BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY Zobacz większe

BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY

btba

BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY 17°Blg

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Skład zestawu na 20 l piwa:

- Chateau Pilzneński 7 kg

- Saaz 20 g

- Hallertau Mittelfruh 10 g

- Drożdże suche Safbrew T-58

 

Jak zrobić belgijskie TBA, sugerowany sposób warzenia.

ZACIERANIE:

Zacieranie najlepiej zacząć w 22 l wody. Należy wsypać ześrutowany słód do wody o temperaturze ok. 55°C. Po utrzymaniu zacieru w temp. 52-53°C przez 15 min. należy podgrzać zacier do 63°C. Najlepsze rezultaty otrzyma się starając się podgrzać zacier o 1°C na min., jednakże w warunkach domowych jest to niejednokrotnie trudne do uzyskania. W celu szybszego osiągnięcia temperatury na mniej wydajnych kuchenkach można stopniowo dolewać wrzątku, bardzo małymi porcjami.

Po osiągnięciu 63°C zacier powinien zostać utrzymany w tej temp. przez 50 min. Po tej przerwie zacier podgrzewamy do 72°C na 20 min., a następnie do 78°C i kierujemy do filtracji po przeprowadzaniu negatywnej próby jodowej.

FILTRACJA:

Filtrację dokonujemy w zależności od posiadanego filtratora. Kadzie filtracyjne potrzebują innych czynności niż np. filtratory rurkowe bądź z oplotu.

CHMIELENIE:

Brzeczkę gotujemy przez 90 min. Pierwszą dawkę chmielu (15 g Mittelfrug) dodajemy po 15 min. od rozpoczęciu wrzenia. Chmiel Saaz dodajemy 15 min. przed końcem warzenia.

FERMENTACJA:

Fermentację najlepiej przeprowadzić w okolicach 20-24°C. W pierwszym przypadku piwo będzie bardziej wytrawne w smaku, w drugim przypadku będzie miało sporo nut owocowych i kwiatowych. W tym stylu piwa jest to jak najbardziej dopuszczalne zwłaszcza , że ze względu na ekstrakt i moc piwo będzie charakteryzowało się dużą ilością estrów.

Fermentacja powinna trwać ok. tygodnia.

BUTELKOWANIE:

Piwo butelkujemy z dodatkiem ok. 7 g glukozy na 1 l piwa. Na 20 l powinno wyjść więc ok. 140 g glukozy.

ŻYCZYMY UDANEJ WARKI!!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY

BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY

BELGIAN TRIPLE BLONDE ABBEY 17°Blg