Koniak

2850 Views

Jak pić koniak?

Koniak należy podawać w temperaturze 21 stopni Celsjusza. Oczywiście w charakterystycznych kieliszkach z pękatą czaszą na krótkiej nóżce. Koniak w szczególności powinno spożywać się nie w trakcie, a po skończonym posiłku. Przed degustacją trunek należy powąchać. Zanurzyć nos w kieliszku, tak by poczuć jego aromat. Następnie wziąć niewielki łyk i pijąc powoli, delektując się jego smakiem.

Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim koniak z colą. Wytrawny charakter alkoholu w połączeniu ze słodyczą i bąbelkami coli daje przyjemny, unikalny efekt. Dobrym pomysłem na drinka będzie również połączenie trunku z sokami. Takimi jak wiśniowym i z limonki. Można dodać go do jednego z nich lub wymieszać z obydwoma. Dobrze komponuje się również z owocami takimi jak grejpfrut, pomarańcza, czy ananas.

A z czym pić koniak Napoleon? Trunek doskonale pasuje do deserów np. ciasta, tortu, a także gorzkiej czekolady. W letnie dni idealnie będzie pasować do niego kilka kostek lodu. Napoleona można również przygotować w drinku. Wytrawny, cierpki smak likier wiśniowym lub z czarnej porzeczki również mógłby się świetnie sprawdzić. Dodając do mieszkanki piwo imbirowe, uzyskasz prawdziwą eksplozję smaków i aromatów. Idealnych sprawdza się na zimowe popołudnie.

Orzeźwiającym drinkiem jest koniak z sokiem jabłkowym, tonikiem z kilkoma kroplami soku z cytryny oraz lodem. Odmianą i zaskoczeniem może być połączenie koniaku z bananem. Idealnie sprawdzi się dodanie do tego wina musującego i kruszony lód. Z pewnością otrzyma się wyjątkowy koktajl z procentami.

Koniak i jego rodzaje

Koniak Hennessy powstaje z ponad 40 destylatów o maturacji nie krótszej niż 2,5 roku. Wyróżnia się go zdecydowanym aromatem drzewnym, a także pełnym tajemniczości i orzeźwienia. Hennessy VS jest zmysłowym połączeniem witalności. W szczególności przepełnionej elegancją tradycji. Koniak Hennessy to dla wielu alkohol numer jeden na świecie. Jego kolebką jest Charente, departament w południowo-zachodniej Francji. W którym leży oczywiście miasto Cognac. Hennessy jest właścicielem najbardziej niezwykłej kolekcji pod względem wieku i jakości. Od ośmiu pokoleń firma znajduje się w rękach tej samej rodziny.

Koniak Hennessy to blend destylatów dojrzewających w beczkach z francuskiego dębu. Pochodzą one wyłącznie z lasu Limousine. Destylaty dojrzewają od 2,5 do 8 lat. Aby uzyskać litr eaux-de-vie, potrzebnych jest 9 litrów wina. Głównie uzyskiwane jest ze szczepu Ugni Blanc. Wino później jest dwukrotnie destylowane. Koniak o tej nazwie ma swój zakład bednarski. Dzięki czemu cały proces tworzenia koniaku jest pod pełną kontrolą. Nazywana jest dokładnie Cognac.

Posted in: Aktualności