Brak produktów
Wydaj jeszcze 0,00 zł aby otrzymać darmową wysyłkę!
Słód czekoladowy jasny i ciemny uzyskiwany jest w procesie prażenia słodu pilzneńskiego lub monachijskiego w temperaturze dochodzącej do 200°C i dość krótkim czasie (do 4 godzin).
Jęczmień prażony uzyskiwany jest w procesie prażenia surowego, wyczyszczonego jęczmienia browarnego w temperaturze dochodzącej tym razem nawet do 200°C i dość długim czasie.
Słód karmelowy 150 uzyskiwany jest podczas prażenia słodu zielonego w temperaturze dochodzącej do 200°C.
Słód karmelowy 30 jest produkowany w procesie prażenia słodu zielonego.
Słody Karmelowe są produkowane w procesie prażenia z zielonego słodu. Mają wysoki stopień karmelizacji, ale ich działanie amylolityczne jest zerowe. Produkty Maillarda wytworzone w procesie prażenia mogą mieć działanie przeciwutleniające oraz przyczyniać się do poprawy smaku a także jakości i stabilności piany.
Słód karmelowy 600 uzyskiwany jest podobnie jak karmel 300 w procesie prażenia słodu zielonego w temperaturze dochodzącej tym razem nawet do 240°C i najdłuższym (nawet do 7 godzin) czasem prażenia. Zastosowanie jak dla słodu karmelowego 300. Zakres barw dla tego słodu produkowanego w Słodowni Strzegom wynosi 400 - 800 °EBC.
Odmiana jęczmienia: Jęczmień browarny 2 rzędowy, pochodzenia polskiego. Charakterystyka wyrobu: jest produkowany w procesie prażenia słodu zielonego. Wzbogaca aromat, dodaje smaku i pogłębia bursztynowy kolor w piwach typu Ales i Vienna. Odpowiedni w zaspie do 25% do piw typu Lagers: Red, Vienna, Bockbier i Red Ale, Brown Ale, Altbier.
MONACHIJSKI I (12 - 17 EBC) - Weyermann Słód polecany do piw ciemnych dolnej i górnej fermentacji oraz do piw w stylu: bock, stout, oktoberfestbier, brown ale, schwarzbier. Słód monachijski typ I (munich malt) może stanowić do 100% zasypu podczas zacierania.
Słód monachijski typ I (12-15 EBC) jest produkowany w suszarni ze słodu zielonego, w podobnej technologii co słód pilzneński, wymaga jednak więcej wysiłku przy słodowaniu i suszeniu.
PALE ALE (5,5 - 7,5 EBC) - Strzegom Odmiana jęczmienia: Jęczmień browarny 2 rzędowy, pochodzenia polskiego, ze zbiorów 2013 roku. Słód Pale Ale produkowany jest w suszarni i jest odpowiedni jako baza do wszystkich rodzajów piw typu Ale.
PALE ALE (5,5 - 7,5 EBC) - Weyermann Odmiana jęczmienia: Jęczmień browarny 2 rzędowy. Podstawowy słód do wszelkiego rodzaju piw, w szczególności górnej fermentacji zacieranych metodą infuzyjną: bitter, stout, porter angielski. Słód pale ale może stanowić do 100% zasypu podczas zacierania.
PILZNEŃSKI PREMIUM (2 - 2,5 EBC) - Weyermann Bardzo jasny słód do piw dolnej i górnej fermentacji: pilsner, lager, ale. Słód pilzneński najwyższej jakości (premium pilsner malt), może stanowić do 100% zasypu podczas zacierania.