Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Czyszczenie/dezynfekcja sprzętu winiarskiego

Dezynfekcja sprzętu winiarskiego nie powinna być nikomu obca. Jeśli ktoś jest wielkim smakoszem domowych wyrobów, to powinien zadbać odpowiednio o swój sprzęt, zanim wleje do niego gotowe wyroby. Należy wykonać dokładne czyszczenie sprzętu winiarskiego, tak aby nie uszkodzić a zabezpieczyć je dobrze i trwale. Istnieje prosty sposób, który ułatwi...

Dezynfekcja sprzętu winiarskiego nie powinna być nikomu obca. Jeśli ktoś jest wielkim smakoszem domowych wyrobów, to powinien zadbać odpowiednio o swój sprzęt, zanim wleje do niego gotowe wyroby. Należy wykonać dokładne czyszczenie sprzętu winiarskiego, tak aby nie uszkodzić a zabezpieczyć je dobrze i trwale. Istnieje prosty sposób, który ułatwi utrzymanie czystości sprzętu.

Jak dezynfekcja sprzętu winiarskiego to jaka?

Czystość to odpowiednie działania, dzięki którym można utrzymać porządek nie tylko w domu, ale również zabezpieczyć nasze materiały do użytku codziennego. Przechowujemy w szklanych butelkach, słojach i innych nasze wyroby, ale również żywność, zatem ważne jest, aby pamiętać o dokładnym czyszczeniu swoich sprzętów. Dezynfekcja sprzętu winiarskiego jest bardzo ważna i należy o niej pamiętać, ponieważ pozostałości po wcześniejszych wyrobach mogą spowodować, że nowy alkohol nie wyjdzie, tak jak powinien i nie chodzi tu tylko o kwestie zdrowotne, ale przecież chcemy, żeby nasz wyrób był jak najlepszej jakości. Sterylizacja sprzętu winiarskiego jest wbrew pozorom prosta, wystarczy tylko wybrać odpowiednie środki i dokładnie wykonać czyszczenie sprzętu winiarskiego. Najlepszymi środkami, którymi można dokonać dezynfekcji są  pirosiarczyn potasu, Oxi, knoty siarkowe lub despre. Są to środki, które świetnie nadają się do utrzymania czystości sprzętów, czego efektem będzie dokonana dokładna sterylizacja sprzętu winiarskiego. Dobrze wykonane procesy pozwolą cieszyć się aromatem i smakiem kolejnych wyrobów winiarskich, bimbrów, czy nalewek na wieczorne okazje.

Jakie procesy wykonać podczas czyszczenia?

Czyszczenie sprzętu winiarskiego wymaga pewnych kroków, które są proste, ale zarazem trzeba uważać, żeby nie przesadzić i nie uszkodzić sprzętu, w którym później wyrabiamy wyroby. Oprócz środków służących do dezynfekcji sprzętu należy używać również wody oraz szczotki, która pozwoli na dokładne oczyszczenie z osadów. Dzięki różnym środkom skutecznie usuniemy zanieczyszczenia, a także zapobiegniemy rozrastaniu się grzybów i pleśni. Ważne jest, aby pamiętać o tych czynnikach, ponieważ jest to proces niezwykle ważny. Dezynfekcja sprzętu winiarskiego wymaga również odpowiedniej wody, należy zadbać o to, aby woda nie była zbyt gorąca, a najlepiej ciepła. Jeśli zdarzy się, że użyjemy gorącej wody do mycia i płukania, szkło może ulec uszkodzeniu, mimo iż jest to grube szkło, gorąca woda może spowodować trwałe i nieodwracalne szkody. Do płukania sprzętu winiarskiego można używać już zimnej wody. Za pomocą szczotki dostosowanej do czyszczenia można usunąć pozostałości po wcześniejszym alkoholu. Tak jak widać sterylizacja sprzętu winiarskiego, jest prosta i łatwa, aczkolwiek wymaga kilku podstawowych procesów, które pomogą w dokładnym oczyszczeniu szklanych butelek. Bardzo ważne jest, aby również uważać i nie uszkodzić sprzętu.

Więcej
na stronę
Pokazuje 13 - 16 z 16 elementów
 • Szybki podgląd
  30.08 W magazynie

  Siarka w płynie 40% - 1 kg Środek powszechnie stosowany w winiarstwie podobnie jak pirosiarczyn działa przeciwutleniająco, przciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Służący do stabilizacji moszczu oraz odkażania sprzętu winiarskiego.

  30,08 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  20.32 W magazynie

  15% roztwór siarki w płynie - Kadisol Środek powszechnie stosowany w winiarstwie, służy głównie do precyzyjnego dawkowania siarki w winie. Siarka działa przeciwutleniająco, przciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

  20,32 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  30.00 W magazynie

  Enartis Neodetersol Vetro Efektywny i bezpieczny detergent do mycia butelek, gąsiorów i innych szklanych zbiorników. Usuwa ze szkła osady oraz nieprzyjemne zapachy. Skutecznie usuwa papierowe etykiety. Doskonale radzi sobie z myciem zbiorników nierdzewnych usuwając osady po winie czerwonym i kamieniu winnym.

  30,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  44.72 W magazynie

  Vinolux 1000 ml - produkt do mycia zbiorników ze stali nierdzewnej.Środek do czyszczenia zbiorników ze stali nierdzewnej i zbiorników nierdzewnych do wina. Pozostawia wnętrze zbiornika bez niepożądanych zapachów, usuwa tłuste plamy i organiczne zanieczyszczenia z powierzchni zbiornika. Dla łatwiejszego użycia jest w stanie niespienionej.

  44,72 zł
  W magazynie
Pokazuje 13 - 16 z 16 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć