Obniżka! Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 - 50 L Zobacz większe

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 PRO V.3 - 50 L

ARES991

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 PRO - 50l

50 litrowy kocioł zacierny ze stali nierdzewnej do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2 406,18 zł brutto

-2%

2 455,28 zł brutto

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 959,60 zł

Więcej informacji

Automatyczny kocioł do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki

- Zalecana maks. objętość płynu 45l

- Skala poziomu napełnienia znajduje się na zewnętrznej ściance kotła

- PCB steruje dwoma grzałkami: 1500W / 1800W

- Pompa 220 V umieszczona w dolnej części zabudowy kotła

- Hartowana - szklana pokrywa pozwala na ocenę cyrkulacji brzeczki bez jej podnoszenia.

- Uchwyty do zaczepienia pokrywy destylacyjnej

- Mocne metalowe uchwyty z gumą do bezpiecznego przenoszenia

- System anty przypaleniowy, który dzięki pompie otwiera obieg cyrkulacji tuz przy samym dnie, co powoduje ruch cieczy zbliżony do ciągłego mieszania, dzięki temu drobinki słodu i chmielu nie będą przywierać do elementu grzewczego na dnie kotła. Samo mieszanie powinno być włączone cały czas nawet podczas zacierania dla lepszego, szybszego i dokładniejszego wymieszania temperatury

- Krany ze stali nierdzewnej przy pompie, ułatwiające kontrolę przepływu brzeczki.

- Przymocowana do korpusu kotła stalowa rura zapewniająca cyrkulację brzeczki z zaworem przepływu i odkręcana górna końcówka rury z gumowanym uchwytem dla lepszego komfortu.

- Automatyczne wyłączenie w przypadku przeciążenia i przegrzania dla bezpieczeństwa i niezawodnego użytkowania

- Brak ukrytych elementów to łatwiejsze czyszczenie

- Chłodnica posiadająca nakręcane złączki ogrodowe

Sterownik:

- regulacja temperatury 30℃ do 100℃, czasu 1 do 99 minut,  moc 100W do 3300W na każdy etap warzenia

- możliwość sterowania ręcznego lub automatycznego podczas warzenia piwa

- możliwość zaprogramowania do 11 etapów warzenia piwa, dla każdego etapu można oddzielnie ustawić: czas, temperaturę i moc grzania

- możliwość zaprogramowania 9 receptur

- HOP ALERT - Na ostatnim etapie warzenia docelowa temperatura zostanie ustawiona na 100℃, aby zagotować kilka różnych chmielów w różnym czasie. Funkcja Hop alert to licznik czasu przypominający o dodaniu chmielu. W trybie ręcznym i trybie receptury Hop alert można ustawić tylko przed uruchomieniem programu. Hop alert zwykle działa na ostatnim etapie warzenia, na przykład ustawiłeś „Hop Alert 1,2, 3, ... 10” przed rozpoczęciem warzenia, „Hop Alert 1” nie będzie odliczany, dopóki aktualna temperatura nie osiągnie 100℃. Każdy kolejny Hop alert rozpocznie odliczanie po zakończeniu poprzedzającego. Maksymalnie można ustawić 10 Hop alertów. Gdy odliczanie czasu jednego z Hop alertów zakończy się, urządzenie wyda sygnał dźwiękowy. Naciśnij przycisk „Time”, aby zatrzymać sygnał dźwiękowy

- w trybie ręcznym możesz zresetować dowolny krok dla temperatury, mocy lub czasu podczas pracy, naciskając jeden raz przycisk „Temp, Power lub Time”, a następnie naciśnij przycisk „-” lub „+” aby wprowadzić nowe parametry

- możliwość zatrzymania odliczania czasu na każdym etapie

 

Wyciąganie kosza zaciernego do filtracji młóta:
Ze względu na dużą wagę kosza zaciernego z młótem i brzeczką, zalecamy zachowanie dużej ostrożności podczas wyciągania kosza do filtracji, ponieważ może się zdarzyć ze kosz spadnie nam z haczyków i może się uszkodzić. Nie zalecamy wyciągania kosza jedną ręką, łapiąc rączkę za środek! Rączkę należy złapać oburącz, po obydwu jej stronach i delikatnie ją rozchylić na boki, tak żeby zminimalizować możliwość ześlizgnięcia się ciężkiego kosza.
Wyciągając kosz do filtracji nie zalecamy też jego wyciągania na raz, czyli od razu na najwyższy poziom! Kosz należy wyciągać po kolei od najniższego poziomu, pozwolić by na każdym poziomie odfiltrowała się część brzeczki, przez co kosz będzie coraz to lżejszy.

W zestawie:

  • Ramię do wirlpoola.

Czyszczenie kotła zaciernego COOBRA:

Po każdorazowym warzeniu należy wyczyścić całą instalację. Najlepiej do tego celu używać środka COOBRA VWP:

- do kotła wlewamy 10L wody i dodajemy 1 płaską łyżeczkę VWP, podgrzewamy do 60°C;

- po osiągnięciu temperatury włączamy pompę i pozostawiamy by pracowała 10-15 minut;

- po wylaniu VWP, kocioł napełniamy czystą wodą i płuczemy 5-10 minut, płukanie powtarzamy dwukrotnie.

Uwagi praktyczne do obsługi kotłów zaciernych:

- słód do zacierania powinien być w miarę grubo ześrutowany, tak by chociaż łuska ze słodu pozostała cała. W innym razie, drobiny będą się przedostawały poniżej dolnego sita i zapchają pompę. Zatkaną pompę można łatwo rozkręcić, przeczyścić i będzie dalej działała.

- jeżeli mieszamy zacier to starajmy się by nie „szorować” łyżką po dnie (po dolnej kratce kosza zaciernego) w ten sposób przeciskamy łuskę i resztki słodu poniżej tej kratki a dalej resztki te dostają się do pompy co może spowodować jej zatkanie.

- w przypadku gdy stosujemy graniczne ilości słodu (7 kg) należy bardzo dokładnie odmierzyć ilość wody potrzebnej do zacierania (z praktyki nie więcej niż 22l), w innym przypadku brzeczka może się nie zmieścić.

- w trakcie zacierania, nad górnym sitem, powinna się znajdować warstwa brzeczki. Pozwoli to na równomierne przepływanie brzeczki przez słód. Nie należy się przejmować faktem, że nadmiar będzie odprowadzany środkowym otworem na dół do pompy.

Podczas pracy kotła, zacierania, pompa może się zatrzymać i przestać podawać brzeczkę. Jest to najczęściej spowodowane zabrudzeniem się mechanizmu pompy. Zabrudzenia te są dwojakiego powodu:
- resztkami słodu który mógł się przedostać do pompy,
- sklejeniem się mechanizmu spowodowane gęstością brzeczki.
W obydwu przypadkach, pompę należy rozkręcić i dokładnie ją przemyć w środku. Sytuacja czasami będzie wymagała, by przeczyścić pompę w trakcie zacierania i należy być na to przygotowanym. Po nabraniu wprawy, czyszczenie pompy zajmuje dosłownie 1-2 minuty. Poniżej przedstawiamy film pokazujący jak szybko przeczyścić pompę.

JAK UMYĆ POMPĘ OD KOTŁA:

Podstawa pod kocioł zacierny
Na filmach kocioł dla większej wygody stoi na stalowej podstawce, która nie jest w zestawie. Wykorzystujemy do tego podstawki pod bańki stalowe, które idealnie pasują i doskonale się sprawdzają. Na podstawie kocioł jest uniesiony ponad podłogę co ułatwia operowanie w kotle (nie trzeba się schylać), ale też kocioł jest na tyle wysoko, że możemy pod kran podstawić pojemnik fermentacyjny do zlania brzeczki. Podstawa która najlepiej pasuje to ta pod bańki 25L: podstawa pod kocioł zacierny

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 PRO V.3 - 50 L

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 PRO V.3 - 50 L

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB5 PRO - 50l

50 litrowy kocioł zacierny ze stali nierdzewnej do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć