Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB3 - 30l

ARES990

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB3 - 30l

30 litrowy kocioł zacierny ze stali nierdzewnej do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki.

Zalecana maks. objętość płynu 25l, maksymalna ilość słodu ok. 6-7kgWięcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 503,25 zł brutto

Więcej informacji

PCB steruje dwoma grzałkami: 1500W / 1000W.

Automatyczne wyłączenie w przypadku przeciążenia i przegrzania dla bezpieczeństwa i niezawodnego użytkowania.

Brak ukrytych elementów sprawia, że urządzenie jest łatwe do czyszczenia.

W zestawie znajduje się chłodnica spiralna, bez gwintów, czy szybkozłączy.

Obecnie w sprzedaży wersja 3 Coobra Craftbrewer CB3: 

  • Sterownik posiada możliwość zaprogramowania 4 etapów zacierania, do każdego etapu można oddzielnie ustawić: czas, temperaturę i moc grzania.
    Można też uruchomić kocioł określając tylko 1 etap – czyli tak jak we wcześniejszych wersjach, określając tylko temperaturę, czas i moc grzania.
  • Zintegrowana pompa, z podpiętym zasilaniem pod płytę główną kotła (nie ma już oddzielnego zasilacza do pompy).
  • Szklana pokrywa pozwala na ocenę cyrkulacji brzeczki bez jej podnoszenia.
  • System anty przypaleniowy, który dzięki pompie otwiera obieg cyrkulacji tuż przy samym dnie, co powoduje ruch cieczy zbliżony do ciągłego mieszania, dzięki temu drobinki słodu i chmielu nie będą przywierać do elementu grzewczego na dnie kotła. Można zmodyfikować lekko wyjście rurki z tego systemu, aby skierować strumień wzdłuż brzegów kotła tak by stworzyć efekt wiru - whirpool. Samo mieszanie powinno być włączone cały czas nawet podczas zacierania. Powoduje to lepsze, szybsze i dokładniejsze wymieszanie temperatury.
  • Krany ze stali nierdzewnej przy pompie, ułatwiające kontrolę przepływu brzeczki.
  • Rurki ze stali nierdzewnej zwiększające komfort pracy z zestawem.
  • Można regulować moc grzania co 100W (minimalnie 500 maksymalnie 2500W).
  • Można zmieniać stopnie C na F.

Wyciąganie kosza zaciernego do filtracji młóta:
Ze względu na dużą wagę kosza zaciernego z młótem i brzeczką, zalecamy zachowanie dużej ostrożności podczas wyciągania kosza do filtracji, ponieważ może się zdarzyć ze kosz spadnie nam z haczyków i może się uszkodzić. Nie zalecamy wyciągania kosza jedną ręką, łapiąc rączkę za środek! Rączkę należy złapać oburącz, po obydwu jej stronach i delikatnie ją rozchylić na boki, tak żeby zminimalizować możliwość ześlizgnięcia się ciężkiego kosza.
Wyciągając kosz do filtracji nie zalecamy też jego wyciągania na raz, czyli od razu na najwyższy poziom! Kosz należy wyciągać po kolei od najniższego poziomu, pozwolić by na każdym poziomie odfiltrowała się część brzeczki, przez co kosz będzie coraz to lżejszy.

Uwagi praktyczne do obsługi kotłów zaciernych:

- słód do zacierania powinien być w miarę grubo ześrutowany, tak by chociaż łuska ze słodu pozostała cała. W innym razie, drobiny będą się przedostawały poniżej dolnego sita i zapchają pompę. Zatkaną pompę można łatwo rozkręcić, przeczyścić i będzie dalej działała.

- jeżeli mieszamy zacier to starajmy się by nie „szorować” łyżką po dnie (po dolnej kratce kosza zaciernego) w ten sposób przeciskamy łuskę i resztki słodu poniżej tej kratki a dalej resztki te dostają się do pompy co może spowodować jej zatkanie.

- w przypadku gdy stosujemy graniczne ilości słodu (7 kg) należy bardzo dokładnie odmierzyć ilość wody potrzebnej do zacierania (z praktyki nie więcej niż 22l), w innym przypadku brzeczka może się nie zmieścić.

- w trakcie zacierania, nad górnym sitem, powinna się znajdować warstwa brzeczki. Pozwoli to na równomierne przepływanie brzeczki przez słód. Nie należy się przejmować faktem, że nadmiar będzie odprowadzany środkowym otworem na dół do pompy.

Podczas pracy kotła, zacierania, pompa może się zatrzymać i przestać podawać brzeczkę. Jest to najczęściej spowodowane zabrudzeniem się mechanizmu pompy. Zabrudzenia te są dwojakiego powodu:
- resztkami słodu który mógł się przedostać do pompy,
- sklejeniem się mechanizmu spowodowane gęstością brzeczki.
W obydwu przypadkach, pompę należy rozkręcić i dokładnie ją przemyć w środku. Sytuacja czasami będzie wymagała, by przeczyścić pompę w trakcie zacierania i należy być na to przygotowanym. Po nabraniu wprawy, czyszczenie pompy zajmuje dosłownie 1-2 minuty. Poniżej przedstawiamy film pokazujący jak szybko przeczyścić pompę.

Czyszczenie kotła zaciernego COOBRA:

Po każdorazowym warzeniu należy wyczyścić całą instalację. Najlepiej do tego celu używać środka COOBRA VWP:

- do kotła wlewamy 10L wody i dodajemy 1 płaską łyżeczkę VWP, podgrzewamy do 60°C;

- po osiągnięciu temperatury włączamy pompę i pozostawiamy by pracowała 10-15 minut;

- po wylaniu VWP, kocioł napełniamy czystą wodą i płuczemy 5-10 minut, płukanie powtarzamy dwukrotnie.

JAK UMYĆ POMPĘ OD KOTŁA:

Podstawa pod kocioł zacierny
Na filmach kocioł dla większej wygody stoi na stalowej podstawce, która nie jest w zestawie. Wykorzystujemy do tego podstawki pod bańki stalowe, które idealnie pasują i doskonale się sprawdzają. Na podstawie kocioł jest uniesiony ponad podłogę co ułatwia operowanie w kotle (nie trzeba się schylać), ale też kocioł jest na tyle wysoko, że możemy pod kran podstawić pojemnik fermentacyjny do zlania brzeczki. Podstawa która najlepiej pasuje to ta pod bańki 25L: podstawa pod kocioł zacierny

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB3 - 30l

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB3 - 30l

Automatyczny kocioł zacierny COOBRA CB3 - 30l

30 litrowy kocioł zacierny ze stali nierdzewnej do sporządzania zacieru, warzenia i schładzania brzeczki.

Zalecana maks. objętość płynu 25l, maksymalna ilość słodu ok. 6-7kgKorzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć