Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Koncentraty piwa/brew-kity

Brewkit, koncentrat słodowy

Brewkit to nic innego jak nachmielony ekstrakt słodowy. Tworzenie piwa przy jego pomocy jest niezwykle szybkie i proste. Sprawdź, jakie są zalety stosowania brewkitu i jak stworzyć pyszne piwo z koncentratów słodowych.

Zalety stosowania brewkitu

Przygotowanie piwa z brewkitu nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Pods...

Brewkit, koncentrat słodowy

Brewkit to nic innego jak nachmielony ekstrakt słodowy. Tworzenie piwa przy jego pomocy jest niezwykle szybkie i proste. Sprawdź, jakie są zalety stosowania brewkitu i jak stworzyć pyszne piwo z koncentratów słodowych.

Zalety stosowania brewkitu

Przygotowanie piwa z brewkitu nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Podstawową zaletą stosowania brewkitu jest szybki czas przygotowania piwa, który diametralnie różni się od tego, który poświęcamy na tradycyjną produkcję trunku poprzez zacieranie. Koncentraty do wyrobu piwa dają niepowtarzalny smak i aromat, a każda puszka pozwala na stworzenie całkiem różnych rodzajów piwa. Stosowanie brewkitu jest również najlepszą alternatywą dla młodych, niedoświadczonych jeszcze piwowarów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z warzeniem piwa.

Użycie brewkitu pozwala na pominięcie takich etapów jak:

• zacieranie, • filtracja,

• gotowanie,

• chmielenie.

To, czym musimy się zająć to jedynie:

• przefermentowanie piwa,

• zabutelkowanie piwa

• refermentacja (nagazowanie piwa)

Jak widzisz, większość najważniejszych czynności przy produkcji piwa jest już za nami, a najtrudniejsze etapy przygotowania trunku ograniczają się do wysypania nachmielonego ekstraktu słodowego z puszki.

Czego potrzebujemy do przygotowania piwa z brewkitu?

Sprzęt, jakiego potrzebujemy do przygotowania domowej roboty piwa z brewkitu:

• fermentor lub dwa fermentory,

• mieszadło piwowarskie,

• cukromierz, • środek do dezynfekcji,

• rurka fermentacyjna

• termometr.

Na koniec oczywiście należy pamiętać o wcześniej specjalnie przygotowanych butelkach, kapslach i kapslownicy, o których możesz przeczytać tutaj.

Surowce, jakich potrzebujemy do przygotowania domowej roboty piwa z brewkitu:

• brewkit

• ekstrakt słodowy lub ewentualnie cukier,

• woda kranowa lub butelkowana, źródlana

• opcjonalnie drożdże

Przygotowanie piwa z brewkitu

Przygotowanie piwa z brewkitu rozpocznij od umycia i sterylizacji fermentora, a brewkit umieść na około 10 minut w gorącej wodzie. Do fermentora wlej około 3 l gorącej wody i rozpuść zawartość puszki. Dodaj ekstrakt słodowy niechmielony płynny lub suchy, który będzie lepszym wyborem, niż cukier. Dokładnie wymieszaj wszystko, aż do całkowitego rozpuszczenia się składników.

Dopełnij fermentor zimną, czystą wodą i zmierz temperaturę brzeczki – jeśli wynosi 18-20 °C możesz przejść do następnego kroku, jakim jest dodanie rozwodnionych drożdży. Przykryj szczelnie fermentor, zamontuj rurkę do fermentacji i zostaw na około 7 dni, czyli na czas burzliwej fermentacji.

Jednym z końcowych etapów jest przelanie piwa do innego fermentora, w którym zajdzie proces cichej fermentacji, trwającej podobnie jak burzliwa – około 7 dni. Na koniec rozlej piwo do wysterylizowanych butelek i dodaj około ½ łyżeczki cukru do każdej butelki. Dzięki temu piwo się nagazowuje i zachodzi refermentacja. Przenieś piwo w chłodne miejsce na około 14 dni – po tym czasie ciesz się niepowtarzalnym smakiem własnoręcznie przygotowanego, domowej roboty piwa.

Więcej
na stronę
Pokazuje 13 - 24 z 34 elementów
 • Szybki podgląd
  56.10 Oczekiwanie na dostawę

  Coopers  PSZENICZNE 1,7KG Prawdziwe australijskie piwo pszeniczne, wzorowane na tradycyjnych niemieckich i belgijskich recepturach. Wspaniałe, orzeźwiające i lekko cierpkie. Charakterystyczna jasna barwa, lekko opalizująca.

  56,10 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Coopers REAL ALE 1,7 KG Wspaniałe jasnozłote piwo o wyraźnym jęczmiennym smaku i niezwykle trwałą pianą. Pełny smak słodu z owocową nutą wzbogacony delikatną goryczką.

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  58.54 W magazynie

  Coopers Stout to nachmielony ekstrakt słodowy. Ciemnobrązowe piwo z wyczuwalnym smakiem czekolady o zbożowym aromacie palonego słodu. Stout to znane irlandzkie piwa jak Guinness, czy Murphy.

  58,54 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  69.11 W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's BAVARIAN WHEAT 2,2 kg Piwo pszeniczne z najwyższej jakości serii CRAFT w stylu Weissbier. Delikatne w smaku przeważa słodowość z lekką goryczką. Charakterystyczne dla tego stylu są nuty bananowo-goździkowe pochodzące ze specjalnie dobranych drożdży. Goryczka: 12-18 IBU Waga netto: 2,2 kg

  69,11 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  63.41 W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's CHOCOLATE BROWN ALE 2,2 kg Chocolate Brown Ale z najwyższej jakości serii CRAFT to doskonałe połączenie głębokiego słodowego smaku z delikatnym aromatem owoców, czekolady i brązowego cukru. Goryczka: 26-34 IBU Waga netto: 2,2 kg

  63,41 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  65.65 69,11 zł -5% W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's INDIA PALE ALE 2,2 kg Klasyczna, wysokiej jakości IPAj mocno nachmielona o bursztynowym kolorze. Najwyższa jakość CRAFT-piwo rzemieślnicze. Goryczka: 35-45 IBU Waga netto: 2,2 kg

  65,65 zł 69,11 zł
  Obniżka!
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  74.80 Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw do piwa najwyższej jakości z serii CRAFT uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's PILS 2,2 kg PILS to doskonały, klasyczny Pilsner w czeskim stylu. Lekki, wytrawny, jasny z wyraźną goryczką. Moc ok.4,5% (zależna od użytego dodatkowego surowca fermentacyjnego) Goryczka: 32-36IBU, odczuwalny poziom goryczki 3/5Waga netto: 2,2 kg

  74,80 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  73.17 W magazynie

  Zestaw do piwa najwyższej jakości z serii CRAFT uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's. NEW ZEALAND PILSNER to pilzner w nowozelandzkim stylu, a oni są prawdziwymi specjalistami w jego produkcji. Orzeźwiające, pełne smaku z lekką goryczką. W zestawie chmiel w granulacie !

  73,17 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  61.79 Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw do piwa najwyższej jakości z serii CRAFT uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's SESSION ALE gładki, słodowy aromat z nutą owoców pestkowych, lekki karmelowy aromat, lekka goryczka. Piwo o ciemnym, bursztynowym kolorze. Idealny ALE.

  61,79 zł
  Brak towaru
  Oczekiwanie na dostawę
 • Szybki podgląd
  56.91 W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's BROWN ALE 1,8 kg BROWN ALE to lekko bursztynowe piwo w angielskim stylu, z nutą chmielu i delikatnym karmelowo-orzechowym aromacie. Waga netto: 1,8 kg

  56,91 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  55.28 W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's EXPORT STOUT 1,8 kg Klasyczne ciemne piwo o wyraźnej goryczce i intensywnym smaku karmelowych słodów. Waga netto: 1,8 kg

  55,28 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  58.54 W magazynie

  Zestaw do piwa uznanej nowozelandzkiej firmy Mangrove Jack's LAGER 1,8 kg Klasyczne jasne piwo typu lager z lekką goryczką i orzeźwiającym smaku. Waga netto: 1,8 kg

  58,54 zł
  W magazynie
Pokazuje 13 - 24 z 34 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć