Koszyk
Z czego robić wino zimą? Produkcja wina dla większości osób kojarzy się z wakacjami, czy jesienią. Nawet same produkty kojarzone są z okresem letnim. Oprócz winogron można używać również powszechnie dostępnych truskawek, wiśni, porzeczek, czy też śliwek. Istnieje wiele propozycji i możliwości do stworzenia własnego ulubionego wina. Ciężko jest zdecydować się na te konkretne produkty. Mieszanki owoców za pomocą mikserów są jak najbardziej wskazane, żeby uzyskać wino zimowe. Do tego można użyć również kwiaty czy warzywa. Może wydawać się to niesmaczne, aczkolwiek świetnie sprawdzają się przy produkcji wina. Zima to czas, kiedy można eksperymentować. Można używać różnych przetworów, które latem zostały umieszczone w spiżarni. Korzystanie z egzotycznych owoców to jest dość trudna sztuka. Lepiej nie zabiera się za nie na początku. Dobrą alternatywą jest użycie soków owocowych, które dostępne są w sklepach. Najlepiej jest szukać tych naturalnych, czy mrożonych. Mamy do czynienia z naprawdę wieloma składnikami, które można wykorzystać. Przepis na wino zimowe? Kawa, herbata, kakao, przyprawy można dodać do trunków i uzyskać naprawdę fajne efekty. Czasami zdarza się też przedobrzyć ze składnikami, ilością, czy dodatkiem. Warto eksperymentować z wina, aczkolwiek w granicach rozsądku, żeby móc cieszyć się przepysznym smakiem.
Wino z suszonych owoców lub kwiatów fermentuje się szybko, sprawnie i łatwo. Trunki z suszonych moreli, śliwek, daktyli, rodzynek, jak i suszonego czarnego bzu, czy jarzębiny. Doskonałe dla osób, które nie mają cierpliwości do żmudnego procesu wyciskania soku z owoców. Do wyrobu wina nadają się również jagody jałowca. Oprócz suszonych owoców można użyć cytryny, pomarańczę czy nawet banany. Banany to doskonały surowiec na zimowe domowe trunki. Przepis na wino zimowe to na każde 5 litrów wina potrzebne jest 1 kg owoców. Około 400g rodzynek, a także kilogram cukru. Banany najlepiej pokroić ze skórką i zalać wrzątkiem. Następnie gotować około 30 minut. Ciekawostką jest, że fermentujące banany wytwarzają nieprzyjemny zapach. Wino natomiast bardzo ciężko się klaruje. Z czego zrobić wino w zimie? Z warzyw. Ziemniaki to bardzo dobry pomysł na zrobienie wina. Całoroczny surowiec jest również doskonały jak zboża. A przepis na wino zimowe jest prosty. Na 10 litrów wina potrzeba 3 kg ziemniaków, 5 pomarańczy, 3 cytryny oraz 3 kg cukru. Natomiast w przypadku pszenicy jest inaczej. Na 10 litrów wina przypada 2 kg zboża, 1 kg rodzynek i 1 kg cukru. Zboże następnie trzeba zalać wrzątkiem i zostawić na kilka godzin. Jak już wystygnie, należy zmiksować z rodzynkami i fermentować. Warto spróbować wino zimowe robione również z marchwi lub pieczarek.
Często zastanawiamy się, z czego zrobić wino zimą i przychodzą na myśl, np. soki owocowe. Może wydawać się to dziwne, ale są to dobre materiały na wino. Dostępne są cały rok i wcale nie wymagają wiele pracy przy ich przerobieniu. Przy robieniu win z soku należy przyjąć, że każdy sok to jakieś 2 kg świeżych owoców. Takie jak jabłka, czy pomarańcze. Słodkie syropy doskonale sprawdzą się w roli surowców na wino. Wystarczy je lekko rozcieńczyć. Na 5 litrów wina potrzebne są jakieś dwie butelki owocowego syropu i łyżka kwasku cytrynowego.
Z czego można zrobić wino zimą? Z owoców mrożonych, które nie tracą na swojej wartości. Owoce można przygotować wcześniej. Jest to metoda dla osób, które mają dużo miejsca w lodówce. Chociaż dla osób posiadających dużo owoców też może być to dobry pomysł. Owoce mrożone nie tracą swoich zawartości i witamin. Zrobienie z nich win jest jak najbardziej wskazane na wino zimowe.