Enzym gorzelniczy Alpha Amylaza Zobacz większe

Alpha/Alfa Amylaza - enzym gorzelniczy 4g

ares238

Enzym gorzelniczy AlphaAmylaza 4g na 3kg skrobi - rozkłada skrobię na dekstryny.

Więcej szczegółów

3,17 zł brutto

Więcej informacji

Przgotowanie zacieru:

1. Tylko skrobia.

W naczyniu min. 17l zagotować 10l wody, dodać zawartość saszetki i mieszając dodać 5kg skrobi. Gotować zacier przez godzinę systematycznie mieszając (zwłaszcza przez pierwsze 30 min.), aby uniknąć przypalenia. Po upływie 1 godziny odłączyć grzanie i odczekać aż zacier ostygnie. Następnie przelać go do fermentora i uzupełnić zimną/letnią wodą do całkowitej objętości 25 litrów, tak by temperatura nastawu miała około 25°C (temperatura pokojowa). Do tak przygotowanego nastawu należy dodać drożdże gorzelnicze do zacierów zbożowych, takie które zawierają enzym AMG np.: Coobra Whisky Yeast.

2. 50:50 = skrobia i cukier.

W naczyniu minimum 17l zagotować 10l wody dodać zawartość saszetki i mieszając dodać 3kg skrobi. Gotować zacier przez godzinę systematycznie mieszając (zwłaszcza przez pierwsze 30min.), aby uniknąć przypalenia. Po upływie podanego czasu wyłączyć grzanie, dodać 2-3kg cukru lub glukozy i mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Przelać zacier do fermentora i uzupełnić zimną wodą do całkowitej objętości 25l, tak by temperatura nastawu miała około 25°C (temperatura pokojowa). Do tak przygotowanego nastawu należy dodać drożdże gorzelnicze do zacierów zbożowych, takie które zawierają enzym AMG np.: Coobra Whisky Yeast.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Alpha/Alfa Amylaza - enzym gorzelniczy 4g

Alpha/Alfa Amylaza - enzym gorzelniczy 4g

Enzym gorzelniczy AlphaAmylaza 4g na 3kg skrobi - rozkłada skrobię na dekstryny.

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć