJA. Zestaw umożliwia przygotowanie 23l znakomitego domowego wina w czasie 20-30 dni.

Pliki do pobrania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć