WINO AGRESTOWE Zobacz większe

WINO AGRESTOWE

WA

WINO Z AGRESTU

Próbując agrest często krzywimy się ze względu na jego kwaśny smak. Zrobienie z niego dobrego wina jest jednak możliwe. Aby w pełni odkryć jego zalety trzeba czekać co najmniej rok, ale jest tego zdecydowanie warte. Polecamy.Więcej szczegółów

0,00 zł brutto

Więcej informacji

Jak zrobić wino z agrestu:

Objętość ok. 4 l.

- 2,5 kg dojrzałego agrestu

- 1 kg cukru

- drożdże winiarskie

- pożywka winiarska

- pektolaza 5 g,

- 360 ml soku pomarańczowego o temp. pokojowej

 

  1. Usuń szypułki i kielichy agrestu, bardzo dokładnie umyj owoce. Wsyp agrest do czystego pojemnika (8 l) i rozgnieć ręką, aż powstanie miazga. Dodaj enzym pektolityczny i dolej wody do objętości ok. 4 l. Możesz dodać pirosiarczyn. Odstaw na 24 godziny.
  2. Przygotuj  drożdże (zgodnie z instrukcją) z pożywką i sokiem pomarańczowym. Dodaj do moszczu.
  3. Przykryj pojemnik np. pokrywką lub folią i odstaw na 3 dni, mieszając codziennie 3-4 razy. Przecedź moszcz i dodaj cukier do płynu. Wlej do pojemnika fermentacyjnego z rurką i odstaw do czasu, aż przestanie pracować. Ściągnij wino do czystego pojemnika/balonu i odstaw na 6 miesięcy. Ściągnij wino do butelek.
  4. Leżakuj co najmniej rok.Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

WINO AGRESTOWE

WINO AGRESTOWE

WINO Z AGRESTU

Próbując agrest często krzywimy się ze względu na jego kwaśny smak. Zrobienie z niego dobrego wina jest jednak możliwe. Aby w pełni odkryć jego zalety trzeba czekać co najmniej rok, ale jest tego zdecydowanie warte. Polecamy.