Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Kwas winowy

Regulator kwasowości kwas cytrynowy jest często używany w przemyśle spożywczym. Bezwodny kwasek cytrynowy jest dużo wyższej jakości i mniej zanieczyszczony. Sypki i tanio sprzedawany kwasek cytrynowy ma wiele zalet. Używany jest bardzo często w produkcji piwa, wina, soków, czy wódek. Najczęściej stosowany jest przy fermentacji nastawów owocowych...

Regulator kwasowości kwas cytrynowy jest często używany w przemyśle spożywczym. Bezwodny kwasek cytrynowy jest dużo wyższej jakości i mniej zanieczyszczony. Sypki i tanio sprzedawany kwasek cytrynowy ma wiele zalet. Używany jest bardzo często w produkcji piwa, wina, soków, czy wódek. Najczęściej stosowany jest przy fermentacji nastawów owocowych, cukrowych i miodów pitnych, a nawet fermentacji win.

Kwasek cytrynowy do wina – skład oraz budowa

Kwasek cytrynowy do wina to organiczny związek chemiczny, który oznaczony jest symbolem E330. Chemicznie kwasek należy do grupy hydroksykwasów karboksylowych. Zawiera trzy łańcuchy tej grupy w cząsteczce. Jego największe ilości i zastosowanie posiada cytryna lub inne kwasy owoców cytrusowych. Obecny jest również w organizmach żywych, aczkolwiek w niewielkich ilościach. Bierze udział w procesie metabolizmu węglowodanów. Formą kwasku cytrynowego jest cytrynian. Regulator kwasowości do wina przez dłuższy czas pozyskiwany był naturalnymi metodami. Do tych celów został wykorzystany proces fermentacji, który oparty jest na pożywce z cukru oraz skrobi. Dodatkowo znajdują się tam bakterie kropidlaka czarnego, który hodowany jest na podłożu. W 1913 roku w Stanach Zjednoczonych opracowana syntetyczna metoda pozyskiwania kwasu cytrynowego. W ten sposób można było wykorzystywać go w znacznych ilościach. Bez konieczności oczekiwania na zakończenie procesu fermentacji. Obecnie kwas winowy funkcjonuje również jako monohydrat o bezwonnej, ale krystalicznej postaci. Od tradycyjnego kwasku odróżnia go budowa strukturalna oraz zmniejszona woda. Regulator kwasowości kwas cytrynowy znany jest głównie w przemyśle spożywczym. Służy jako regulator kwasowości do potraw. Jest również silnym przeciwutleniaczem. Jego postać bezwonna często wykorzystywana jest w przemyśle. Wykorzystuje się jako składnik preparatów myjących, a także środków czyszczących. Ma działanie wybielające i jest również substancją przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą.

Kwas winowy zastosowanie

Kwas winowy to bardzo popularny regulator kwasowości. Wykorzystuje się produkt podczas tworzenia domowego wina, piwa oraz innych destylatów. Nie stoi na przeszkodzie również przy tworzeniu soków owocowych. Regulator kwasowości do wina jest bardzo skuteczny i posiada zdolności do kompletowania z jonami wielu metali. W praktyce oznacza to, że środek łatwiej wytwarza trunki o pożądanej barwie, konsystencji i stabilności. Zatrzymuje reakcje chemiczne. Wpływają negatywnie na wizualne, smakowe i aromatyczne cechy napoju. Nadaje trunkowi przyjemnego i kwasowego smaku. Regulator kwasowości odgrywa bardzo istotną rolę w procesie produkcji alkoholu. Każdy, kto interesuje się wyrobem domowego alkoholu, powinien o tym wiedzieć i to uwzględniać. Kwas winowy doskonale spisuje się jako regulator kwasowości w winach, czy też innych trunkach. Można z nich korzystać w domu na inne sposoby, ponieważ mają długi okres przydatności. Stosować można do czyszczenia, wchłaniania wapnia oraz wiele innych rzeczy.

Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć