kukurydza suszona Zobacz większe

Suszona kukurydza 1 kg

MALT305

Suszone ziarno kukurydzy.

Ziarno niezmielone.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

13,33 zł brutto

Więcej informacji

Kukurydza jest jednym z głównych surowców gorzelniczych ze względu na łatwość w obróbce i wysoką zawartość skrobi. Wysoka zawartość skrobi to wysoka wydajność spirytusu, która sięga ok. 35-40l ze 100 kg.

Śrutę kukurydzianą możemy stosować zacieraną i nie zacieraną. Aby maksymalnie wykorzystać skrobię zawartą w kukurydzy możemy ją zacierać z dodatkiem słodu (dodatek słodu sprawia, że nie będziemy potrzebować dodatkowych enzymów). Na 1 kg śruty kukurydzianej wystarczy dodać 100-200 g śrutowanego słodu i całość zatrzeć. W ten sposób otrzymamy zacier pod domową whisky, czy burbon.

Do fermentacji nastawów kukurydzianych, słodowo-kukurydzianych, cukrowo-kukurydzianych, zalecamy drożdże do Coobra Whisky zawierające w swoim składzie enzymy amylazę ułatwiające fermentację nastawów skrobiowych.

Whisky kukurydziana:


Opcjonalnie enzym alfa-amylaza instant (w saszetce)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Suszona kukurydza 1 kg

Suszona kukurydza 1 kg

Suszone ziarno kukurydzy.

Ziarno niezmielone.

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć