Garnek miedziany 45 l z kranem

45gm

Ręcznie robiony garnek miedziany 45 l z kranem i pokrywą.

Więcej szczegółów

2 300,00 zł brutto

Więcej informacji

Dane techniczne:

  • Pojemność kotła: 45 l
  • Wysokość x szerokość x głębokość (mm): 400 mm x 400 mm x 400 mm
  • Grubość blachy: 1,2 mm

Czyszczenie i konserwacja zbiornika miedzianego:

  • Przez pierwszym użyciem alembika zaleca się przeprowadzenie destylacji wody w celu oczyszczenia z wszelkich zanieczyszczeń powstałych w procesie produkcji lub transportu. Aby garnek służył wiele lat niezbędne jest utrzymanie go w czystości. Jeżeli używasz go tylko raz w roku to upewnij się, że po ostatniej pracy został on odpowiednio umyty i zakonserwowany. Proces czyszczenia eliminuje kwasy siarkowe i inne szkodliwe substancje, które zostały zgromadzone i osadzone na ściankach garnka, spirali miedzianej i innych elementów destylatora.
  • Regularne stosowanie oraz upływający czas sprawiają, że miedź zaczyna się utleniać co w efekcie powoduje zmianę jej koloru na czerwony. Jeśli chciałbyś wypolerować powierzchnię alembika sugerujemy użyć odpowiednich nietoksycznych środków polerskich. Ważne jest, aby nie używać szorstkich ściernych środków czyszczących lub szmatek. Można również oczyścić garnek jedną z dwóch tradycyjnych metod: przetrzeć szmatką zwilżoną roztworem soli i cytryny lub wilgotnej szmatki pokrytej popiołem uzyskanym z wypalonego drewna. Drugą metodę można stosować do mycia garnka z zewnątrz i wewnątrz.
  • Należy regularnie dbać o czystość garnka, ponieważ oczyszczony daje większe rezultaty podczas pracy oraz wpływa na dłuższą żywotność sprzętu. 

Życzymy udanych destylatów!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Garnek miedziany 45 l z kranem

Garnek miedziany 45 l z kranem

Ręcznie robiony garnek miedziany 45 l z kranem i pokrywą.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć