Korkownica de lux Zobacz większe

Korkownica dwuramienna

34450

Korkownica de lux

Korkownica dwuramienna wyprodukowana we Włoszech.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

62,60 zł brutto

Więcej informacji

Ten model korkownicy działa na zasadzie tłoka przeciskającego korek przez zwężający się otwór do szyjki butelki. Korkownica wykonana jest w całości z metalu. Dodatkowo posiada plastikowe uchwyty ułatwiające obsługę oraz zaciskający się na szyjce butelki uchwyt, idealnie dociskający butelkę przez co łatwiej umieszcza się korek.

 

Jak przygotować korek

Każdy korek przed korkowaniem powinniśmy odpowiednio przygotować dzięki czemu umieścimy go poprawnie w butelce, a także zabezpieczamy go oraz korkownice przed zniszczeniem.
W warunkach domowych wystarczy wrzucić korki na 20 – 30 sek. do wrzącej wody i przykryć garnek. Należy uważać, żeby nie nawilżać korków zbyt długo, może to spowodować ich zniszczenie.

Po zakorkowaniu, butelki powinny postać w pozycji pionowej około doby, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co zapobiegnie wysuszaniu się korka i zapewni właściwą wymianę gazową. Po kilku dniach należy skontrolować butelki i sprawdzić czy korki nie przeciekają, jeżeli tak się zdarzy należy wymienić korek na nowy.

Opinie

2015-01-07

Aby wyjąć trzeba wsadzić.

Kupując to urządzenie trochę się bałem czy będzie ono łatwe w użyciu. Znamy problemy z wyciągnięciem korka ale dobry korkociąg radzi sobie bez kłopotów. Bez kłopotów też uda nam się wepchnąć korek w szyjkę butelki za pomocą tej korkownicy. Jest to dziecinnie łatwe i nie męczące nawet przy dużej ilości butelek. Z czystym sumieniem polecam.

Napisz opinię

Korkownica dwuramienna

Korkownica dwuramienna

Korkownica de lux

Korkownica dwuramienna wyprodukowana we Włoszech.

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć