łuska ryżowa Zobacz większe

Łuska ryżowa sterylizowana 100g

BRO-W-033

Łuska ryżowa jest poddawana sterylizacji parowej w temp. 1300C.

Więcej szczegółów

2,36 zł brutto

Więcej informacji

Zastosowania: łuska ryżowa stanowi cenną i przydatną pomoc dla filtracji brzeczki i wszystkich innych płynów spożywczych. Jest ona powszechnie stosowana w filtracji brzeczki piwa bogatej w żyto lub piw produkowanych ze słodów, które mają wysoki udział ziaren bez plew.

Łuska ryżowa z uwagi na swoją dużą objętość dozowana jest w małych ilościach ok. 2,5 – 5 kg/1 hl piwa. Nie zmienia właściwości organoleptycznych piwa i jest w 100% naturalna, odpylona i sterylizowana parowo w temperaturze 1300C, całkowicie organiczna i łatwa do stosowania.
Warstwę łuski umieszcza się na dnie filtra, kosza zaciernego, zaczynając od grubości około 2 cm. Wodę wylewa się na warstwę łuski ryżowej, która stając się cięższa nie wypływa na powierzchnię brzeczki. Następnie zalewa się mieszanką, którą mamy filtrować.

W przypadku brzeczki pochodzącej ze słodów o niskiej zawartości plew - a więc pozbawionych naturalnego filtru - możliwe jest dodanie łuski ryżowej bezpośrednio do zasypu i później normalne filtrowanie.

Ponieważ jest to w 100% naturalny produkt, sterylizowany parowo to nie zmienia on właściwości organoleptycznych cieczy filtrowanej.
Łuska ryżowa uzyskiwana jest wyłącznie z włoskich odmian ryży wolnych od GMO i od jakichkolwiek alergenów.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Łuska ryżowa sterylizowana 100g

Łuska ryżowa sterylizowana 100g

Łuska ryżowa jest poddawana sterylizacji parowej w temp. 1300C.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć