Kategorie

Promocje

Blog navigation

Najnowsze

Alembiki miedziane/destylatory miedziane

Alembiki miedziane - oferta

W sprzedaży posiadamy alembiki miedziane, nitowane, dwusegmentowe, typu: łabędzia szyja oraz alquitar i z płaszczem wodnym. Destylatory miedziane wykonane są w 100% z miedzi, która gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość. Wszystkie lutowania wykonano z wysoką precyzją. Kupując nasz alembik miedziany, masz pewność, że ...

Alembiki miedziane - oferta

W sprzedaży posiadamy alembiki miedziane, nitowane, dwusegmentowe, typu: łabędzia szyja oraz alquitar i z płaszczem wodnym. Destylatory miedziane wykonane są w 100% z miedzi, która gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość. Wszystkie lutowania wykonano z wysoką precyzją. Kupując nasz alembik miedziany, masz pewność, że użyte w nim materiały są nietoksyczne i w pełni gotowe do bezpiecznej destylacji.

Miedź posiada właściwości antybakteryjne, antykorozyjne oraz katalityczne, dzięki temu stała się pożądanym materiałem do produkcji urządzeń destylacyjnych. Wszystkie nasze destylatory miedziane wykonane są ręcznie za pomocą metody młotkowania miedzianych arkuszy. Powstałe w taki sposób urządzenia mają delikatny, charakterystyczny wygląd i łagodne zaokrąglenia. Ze względu na tradycyjny (ręczny) sposób wytwarzania nie ma dwóch takich samych alembików miedzianych.

Do czego stosujemy alembiki?

Po pierwsze, destylatory miedziane można stosować do wytwarzania alkoholi takich jak wódka, którą produkuje się ze zbóż, owoców czy winorośli, ale także do przygotowywania olejków eterycznych czy pachnących wód kwiatowych. Podczas używania alembików miedzianych bezwzględnie należy przestrzegać zasad destylacji, zwłaszcza jeżeli wytwarzany przez nas produkt będzie przeznaczony do spożycia. Skutkami ubocznymi nieprawidłowego postępowania są między innymi utrata wzroku czy obrażenia skóry. Musimy pamiętać, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego warto zapoznać się z dokładną instrukcją użycia danego destylatora miedzianego.

Zasady destylacji w destylatorach miedzianych

W wyniku każdej destylacji powstaje płyn, który można podzielić na trzy części nazywane przedgon, serce i pogon. Naszym celem jest serce, które powstaje w temperaturze wrzenia między 78 a 83°C (alkohol zaczyna wrzeć w temp. 78°C, a woda w 100°C, paruje on więc szybciej od innych składników, przedostając się do miedzianej spirali alembiku, gdzie jest następnie skraplany). Ma wtedy najlepsze właściwości smakowe. Przedgon, który powstaje jako pierwszy, zawiera aceton, metanol i estry - składniki te są niepożądane, dlatego należy się ich pozbyć. Również związki zawarte w pogonie są nam zbędne, gdyż psują smak alkoholu. Serce destyluje się dwa lub trzy razy i przechowuje w butli szklanej bądź stalowej. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości destylatu.

Więcej
na stronę
Pokazuje 13 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 13 - 23 z 23 elementów
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć